Strani: 1 2 3 4

pobalin sporočil: 14.456
[#2787383] 05.08.19 13:33 · odgovor na: dikembe (#2787045)
Odgovori   +    7
[dikembe]
Ob " kapitalistih" tipa Kordež,Bavčar, Šrot, Južina, Racman...nam pač zavedanje o njihovi pomembnosti in poštenosti ne more biti blizu.....
Če se prav spomnim, je Kordež s pajdaši njihov MBO zastavil zelo transparentno, a se jim je zalomilo, ker sta bila pohlep in neumnost močnejša od poslovnega načrta in financerjev. O Južni vem premalo, ostali našteti so (bili) pa bolj ali manj gangsterji.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787386] 05.08.19 13:53 · odgovor na: anon-518211 (#2787085)
Odgovori   +    6
[jernejbergoc]
Ce isces probleme in sibke tocke, jih bos vedno nasel. V Nemciji ni vse popolno, a odnos do njihovih problemov, pa do druzbe in drzave, je bolj zrel, odgovoren in kontruktiven. Zaradi tega - ne zaradi velikosti ali zgodovine - imajo prednost pred ostalimi.
Nemčija ima precej dolgo zgodovino velike in močne države, gospodarsko močne, pomembne evropske velesile, ki je občasno kazala čisto imperialistične težnje. Preme primerjave Nemčije z 28 let staro provincialno deklo Slovenijo je zato povsem nesmiselna. Pa tudi Francije ali Velike Britanije ne. Primerjati je treba primerljive stvari in ne suhih tepk s pljučno pečenko.
Sloveniji nic objektivnega ne preprecuje postati ekonomsko in kulturno uspesna in relevantna druzba; nasprotno, ima celo dobre predispozicije za to. A ni motivacije in volje, ker je enostavneje ribariti v kalnem. "Saj je v redu." S tem si pac ne delamo usluge.
Ko se bo Slovenija malo manj ukvarjala s svojimi najstniškimi kompleksi pod severozahodnimi obzorji objektivno retardirane, sicer pa še kar spodobne dežele, nam bo veliko lažje. Stoletij se pač ne da preskočiti v samo nekaj desetletjih, če nimaš kakšne posebne skakalne palice.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787392] 05.08.19 14:34 · odgovor na: rava (#2787161)
Odgovori   +    1
[rava]
Kar ti pripovedujem je, da neodvisno gospodarstvo nima nobenga legalnega vzvoda za pritisk na politiko, kreacijo usmeritev in tudi ne kanala za predstavitev argumentov.
Neodvisnega gospodarstva ni. Vsak subjekt in objekt je v nekih odvisnostih. Te med drugim tvorijo tkivo, ki se mu reče družba.

Kako so (eni) podjetniški ubožčki nemočni, sva pred kratkim malo podebatirala z Gustlom.
forum.finance.si/?m=...406&single

Pa tudi sicer vsebino medijev diktirata predvsem politika in kapital. Nobeden od njiju ne mara kritike in nadzora. Slednji pa ima še posebno rad populistične, tabloidne ipd. medijske vsebine.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787395] 05.08.19 14:43 · odgovor na: sopranos (#2787181)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [vrac]
> To ti očitno še niso povedali, da smo to rajanje plačali slovenski davkoplačevalci, ker so nas nategnili na polno. Sanacija in prodaja slovenskih bank je bila katastrofa epskih razsežnosti.

Seveda smo to mi plačali in to prekleto drago. Ampak sedaj je bančni sistem izven kontrole države in politike. In sedaj ko imamo 31 milijard eur pufa, bo politika težko še novih 20 milijard pufa naredila. Bo morala tudi v javnem sektorju malo rezati in še kaj prodati.
Nismo plačali ampak odplačujemo in bo odplačeval še naš podmladek. Je velika razlika!

