Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784630] 19.07.19 23:22 · odgovor na: anon-317028 (#2784629)
Odgovori   +    0
No, jaz se bom vzdržal komentarja. :)

Da ne bo potem naletel revež ravno tam na mino, in mu bodo še naprej metali, kako so (hoteli) skrbeti za njega, on pa nič ..... :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784631] 19.07.19 23:27 · odgovor na: anon-333107 (#2784630)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 19.07.2019 23:47
[FrRoSt]
No, jaz se bom vzdržal komentarja. :)

Da ne bo potem naletel revež ravno tam na mino, in mu bodo še naprej metali, kako so (hoteli) skrbeti za njega, on pa nič ..... :))
Slovenski fidesovi pokuštrinjeni zdravniki že leta in leta dokazujejo, da jim gre le za denar, samo za lasten zaslužek gre, in so zaradi lastnega bogatenja pripravljeni na vse, tudi na delanje bolnih, predvsem rakastih ljudi iz popolnoma zdravih ljudi. Ti ljudje v belih haljah so popolnoma obsedeni in bolni od pohlepa in so pravzaprav bolj bolni kot ti, ki si zdrav.

Če že greš k zdravniku ga povprašaj če je član Fidesa ali tistih muževičevičevskih požrešnih sindikatov, če ti reče, da je, čim prej spizdi iz ordinacije, ker si v bistvu prišel k dr. Mengeleju, si le trgovsko blago ali preizkusni zajček, ki bo po najboljši ceni prodan, s tem da vedeti moraš, da tvoje življenje in zdravje za te pohlepneže nima pomena, torturo, ki so ti jo pripravili boš preživel le če si pred loterijsko izbiro za šikano bil zdrav in si preživel, kušrinski pokvarjenci pa se bodo hvalili, da so te pozdravili.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784635] 19.07.19 23:42 · odgovor na: anon-317028 (#2784629)
Odgovori   +    6
Večina bolezni, ki jih vidijo "zdravniki" in ostali mentalno prizadeti, je izmišljenih in so nastale zaradi potreb farmacetvske industrije. Prva prava "zdravila" so se razvila iz snovi, ki so jih kirurgi potrebovali, da bi pacient preživel operacijo. Potem pa se je zadeva osamosvojila in pričela lovit denar. Milton Friedman je točno vedel, da pri tem države ne sme biti zraven, sicer je samo kaos in korupcija. V Sloveniji pa smo to bedarijo, tako kot šolstvo, spotencirali do amena. Socializem je obojevrstnim banditom še pomenil neko oviro, ko pa se je vmešala parlamentarna politika, ovir ni bilo več. Zato imamo glede na realen output najdražji zdravstveni sistem in najbolj zabite univerzitetne profesorje na svetu. Tako da, ti še kar naprej meči v smeti te njihove pisarije. Več kot boš vrgel, bolj boš zdrav.

Hecno pa je, da imaš plejado idiotov, ki so prepričani, da zadeva koristi in so nesrečni, če jih ne povabijo zraven. Ko sem bil zadnjič pri zdravniku, je bil rezultat - napol mrtev: kri zanič, brez sape, obstoj nekih skrajno sumljivih celic, za katere ameriška internetna revija, za katero lokalci seveda ne vejo, da obstaja, razlaga, da se pojavijo samo v 3. terminalni fazi, jaz pa sem pri joggingu 2500 metrov dolgo stezo, z 400 metrov višinske razlike z lahkoto premagal prej kot v 20. minutah in tudi na noben drugačen način nisem zaznaval vsebine takih izvidov. Od tega je že nekaj let, jaz pa sem rezultat pri joggingu še izboljšal.

Čez tridest let se bodo režali vsakemu, ki bo povedal, da je zdravnik. Večina zdravnikov bo živela od tega, da bo nastopala po varietejih, zraven klovna, žonglerja, čarodeja in ventrilokvista.

Uriah Heep.
BOY008 sporočil: 596
[#2784639] 20.07.19 06:32 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: BOY008 20.07.2019 06:38
www.kclj.si/index.ph...e_storitve

Mogoče ti tole kej pomaga. Poglej si cene, pa primerjaj s procenti kaj krije obvezno in kaj dopolnilno. Upam da nisem s tem mimo udaril.

Mislim da vseeno lahko dobiš okvirno sliko, koliko bi doplačal če bi imel samo obvezno.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2784650] 20.07.19 09:03 · odgovor na: bc123a (#2784545)
Odgovori   +    0
Bil podatek, da tam do 30% premije, potrošijo zavarovalnice za sebe, svoje kao stroške, s tem..
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784651] 20.07.19 09:20 · odgovor na: (#2784645)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 20.07.2019 09:22
[abohte]
> [FIN-311684]
> > [FrRoSt]
> > > [pobalin]
> > > > [shadow]
> > > >
> > *Upam, da se udeležuješ javnih presejalnih programov.... :))
>
> Že deset let te smeti od vabil za svit in za podoben drek vržem v smeti, ker ni nič druzga kot smeti. S precej nasilnim siljenjem v preventivne zdravniške preglede pohlepni kuštrini ustvarjajo bolnike še preden se pojavi bolezen..."Ignaas Devisch, medicinski filozof: Nenehno ukvarjanje z zdravjem ustvarja bolnike, še preden se pojavi bolezen" na: www.mladina.si/19146...en-se-poj/

Če citiraš, vsaj citiraj tako, da boš ujel kontekst:
...Ljudem je treba jasno povedati, da nenehno ukvarjanje z zdravjem ustvarja bolnike, še preden se pojavi bolezen...
Kaj niso tukaj vključeni razni preventivni pregledi in obiskovanje referenčnih ambulant? Kaj niso tukaj razna vabila, ki bolj ali manj odkrito silijo ljudi na te preglede?

