Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786019] 28.07.19 14:35 · odgovor na: Gustl (#2785822)
Odgovori   +    3
[Gustl]
Odličen tekst Srba, ki razloži, zakaj je zase in svojo družino izbral življenje v Sloveniji.

www.finance.si/89508...nskih-sanj

Kot sem rekel..če imaš v Sloveniji denar, je zelo dobra za živet.
Ti kar gustlaj kolega :-) Ne vem pa, zakaj bi bilo treba cakati na tekst gospoda Petrovica - lahko bi se kar gospoda Jankovica vprasali, zakaj je Lublana najlepse mesto na svetu in zakaj jo je izbral zase in za svojo druzino... deee?

Morda ti bo po ene petnajstih iteracijah pri vsej tvoji dojemljivosti potegnilo, da je kljuc v carobni besedi ki se zacne na d in konca na enar, ne pa v Sloveniji?
Gustl sporočil: 13.629
[#2786022] 28.07.19 14:55 · odgovor na: anon-204390 (#2786006)
Odgovori   +    0
[vickibedi]

Slovenija je fajn, pod pogojem da imaš socialne zveze. Če ne je pa mačeha.
Ja, drugi so vsega krivi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2786023] 28.07.19 14:56 · odgovor na: Gustl (#2786022)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 28.07.2019 14:57
[Gustl]
> [vickibedi]
>
> Slovenija je fajn, pod pogojem da imaš socialne zveze. Če ne je pa mačeha.

Ja, drugi so vsega krivi.
Ne drugi - sami smo si krivi :)
www.youtube.com/watc...qbk0h00410
Gustl sporočil: 13.629
[#2786024] 28.07.19 14:57 · odgovor na: anon-207617 (#2786019)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> Odličen tekst Srba, ki razloži, zakaj je zase in svojo družino izbral življenje v Sloveniji.
>
> www.finance.si/89508...nskih-sanj
>
> Kot sem rekel..če imaš v Sloveniji denar, je zelo dobra za živet.

Ti kar gustlaj kolega :-) Ne vem pa, zakaj bi bilo treba cakati na tekst gospoda Petrovica - lahko bi se kar gospoda Jankovica vprasali, zakaj je Lublana najlepse mesto na svetu in zakaj jo je izbral zase in za svojo druzino... deee?

Morda ti bo po ene petnajstih iteracijah pri vsej tvoji dojemljivosti potegnilo, da je kljuc v carobni besedi ki se zacne na d in konca na enar, ne pa v Sloveniji?
Marsikje ne bi zelel ziveti z denarjem. Marsikje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786030] 28.07.19 15:15 · odgovor na: Gustl (#2786024)
Odgovori   +    4
[Gustl]

Marsikje ne bi zelel ziveti z denarjem. Marsikje.
Iskrene cestitke, zivis v prijetni drzavi za premozne ljudi!

Ce bos pa kdaj ne le premozen, ampak zelo bogat, nam morda prides razlozit zakaj je fajn kupiti svoj otok, ali haciendo na Mallorci, ali morda veliko obalno parcelo na Havajih ali Korziki, kdo bi vedel... Vem le, da se bom tudi takrat strinjal da ti tam res nic ne manjka, in da le tako naprej!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786032] 28.07.19 15:25 · odgovor na: Gustl (#2786024)
Odgovori   +    3
Morda lahko nagovoris vase raziskovalne novinarke in analiticne kolumniste, da en od njih napise clanek z naslovom "10 najboljsih drzav ce ste petkrat bogatejsi od povprecnega prebivalca".

Samo da ne bo potem kakega eksodusa slovencev z obcutkom za "intangibles" v Argentino, Kostariko, Zambijo ali Belorusijo :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786036] 28.07.19 16:03 · odgovor na: anon-207617 (#2786032)
Odgovori   +    4
Za primerjavo kvalitete zivljenja v razlicnih drzavah, ki ne uposteva zgolj BDP, ampak cel nabor dejavnikov, priporocam OECD Better Life Index:

www.oecdbetterlifein...1111111111

Ni popoln - je pa vsekakor bolj merodajen od jamranja, da nimajo cedevite in vegete v trgovini, ali da mi v Londonu noben tip ni hotel froca nardit. Lahko si izberete stvari, ki so vam pomembne, pa vam pokaze primerne drzave. Zal ni opcije za vnos latentne slovenske ksenofobije, tako da je vse skupaj za vecino vseeno neuporabno.