In sedaj praviš, da nam eurokrati in eubanksterji ne bodo nikdar več dopustili vreči novih državnih kreditov v reševanje bančnega sistema, kot so to lahko počeli v najbolj razvitih, tržnih, privatiziranih, prosperitetnih, fiskalno in finančno konservativnih, jada, jada... deželah EU? Ker za njih velja ena enakopravnost, za Mojo Deželo pa neka druga?
pobalin sporočil: 14.456
[#2787399] 05.08.19 14:58 · odgovor na: sopranos (#2787178)
Odgovori   +    5
[sopranos]
Podatki kažejo, da četudi so volivci nezadovoljni z neko stranko, bodo šli k stranki na istem ideološkem polu. Prehodov iz enega na drug pol je relativno malo.
Mogoče ravno zato, ker gre za pola. To sta skrajni točki. Mene bi z dobro argumentacijo komot celo življenje šetali od desne sredine na levo sredino in nazaj. Geografsko povedano od tečajnika do povratnika in nazaj. Pola nista primerna za normalno ljudsko življenje, tropska sredina je pa dobra samo za brezdelje na plaži. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2787402] 05.08.19 15:34 · odgovor na: anon-518211 (#2787320)
Odgovori   +    6
[jernejbergoc]
Ampak kot sta ugotovila je to v resnici beside the point. Stopnja ekonomske, druzbene in politicne kulture, odnos do napredka, znanja in razvoja sposobnosti, prevzem odgovornosti etc. so tiste kljucne stvari, ki delajo eno nemcijo bolj razvito od ene slovenije.
In v resnici bi v Sloveniji lahko brez problema prevzeli sem in tja kaksno njihovo idejo ali navado - ampak ne, mi smo bolj papeski od papeza in se ze ne bomo ucili od nekoga, ki je sproduciral Abgasskandal in BER. Kazanje s prstom na druge naredi domace probleme prijetno manj problematicne.
No, mene najbolj zabava, da se je tu spodaj razplamtela tako silna razprava o naši zaplankanosti in nesposobnosti, pa o pokvarjenih in neumnih überNemcih, pa o tem, da se ne smemo oklepati parih izjem v železnih navadah Germanov... čisto mimo pa je zdrsnila omemba, kakšno razsulo je našel mlad slovenski kader v poslih stare ugledne družinske pisarne.
Družinska pisarna je bila v precej kaotičnem stanju, premoženje je bilo razdrobljeno in ni bilo povsem jasno, koliko ga sploh je. Nekoč smo našli celo barko v Južni Afriki. Nemci, navajeni dela v postavljenih strukturah, so si na tem kaosu polomili zobe. Podjetje smo počasi uredili in zdaj upravljamo različno premoženje, od skladov zasebnega kapitala in nepremičnin do umetnin in drugih zbirateljskih kosov.
Hehe, nobene ordnunge in discipline?
bc123a sporočil: 48.253
[#2787404] 05.08.19 15:41 · odgovor na: (#2787306)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [bc123a]
> > [abohte]
> > Veliko je bila pa posledica političnih meddržavnih dogovorov, tudi zato Libija, Irak... Ni Zidar zrihtal tega posla, politiki so mu ga. Takrat še ni bilo Kitajcev, ki bi se oportunistično požvižgali na človekove pravice, tako da ni imel konkurence.
> > S tako zunanjo politiko bi bila država danes seveda obsojena na životarjenje (no, saj je bila tudi Juga...).
>
> Totalno ste sfalili point ki ga je poskusala podati Rava. Firme so bile poslihtane kolikor se je v tistem sistemu dalo, seveda sistem ni bil konkurencen kapitalisticnemu zahodu. Imeli so "vse ovce na broju" tudi ce so bile ovce shirane, da se razumemo.

Če so ovce shirane, potem niso pošlihtane. Case closed.
Na broju lahko imas rejene ali shirane ovce, lahko pa tudi za shirane nimas pojma kje kako in sploh ne opazis ko ti volkovi jih pol pojejo. To je bila razlika, ki je bila tudi v socializmu. Firme, ki so bile tozadevno "poslihtane" so bile vseeno malo bolj pripravljene na kapitalizem, seveda po par letih orgije je bilo cisto vseeno.

Firme, ki nima ovc na broju ti pa res noben normalni investitor ne bo kupil.
bc123a sporočil: 48.253
[#2787405] 05.08.19 15:42 · odgovor na: pobalin (#2787383)
Odgovori   +    9
[pobalin]
> [dikembe]
> Ob " kapitalistih" tipa Kordež,Bavčar, Šrot, Južina, Racman...nam pač zavedanje o njihovi pomembnosti in poštenosti ne more biti blizu.....

