Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2781908] 02.07.19 11:54
Odgovori   +    32
Skoraj 10.000 nas je že pri N26. Lepo. Ko nas bo 100.000 pri t.i. neobankah, bodo pa morda začele klasične banke razmišljati o tem, da ni bilo najbolj pametno, da so pretiravale s podražitvami. Ampak hec je, da so se sedaj banke že tako navadile na to (in se bodo samo še bolj), da nas lupijo kot banane, da takrat ne bodo v stanju znižati cen storitev. Ker bodo preprosto dobivale preveč prihodkov iz tega modela naročnin.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2781972] 02.07.19 15:38
Odgovori   +    23
Jaz pa kjer s eda po Titovo vse sem zmanjšal kjer se da da ne dam tem brezdelnežem niti centa in veliko jih enako razmišlja in dela. Jebejo se naj uzakonjo si da si zagotovijo trg pol pa počasi dražijo kot zavarovalnice in elektro vse kar je pod državno regulativo te lupijo ko majmuna dost mam tega
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2781977] 02.07.19 16:02
Odgovori   +    11
Ima več računov in večinoma so (skoraj) zastonjski.
Najbolj me pa zafrkava edino banka, kjer iz zgodovinskih razlogov plačujem stroške po ceniku v polni vrednosti. Edino tile mi ves čas nekaj grozijo, da mi bodo zaprli račun (pa nisem v minusu ali kakorkoli denarno v prekršku).
FIN-366556 sporočil: 177
[#2782056] 03.07.19 07:37
Odgovori   +    2
Kar bodite pri N26.
Ker gre za dokaj neuporabno banko, to pove dvoje.

Da si prave, ki za 10 evrov nudi praktično vse in še več, ne morete privoščiti.

In drugo, posledično gre podvomiti v vašo uspešnost v življenju nasploh. In se kar samo ponuja podvprašanje, zakaj sploh banko potrebujete.
Ker če bi jo, bi vedeli, da to ni to. N26 je daleč od banke.
Gustl sporočil: 13.625
[#2782058] 03.07.19 07:43 · odgovor na: FIN-366556 (#2782056)
Odgovori   +    14
[FIN-366556]
Kar bodite pri N26.
Ker gre za dokaj neuporabno banko, to pove dvoje.

Da si prave, ki za 10 evrov nudi praktično vse in še več, ne morete privoščiti.

In drugo, posledično gre podvomiti v vašo uspešnost v življenju nasploh. In se kar samo ponuja podvprašanje, zakaj sploh banko potrebujete.
Ker če bi jo, bi vedeli, da to ni to. N26 je daleč od banke.
Pa saj to je pravo vprašanje - zakaj fizična oseba sploh potrebuje bancne storitve? In koliko.


Večina jih potrebuje racun, kamor pade placa in kartico za placevat in bankomat. In to je to kar ponuja N26.

Kaj pa po tvojem se rabi vecina ljudi od banke?
crt sporočil: 27.122
[#2782060] 03.07.19 07:45 · odgovor na: FIN-366556 (#2782056)
Odgovori   +    14
[FIN-366556]
Da si prave, ki za 10 evrov nudi praktično vse in še več, ne morete privoščiti.
In drugo, posledično gre podvomiti v vašo uspešnost v življenju nasploh.
:))

premaknil sem 3 firme in 1 cloveka z skb na sanpaolo, vsi imamo zdaj tarifo cca 3 eur mesecno, pa me zanima, ce je to prava banka in ce gre podvomiti v mojo uspesnost v zivljenju nasploh.
Gustl sporočil: 13.625
[#2782068] 03.07.19 08:06 · odgovor na: sopranos (#2781908)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: Gustl 03.07.2019 08:08
[sopranos]
Skoraj 10.000 nas je že pri N26. Lepo. Ko nas bo 100.000 pri t.i. neobankah, bodo pa morda začele klasične banke razmišljati o tem, da ni bilo najbolj pametno, da so pretiravale s podražitvami. Ampak hec je, da so se sedaj banke že tako navadile na to (in se bodo samo še bolj), da nas lupijo kot banane, da takrat ne bodo v stanju znižati cen storitev. Ker bodo preprosto dobivale preveč prihodkov iz tega modela naročnin.

Banke so toge, slabo in drago organizirane, nefleksibilne in vse to, kar rabi dober disruptor.

Ampak vseeno je treba upoštevat, da jih napada globalni disruptor, ki je doslej prejel ze prek pol milijarde dolarjev venture kapitala in ne rabi ponujat storitev po cenah, ki bi mu trenutno omogocale vzdržno poslovanje.

Računa se, da bo rast stevila strank tako velika, da bo kljub slabo profitabilnemu long-tailu masa dodatnih storitev pri manjšini prinašala zasluzek.

Zaenkrat pa se lahko gredo zgodnje faze Uberja - zajemanje trga, tudi z dumpingom.