Slovenija dosega zelo visok nivo varnosti (9.6/10), in precej nizek (v oecd) pri prihodkih. Alenka Bratusek je torej imela prav :-)

Nekoliko nad povprecjem smo v izobrazevanju, nekoliko pod povprecjem pa v demokraticni vkljucenosti (civic engagement) in zadovoljstvu z zivljenjem. Seveda so z zivljenjem nezadovoljni predvsem tisti tepci ki niso bogati, torej ne gre za resen problem. Podobno velja tudi za civic engagement... Vse ostalo pa je bolj ali manj v povprecju.
macon sporočil: 12.861
[#2786038] 28.07.19 16:07 · odgovor na: (#2785856)
Odgovori   +    4
[abohte]
> [kren]
> Če parafraziram tisti vic (Zakaj imajo Američani črnce, mi pa Bosance? Ker so pač prvi izbirali.) ima Slovenija še srečo, da je zanimiva za Bosance in ostale bivše Jugoslovane. Drugače bi fasala črnce.

Simona se ne bi pritoževala. :P
A je že dobila svojega črnca? A je napisala novejšo, zahvalno kolumno, o tem? :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2786039] 28.07.19 16:10 · odgovor na: anon-207617 (#2786032)
Odgovori   +    0
varnost, narava, ljudje

mogočeto nekaterim sede

kolegica oddaja apartma , letos prvič, v kraju kjer ni za moje pojme nič posebnega in razen zgornjega nima veliko za ponudit, vinorodno območje v okolici Trebnjega. Pa je trenutno zasedena polno in ima že rezervacije za naslednjo sezono. Cilja na družine z otroki. Očitno nekaterim Slovenija sede.
hostamox sporočil: 8.460
[#2786066] 28.07.19 17:51 · odgovor na: (#2786060)
Odgovori   +    0
bi ti še verjel, pa si z omenjanjem ddv mal zgubil na relevantnosti

ddv itak plača stranka,kupec in na koncu le fizična oseba; tako da je za podjetje edini strošek knjigovodstvo

dodana vrednost je dobiček + plače.
sedaj pa povej kako razložiti Janezu, da v bistvu poleg svoje plače zasluži še za eno za imetnika kapitala in bi ta plačal manj prispevkov (davek na dobiček+dividende)

že meni je to težko doumljivo, da lastnik kapitala služi le s tem ko nekaj poseduje


Če delavec plača 40 posto od svoje plače , je primerno da kapitalist plača še svojih 40
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786067] 28.07.19 17:53 · odgovor na: (#2786060)
Odgovori   +    7
[rename]
> [hostamox]
> Z davčno optimizacijo se verjetno da znižat dejansko obdavčitev na 20 procentov.

Ah, kje pa....pri nas je to mission impossible.
No, imas seveda podjetja, ki dajejo taksen ‘izzid’....do prvega obiska davcnega inspektorja.
Z malo pretiravanja v drugo dmer bi rekel, da ti na koncu ostane 20%, ostalo pobere drzava v obliki davkov in prispevkov za place in na place, pa potem davek na dobicek, pa davek na dividende, pa ddv....

Pri nas je kljucno vprasanje, ali ustvaris dovolj dodane vrednosti, da lahko izplacas visoke place, ev. tudi dobicek...ali pa le neko srednjo zalost, ali se tega ne. Visek ‘davcne optimizacije’ pa predstavlja nabavljanje za osebno uporabo in 101 nacin fiktivnih stroskov....od kilometrin do teambuildingov doma in v tujini....in kot receno, do obiska davkarije.
Pozabil si kljucen talent za podjetnistvo na slovenskem. Namrec nasa-svoja posvecenost. Ko to imas, te insektorji ne obiscejo, in davcna goljufija dosmrtno ostane "optimizacija".