Če se prav spomnim, je Kordež s pajdaši njihov MBO zastavil zelo transparentno,
Drzi. Bizarno je, da se ravno Kordezev MBO smatra za vrh lopovluka, pa je bil v zasnovi najmanj lopovski, vendar pa je padel na najbolj neprimeren cas in zato so se ceri najprej prikazale na njem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787408] 05.08.19 16:16 · odgovor na: (#2787403)
Odgovori   +    4
[abohte]
> [pobalin]
> Nemci, navajeni dela v postavljenih strukturah, so si na tem kaosu polomili zobe.

Vedeli so oni, kakšnega človeka rabijo in kje ga iskati. :)
To je malo tako kot tisti rek "jebeš zemlju koja Bosnu nema". Eko sistemi so precej zapletena stvar, vse sorte mora biti v njih, da delujejo, oz. ko delujejo, se vse sorte naseli vanje. :-)
rava sporočil: 266
[#2787418] 05.08.19 17:08 · odgovor na: pobalin (#2787392)
Odgovori   +    12
[pobalin]
Neodvisnega gospodarstva ni. Vsak subjekt in objekt je v nekih odvisnostih. Te med drugim tvorijo tkivo, ki se mu reče družba.
Slovensko gospodarstvo lahko tko na pavc in po ocenah fejst od oka razdeliš na tretjine:
- kolhozi, ki so popolnoma odvisni od dobre/slabe volje politikov in jim morajo nekam lest,
- zasebniki, ki so odvisni od države, ker nastopajo kot dvorni dobavitelji ali prejemniki subvencij in so tudi ful odvisni od dobre/slabe volje politikov na oblasti in jim tudi morajo nekam lest,
- zasebniki, ki posel delajo na trgu.

Na zadnje sem mislila z neodvisnim delom gospodarstva. In kadar se ti oglasijo, da s čem niso zadovoljni, prec začne padat po njih celo s pozivi po nacionalizaciji zadnje cajte.
Prvi dve tretjini sta pa tiho kot miške - točno vedo kaj vse je narobe, pa si tud muksnit ne upajo, ker so tako močno odvisni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787424] 05.08.19 18:14 · odgovor na: rava (#2787418)
Odgovori   +    3
[rava]
Na zadnje sem mislila z neodvisnim delom gospodarstva. In kadar se ti oglasijo, da s čem niso zadovoljni, prec začne padat po njih celo s pozivi po nacionalizaciji zadnje cajte.
Dej no, ne pihaj v postano župo enega karakaško maziljenega psevdo levakarskega twita, zaradi katerega je histerični Boscarol skoraj odšel v hosto ali pa je rekel, da bodo iz hoste prišli po njega... niti ne vem več, s kakšno neumnostjo je takrat pariral camarada loco Kordišu. Tudi biznisarski frajmenši imajo svoje navezanosti, omrežja in odvisnosti, če ne glih do politike pa med seboj, industrialsko, finančno ali dinastično.
rava sporočil: 266
[#2787428] 05.08.19 19:28 · odgovor na: pobalin (#2787424)
Odgovori   +    7
Ja valda so omreženi in imajo povezave s svojimi dobavitelji in kupci.
Mislm. Đizs.

To, da se pa pumpanje proti podjetnikom stopnjuje, je pa tudi fact.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787432] 05.08.19 20:27 · odgovor na: rava (#2787428)
Odgovori   +    4
[rava]
To, da se pa pumpanje proti podjetnikom stopnjuje, je pa tudi fact.
Na žalost se vse sorte pumpanje stopnjuje. Očitno je pumpaštvo poklic naše svetle prihodnosti. Pa prav nič ni prijetno v tem kevdru sobivati z domnevnimi ljudmi, ki se pod novico iz Južne Afrike brez vsakega zadržka razpišejo o opicah... O tempora, o mores!
rava sporočil: 266
[#2787433] 05.08.19 20:40 · odgovor na: pobalin (#2787432)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: rava 05.08.2019 20:42
[pobalin]
> [rava]
> To, da se pa pumpanje proti podjetnikom stopnjuje, je pa tudi fact.

Na žalost se vse sorte pumpanje stopnjuje. Očitno je pumpaštvo poklic naše svetle prihodnosti. Pa prav nič ni prijetno v tem kevdru sobivati z domnevnimi ljudmi, ki se pod novico iz Južne Afrike brez vsakega zadržka razpišejo o opicah... O tempora, o mores!
Ljudje zmerjamo in žalimo drug drugega. Ojoj prejoj. To je strašno.