Preventivni pregledi nimajo z zapisanimi nobene zveze. Kdor se ne udeležuje preventivnih pregledov je pač latentni samomorilec.
Res je, tisti, ki se ne udeležuje preventivnih pregledov je latentni samorilec, z druge strani tisti, ki se preventivnih pregledov udeležuje je prostovoljna žrtev, ki išče nekakšno bolezen v sebi in ne verjame svojemu notranjem zdravniku, ki mu govori, da je zdrav...V svojem pohlepu so zdravniki pravkar izsilili Aneks št. 2. družbenega dogovora v zdravstvu. Zdravniki in drugi v timu bodo bolnikom (pacientom) za 20 odstotkov višje plače posvetili le 83,3% dosedanjega časa. V pohlepu so dobili več denarja za manj dela s pacienti. In ti bi takšnim osebam, ki jim je v pohlepnih glavah le denar zaupal sebe in svoje telo, da ga preventivno pregledajo? Sicer, vsak si življenje gradi sam, tudi pohlepen zdravnik, ki mu zdravje pacienta ni primarno zadovoljstvo. Kje so vzroki in kje rešitve? Za pohlep so vzroki v javnem zdravstvu, rešitev pa v privatizaciji javnega zdravstva.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2784660] 20.07.19 10:49 · odgovor na: PyotrNovak (#2784623)
Odgovori   +    8
[PyotrNovak]
ODPOVEDAL TAKOJ, ko sem moral za manjšo operacijo na roki doplačati celih 50€.
Če bi lahko pred 40 leti lahko sam izbiral vplačila za zdravje in pokojnino, bi bil danes preskrbljen za naslednjih 50 let. NIKOLI nisem bolan, runs in the family - očitne genetske nepravilnosti ;)), imam samo manjše poškodbe pri delu. V 35 letih nimam DNEVA bolniške.
Tako pa sem prisilno "pozdravil" precej bleferjev ki so vedno pri zdravniku, seveda na moj solidaren račun. Ali ni lepa socialna solidarnost? JA, za prejemnika, zame pa precej manj. ŽIVELA SOLIDARNOST!
No jaz lani nisem imel te sreče in me je "obdelal" en kamenček v sečevodu tako dobro, da sem pristal na Urološki na UKC....

No tam so se šele začele moje težave in nova izkušnja s šalabajzerji. Za en "usran" kamenček sem bil notri 3 tedne (vmes 3 dni doma).

Če se eksperimentom, ki so jih urologi počeli na meni reče zdravljenje sem jaz Pepe.
Namesto, da bi se lotili reševanja mojih težav so počeli vse drugo samo mene niso zdravili. Nacejali so me z vodo, da bi kamenček odplavilo (jaz sem imel ob prihodu notr 89 kil, noč pred selitvijo na intenzivni nego pa 96 kil...pa nič jedu). Vsak dan sem imel slabše izvide krvi, oni so pa kar čakali....saj menda bo.

Imel sem okoli 10 rentgenov, 10 Ultrazvokov in en CT (če to ni razmetavanje denarja pa nič nočem),

Na koncu me je rešila ena zdravnica z Nefrološke (dializa), ki je pogledala sama na Ultrazvoku delovanje moje (edine) ledvice in ugotovila, da me mora z dializo rešit presnovnih strupov, ki se kopičijo v meni. Ona je bila (je) čisto nasprotje tega, kar sem doživel na Urologiji...vse mi je razložila in po eni (1) dializi mi je začela ledvica delovat in sem izscal 10 litrov tisto noč (in dan).

No potem, ko sem se izdreniral so mi urologi obljubili odstranitev kamenčka (zaradi katerega sem sploh prišel k njim)..najprej čez 1 dober mesec, potem pa so nekako našli prosti termin čer 5 dni...Vmes so me na srečo poslali domov, kjer ja kamenček sam našel pot na prosto in me rešil nadalnjega mrcvarjenja.

No jaz sem bil lep primer služenja na račun pacijeta in njegovega zavarovanje (sem Do-plačal 900€ za gostoljubje, ker sem bil samo obvezno zavarovan).

Jaz si ne predstavljam, da bi v gospodarstvu kdorkoli reševal problem z ignoranco in nedelom in hkrati zaračunaval posege, ki so bili zgolj rezultat njihove nesposobnosti ali neresnosti (zame kot pacienta je to popolnoma enako).

Evo zaradi enega kamenčka sem imel:

3x uretroskopijo.. Boli kot hudič, ko ti šlauh v curo rinejo... (prvič ker so bili neresni, drugič, ko jim je uspelo pa so precvikali cevko za drenažo, 3 da so precvikano cevko odstranili in neuspešno hoteli vstaviti drugo)
1x kateter, ker g. Primarij ni mene hotel slišat, da je moj mehur poponoma prazen in že 3 dni nisem nišč šel scat.
10x rentgen
10x ultrazvok
1 x CT
20x odvzem krvi in urina
1x dializa
1x priprava in operacijo (če sem sposoben)... kaj pa bi če nebi bil ???
1 dan na intenzivni negi...ki je bil posledica "zdravljenja"

Da ne komentiram, da mi nihče ni določil "lečečega zdravnika" da bi vedel na koga naj se obrnem...in ga po možnosti kam pošljem.