Dokler seveda ne stopis na napacno mino... potem sledi pisanje ekonomskih esejev iz zapora a la Bine Kordez.
hostamox sporočil: 8.460
[#2786083] 28.07.19 18:55 · odgovor na: (#2786069)
Odgovori   +    1
mene ste naučili, da je dodana vrednost plača+dobiček

forum.finance.si/?m=...367&single

ko smo jemal te zadeve


Kapital ti lahko zraste tudi na drevesu- beri ga podeduješ. Če jaz plačam 40 posto odsvoje plače (prejemka); zakaj ne bi ti 40 posto od svojega kapitala (prejemka)- saj lahko med letom sviraš kurcu, medtem ko moram jaz 8 ur vsak dan delat.
najobj sporočil: 31.918
[#2786086] 28.07.19 18:59 · odgovor na: hostamox (#2786039)
Odgovori   +    0
[hostamox]
varnost, narava, ljudje

mogočeto nekaterim sede


kolegica oddaja apartma , letos prvič, v kraju kjer ni za moje pojme nič posebnega in razen zgornjega nima veliko za ponudit, vinorodno območje v okolici Trebnjega. Pa je trenutno zasedena polno in ima že rezervacije za naslednjo sezono. Cilja na družine z otroki. Očitno nekaterim Slovenija sede.
... ja, poleg tega pa pravzaprav niti ni najbolj jasno, če so bolj svobodni milijarderji, ki morajo biti "zaklenjeni" v svojih ograjenih graščinah in brez vojske varnostnikov ne morejo nikamor, ali pa so bolj svobodni običajni ljudje, ki v vsakem trenutku lahko grejo, kam jim paše ... khmm, seveda kolikor jim to "dovoli" njihova denarnica ...

P.S.: verjamem, da se veliki večini na totem forumu Monte Carlo zdi hudo fensi, ampak dobra hrana in pijača v Monte Carlu je samo dobra hrana in pijača, le da je stokrat dražja kot v Sloveniji, kaj več kot dobro jest in pit pa tudi milijarderji ne morejo ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2786090] 28.07.19 19:16 · odgovor na: najobj (#2786086)
Odgovori   +    1
Lahko bi rekel, da je to tolažba revežev.


Pred leti sem bil v LOndonu, nič posebnega, pač sem slovenc. Ko sem se sprehajal po City-u, mi je padlo v uč pakiranje pred eno izmed restavracij. Bilo je zmrznjeno piščančje meso iz Poljske. Sem mislil da so v prestolnici kapitala bolj prehranski patrioti

Ko že zgoraj Nemirni hvali UK, jaz nisem prenesel tistih smeti ob avtocesti, ciganija bi rekli doma, mal zanemarjano mi je vse skup delovalo.

Če je gustl pobiral smeti pred blokom v Nemčiji( dobr da nisem sam js čuden), verjamem da mu je Slovenija všeč.
bc123a sporočil: 48.253
[#2786100] 28.07.19 20:11 · odgovor na: Gustl (#2786024)
Odgovori   +    6
[Gustl]
Marsikje ne bi zelel ziveti z denarjem. Marsikje.
Ampak a ti razumes, da lahko z denarjem zivis kjerkoli in si izberes tisto, kar ti pac ustreza? Za razliko od reveza ki lahko zivi samo tam, kjer mu je usoda namenila?
hostamox sporočil: 8.460
[#2786101] 28.07.19 20:11 · odgovor na: (#2786097)
Odgovori   +    1
forum.finance.si/?m=...570&single

rava pravi da je zraven še amortizacija, brane da ne, Ajpes pravi tole

Dodana vrednost =
1. ČISTI PRIHODKI OD PRODAJE
+2. SPREMEMBA VREDNOSTI ZALOG PROIZVODOV IN NEDOKONČANE PROIZVODNJE
+3. USREDSTVENI LASTNI PROIZVODI IN LASTNE STORITVE
+4. DRUGI POSLOVNI PRIHODKI (s prevrednotovalnimi poslovnimi prihodki)i
-5. Stroški blaga, materiala in storitev
-8. Drugi poslovni odhodki


Zame je bolj kot ne latovščina,a plače+dobiček so zraven

Dober bi blo če Finance napišejo kak članek na to temo, ker se povsod govori otem pa zgleda,da je bolj malo ljudem jasnega
bc123a sporočil: 48.253
[#2786103] 28.07.19 20:13 · odgovor na: hostamox (#2786101)
Odgovori   +    2
[hostamox]
forum.finance.si/?m=...570&single

rava pravi da je zraven še amortizacija, brane da ne, Ajpes pravi tole

Dodana vrednost =
1. ČISTI PRIHODKI OD PRODAJE
+2. SPREMEMBA VREDNOSTI ZALOG PROIZVODOV IN NEDOKONČANE PROIZVODNJE
+3. USREDSTVENI LASTNI PROIZVODI IN LASTNE STORITVE
+4. DRUGI POSLOVNI PRIHODKI (s prevrednotovalnimi poslovnimi prihodki)i
-5. Stroški blaga, materiala in storitev
-8. Drugi poslovni odhodki