Pejd na Bled pa posluši kaj Blejci pravijo o Gorjanih, pejt v Krško in posluši, kaj Krčani pravijo o Bohorcih, pejt v Domžale in posluši kaj Domžalčani pravijo o Moravčanih in pejt v Kamnik in posluši kaj Kamničani pravijo o Thincih al pa Domžalčanih.

Skratka sama divjaška, do konca retardirana in inferiorna plemena vsepovsod okol po sosednjih vaseh.
Pa noben panike ne zganja.
Samo če pa kdo nekaj čez črnce ali muslimane reče, je pa prec histerija in konec sveta, Bohorce za katere se isto govori, pa klinc gleda, ane.

Tolk mal rasizma kot ga je zdaj še nikoli ni bilo in svet se s tega vidika ful izboljšuje.
Dejte ga srat s to histerijo, no.
rava sporočil: 266
[#2787435] 05.08.19 21:06 · odgovor na: rava (#2787433)
Odgovori   +    7
Aja, še to.

Pejt v iskalnik foruma in daj poizvedbo opic*
173 strani postov, ko forumaši en druzga ali vladajoče zmerjajo z opicami.
Nobene reakcije.
Ne rečem, da je lih lepo, samo z opicami se zmerja sonarodnjake, oblast, vse živo skratka, problem je pa samo, če se eni skupini to reče?
Lepo te prosim, no.

Tle je en krasen članek o tem kaj se dogaja po dekolonizaciji, in sicer na primeru Indije.
Indijski avtor (da ne bo spet kdo opletal o rasizmu) pravi, da so lokalni poglavarji totalno razfukali vsaj na približno delujoče inštitucije, ki so jih postavili Angleži in da je to za državo velik problem. Prav to se zdaj dogaja tudi v JAR in še marsikje drugje po Afriki, ker so se lokalni poglavarji izkazali za slabše vladarje.

...

Unfortunately, the rational institutions that the British left behind in India have continued to degrade since the time they left. Modi was a sudden and significant break from the British and also the start of an era of rapid degradation.

Termites have now hollowed out these institutions. There is a suffocating smell of rot everywhere. Class, vision, honor, pride, and self-respect are conspicuous by their absence, not just among politicians but particularly among the citizens. Now the underlying tribal culture is reasserting itself through the continued - and accelerating - degeneration of these political institutions.

...

internationalman.com...-of-india/
hostamox sporočil: 8.460
[#2787440] 05.08.19 23:38 · odgovor na: Gustl (#2787332)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [bambino]
> Predstavil je zgolj zgodbo individulista. Nič ni slišati o otrocih, ženi in porodniškem dopustu, privat varstvu, varuškah bolnih otrok, vrtcih, nogometu, glasbeni, baletu, zdravnikih, obveznem cepljenju... Dokler si mlad in sam imaš ene prioritete, ki se lahko spremenijo. Sicer pa vso srečo mu želim.

Hm, morda nisi prebral vsega...

"Če se meni ali moji družini kaj zgodi, si ne morem privoščiti, da jih izpostavim okolju, kjer, denimo, otroška srčna kirurgija ne deluje."


"Nemška podjetja so sicer tudi fleksibilna, denimo v primerih dopustov, bolniških, skrajšanih delovnikov zaradi majhnih otrok in podobno."
Mislim da za nižjo ali enako plačo in već "varnosti", ne bo šel noben ven delat.
najobj sporočil: 31.869
[#2787489] 06.08.19 11:27 · odgovor na: rava (#2787433)
Odgovori   +    2
[rava]
> [pobalin]
> > [rava]
> > To, da se pa pumpanje proti podjetnikom stopnjuje, je pa tudi fact.
>
> Na žalost se vse sorte pumpanje stopnjuje. Očitno je pumpaštvo poklic naše svetle prihodnosti. Pa prav nič ni prijetno v tem kevdru sobivati z domnevnimi ljudmi, ki se pod novico iz Južne Afrike brez vsakega zadržka razpišejo o opicah... O tempora, o mores!
Ljudje zmerjamo in žalimo drug drugega. Ojoj prejoj. To je strašno.

Pejd na Bled pa posluši kaj Blejci pravijo o Gorjanih, pejt v Krško in posluši, kaj Krčani pravijo o Bohorcih, pejt v Domžale in posluši kaj Domžalčani pravijo o Moravčanih in pejt v Kamnik in posluši kaj Kamničani pravijo o Thincih al pa Domžalčanih.