Mediji smo to kar dobro obcutili, ko se moras s cash flowom boriti proti venture denarju.

Ampak...zmagovalec tu, vsaj za nekaj casa, je končni uporabnik. Disrupcija bo zagotovo imela pozitiven vpliv na kvaliteto storitev tradicionalnih bank, skoraj ne gre drugace.
sopranos sporočil: 11.404
[#2782086] 03.07.19 09:01 · odgovor na: Gustl (#2782068)
Odgovori   +    10
Ja, samo banke se že leta in leta delajo norca iz strank. V digitalni dobi, ko pošlješ elektronsko sporočilo iz Slovenije recimo v ZDA in ga ta druga stran prejme v nekaj sekundah. Pri nakazilu denarja pa traja en teden in je svinjsko drago. Razumem, da te DHL upili, ker mora stvar fizično prenesti. Ampak če dam danes DHLu pošiljko, bo v petek že na Kitajskem. Če pa pošljem recimo 500 eur na Kitajsko, bo pa denar tam šele naslednji teden, pa 15-20 eur mi bo zaračunala banka. Če pa pošljem denar preko TransferWise je pa denar tam jutri ali v petek, cena je pa okoli 3 eur.

Potem mi bi pa nekdo bluzil, da N26 ni prava banka. Opisano zgoraj je osnovna bančna storitev in je klasične banke niso sposobne izvesti na nek časovno in cenovno sprejemljiv način.

Je pa vedno težava ko moraš spremeniti poslovni model. Verjetno si imel tudi ti borbe znotraj vaše firme, glede tega da je treba iti na digital na polno. Ampak vi ste finančni časopis, kjer večina zaposlenih razume, da so spremembe v poslu nekaj običajnega. Na enem Delu je pa druga zgodba.

Zanimivo bo videti, ali bo Apple pay pomenil boost za N26 in Revolut.

Da je digitalna sprememba res težka zadeva in da se ne moreš zadeve lotiti z levo roko pa kaže primer Finna od JPMorgan Chase.
bc123a sporočil: 48.253
[#2782087] 03.07.19 09:04 · odgovor na: FIN-366556 (#2782056)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: bc123a 03.07.2019 09:05
[FIN-366556]
Kar bodite pri N26.
Ker gre za dokaj neuporabno banko, to pove dvoje.

Da si prave, ki za 10 evrov nudi praktično vse in še več, ne morete privoščiti.
Kwa? Jaz imam racune na dveh slovenskih bankah in sem tako sebi kot vd zene uredil N26. Zakaj? Ker je managing izdatkov toliko boljsi (aplikacija je za slovenske bankirje nedosegljiv ideal), ker si lahko prenasava denar med sabo z enim klikom, in ker brez skrbi dvignem denar na prvem bankomatu, ki ga vidim.

Racunov na originalnih dveh bankah ne bom zaprl in tudi placa mi zaenkrat prihaja na Abanko, razen ce me bankirji z norim dvigom cen prisilijo v to da bom zacel razmisljati tudi o tem. Smesno je pa da bankirji se niso ugotovili da so placila z njihovega racuna skoraj ponehala - del place prenesem na N26 in trosim od tam.

Mimogrede, ne abankina spletna banka in ne mobi aplikacija ne omogocata prikaza IBAN racuna s katerega si dobil nakazilo.

Baje je na todo listi. Dinozavri! Potem moram pa klicariti in sprasevati, od kje je denar, ki se mi znajde na racunu.
PetraS sporočil: 2.368
[#2782132] 03.07.19 10:57 · odgovor na: Gustl (#2782068)
Odgovori   +    1
ne gre scer zanemarit, da tudi so tud fintechi že pogruntal, da rabijo bančno licenco. me spominja mal na to, kar se v splošnem dogaja s spletnimi ponudniki storitev - se kar približujejo klasičnim. od tega, da delajo fizične štarcune do levla storitev, ki jih ponujajo... pri tko regulirani panogi, kot je bančništvo, bodo težko dolgo držal cenovno privlačnost..
sopranos sporočil: 11.404
[#2782152] 03.07.19 12:23 · odgovor na: PetraS (#2782132)
Odgovori   +    4
[PetraS]
ne gre scer zanemarit, da tudi so tud fintechi že pogruntal, da rabijo bančno licenco. me spominja mal na to, kar se v splošnem dogaja s spletnimi ponudniki storitev - se kar približujejo klasičnim. od tega, da delajo fizične štarcune do levla storitev, ki jih ponujajo... pri tko regulirani panogi, kot je bančništvo, bodo težko dolgo držal cenovno privlačnost..
Ja, samo digital najprej uniči klasične modele. In potem na njihovem pogorišču postavi tudi nekaj fizičnih trgovin/pisarn/poslovalnic in to v bistveno manjšemu obsegu. S tem, da velikokrat digital začetna leta posluje pod drugimi regulatornimi okviri (oz. kar brez nekih pravil) in tudi izvaja neke vrste dumping (zanimivo, da je bilo včasih to prepovedano). In ker ni na borzi, vrsto let ni nobenega pritiska po ustvarjanju dobička. Važno je samo, da hitro raste.