Zame je bolj kot ne latovščina,a plače+dobiček so zraven

Dober bi blo če Finance napišejo kak članek na to temo, ker se povsod govori otem pa zgleda,da je bolj malo ljudem jasnega
Seveda, to je dodana vrednost. Glede na to, da sta v enacbi tudi dva minusa, je lahko tudi negativna, in tudi za place ne bo.
hostamox sporočil: 8.460
[#2786104] 28.07.19 20:14 · odgovor na: bc123a (#2786100)
Odgovori   +    0
rekel bi da sta z Nemirnim štajerca in kranjce težko razumeta, ko je v igri denar
Gustl sporočil: 13.629
[#2786106] 28.07.19 20:16 · odgovor na: anon-207617 (#2786036)
Odgovori   +    0
Ne razumem, kaj hoces povedat. Da Slovenija ni raj na zemlji? Seveda ni.

Morda moras se enkrat na zacetek te kace, kjer sem odgovoril na neko izjavo nekoga, ker se mi zdi, da se ne pogovarjamo o istem.
hostamox sporočil: 8.460
[#2786107] 28.07.19 20:17 · odgovor na: bc123a (#2786103)
Odgovori   +    0
Pogovarjava se o obdavčitvi dobička, tako da je minus irelevanten.

Če je dodana vrednost negativna se to zaje v kapital, dokler ga ne zmanjka oz. podjetje likvidira
Gustl sporočil: 13.629
[#2786108] 28.07.19 20:21 · odgovor na: bc123a (#2786100)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 28.07.2019 20:31
[bc123a]
> [Gustl]
> Marsikje ne bi zelel ziveti z denarjem. Marsikje.

Ampak a ti razumes, da lahko z denarjem zivis kjerkoli in si izberes tisto, kar ti pac ustreza? Za razliko od reveza ki lahko zivi samo tam, kjer mu je usoda namenila?
A pa ti razumes, da ne govorim o tem in drugi silite v to debato. Ki se je ne grem.

Komentiral sem situacijo gospe iz clanka.

Ostalo ste ostali razvili naprej. Morda se morate med sabo potem pogovarjat in ne z mano.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786111] 28.07.19 20:26 · odgovor na: hostamox (#2786090)
Odgovori   +    0
[hostamox]

Če je gustl pobiral smeti pred blokom v Nemčiji( dobr da nisem sam js čuden), verjamem da mu je Slovenija všeč.
Munchen, sploh moj becirk, je bil cist, zelen, ob reki, varen, blizu jezer in Alp, super letalisce...

Super za zivet.
hostamox sporočil: 8.460
[#2786112] 28.07.19 20:34 · odgovor na: (#2786097)
Odgovori   +    0
[rename]

Ce sem podedoval, je nekdo ze placal ‘davek’, se ti ne zdi?!
Se enkrat: recimo, da si ti svoje prihranke vlozil v posel, bi potem tudi zahteval,da so se enkrat obdavceni (vsako leto)?

Oba ima a lahko enako placo, ti vse zapravis, jaz pa privarcevano vlozim v posel.
Če nimaš inheritence tax in davka na dobiček, se kapital še hitreje skoncentrira v rokah peščice.

Ne gre se za varčevanje- no tudi pri tem plačaš davek.

Pri dividendah si še na boljšem saj imaš enotno stopnjo, medtem ko je pri dohodnini nimam

S tem da imaš kot kapitalist nekaj možnosti optimizacije- nobdavčenost po letih imetništva, ob prodaji podjetja npr.; medtem ko jaz 5 dobrih let plače ne morem pokompezirat s petimi brez plače
hostamox sporočil: 8.460
[#2786113] 28.07.19 20:37 · odgovor na: Gustl (#2786111)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [hostamox]
>
> Če je gustl pobiral smeti pred blokom v Nemčiji( dobr da nisem sam js čuden), verjamem da mu je Slovenija všeč.

Munchen, sploh moj becirk, je bil cist, zelen, ob reki, varen, blizu jezer in Alp, super letalisce...