Skratka sama divjaška, do konca retardirana in inferiorna plemena vsepovsod okol po sosednjih vaseh.
Pa noben panike ne zganja.
Samo če pa kdo nekaj čez črnce ali muslimane reče, je pa prec histerija in konec sveta, Bohorce za katere se isto govori, pa klinc gleda, ane.

Tolk mal rasizma kot ga je zdaj še nikoli ni bilo in svet se s tega vidika ful izboljšuje.
Dejte ga srat s to histerijo, no.
... khmm, kar si očitno zgruntala iz domače vukojebine bogu za hrbtom ...

P.S.: če pozabim na 24-karatne Resničarje (= pobalinova oznaka) in na belokrajnske novodobne domobranceljne, rasizem v Sloveniji ni glih neki problem, ob burnih (rasističnih) reakcijah na množične migracije po celem svetu pa je malo hecno govorit, da je rasizma vedno manj ...
rava sporočil: 266
[#2787501] 06.08.19 12:34 · odgovor na: najobj (#2787489)
Odgovori   +    10
A to, da so problem množične migracije in ne rasizem, ti pa ne pride na pamet?

To, da rasizem narašča, je smešno. Še nikoli ni bilo tolk ljudi vseh farb na visokih pozicijah in še nikoli ni bilo takih možnosti za rase, ki so bile prej po defaultu inferiorne, kot jih je zdaj.
Napredujemo počasi, počasneje kot bi si želeli, fejst se spotikamo, ampak ko pogledaš kaj smo naredili v zadnjih 150 letih, je pa ogromen napredek.
najobj sporočil: 31.869
[#2787555] 06.08.19 15:12 · odgovor na: rava (#2787501)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.08.2019 15:15
[rava]
A to, da so problem množične migracije in ne rasizem, ti pa ne pride na pamet?

To, da rasizem narašča, je smešno. Še nikoli ni bilo tolk ljudi vseh farb na visokih pozicijah in še nikoli ni bilo takih možnosti za rase, ki so bile prej po defaultu inferiorne, kot jih je zdaj.
Napredujemo počasi, počasneje kot bi si želeli, fejst se spotikamo, ampak ko pogledaš kaj smo naredili v zadnjih 150 letih, je pa ogromen napredek.
... eh, kaj pa sem jaz napisal ? ...

P.S.: rasizem je bil, je in bo, množične migracije pa "pomagajo", da zaradi strahu odkriti rasisti postajajo tudi tisti, ki sicer verjetno ne bi bili oziroma bi ostali skriti sami v sebi ... aja, in ko smo glih pri rasizmu, je za mene največji rasist bil Michael Jackson, ki je črnce očitno tako sovražil, da je z operacijami sam sebe "pobarval" v belo, si s tem zjebal zdravje in predčasno umrl ...
siap sporočil: 2.195
[#2787577] 06.08.19 17:07 · odgovor na: najobj (#2787555)
Odgovori   +    4
Khmm, zame pa je najvecji rasist tisti, ki si naroci Whisky Black&White iz dveh kozarcev,..heheh
pobalin sporočil: 14.456
[#2787579] 06.08.19 17:18 · odgovor na: rava (#2787433)
Odgovori   +    2
[rava]
> [pobalin]
> Na žalost se vse sorte pumpanje stopnjuje. Očitno je pumpaštvo poklic naše svetle prihodnosti. Pa prav nič ni prijetno v tem kevdru sobivati z domnevnimi ljudmi, ki se pod novico iz Južne Afrike brez vsakega zadržka razpišejo o opicah... O tempora, o mores!

Ljudje zmerjamo in žalimo drug drugega. Ojoj prejoj. To je strašno.
Pejd na Bled pa posluši kaj Blejci pravijo o Gorjanih, pejt v Krško in posluši, kaj Krčani pravijo o Bohorcih, pejt v Domžale in posluši kaj Domžalčani pravijo o Moravčanih in pejt v Kamnik in posluši kaj Kamničani pravijo o Thincih al pa Domžalčanih.
Skratka sama divjaška, do konca retardirana in inferiorna plemena vsepovsod okol po sosednjih vaseh.
Pa noben panike ne zganja.
Rava, res sori, ker sem desetletja rasel in se staral v enem čudnem mehurju - od maziljenega otročka do postaranega ignoranta - in se sploh nisem zavedal realnosti barvitega sveta okrog mene. Pa kako so skoraj vsi ljudje Moje Dežele in drugih dežel ves ta čas okrog mene zdržali in se zadrževali, da zaradi njihovih slikovitih navad mene, mestne snežinke ne bi kap. Ali pa sem se družil z napačnimi ljudmi. Mogoče sem se z njimi pogovarjal napačne stvari, ali pa niso vsi Blejci, Kamničani, Krčani, Domžalčani itn. glih & glajhšaltani.

