Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Veliko bolje je biti izgorel kot len

Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[#2781207] 26.06.19 15:42
Odgovori   +    0
MANIFEST ZA NESOVRAŽNO KOMUNIKACIJO

1. Virtualno je realno
Na spletu povem ali zapišem samo tisto, kar bi si upal povedati tudi v živo.

2. Smo, kar sporočamo
Besede, ki jih izberem, govorijo o tem, kar sem: predstavljajo me.

3. Besede oblikujejo misli
Vzamem si dovolj časa za to, da čim bolje izrazim, kar hočem povedati.

4. Preden spregovorim, moram poslušati
Nihče nima vedno prav, niti jaz.
Poslušam, pri tem sem odprt in iskren.

5. Besede so most
Besede izbiram zato, da razumem, da drugi razumejo mene, da se približam drugim.

6. Besede imajo posledice
Vem, da ima lahko vsaka moja beseda posledice, majhne ali velike.

7. Deljenje vsebine pomeni odgovornost
Tekste in slike delim le potem, ko sem jih prebral, ocenil in razumel.

8. O idejah lahko razpravljamo, osebe pa je treba spoštovati
Osebe, ki zagovarja stališča, s katerimi se ne strinjam, ne spremenim v sovražnika, ki ga je treba izničiti.

9. Žalitve niso argumenti
Ne sprejemam žalitev in napadalnosti, niti, če podpirajo moje stališče.

10. Tudi molk nekaj sporoča
Ko je najboljša izbira molk, molčim.
www.primorski.eu/ne-...o-LK185368
crt sporočil: 27.122
[#2781209] 26.06.19 15:58
Odgovori   +    5
Veliko bolje je biti izgorel kot len
ker mrtvi nimajo problemov
bc123a sporočil: 48.253
[#2781217] 26.06.19 16:35
Odgovori   +    10
Konstruktivna kritika je slabo sprejeta. Po drugi strani pa večina ljudi raje benti doma za štiri stenami, kot da bi na glas povedala, kaj jih moti. Koliko krivde imajo pri tem nacionalni karakter, to je introvertiranost, majhnost, v kateri se vsi poznamo, in slaba samopodoba?
O bog pomagaj.

Vlogo ima se vedno izjemno tog trg delovne sile in veliki drzavni ali paradrzavni zaposlovalci. Slovenija ni taka, da bi se zameril sefu, ki te postavi na cesto (ali pa zmobingira do odpovedi), potem pa gres cez cesto na enako kvalitetno delovno mesto k konkurenci.

Konkurence na trgu dela je zelo malo, odlocitev za to, da gres v odkrit konflikt je velika stvar, z potencialno grozljivimi posledicami.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2781226] 26.06.19 17:26
Odgovori   +    2
Veliko bolje je biti izgorel kot len
Če šef ne ve kaj počneš se zlahka kažeš kot žrtev in si stalno izgorel. Arbeit macht frei in nonstop smo kot v vojni ko se ne vprašaš o posledicah ampak greš na prvo linijo v požar kot šef rece. Sužnji moderni ne glede koliko domov nesejo. Ko se vprašaš kdo so zmagovalci si razočaran.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2781272] 27.06.19 09:34 · odgovor na: anon-61428 (#2781226)
Odgovori   +    5
[Inside]
> Veliko bolje je biti izgorel kot len

Če šef ne ve kaj počneš se zlahka kažeš kot žrtev in si stalno izgorel. Arbeit macht frei in nonstop smo kot v vojni ko se ne vprašaš o posledicah ampak greš na prvo linijo v požar kot šef rece. Sužnji moderni ne glede koliko domov nesejo. Ko se vprašaš kdo so zmagovalci si razočaran.
Važno je predvsem to, da daješ videz nenehne prezaposlenosti in preobremenjenosti. Jamranje in stokanje je kljuc do uspeha v slo delovnem okolju paradrzavnih firm :)
Nazadnje folk nasede sam sebi in se jim res utrga :))
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2781278] 27.06.19 10:21 · odgovor na: anon-204390 (#2781272)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [Inside]
> > Veliko bolje je biti izgorel kot len
>
> Če šef ne ve kaj počneš se zlahka kažeš kot žrtev in si stalno izgorel. Arbeit macht frei in nonstop smo kot v vojni ko se ne vprašaš o posledicah ampak greš na prvo linijo v požar kot šef rece. Sužnji moderni ne glede koliko domov nesejo. Ko se vprašaš kdo so zmagovalci si razočaran.

Važno je predvsem to, da daješ videz nenehne prezaposlenosti in preobremenjenosti. Jamranje in stokanje je kljuc do uspeha v slo delovnem okolju paradrzavnih firm :)
Nazadnje folk nasede sam sebi in se jim res utrga :))
Da, ker za dodatno delo nisi dodatno plačan oz. manj kot te utruja nosiš dela domov. Bolje izi in par evro manj, te vsaj na dopust z lahkoto pustijo in te noben ne pogreša.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2781302] 27.06.19 12:56 · odgovor na: murje (#2781207)
Odgovori   +    2
1. Virtualno je realno
"Na spletu povem ali zapišem samo tisto, kar bi si upal povedati tudi v živo."