Pa še nekaj je, digital je sexy, ima pozitiven image, medtem ko so klasiki stari, dinozavri, dolgočasni in imajo slabo podobo.

In potem v zadnji fazi niti ni pomembno,če bodo digitalci zvišali ceno svojih storitev. Ker bodo to storili v svetu, kjer bo bistveno manj konkurence in bodo imeli tak obseg, da se jim novi ponudniki niti pod razno ne bodo morali približati. Če se bo pa kaj slučajno nakazovalo, ga bodo pa še pravočasno kupili.
PetraS sporočil: 2.368
[#2782156] 03.07.19 12:31 · odgovor na: sopranos (#2782152)
Odgovori   +    2
ne bom zlo pametna, ker še nisem tega natančneje preučila, ampak ravno zadnjič sem se pogovarjala z enim analitikom, ki opaža, da "magija Amazonovega efekta" izginja - pravi, da spet bolj postaja in kupovanje v fizičnih trgovinah. bom se lotila tega v kratkem.. pri fintechu in bankah je pa res tako, da so res kul za tiste, ki nimajo nekih hudih potreb. takoj, ko rabiš kredit, recimo, morš že it k banki, recimo.. drugo pa je, da se bodo stroški fintechov, ki bodo meli bančne licence, povečale, ker morjo celga boga regulativi zadostit, to pa fejst stane. in, ugani, na koga bodo prej al slej prevalili ta strošek.. :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2782173] 03.07.19 13:49 · odgovor na: PetraS (#2782156)
Odgovori   +    1
[PetraS]
ne bom zlo pametna, ker še nisem tega natančneje preučila, ampak ravno zadnjič sem se pogovarjala z enim analitikom, ki opaža, da "magija Amazonovega efekta" izginja - pravi, da spet bolj postaja in kupovanje v fizičnih trgovinah. bom se lotila tega v kratkem.. pri fintechu in bankah je pa res tako, da so res kul za tiste, ki nimajo nekih hudih potreb. takoj, ko rabiš kredit, recimo, morš že it k banki, recimo.. drugo pa je, da se bodo stroški fintechov, ki bodo meli bančne licence, povečale, ker morjo celga boga regulativi zadostit, to pa fejst stane. in, ugani, na koga bodo prej al slej prevalili ta strošek.. :)
Ja, zadnje čase prihaja na dan vedno več zadev - recimo kakšni so delovni pogoji v skladiščih, kako Amazon ne plačuje davkov, kako je razmerje med uničenimi delovni mesti in ustvarjenimi cca. 3:1. Pa kako Amazon lupi podjetnike na svoji tržnici itd. Ali pa kako preko Alexe praktično 24/7 posluša in vohlja po našem stanovanju itd.

Pri Fintechu si pa jaz predstavljam, da bodo najprej začeli podeljevati kakšne manjše potrošniške kredite, ki bodo relativno malo tvegani. In ja, jasno da ti bodo to zaračunali. Ampak vprašanje je kakšno bo razmerje med njihovo ceno in recimo ceno ene lokalne banke? Morda bodo imeli za Slovenijo eno pisarnico z nekaj zaposlenimi, ali pa celo to ne. Pa bo recimo nekaj Slovencev zaposleni na njihovem regionalnem sedežu na Dunaju. Velika razlika v primerjavi recimo z NLB, ki ima 94 poslovalnic v Sloveniji.

Pa predstavljaj si, da danes ena 20 let stara oseba odpre račun pri N26. Preden bo rabila kakšen kredit, bo minilo 10-15 let.

Sem bral podatke za ZDA, da imajo milenijci v povprečju 8.000 dolarjev premoženja. Da jim je največja vrednota, da nimajo dolga. Ker jih ne vem koliko konča faks z velikih študentskim dolgom. In to so ogromne cifre. To je recimo potencial 30-40% ljudi samo v Evropi in ZDA. V revnejših državah sveta verjetno še več. N26 recimo cilja na 100 milijonov strank. Ko sem jaz konec 2017 odprl račun pri N26 je imel cca. 500.000 strank, letos jih bo verjetno presegel 4 ali celo 5 milijonov.
najobj sporočil: 31.869
[#2782193] 03.07.19 15:21 · odgovor na: bc123a (#2782087)
Odgovori   +    0
Mimogrede, ne abankina spletna banka in ne mobi aplikacija ne omogocata prikaza IBAN racuna s katerega si dobil nakazilo.