Če bi vedel, da zmerjanje paše v čisto prijazno tradicionalno folkloro, da se za črne zamorce komot reče, da so opice, bi si mogoče tudi jaz kdaj privoščil kaj takega. Pravzaprav bi poskusil prijazno folklorno dopisovati si z južnoafričanko, ki bi me najbrž folklorno zmerjala z belim prašičem ali čem podobnim, in oba bi se imela res fajn.
Samo če pa kdo nekaj čez črnce ali muslimane reče, je pa prec histerija in konec sveta, Bohorce za katere se isto govori, pa klinc gleda, ane.
Ne vem, če boš to razumela, ampak... Mislim, da je opazna razlika, če se midva sproščeno folklorno pogovarjava za šankom in se zmerjava s kravo, prašičem, konjem, kozo ipd. ali pa če začnem za vse ženske po defaultu uporabljati besedo krave.
Tolk mal rasizma kot ga je zdaj še nikoli ni bilo in svet se s tega vidika ful izboljšuje.
Dejte ga srat s to histerijo, no.
Nisem imel občutka, da bi se svet zadnja leta ful izboljševal, prej da se je nihalo obrnilo nazaj. Pa tudi ne občutka, da sem histeričen. Prej nasprotno: histerični so se mi zdeli opičji komentarji, jaz pa sem ti samo mimogrede pripomnil, da se ob tem ne počutim glih najbolj fajn.

Ni pa nobena tragedija, dokler jaz in meni podobni lahko ostanemo v svojih mehurjih za snežinke, oni drugi pa naprej zganjajo svoje folklorne vaje med moravškimi in južnoafriškimi modeli naslavljanj, da družboslovski raziskovalci ljudskih običajev ne bodo ostali brez dela. Ker če človeške nevednosti zmanjka, bo to pomenilo tudi konec človeške pameti.
rava sporočil: 266
[#2787618] 06.08.19 19:55 · odgovor na: pobalin (#2787579)
Odgovori   +    4
Rekši "Oh ja" zavijem z očmi.
Še enkrat.
Naj ti razkrijem hudo varovano skrivnost: ljudje nismo preveč prijazna sorta.

Pa mal pomisli.
Kje bi bili pred 100 leti Obama, Pichai, Narayen, ... in še morje folka, ki ni lih polti barve jogurta? Rintali bi na kakih plantažah in to bi bil njihov domet.

Danes vodijo države, hude multinacionalke itd. in prav je tako, pa še več jih bojo.

Napredujemo :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2787639] 06.08.19 21:49 · odgovor na: rava (#2787618)
Odgovori   +    3
[rava]
Naj ti razkrijem hudo varovano skrivnost: ljudje nismo preveč prijazna sorta.
Kako da ne, jaz sem vedno prijazen. :-)
Danes vodijo države, hude multinacionalke itd. in prav je tako, pa še več jih bojo.
Napredujemo :)
Ja, pa Bossmana si pozabila omenit. Ampak oni so vsi v zgornjih etažah, mene je pa tesnoba zgrabila tu v kevdru.