Pa še to...Urologija je bolj kot bolnici podobna kaki zanemarjeni štali (WC so že na takem nivoju).
pobalin sporočil: 14.456
[#2784670] 20.07.19 11:30 · odgovor na: sopranos (#2784603)
Odgovori   +    1
[sopranos]
In zato tukaj ne more biti tako natančno določeno kaj ti krije to zavarovanje, saj ne ti ne Vzajemna na številne vidike tega zavarovanja ne moreta vplivati.
Z drugimi besedami: vsak razumen človek bi se zavzemal za to, da se dopolnilno zavarovanje pretvori v obvezen (ali ne) fiksni del zdr. prispevka, potem pa naj kar lepo ZZZS in politika ljudstvu Moje Dežele razlagajo te psevdodavčne obremenitve.

Tako nekemu štajerskemu totalno podtalnemu gibanju ne bo več treba/možno diverzantsko naskakovati vseh (!) poslanskih mest v skupščini Vzajemne. Zdravniki, ki/če delajo v (treh) zdravstvenih zavarovalnicah, naj gredo v prakso aktivno prispevat k skrajšnju čakalnih dob, administracijo pa naj prezaposlijo... Aja, pa saj ne gre toliko za njih, predvsem gre za nekaj zelo dobro plačanih služb in direktorskih mest tudi za udobno parkiranje psevdo magistrov, francetov, milojk ipd.

In za odkupovanje propadlih londonsko-svetskih startapov.
Na primer: nosilec domene onlinegym4me.com je Marko Filej za firmo T4ME Ltd z naslovom v londonskem Cityju, ampak če to domeno vpišete v brskalnik, se vam prikaže spletna stran varuhzdravja.si, ki je v slovenščini. Gre za promo projekt Vzajemne, v slovenskem registru pa je kot nosilec domene od marca 2016 zapisana oglaševalska agencija Futura DDB d.o.o. iz Ljubljane. Marko Filej iz Londona je svoj veliki globalni projekt očitno domačijsko prodal domačijski zdravstveni zavarovalnici domačijske Slovenije. O tem mega domačijskem poslu v domačijskih medijih nisem zasledil nobenega start-up-podjetniškega slavospeva!
forum.finance.si/?m=...881&single
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784673] 20.07.19 11:55 · odgovor na: 0513ANITO (#2784660)
Odgovori   +    2
ODLIČO!!

To so te male dejanske izkušnje, izkušnje malega človeka iz prve roke, o katerih (in kako) bi se moralo Pisati!

Tudi jaz bi lahko napisal marsikaj podobnega, pa sem kar nekako obupal... Še če razlagam mojemu psu, je več učinka!

Žalostno, a resnično!

Wcje pa naj le prenovijo, reveži... Pa četudi bi morali za 2 X povišati prispevek za zavarovanje! :))
anon-234516 sporočil: 1.943
[#2784680] 20.07.19 13:44 · odgovor na: anon-514918 (#2784635)
Odgovori   +    2
Bolezen je največkrat sinonim za lenobo, neosveščenost, zaplankanost, status Quo in na negativen način dvigovanje ega, kakšen revež sem jaz, ker me je "izdala bolezen" in sedaj moram po tudi cca 15 zdravil na dan jemati.(pri drugem vzbudi takoj sočutje, ker ga je bolezen "napadla")

Ko nekdo, reče, da je bolan, bi ga moralo biti SRAM, pri nas pa je to privilegij za lene, neizobražene, vodljive ljudi.

No ja, pokojninski stebri profitirajo, pa farmacije, pa javni sektor.

Vse to zgoraj napisano je mišljeno za len, neprimeren življenjski slog.

Se pa kdaj pa kdaj vsakemu človeku pripeti, da je bolan, ima poškodbe, ima nesreče, v teh primerih zagovarjam socialno zdravstveno zavarovanje, ampak tega bi bilo tako minimalno predvidevam, da v obsegu kot dopolnilno zdravstveno zavarovanje.

Do takrat pa živela socialna država, država parazitov, manipulatorjev..
shevchenko sporočil: 21.898
[#2784684] 20.07.19 14:56
Odgovori   +    1
No, to je realna inflacija.
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2784693] 20.07.19 16:56 · odgovor na: bc123a (#2784545)
Odgovori   +    0
Pa saj ni zadeva v imenu kdo pošilja dopise, dopisi se pošiljajo, ker ZOPET zmanjka denarja, s katerim manipupra ma bilo že kdo, in s tem vleče svoje procente. !! Pacienti- plačnki pa čakajo....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784708] 20.07.19 18:14 · odgovor na: shevchenko (#2784684)
Odgovori   +    1
Ne vem zakaj še OSNOVNEGA Zavarovanja ne podražijo za ene 4€!

Bi še več dobili. Saj nam bo zdravstvo crknlo!!

Šarec in njegova vlada so eni navadni strahopetni usraneti!!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784733] 20.07.19 20:41 · odgovor na: (#2784702)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [FIN-311684]
> > [abohte]
> > > [FIN-311684]
> > > > [FrRoSt]
> > > > > [pobalin]
> > > > > > [shadow]
> > > > > >
> > > > *Upam, da se udeležuješ javnih presejalnih programov.... :))
> > >
> Kaj niso tukaj vključeni razni preventivni pregledi in obiskovanje referenčnih ambulant? Kaj niso tukaj razna vabila, ki bolj ali manj odkrito silijo ljudi na te preglede?

