Strani: 1 2

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784094] 16.07.19 20:48 · odgovor na: bc123a (#2783987)
Odgovori   +    2
Ze 2 leti pada pritok delovne sile, rodnost pa je nizja od japonske. TO je bomba ki jo enostavno ne morejo odstraniti.
Se se dobro spomnim kako je bilo - Japoska bo prevzela svet. Chinki bod ZELO zadovoljni ce bodo tako mehko pristali.
Po moje so "powers that be" zelo temeljito izbrali kdaj je treba startat carinsko vojno. Ta NI slucajna.
Na drugi strani pa US industrija raste nazaj z neverjetno brzino, prav tako tudi nove tehnologije. Pravkar sem gledal robota ki sam izbere zrelo solato in jo pospravi.
Masa slabo izobrazene delovne sile bo kmalu breme, NE prednost. Poleg tega ima US delavec 3x visjo produktivnost; torej ko chinki dosezejo 1/3 US place so predragi. Izdelki bodo malo drazji, pa BISTVENO boljsi. Kitajskega sranja ne bom nikoli pogresal.
EU pa na krmilo SE eno noro kravo, ki ima edino referenco da je zjebala lastno armado v poden. EU bo "zelena", US pa bo izginila na obzorju. Se bojim da bodo tole norost terali do bridkega konca.
siap sporočil: 2.195
[#2784172] 17.07.19 11:48 · odgovor na: PyotrNovak (#2784094)
Odgovori   +    2
Zal,...khmm...ti moram v vsem pritrditi. Ta socialno feminiziran nemsko*francoski "spil"je¨bo to EU se tretjic zje....l in khmm tu ni nobene razlike med LEVIMI bebci in desnimi oportunisti.
ovce v vrsto.press
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2784242] 17.07.19 19:31 · odgovor na: bc123a (#2784008)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [abohte]
> > [bc123a]
> > > [abohte]
> > > In Japonska je po tvoje bila blizu družbenemu revoltu in imploziji?
> >
> > Ne. Japonska se od svoje "implozije" do sedaj ni vec pobrala, dejansko je od krze naprej na afterburnerju ("golden recession").
>
> Ne govorim o tem. Govorim o tem: "in cist vsi so prisli do faze katastrofalne implozije, po kateri so bili potem kvecjemu mucki naprej."

Ne vem ce si ti zivel v 80tih, jaz sem. Japonska je definitivno sedaj len mackon proti takratni podobi.
Civilizirali so se.
exarkun sporočil: 15
[#2784627] 19.07.19 22:48
Odgovori   +    1
Po mojem bo v tem stoletju Kitajska prevzela vodenje sveta od ZDA. Res sicer, da imajo težave z baloni, vendar to se da dolgoročno preživet. Bolj me skrbi slovenizacija Zahoda. Vsake volitve na Zahodu so boj med plemeni, kar je katastrofa. V najslabšem primeru bo Zahod končal kot Jugoslavija. Zdaj se poskuša ljudi, ki opozarjajo na probleme utišat (ker zatiranje svobode govora je v Jugoslaviji obrodilo super sadove). Mene dosti bolj skrbi kaj bo v Evropi. Na eni strani zradikalizirani potomci priseljencev, na drugi strani vzpon fašistoidnih strank. Nič dobrega se ne obeta.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2784649] 20.07.19 08:48 · odgovor na: exarkun (#2784627)
Odgovori   +    2
[exarkun]
Po mojem bo v tem stoletju Kitajska prevzela vodenje sveta od ZDA. Res sicer, da imajo težave z baloni, vendar to se da dolgoročno preživet. Bolj me skrbi slovenizacija Zahoda. Vsake volitve na Zahodu so boj med plemeni, kar je katastrofa. V najslabšem primeru bo Zahod končal kot Jugoslavija. Zdaj se poskuša ljudi, ki opozarjajo na probleme utišat (ker zatiranje svobode govora je v Jugoslaviji obrodilo super sadove). Mene dosti bolj skrbi kaj bo v Evropi. Na eni strani zradikalizirani potomci priseljencev, na drugi strani vzpon fašistoidnih strank. Nič dobrega se ne obeta.
Evropa je greznica, kamor prihajajo samo še tisti, ki hočejo viseti na sociali. Uporabni tujci gredo raje v ZDA, Singapur, Južno Korejo, magari na Kitajsko.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784674] 20.07.19 12:03 · odgovor na: anon-127452 (#2784649)
Odgovori   +    0
[Valuk]
> [exarkun]
> Po mojem bo v tem stoletju Kitajska prevzela vodenje sveta od ZDA. Res sicer, da imajo težave z baloni, vendar to se da dolgoročno preživet. Bolj me skrbi slovenizacija Zahoda. Vsake volitve na Zahodu so boj med plemeni, kar je katastrofa. V najslabšem primeru bo Zahod končal kot Jugoslavija. Zdaj se poskuša ljudi, ki opozarjajo na probleme utišat (ker zatiranje svobode govora je v Jugoslaviji obrodilo super sadove). Mene dosti bolj skrbi kaj bo v Evropi. Na eni strani zradikalizirani potomci priseljencev, na drugi strani vzpon fašistoidnih strank. Nič dobrega se ne obeta.
Evropa je greznica, kamor prihajajo samo še tisti, ki hočejo viseti na sociali. Uporabni tujci gredo raje v ZDA, Singapur, Južno Korejo, magari na Kitajsko.
Vsakega se da naučiti kaj uporabnega! Saj ni treba, da so inšpektorji, zdravniki in dohtarji...

Ali jih znaš naučiti, porabiti in (zadovoljivo) izkoristiti sebi v prid, je pa drugo vprašanje. ...

Strani: 1 2