Tvoja ugotovitev, da napredujemo, me je spomnila na tole knjigo,
beletrina.si/knjiga/...-optimizma
ki se na moji polici po nekem čudnem naključju stiska ob tole knjigo.
www.dobreknjige.si/K...njiga=3113
pobalin sporočil: 14.456
[#2787740] 07.08.19 15:04 · odgovor na: rava (#2787618)
Odgovori   +    2
Evo, kot nalašč ena novička za popestritev najine debate, ki dokazuje, kakšne snežinke so postali ameriški zamorci. Če bi črna policijska konjenika vodila na vrv privezanega belega pešaka, se nihče ne bi razburjal, ker belčki pač niso tako (pre)občutljivi. Belčki vedo, kaj je v post-rasističnem času samo radoživa folklora...
Šef policije v Teksasu se je opravičil, potem ko se je na spletu pojavila fotografija dveh policistov na konju, ki za seboj na vrvi vodita vklenjenega Afroameričana.
Vodja policije v teksaškem mestu Galveston Vernon Hale [črnec!] je pojasnil, da bi morali policisti Donalda Neelyja, ki so ga aretirali v soboto, prepeljati na policijsko postajo v avtomobilu, ampak so bili na voljo le policisti na konju.
siol.net/novice/svet...oto-504310
Itak pa vsi vemo, da so črnci leni in da se zato črna policista ne bi tako matrala na konjih. Lepo bi v kakšnem hladu z ujetnikom počakala na policijski avto.
pobalin sporočil: 14.456
[#2787751] 07.08.19 16:55 · odgovor na: (#2787741)
Odgovori   +    3
[abohte]
Verjetno lahko tudi v tem, da frcneš črno mravljo, ki se ti spravi na tvoj sendvič, vidiš rasizem.
Ne, v tem vidim prepovedan socialistični samoupravni humor. Sem iz generacije, ki se spomni pavlihovskega prcanja rdečih mravelj, avantgarde delavskega razreda. Črne mravlje s tiste karikature na naslovnici smo bili pa mi, navadni samoupravljavci, nekakšna retrogarda, plebs brezrazredne družbe. Takrat enkrat, ko so Bogdana Novaka odžagali s Pavlihe, ki je precej kmalu odmrl, je Jani Kovačič pel o nas, črnih mravljah, zamorcih. :-)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788271] 11.08.19 13:17 · odgovor na: rava (#2787148)
Odgovori   +    3
Tega o financiranju nisem vedel. Mi je pa jasno da je v trenutnem polozaju krmilo na ladji zasvasano v smeri Socializem 2.0
Potniki na palubi odpirajo sampanjec, crnci v podpalubju pa v vrocini mecejo premog v kotle.
anon-479146 sporočil: 49
[#2788273] 11.08.19 13:21 · odgovor na: smity (#2787137)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 11.08.19 12:49
[smity]
> [bambino]
> Se ne spomniš, da je bivši direktor VW v nadzornem svetu imel svojo 3. ali 4.ženo, ki je bila vzgojiteljica po poklicu?

huda zadeva, nadzor je bil bol slab, se pravi bi sam moral vedeti kaj dela.

Smo se pa v šoli učili ne o direktorjevi ženi nekega koncerna, ki bi itak bla priviligirana, pač pa o enemu Adolfu, ki ga še pol Nemcev ni zvolilo za furerja Nemčije. On in stranka so začeli z uličnimi obračuni z levičarji, z denarjem so ga zalagali nemški podjetniki, bila je kriza leta 1933, izvajali so gonjo proti židom. Nacisti so bili najmočnejša stranka v Nemčiji z nekaj več kot 40 % podporo in potem se je zgodil požig parlamenta, za kar je Hitler obtožil pokvarjene levičarske agitatorje ter postal diktator. Potem je sledila vojna v kateri je del Nemčije postal tudi del Slovenije. Vojna se je končala s kataklizmo, ko so Nemci kolektivno vsi morali plačati račun za Hitlerjeve bolezenske blodnje, torej prišlo je do skoraj totalnega uničenja Nemčije, posilstva miljonov Nemk,...

Malo obnove, če je kdo pozabil kam pripelje desničarsko hujskaštvo in nasilje.
Nacionalni Socializem ali Nacizem je ekstremno lev pojav, kot socializem in komunizem...predhodnik internacionalnega socializma oziroma globalizma
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2788279] 11.08.19 13:57 · odgovor na: smity (#2787137)
Odgovori   +    5
[smity]
> [bambino]
> Se ne spomniš, da je bivši direktor VW v nadzornem svetu imel svojo 3. ali 4.ženo, ki je bila vzgojiteljica po poklicu?

huda zadeva, nadzor je bil bol slab, se pravi bi sam moral vedeti kaj dela.