Ne, ker je iz vsebine članka razvidno, da je problem percepcija ljudi. Ti sicer poznaš pomen glagola "siliti"? Kaj pa samostalnika "vabilo"?

No sedaj si le zadel, da je preventivni pregled prostovoljni...
Si dobil kdaj vabilo za Svit? Srednje velika uradna kuverta z listinami, ki omenjajo tvojega zdravnika...če pa ne želiš sodelovati, moraš izpolniti priloženi obrazec, ga podpisati in poslati..Oprosti, za nepoučeno osebo vabilo ne deluje nič prijazno in prostovoljno, ljudje se vabila preprosto ustrašijo, jaz ga vržem v smeti.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784741] 20.07.19 21:50 · odgovor na: 0513ANITO (#2784660)
Odgovori   +    4
Moja mati je umrla od pregedovanja ledvičnih kamnov. V petih letih je bila na petdesetih pregledih. Potem pa so se stvari od samega pregledovanja zakomplicirale. V Ameriki bi jo operirali po prvem prelgedu in bi normalno živela še leta in leta. Vsaka vlada pa to dohtarsko bando, ki jo pravzaprav malokdo dejansko rabi, na rokah nosi in povsem nekritično plačuje. Plačajo vse, kar jim zabita lopovska pezdeta v belih haljah pomolijo pod nos.

Uriah Heep.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2784750] 20.07.19 22:46 · odgovor na: anon-514918 (#2784741)
Odgovori   +    3
[UriahHeep]
Moja mati je umrla od pregedovanja ledvičnih kamnov. V petih letih je bila na petdesetih pregledih. Potem pa so se stvari od samega pregledovanja zakomplicirale. V Ameriki bi jo operirali po prvem prelgedu in bi normalno živela še leta in leta. Vsaka vlada pa to dohtarsko bando, ki jo pravzaprav malokdo dejansko rabi, na rokah nosi in povsem nekritično plačuje. Plačajo vse, kar jim zabita lopovska pezdeta v belih haljah pomolijo pod nos.

Uriah Heep.
Znancu umrla sestrična stara sicer 77 let, nikoli bolana....

So ugotavljali vse živo. samo ledvičnoh kamnov ne...ko so jih odkrili je bilo prepozno in je v manj kot 10 urah umrla.

Da dodam še pri sebi en detail....

So mi rekli da bodo po neuspeli cistoskopiji delal stomo prebod skozo kožo) v ledvico, ...sem bil že šešč in bi moral biti ob 17h na vrsti ta ta poseg...ob 18h mi prinesejo mrzlo kosilo in mi rečejo, da danes ne bo nič, da nisem prišel na vrsto...Nasljednje jutro pride drug zdravnik im me vpraša za stomo v ledvico...previm nimam, ker nisem prišel na vrsto...pa mi reče...če pridejo po vas za stomo...ne jit, zavrnite, recite, da ne greste,..bomo še enkrat probali z uretroskopijo, in so...kot sem že napisal "pogojno uspešno, ker so precvikali cevko.

No potem sem imel UZ in RTG skoraj vsak dan....In potem mi na UZ, ko so se spet odličili za stomo, en radilog (ki se je z mano pogovarjal kot s tistim, čigar organe pregleduje in ne nekim kosom mesa in kosti) končno reče.."Fant tole pa ni za stomo, tvoje ledica ni dovolj odprta (okvarjena/deformirana zaradi tlaka), odprtina je samo cca 6 mm, premer cevke pa je skoraj enak 4-5 mm. To je prenevarno za stomo, ti bodo zadeli v ledvico in potem ti bo krvavela in je nevarnost okužbe... Rekel je še ...Naš najboljši za stome je nek Kavčič/Kovačič, je ravnokar prišel s specializacije v Angliji, ko bo on to videl, bo zavrnil stomo je preveč nevarno zate.

Glede na to, da sem inženir, in bi se mi vsak poseg in tveganja pri tem lahko razložil, saj operativna medicina v tehničnem smislu ni kaj dosti drugačna od tehničnih posegov, ki jih počnejo inženirji (saj ne gre za črno magijo ane), sem nad podcenjevanjem in vzvišenostjo zdravnikov do pacientov lahko samo razočaran in ogorčen.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784759] 21.07.19 04:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2784750)
Odgovori   +    3
Saj zato gre. Inženirstvo je eksaktna veda. Medicina pa je cigu migu oziroma šarlatnastvo. To, da se te lopovske opice v belih haljah tako visoko nosijo, pa je kriva koruptivna država, ki jim neprestano samo daje, nikoli pa ne ugotovi nobene njihove krivde. Če bi jaz bil predsednik vlade, bi Kuštrina najprej usekal po gobcu, ne pa da mu vsi v rit lezejo. Tudi sedanji minister za zdravstvo Šalobeder je naveden tepec in lopov.