:)
Ta interpretacija je povsem napačna in značilna za fašizem ali stalinizem. Zapis na internetu je pravno lahko samo pogovor v dvoje brez prič. To, da ga lahko prebere kdorkoli, ne igra vloge, ker ga vsak prebere s svojo voljo in je to isto, kot če bi prisluškoval pogovoru v dvoje. Ker pri pogovoru v dvoje nihče ne more biti priča, je kot pogovor nedokazljiv. Obstoj osebne sledljivosti v spletu je isto kot prisluškovanje in mora pravno biti tako obravnavan. Tako, da je zapis na spletu, ki ni komercialne narave, isto kot pogovor s psom, se pravi pogovor s samim seboj. Je pa res, da ta pogovor lahko prevzamejo tudi drugi, vendar po svoji volji. Zato so nekomercialni zapisi na internetu nekaj takega, kot hoja za sprehajalcem v parku, ki se med sprehodom pogovarja s svojim psom. Virtualno v tem primeru ni realno, ker pes ne razume vsebine pogovora, tako kot je tudi internet ne. Ko je v ZDA Lewisova knjiga The Flash Boys razkrila ozadje delovanja HFT, se je takoj vmešal FBI in začel preiskavo ali gre za uporabo nedovoljene prakse, ki nekoga drugega postavlja v neenakopraven ali slabši položaj. Pravna stroka je takoj odreagirala in pojasnila, da enakopravnost udeležencev borznega trga z uporabo HFT sistemov ni v ničemer prizadeta, saj da je modus operandi računalniška tehnologija in ne človek. To tehnologijo pa lahko vsakdo kupi, če pa zanjo nima denarja, je pa sam kriv. Internet je torej nevtralen medij in na njem se lahko pove in dela vse.

Seveda pa je virtualno lahko tudi realno. To je realna, neosebna informacija ekonomske ali finančne narave. Neosebna ne pomeni, da je v končni liniji ni dala ali dobila oseba, ampak da je elektronska komunikacija nadomestila osebni pogovor ali drugo neelektronsko obliko izmenjave sporočila.

Na tak realen način se bo sedaj na osnovi Facebookove Libre virtualnost zgodila tudi denarju. Od zlata kot menjalca vrednosti bomo prešli na izmenjavo informacije kot vrednosti. To sicer ne bo nekaj povsem novega, saj plastični denarni nadomestki obstajaja desetletja, bo pa pri Libri novo to, da bo v celoti v fizičnem smislu brisala vse, kar smo do sedaj poznali kot bančništvo. Bančne palače, oprema in zaposleni bodo samo še nepotreben strošek. Velikanska banka bo lahko delovala z minimalnim številom zaposlenih, saj ne bo nobenih notranjih transakcij, zunanje pa bodo vse vezane na mobi ali računalnik.

Moti se tisti, ki misli, da se bodo samo enostavna plačila vršila na ta način. Libra ne bo nadomestek plačilne kartice, amapk bo valuta. Kriptirana javna valuta, ki se bo združila z dolarjem in tako ohranila njegovo prevlado v svetu. Juan je že na tej poti, sledili bodo še rubelj, euro in rupija. Kaj bo ostalo drugega, je pa vprašanje. Očitno bo to tudi najmočnejša osnova za novo razdelitev sveta, v kateri bodo vsi majhni in nepomembni izbrisani v svoji posebnosti in prisiljeni na tako ali drugačno priključitev velikim.

Seveda to pomeni tudi velik družbeni premik, saj bo poklic klasičnega bančnega uslužbenca povsem izginil. AI bo odplaknila tudi velik del višje bančne sfere. Po drugi strani pa bodo v teh novih bankah nastali ogromni dobički.

Najbolj zanimivo pa je vprašanje ali bo Facebook Libra sistemu uspelo uveljaviti tudi znake državnosti. Se pravi, da denar dobi državo in ne obratno in se tako na glavo postavi sedanji amoralni birokratski način urejenosti države in se ponovno vzpostavi liberalno državo druge polovice 19. stoletja. Facebook bo v tem primeru vse, s čemer smo danes povezani z državo. To ne pomeni elektronske komunikacije z državo, kot so recimo E-davki, amapk bo elektronska komunikacija država sama. V novo razdeljenem svetu bi tako država v okviru te razdeljenosti obstajala samo elektronsko, oziroma je nikjer fizično ne bi bilo. Na tak način bi potem svet v celoti bil razbremenjen politikanstva. Tako bi v našem primeru celotnemu Bruslju in Ljubljani lahko dali motiko v roke. Kakšni evroposlanci, komisarji in ostale euroopice.

Uriah Heep.

Strani: 1