Super za zivet.
Verjamem
1011Arist sporočil: 1.044
[#2786114] 28.07.19 20:49 · odgovor na: (#2786097)
Odgovori   +    0
[rename]
> [hostamox]
> mene ste naučili, da je dodana vrednost plača+dobiček
>
> forum.finance.si/?m=...367&single
>
> ko smo jemal te zadeve
>

To se kar z ‘uciteljem’ zmeni, ki te je krivo vero ucil.
Place delavcem je strosek in ne dodana vrednost.....se pa v bistvu iz dodane vrednosti pokriva stroske....ker ce je ni dovolj, potem nastane izguba, posledicno bankrot.
A boš nehal srat, a bi se mogoče vsaj naučil o tematiki, o kateri tako vehementno kažeš svoje neznanje.

Dodana vrednost je, tako kot že ime pove tista vrednost, ki se je dodala v določeni fazi nastajanja npr izdelka in od nje se plača DDV in ta je tudi temelj za izračun BDP

Če si mizar in izdelaš stol:
1. imaš stroške materiala (les, lepilo ...) v višini 122 (vsebovan DDV 22)
2. imaš stroške amortizacije npr 25
3. stroške financiranja 15

bruto bruto stroške dela 88


Stol prodaš za 246 + DDV = 300
Izhodni DDV je torej 54
Poračun DDV +54-22 =32

Dobiček 40
Prihodki 300
Stroški 100+25+15+88+32 =260

Pri izdelavi stola se je dodala vrednost 88+40= 128

Vidimo tudi, da poračun DDV v podjetju približno zadane nivo dodane vrednosti.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786121] 28.07.19 22:17 · odgovor na: Gustl (#2786106)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ne razumem, kaj hoces povedat.
Ceprav si izredno odprtega duha, je nekatere stvari treba dojeti z zelodcem, ne z mozgani.

Upam da nikoli ne bos v situaciji, ko ti bodo moje besede postale zelo zelo jasne.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786122] 28.07.19 22:54 · odgovor na: Gustl (#2786108)
Odgovori   +    6
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Marsikje ne bi zelel ziveti z denarjem. Marsikje.
>
> Ampak a ti razumes, da lahko z denarjem zivis kjerkoli in si izberes tisto, kar ti pac ustreza? Za razliko od reveza ki lahko zivi samo tam, kjer mu je usoda namenila?

A pa ti razumes, da ne govorim o tem in drugi silite v to debato. Ki se je ne grem.
To je zelo fajn in udobno, da se ti te debate "ne gres" :-). Pazi le, da se ona kdaj ne bo sla tebe. Nismo te hoteli zvleci vanjo, ko nam gre mickeno na bruhanje ob clanku ugledne gospe, ki ji je v sloveniji lepse ker v londonu ni nasla frendov, tipa, in casa za kavico.
Komentiral sem situacijo gospe iz clanka.

Ostalo ste ostali razvili naprej. Morda se morate med sabo potem pogovarjat in ne z mano.
To smo pravzaprav poceli, pa si prisel (se drugic po nekaj dneh!) povedat, da je v Sloveniji pravzaprav fajn biti premozen - celo ce si Srb :-) Ni bilo potrebe, da nam prides razlozit, da ne razumemo bogatih ljudi, niti ni to neka splosna potreba v druzbi, na forumu, ali kjerkoli.

Kruhoborcev s povprecno lj placo in povprecno lj najemnino/kreditom (kajsele tistih izven lj) in povprecnimi kariernimi pricakovanji sicer nihce ne sili brati kompleksnih tekstov o globjih custvovanjih gospá, ki poleg izpolnjujocega dela potrebujejo tudi work-life balance, primernega partnerja in druzinsko okolje za vzgojo otroka. Ampak ker se obcasno zgodi tak mismatch - casopis za uspesne gospode in gospe preberejo nekoliko manj uspesni bralci - potem pride do komicnih nerazumevanj :-) Morda je res nekoliko neprimerno, da se pod clankom o kompleksnejsih potrebah samoaktualizacije mi deremo na temo, da je (ali ni) slovenija en kurac, ce nisi rojen v bogato familijo. Morda je to dober trenutek, da temo raje obrnemo na iskanje krivde pri Kucanu in Jansi, ali pa recemo kako o pravilni pripravi kremenatlcov in paleo dieti :-)