Z zdravnjakarsko bando je treba postopati povsem drugače. Prvič minister za zdravstvo ne sme biti zdravnik. Ko so Staneta Kavčiča vprašali, kako to, da v njegovi vladi ni nobenega zdravnika, je odgovoril, saj v vladi ni nihče bolan. Odnos države do zdravstva mora biti urejen samo preko denarja. Zato je treba takoj ukiniti vse transkacijske račune v javnem zdravstvu in na ministrstvu uvesti enotno računovodstvo za vse bolnišnice in zdravstvene domove. Bi videl, kako bi zdravniki skočili pokonci iz čisto nemedicinskih razlogov. Kuštrinova borba za plače zdravnikov je samo pesek v oči, da se ne vidi, koliko zdravniki pokradejo pri nabavi materijala in zdravil.

Poleg tega je treba jasno in dokončno razmejiti privatno zdravstvo od javnega. Ukiniti je treba vse koncesije. Ločnica med javnim in privatnim mora biti popolnoma jasna. Zdravnik, ki je diplomiral v Sloveniji, če hoče iti privat, mora najprej državi vrniti pol milijona evrov, kolikor je državo stal njegov študij, sicer je to divja privatizacija. Enako so koncesije divja privatizacija. Če tak zdravnik odide v tujino, mora država takoj obvestiti Interpol, da se dotični lažno predstavlja kot zdravnik, hkrati pa anulirati njegovo slovensko diplomo.

Tako se resni ljudje pogovarjajo. Bi videl, kako bi se te slovenske polopice v belih haljah hitro spravilo v red. Ne vem, zakaj Šarec tega Šalobederskega pezdeta ne odstavi, saj je očitno, da je popolnoma nesposoben. Še en bebec na oblasti, ki niti za koze pasti ni sposoben.

Uriah Heep.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2784768] 21.07.19 08:07 · odgovor na: anon-514918 (#2784759)
Odgovori   +    2
[UriahHeep]
Saj zato gre. Inženirstvo je eksaktna veda. Medicina pa je cigu migu oziroma šarlatnastvo. To, da se te lopovske opice v belih haljah tako visoko nosijo, pa je kriva koruptivna država, ki jim neprestano samo daje, nikoli pa ne ugotovi nobene njihove krivde. Če bi jaz bil predsednik vlade, bi Kuštrina najprej usekal po gobcu, ne pa da mu vsi v rit lezejo. Tudi sedanji minister za zdravstvo Šalobeder je naveden tepec in lopov.

Z zdravnjakarsko bando je treba postopati povsem drugače. Prvič minister za zdravstvo ne sme biti zdravnik. Ko so Staneta Kavčiča vprašali, kako to, da v njegovi vladi ni nobenega zdravnika, je odgovoril, saj v vladi ni nihče bolan. Odnos države do zdravstva mora biti urejen samo preko denarja. Zato je treba takoj ukiniti vse transkacijske račune v javnem zdravstvu in na ministrstvu uvesti enotno računovodstvo za vse bolnišnice in zdravstvene domove. Bi videl, kako bi zdravniki skočili pokonci iz čisto nemedicinskih razlogov. Kuštrinova borba za plače zdravnikov je samo pesek v oči, da se ne vidi, koliko zdravniki pokradejo pri nabavi materijala in zdravil.

Poleg tega je treba jasno in dokončno razmejiti privatno zdravstvo od javnega. Ukiniti je treba vse koncesije. Ločnica med javnim in privatnim mora biti popolnoma jasna. Zdravnik, ki je diplomiral v Sloveniji, če hoče iti privat, mora najprej državi vrniti pol milijona evrov, kolikor je državo stal njegov študij, sicer je to divja privatizacija. Enako so koncesije divja privatizacija. Če tak zdravnik odide v tujino, mora država takoj obvestiti Interpol, da se dotični lažno predstavlja kot zdravnik, hkrati pa anulirati njegovo slovensko diplomo.

Tako se resni ljudje pogovarjajo. Bi videl, kako bi se te slovenske polopice v belih haljah hitro spravilo v red. Ne vem, zakaj Šarec tega Šalobederskega pezdeta ne odstavi, saj je očitno, da je popolnoma nesposoben. Še en bebec na oblasti, ki niti za koze pasti ni sposoben.

Uriah Heep.
Evo še tole...

Ko so mi delal drugo Uretroskopijo in so "kao končal" jih jaz veselo vprašam...Kje pa maste zdaj tisti kamenček?...Oni pa....Ne saj nismo šli po kamenček, vstavili smo vam cevko, da vam bo tekočina odtekala. Jaz pa...Ja če ste že bli tam gor v meni in ste s težavo našli vse une luknje in prehode bi lahko pa še kamenček (fi 4 mm bojda) uzput pobral.

To, da mi niso takoj pobrali kamenčka iz sečevoda nakazuje na to, da jim moja takojšnja "ozdravitev" (saj ko sem not prišel niti nisem bil bolan, ampak sem imel tujek, kar bi težko definirali kot bolezen, pa čeprav ga je proizvedlo moje telo) sploh ni bila v interesu.

Namesto, da bi z diagnostiko kamenček locirali in se lotili njegove odstarnitve, so oni na meni raje aplicirali Molzenje pacientovega denarja na vse možne načine z zavlačevanjem in nabiranjem nepotrebnih diagnostičnih preiskav in polnjenjem nezasedenih bolniških postelj, mene pa s tem spravljali v življenjsko nevarnost, da o nepotrebnih hudih bolečinah raje nebi izgobljal časa (vam bomo dali Analgin v žilo, pa bo bolečina minila, vi samo pijte..Premalo pijete..WTF...Analgin lahko date 2 x na dan in je držaj vskič 4 ure....torej ostalih 16 ur naj pa crknem od bolečine WTF WTF WTF.