Baje je na todo listi. Dinozavri! Potem moram pa klicariti in sprasevati, od kje je denar, ki se mi znajde na racunu.
... čuj, če mene kaj vprašaš, je bolj malo ljudi, ki niso zadovoljni, da je na njihovem računu več denarja, kot so pričakovali ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2782200] 03.07.19 15:58 · odgovor na: najobj (#2782193)
Odgovori   +    4
[najobj]
> Mimogrede, ne abankina spletna banka in ne mobi aplikacija ne omogocata prikaza IBAN racuna s katerega si dobil nakazilo.
>
> Baje je na todo listi. Dinozavri! Potem moram pa klicariti in sprasevati, od kje je denar, ki se mi znajde na racunu.

... čuj, če mene kaj vprašaš, je bolj malo ljudi, ki niso zadovoljni, da je na njihovem računu več denarja, kot so pričakovali ...
Ti to resno? Ce je recimo denar prisel po pomoti, ga moras vrniti, ne porabiti! Plus nekako bi rad videl, kdo od tistih, ki so mi dolzni, je placal...
najobj sporočil: 31.869
[#2782317] 04.07.19 11:49 · odgovor na: bc123a (#2782200)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.07.2019 11:49
[bc123a]
> [najobj]
> > Mimogrede, ne abankina spletna banka in ne mobi aplikacija ne omogocata prikaza IBAN racuna s katerega si dobil nakazilo.
> >
> > Baje je na todo listi. Dinozavri! Potem moram pa klicariti in sprasevati, od kje je denar, ki se mi znajde na racunu.
> ... čuj, če mene kaj vprašaš, je bolj malo ljudi, ki niso zadovoljni, da je na njihovem računu več denarja, kot so pričakovali ...
Ti to resno? Ce je recimo denar prisel po pomoti, ga moras vrniti, ne porabiti! Plus nekako bi rad videl, kdo od tistih, ki so mi dolzni, je placal...
... eh, malo se hecam, ker smo včasih mulci rekli, da kar je dano, je v zemljo zakopano, z drekom pokrito in šiso polito ... khmm, ali če prevedem, kar si dal, si dal in ne moreš vzeti nazaj ...

P.S.: moj plačilni promet je izrazito enosmeren in nisem v preveliki nevarnosti, da bi kaj nepričakovanega po pomoti priletelo na moj račun, sam pa tudi pazim, da ne bi koga spravil v zadrego, ker ne bi vedel, od kod mu denar na njegovem računu ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2782338] 04.07.19 14:08 · odgovor na: PetraS (#2782156)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 04.07.2019 14:10
[PetraS]
ne bom zlo pametna, ker še nisem tega natančneje preučila, ampak ravno zadnjič sem se pogovarjala z enim analitikom, ki opaža, da "magija Amazonovega efekta" izginja - pravi, da spet bolj postaja in kupovanje v fizičnih trgovinah.
To za slovenijo definitivno ne velja, ker ce si malo svetovljana, se hitro vidi da v Sloveniji ogromno stvari enostavno ne dobis. Jaz ze spodnje gate kupujem direktno iz nemcije (ne amazon), kavbojke iz angleskega amazona, cevlje pa (ker jih dosti unicim in so imeli majhne zaloge) preko ene treh evropskih spletnih trgovin.

Zanimivo je, da sem vse to kupoval v sloveniji, potem je pa kar naenkrat bilo "joj, nimamo vec", ali pa "nehali so proizvajati" (kako zlahka se prodajalci zlazejo).

Ravno sedaj gledam da bo spet treba narociti nekaj iz ameriskega amazona, ker drugje nikjer ni, ampak ok, tudi v EU nikjer ne dobim :)

Skratka, za slovenijo je zadeva precej drugacna kot za americana ki ima Amazon prime in naroca recimo plenice in vsakodnevno robo, ki bi jo lahko dobil v lokalnem walmartu, ker je pac zastonj dostava, ceprav je to definitivno izguba za prodajalca ali proizvajalca.

Kaj hocem reci, v sloveniji amazon ne bo nic unicil, ker nima kaj za uniciti, je ze itak vecina trgovin crap. Najvec so "unicili" diskontarji. Matr, pa saj razen v najvecjih megacentrih v normalnih trgovinah ne dobis nic vec v Mercatorju kot v Hoferju.

V Berlinu je tako kot pri na vsaki ulici mercator tam Aldi. In slovenske trgovine se kar trudijo da cimprej podlezejo.
0219Ma15 sporočil: 363
[#2782367] 04.07.19 15:37
Odgovori   +    0
Zanima me samo eno ? Finance lahko bi vi raziskali !!!
Ali ima lahko slovenska pravna oseba, d.o.o., tudi odprt tak račun za mednarodni plačilni promet in kaka so kaj jamstva in čigava, če gre taka banka v stečaj ?

Strani: 1