Ali imas ekstra voljo do sarkazma, ali pa morda celo res ne stekas, kako perverzno je to vseskupaj.
1011Arist sporočil: 1.044
[#2786124] 28.07.19 23:51 · odgovor na: (#2786120)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 1011Arist 28.07.2019 23:54
[rename]
Serjes ti, pa se nesramen si povrhu.
Adijo.
Seveda sem nesramen, ker ne prenesem ignorance popolnega neznanja, ki razlaga pravljice.
Če strojniki govorijo o menjalniku, vedo da so notri neki zobniki. Če jim boš razlagal, da je menjalnik nosilec, te bodo nekam poslali.
Če boš računalničarju, ko govori o ramu, razlagal nekaj o procesorju, te bo tudi nekam poslal.
Če pa gre za Dodano vrednost, pa misliš, da si lahko izmisliš neko svojo definicijo in nas cel dan moriš z njo.
Tako si ignorantski, da si niti ne pogledaš, kaj sta ti v sporočilu napisala BC in hostamox, ampak teraš svoje neumnosti naprej, kot pa ti nekdo reče, da je tega dovolj pa je potem on nesramen.
Enostavno je tudi v takih debatah podobno kot v srednji šoli, včasih mora nekdo reči sedi ena in se nauči do drugič.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2786125] 29.07.19 00:47 · odgovor na: 1011Arist (#2786124)
Odgovori   +    0
[1011Arist]
> [rename]
> Serjes ti, pa se nesramen si povrhu.
> Adijo.
Seveda sem nesramen, ker ne prenesem ignorance popolnega neznanja, ki razlaga pravljice.
Če strojniki govorijo o menjalniku, vedo da so notri neki zobniki. Če jim boš razlagal, da je menjalnik nosilec, te bodo nekam poslali.
Če boš računalničarju, ko govori o ramu, razlagal nekaj o procesorju, te bo tudi nekam poslal.
Če pa gre za Dodano vrednost, pa misliš, da si lahko izmisliš neko svojo definicijo in nas cel dan moriš z njo.
Tako si ignorantski, da si niti ne pogledaš, kaj sta ti v sporočilu napisala BC in hostamox, ampak teraš svoje neumnosti naprej, kot pa ti nekdo reče, da je tega dovolj pa je potem on nesramen.
Enostavno je tudi v takih debatah podobno kot v srednji šoli, včasih mora nekdo reči sedi ena in se nauči do drugič.
NE se preveč sekirat! :)))

To je samo pljunek v morje! :)

Pametni so, da se kar kadi iz njih! Od smetenja, ..... pa do ne vem še česa! Ko pa pride do Podnebnih Sprememb, jih pa lahko prešteješ na prste ene roke!! :) In še nekaj prstov bi ti ostalo....

Za vse ostale je to fake news, zarota in vse ostalo! :)
rava sporočil: 266
[#2786127] 29.07.19 02:52 · odgovor na: (#2786097)
Odgovori   +    1
[rename]
> [hostamox]
> mene ste naučili, da je dodana vrednost plača+dobiček
>
> forum.finance.si/?m=...367&single
>
> ko smo jemal te zadeve
>

To se kar z ‘uciteljem’ zmeni, ki te je krivo vero ucil.
Place delavcem je strosek in ne dodana vrednost.....se pa v bistvu iz dodane vrednosti pokriva stroske....ker ce je ni dovolj, potem nastane izguba, posledicno bankrot.
Hja. Ne.

Dodana vrednost v grobem =
+ poslovni prihodki
- nabavna vrednost blaga
- material
- storitve
- drugi poslovni odhodki

Al pa še bolj v grobem (ampak to ni z lopato ampak z bagerjem)
plače + amortizacija + dobiček = dodana vrednost

Al pa še bolj v grobem
dodana vrednost = poslovni prihodki - vmesna potrošnja (se pravi tisto kar so že drugi proizvedli kot svoj produkt/storitev)

Z vidika produkta moraš gledat.
Tko po kmečk:
Nabavil si nek material, pol si pa za njegovo dodelavo vložil tok pa tok ur svojega dela (plače), tok pa tok ur strojnega dela (amortizacija), pa še gazda se je javil, da je on vložil kapital, zato nekaj pripada tudi njemu nazaj (dobiček).
In vse to se je dodalo k vrednosti tistega materiala, da si dobil produkt, ki ga prodajaš, zato se reče dodana vrednost in ja, tud plače so not.

Tudi ddv je tako naštelan, da se odbija vstopni davek za tisto, kar so že drugi proizvedli (al materiala, blaga ali storitev) in se dejansko zaračuna v bistvu samo na te tri glavne postavke - torej delo, amortizacijo in dobiček.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7