To, da sem bil zaradi šarlatanskega zdravljena namesto 1 teden "zdravljen" 3 tedne in da je v tem času moja firma izgubljala dodano vrednost in so bile zaposlitve mojih zaposlenih zaradi neoptimalnega zdravljena ogrožene to pa itak nebodo nikoli zaštekal.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784800] 21.07.19 12:03 · odgovor na: 0513ANITO (#2784768)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
Evo še tole...

Ko so mi delal drugo Uretroskopijo in so "kao končal" jih jaz veselo vprašam...Kje pa maste zdaj tisti kamenček?...Oni pa....Ne saj nismo šli po kamenček, vstavili smo vam cevko, da vam bo tekočina odtekala. Jaz pa...Ja če ste že bli tam gor v meni in ste s težavo našli vse une luknje in prehode bi lahko pa še kamenček (fi 4 mm bojda) uzput pobral.

To, da mi niso takoj pobrali kamenčka iz sečevoda nakazuje na to, da jim moja takojšnja "ozdravitev" (saj ko sem not prišel niti nisem bil bolan, ampak sem imel tujek, kar bi težko definirali kot bolezen, pa čeprav ga je proizvedlo moje telo) sploh ni bila v interesu.

Namesto, da bi z diagnostiko kamenček locirali in se lotili njegove odstarnitve, so oni na meni raje aplicirali Molzenje pacientovega denarja na vse možne načine z zavlačevanjem in nabiranjem nepotrebnih diagnostičnih preiskav in polnjenjem nezasedenih bolniških postelj, mene pa s tem spravljali v življenjsko nevarnost, da o nepotrebnih hudih bolečinah raje nebi izgobljal časa (vam bomo dali Analgin v žilo, pa bo bolečina minila, vi samo pijte..Premalo pijete..WTF...Analgin lahko date 2 x na dan in je držaj vskič 4 ure....torej ostalih 16 ur naj pa crknem od bolečine WTF WTF WTF.

To, da sem bil zaradi šarlatanskega zdravljena namesto 1 teden "zdravljen" 3 tedne in da je v tem času moja firma izgubljala dodano vrednost in so bile zaposlitve mojih zaposlenih zaradi neoptimalnega zdravljena ogrožene to pa itak nebodo nikoli zaštekal.
To je NAŠA Realnost! In ne samo v zdravstvu!! Lahko se smeješ, lahko se jokaš, lahko odpiraš šampance in proslavljaš! Saj ni vse vedno tako slabo. So tudi dobri zdravniki...

Zdravnici, ki ti je rešila življenje se pa le zahvali in ji podari kakšen šopek rož... To je samo gesta pozornosti in zaslužila si jo je, verjemi!

Finance bi ti za takole zgodbo podarile kake tri mesece brezplačne naročnine! :)

Da bi malo spodbudili pisanje resničnih zgodb in prigod iz prve roke! :) In verjemi, marsikaj bi se spremenilo!! Če ne drugega, bi vsaj ljudje vedeli, kakšna je realna situacija...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784811] 21.07.19 14:07 · odgovor na: anon-333107 (#2784800)
Odgovori   +    5
Finance so biseksualne, BI pisale, pa NE smejo.
Kje so že VSI "ostri" novinarji???? Hej Simonca "stisnjeni zobki"???
Subvencije in mali oglasi. To pipco jim zaprejo, pa zaprejo tudi oni.
As simple as that.
Človek niti ne pomisli na vso prepletenost sistema s katerim se drži na oblasti.
Subvencije
Oglasi
"Nevladne organizacije" tale ja najbolj brutalna
Društva
Lastništvo medijev
Lastnoštvo velikih firm
Sodstvo
Policija
Pa še, pa še, .....
Tule je bilo kar je bilo, je in tudi v bodoče BO. En garantov so tudi zabiti oportinistični volilci.
To da ja šintarji ubijajo je pa pač "poetic justice".
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784816] 21.07.19 14:24 · odgovor na: anon-333107 (#2784800)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-514918 21.07.2019 14:25
To je NAŠA Realnost! In ne samo v zdravstvu!!

Vse se začne pri prekmurskem banditu Milanu Kučanu. Pred njim korupcije v Sloveniji ni bilo. Škodo je Kučan pričel delati že ko je bil v mladinski organizaciji, saj je bil glavni pobudnik ukinitve revalorizacije v začetku sedemdesetih let.

Pred davnimi leti, preden je Kučan postal šef CK ZKS, ga je takratni predsednik vlade prestavil mojemu očetu in so imeli krajši pogovor. Potem je oče povedal, da takega nadutega bebca in birokrata še ni videl in da je zadnje, kar bi se smelo zgoditi to, da postane šef Partije.

Na splošno ga vsi stari komunisti zaničevali, saj so vedeli, da je sin esesovca. Na oblast je prišel samo s pomočjo korupcije in organiziranega kriminala in je še danes njegov glavni organizator in kolovodja. Milan Kučan, razen, da je okradel slovenskega delavca, v 40. letih ni naredil ničesar. Možakarja bi morali že zdavnaj aretirati in ga zaradi zločinov proti slovenskemu narodu obsoditi na 30 let aresta.