Smo se pa v šoli učili ne o direktorjevi ženi nekega koncerna, ki bi itak bla priviligirana, pač pa o enemu Adolfu, ki ga še pol Nemcev ni zvolilo za furerja Nemčije. On in stranka so začeli z uličnimi obračuni z levičarji, z denarjem so ga zalagali nemški podjetniki, bila je kriza leta 1933, izvajali so gonjo proti židom. Nacisti so bili najmočnejša stranka v Nemčiji z nekaj več kot 40 % podporo in potem se je zgodil požig parlamenta, za kar je Hitler obtožil pokvarjene levičarske agitatorje ter postal diktator. Potem je sledila vojna v kateri je del Nemčije postal tudi del Slovenije. Vojna se je končala s kataklizmo, ko so Nemci kolektivno vsi morali plačati račun za Hitlerjeve bolezenske blodnje, torej prišlo je do skoraj totalnega uničenja Nemčije, posilstva miljonov Nemk,...

Malo obnove, če je kdo pozabil kam pripelje desničarsko hujskaštvo in nasilje.

Hitler je bil po svojem socialnem programu levičar. Kakšno etiketo so mu prilepili komunisti, potem ko so se z njim skregali, je druga stvar. Svojo stranko je poimenoval "socialistična" in "delavska" in ne "liberalna" ali celo "buržujska". da bi ji lahko rekli "desna".
Zanimivo, da je naše "rdeče Zasavje" (in sploh "delavsko zaledje" znalo ceniti Hitlerjevo "socialno državo"; ob zasedbi so bile "ljudske množice" kar navdušne nad "redom in socialno pravičnostjo", ki ga je prinesla nacijevska zasedba...

Podobno je bilo z Mussolinijevimi fašisti. Izhajajo iz socialistov in so imeli podoben socialni program kot nacionalsocialisti in komunisti. Vse tri partije so v bistvenem delu svojega programa enake, torej so ali vse leve ali vse desne, razlike med njimi so minimalne. Vse tri stranke so tudi skrbele za iztrebljanje svojih dejanskih ali le namišljenih sovražnikov.

Torej je Hitlerjevo hujskaštvo in nasilje kar lepo leve sorte.
In ne pozabimo, da so nemški komunisti v začetku lepo sodelovali s Hitlerjem: ovajali so socialdemokrate, da je Hitler na volitvah lahko zmagal, nato pa se je spravil še nad komuniste - tudi to je politika, značilna za leve stranke...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2788456] 12.08.19 13:09 · odgovor na: anon-479146 (#2788273)
Odgovori   +    1
[generacijaID]
> [smity]
> > [bambino]
> > Se ne spomniš, da je bivši direktor VW v nadzornem svetu imel svojo 3. ali 4.ženo, ki je bila vzgojiteljica po poklicu?
>
> huda zadeva, nadzor je bil bol slab, se pravi bi sam moral vedeti kaj dela.
>
> Smo se pa v šoli učili ne o direktorjevi ženi nekega koncerna, ki bi itak bla priviligirana, pač pa o enemu Adolfu, ki ga še pol Nemcev ni zvolilo za furerja Nemčije. On in stranka so začeli z uličnimi obračuni z levičarji, z denarjem so ga zalagali nemški podjetniki, bila je kriza leta 1933, izvajali so gonjo proti židom. Nacisti so bili najmočnejša stranka v Nemčiji z nekaj več kot 40 % podporo in potem se je zgodil požig parlamenta, za kar je Hitler obtožil pokvarjene levičarske agitatorje ter postal diktator. Potem je sledila vojna v kateri je del Nemčije postal tudi del Slovenije. Vojna se je končala s kataklizmo, ko so Nemci kolektivno vsi morali plačati račun za Hitlerjeve bolezenske blodnje, torej prišlo je do skoraj totalnega uničenja Nemčije, posilstva miljonov Nemk,...
>
> Malo obnove, če je kdo pozabil kam pripelje desničarsko hujskaštvo in nasilje.
Nacionalni Socializem ali Nacizem je ekstremno lev pojav, kot socializem in komunizem...predhodnik internacionalnega socializma oziroma globalizma
Ker na tale MIT praktično naletiš na VSAKEM koraku, morda ni ODVEČ da še enkratEKSPLICITNO odgovorim in pojasnim zadevo! Da se ne boste izgovarjali, da vam NIHČE NI POVEDAL!!

Narcizem, nacizem, fašizem, .... korenini in prebiva v jaz, moj, naš, naši,..... In je RAVNO TOLIKO DESEN, kakor je lev!

Če ti še drugače razložim: Poti do njega sta prav ENAKI iz obeh Polov! Desnega in Levega ali Levega in Desnega!!

Pretežko za zapomnit!? Morda celo neskončno pretežko za Razumeti!???

Strani: 1 2 3 4