Uriah Heep.
bc123a sporočil: 48.253
[#2784819] 21.07.19 15:16 · odgovor na: anon-317028 (#2784651)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
z druge strani tisti, ki se preventivnih pregledov udeležuje je prostovoljna žrtev, ki išče nekakšno bolezen v sebi in ne verjame svojemu notranjem zdravniku, ki mu govori, da je zdrav..
fak no kaksne kozlarije berem.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2784823] 21.07.19 16:35 · odgovor na: anon-317028 (#2784631)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
Slovenski fidesovi pokuštrinjeni zdravniki že leta in leta dokazujejo, da jim gre le za denar, samo za lasten zaslužek gre, in so zaradi lastnega bogatenja pripravljeni na vse, tudi na delanje bolnih, predvsem rakastih ljudi iz popolnoma zdravih ljudi. Ti ljudje v belih haljah so popolnoma obsedeni in bolni od pohlepa in so pravzaprav bolj bolni kot ti, ki si zdrav.

Če že greš k zdravniku ga povprašaj če je član Fidesa ali tistih muževičevičevskih požrešnih sindikatov, če ti reče, da je, čim prej spizdi iz ordinacije, ker si v bistvu prišel k dr. Mengeleju, si le trgovsko blago ali preizkusni zajček, ki bo po najboljši ceni prodan, s tem da vedeti moraš, da tvoje življenje in zdravje za te pohlepneže nima pomena, torturo, ki so ti jo pripravili boš preživel le če si pred loterijsko izbiro za šikano bil zdrav in si preživel, kušrinski pokvarjenci pa se bodo hvalili, da so te pozdravili.
Dejansko niso vsi zdravniki isti.
Nekaj jih je vredu.
Precej jih ima samo premalo znanja.
Potem pa je mafija, predvsem šefi. Al Capone reče "respect", ko se vsedejo k njemu v kotel pri hudiču. Za Kuštrina in Kendo pa hudič špara tisto jedrsko sredico, ki se je iz Černobila dol v pekel pritalila. So že vse sorte tičev hoteli noter dat njegovi pomočniki, pa je rekel rajši ne, da se ne bo prehitro ohladila.
anon-518732 sporočil: 934
[#2784830] 21.07.19 17:42 · odgovor na: anon-234516 (#2784680)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 20.07.19 18:05
[adana]
Bolezen je največkrat sinonim za lenobo, neosveščenost, zaplankanost,
spomni se teh svojih modrosti, ko boš resno zbolela.
Endimion sporočil: 10.255
[#2784835] 21.07.19 18:29 · odgovor na: anon-514918 (#2784816)
Odgovori   +    6
[UriahHeep]
To je NAŠA Realnost! In ne samo v zdravstvu!!

Vse se začne pri prekmurskem banditu Milanu Kučanu. Pred njim korupcije v Sloveniji ni bilo. Škodo je Kučan pričel delati že ko je bil v mladinski organizaciji, saj je bil glavni pobudnik ukinitve revalorizacije v začetku sedemdesetih let.

Pred davnimi leti, preden je Kučan postal šef CK ZKS, ga je takratni predsednik vlade prestavil mojemu očetu in so imeli krajši pogovor. Potem je oče povedal, da takega nadutega bebca in birokrata še ni videl in da je zadnje, kar bi se smelo zgoditi to, da postane šef Partije.

Na splošno ga vsi stari komunisti zaničevali, saj so vedeli, da je sin esesovca. Na oblast je prišel samo s pomočjo korupcije in organiziranega kriminala in je še danes njegov glavni organizator in kolovodja. Milan Kučan, razen, da je okradel slovenskega delavca, v 40. letih ni naredil ničesar. Možakarja bi morali že zdavnaj aretirati in ga zaradi zločinov proti slovenskemu narodu obsoditi na 30 let aresta.

Uriah Heep.
Katera pozicija ni bila dana tvojemu fotru, oziroma kasneje Tebi kot nasledniku? KJe maš s Kučanom v resnici težavo? Kaj je Ata Heep (Enfrice) stavil na napačne konje pa zvisel? IN če je to Tebi povedal, potem si ti zdajle že debelo v penziji, in kot tak na MOJI PLAČILNI LISTI! Nisi sposoben sestavit ma niti enega posta brez da ne omeniš Kučana (kot denimo Oni Miheljak v Mladini, ki lahko nabija o globalnem segrevanju, pa bo noter vpletel Janšo).

Veš, John Nash se je vse življenje boril s preganjavico. A vseeno dobil Nobelovo Nagrado. Tudi zate nisem docela brez upanja. Ne za Nobelovo. A da se vsaj preganjavice otreseš.
philips sporočil: 6.715
[#2784838] 21.07.19 18:41 · odgovor na: Endimion (#2784835)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.07.2019 18:43)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784839] 21.07.19 18:41 · odgovor na: Endimion (#2784835)
Odgovori   +    4
Le zakaj niso ostali izvolili Jaruzelskega, Honeckerja etc za predsednika?
Zato ker niso totalno in nepredstavljivo zabiti kot slovencki.
Rezultat: Slovenija že DESET let stoji na istem % standarda v primerjavi z razvito EU.
KAKO ti Einstein razlagaš dejstvo da so nas prehiteli Čehi, ki so bili 1990 daaaaaaleč za nami?
Dejstvo da smo izvolili večino partije nazaj nima NIČ pri temu ???
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2784841] 21.07.19 18:48 · odgovor na: Endimion (#2784835)
Odgovori   +    8
[Endimion]

Katera pozicija ni bila dana tvojemu fotru, oziroma kasneje Tebi kot nasledniku? KJe maš s Kučanom v resnici težavo?
V drobnem egalitarnem bazencku so najbolj jezni in radikalni nasprotniki vladajoce klike tisti, ki jim ni uspelo dovolj visoko prilezti znotraj nje. Case in point slovenska opozicija. Zaostalost in ozkoumnost plemenskega sveta jim pa povsem ustreza, sicer bi ze zdavnaj menjali lokacijo.

Enfrice je v bistvu vzorcen slovenec, zgolj um se mu je omracil zaradi neke nakljucne neuspesnosti. V vsaki resni drzavi bi bil zaprt v umobolnici, v sloveniji pa zgleda povsem normalen, dokler ne zacne javno razpredati o kucanu.

Medtem Kucan v mediokritetni trisobni hiski v murglah caka, da gre Stefka na jogo, da bo lahko malo pornhub gledal (pri mladih ne rabi viagre). In se poskusa izogniti zokijevim vabilom na sladoled, ker nesrecnik ne razume, da ga stari ne more (vec) kar z dekretom postaviti za premiera.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784844] 21.07.19 19:02 · odgovor na: PyotrNovak (#2784839)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Le zakaj niso ostali izvolili Jaruzelskega, Honeckerja etc za predsednika?
Zato ker niso totalno in nepredstavljivo zabiti kot slovencki.
Rezultat: Slovenija že DESET let stoji na istem % standarda v primerjavi z razvito EU.
KAKO ti Einstein razlagaš dejstvo da so nas prehiteli Čehi, ki so bili 1990 daaaaaaleč za nami?
Dejstvo da smo izvolili večino partije nazaj nima NIČ pri temu ???
Saj v tem je problem, Slovenija že DESET LET STOJI NA ISTEM, ne napreduje, po domače crkuje, drugi nas prehitevajo po levi in desni. Poglejmo le plače osnovnošolskih učiteljev v letu 2015/2016:
Slovenija - od 17.117 do 27.379 – povpr. - max 26.376
Slovaška – od 5.940 do 9.966 – povpr. - max 12.406
Češka – od 7.2013 do 12.174 – povpr. - max 12.454
Hrvaška – od 9.051 do 15.270 – povpr. - max 11.669
Madžarska – od 6.636 do 19.408 – povpr. - max 11.567
Poljska – od 5.450 do 11.870 – povpr. - max 14.079

Slovenski javni sektor je požrl Slovenijo, slovenski štrukelj ima 27 tisočakov plače, češki učitelj pa 12 tisočakov...kam gre razlika? Na Češkem ostane v gospodarstvu, ki iz teh evrov ustvari več evrov, slovenski javni sektor pa ne ustvari nič. Češka nas je dohitela in prehitela, češki učitelji pa še vedno imajo 1000 evrov bruto mesečne plače, tudi slovenski učitelji po delitvi BDP v primerjavi s češkimi učitelji ne zaslužijo več, torej moramo le prepisati češki model plač v javnem sektorju.
anon-234516 sporočil: 1.943
[#2784861] 21.07.19 22:36 · odgovor na: anon-518732 (#2784830)
Odgovori   +    5
[Maticek]
> [adana]
> Bolezen je največkrat sinonim za lenobo, neosveščenost, zaplankanost,

spomni se teh svojih modrosti, ko boš resno zbolela.
Sem že zbolela in do sedaj kar uspešno našla pot iz tega(dolgoročno sama, z znanjem, ki ga medicina nam pacientom ne daje)). Če bi se zdravila, z doktrinami slovenskega zdravstva bi verjetno dnevno imela že kakih 10-15 zdravil na dan. Sem starejša in kot taka podvržena številnim starostnim nadlogam. Uspešno sem se rešila bolečin v kosteh, pa bolečin v mišicah, pa tdoto telesa,ko vstaneš iz postelje.

Ja, to je vse bila lenoba, slab življenski slog, poučila sem se o vzrokih, jih odpravila in se tega tudi rešila.

Sedaj imam še eno nadlogo-žolčne kamne, bolečine so peklenske, sem se tudi o tem poučila, imam že naraven izhod iz tega,ki bo sicer malo daljši, ampak žolč mi bo ostal, kar pri naši medicini ni tako, kar odrežejo.(slovenčki pa imajo radi hitre rešitve, čeprav dolgoročno si škodijo)

Vsi zbolimo kdaj pa kdaj, nekateri so na nek način ponosni, da so bolani, pa tudi nočejo vedeti, koliko so k temu sami doprinesli

Recimo za rakave bolnike,pri teh dostikrat slišiš, zakaj je mene izbral? jaz pravim, večina si ga je sama izbrala; iz nevednosti, lenobe, lagodnega življenja.

Ko grem v trgovino in gledam kaj vse ljudje mečejo v vozičke, jaz v njih vidim potencialne
rakave bolnike. S čim mamice, ki svojim otrokom pravijo sončki in jih imajo neznansko radi, v trgovini pa jim kupujejo, če se slikovito izrazim, strupe v majhnih dozah.

Tako kot so ljudje nemarni do sebe, so nemarni do države.
Nemarnost do sebe jih stane predčasne smrti, nemarnost do države pa plačujemo vsi.

Da se posujem s pepelom, tudi mene kdaj pa kdaj premamijo omamne dobrote iz trgovine, včasih si jih privoščim, da zadostim brbončicam, vendar pa to ni moj življenjski slog.

Zlo je zavito v celofan papirju.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7