10 min
Gen-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni pa so njegovi finančni načrti
26 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
40 min
Odstopil šef T-2 1
53 min
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
3 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
4 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
4 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
4 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
5 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
7 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
10 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
10 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
16 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
17 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 7

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Siol: Adria odpovedala več kot deset letov

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-48899 sporočil: 1.153
[#2779441] 14.06.19 19:50 · odgovor na: Gustl (#2779421)
Odgovori   +    3
Tam 30_50 letov letno. Vse Evropa. Obvezno vedno karta LH direkt. Dosti bolj mirno spim kljub Adrijinim tezavam. Pa v glavnem letim iz Brnika vsaj 70%. Od LH vedno dobil kompenzacijo v primeru Adrijine slamparije. Res pa da sem se tudi nacakal za povracilo €.
Gustl sporočil: 13.625
[#2779442] 14.06.19 19:54 · odgovor na: rame (#2779435)
Odgovori   +    2
[rame]
Nizko cenovc mora leteti ,če ne hitro pilot izgubi službo.Na letalih so tudi manjše napake ,ki lahko postanejo velike ko se seštevajo nepredvidene stvari. Boeing 737 max je lep primer pritiska kapitala na letenje.Piloti so opozarjali na težave ampak nič se ni zgodilo do druge nesreče.

Hm, kolikor sem bral in gledal, podatki ne potrjujejo tvoje trditve.

Nizkocenovci za doseganje nizjih stroskov režejo na udobju, optimizirajo procese, prodajne kanale itd...

Ne rezejo pa pri varnosti, dostikrat so celo letala novejša, da so bolj ekonomicna.
Seveda so izjeme, ampak generalno pa varnost nizkocenovcev ni problem.

Na varnost najbolj vpliva lokacija, recimo Afrika, ex SZ, deloma Azija...tam je največ teh problemov, pa so nizkocenovci ali ne.

Se tisti zadnji nesrečni Lion Air, ni padel dol zato, ker je bil Lion Air, ampak ker je imelo letalo na koncu pripisano Max.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2779444] 14.06.19 20:21 · odgovor na: Endimion (#2779350)
Odgovori   +    4
[Endimion]
Bojda se vse pelje tako, da kmalu ne boš imel pri AA sploh nič za povohati.....
Odkar so odpovedali 10 letov, se je prav težko žnjimi kaj zmeniti. Z bunko na njihovi rezervacijah sem se hotel dogovoriti o prestavitvi leta in mi je razlagala, da bi v tem primeru imeli minus 4 lete in če lahko oddam vsaj boršo, da bi prišli nazaj na minus 3 lete.

Zunaj pa plus 35 stopinj. Pa razumi poglej, kje je tule pravi zorni kot, pri 90 že ne!
bc123a sporočil: 48.253
[#2779453] 14.06.19 22:42 · odgovor na: anon-186196 (#2779344)
Odgovori   +    4
[mrkolice]
en teden nazaj sem imel isto sranje z njimi, odpovedan let. na raznih koncih sem potem razbral, da jim to postaja ustaljena praksa, npr. da zdruzijo dva leta iz bliznjih lokacij v enega.... ampak nekako vedno tako zvozijo, da ti ne pripada nobena odskodnina.

totalni podn od firme so postali, jih ne povoham vec.
Jaz avgusta potujem na dopust z medcelinskim poletom, pri cemer je prvi segment Adria do Frankfurta. Skupaj je ene 13 ur letenja, smo trije, in ce sem na cilju z vec kot tri ure zamude (ce zamudijo do FRA nam bo naslednji let odsel, in bomo zal izgubili vsaj en dan dopusta ce ne celo precej vec), bodo morali placati skupaj 1800 EUR odskodnine. Za segment LJU-FRA,ki ga dejansko vozi Adria ziher ne poberejo vec kot 300 EUR.

Kako jim uspeva da se niso crknili s temi prestavitvami letov? Preprosto, ker se potniki NE zavedajo svojih pravic po uredbi EU, in ker Adria z izplacilom in obravnavo zahtevkov maksimalno zamuja.

Danes sem dvema na Twitterju dal link na uredbo o pravicah potnikov. Ljudje se sploh ne zavedajo, kaksne divje odskodnine so, ne zavedajo se, da jim po letalskih uzancah pripada asistenca, obrok, in prenocitev ce jih prebukirajo na naslednji dan. Ne zavedajo se, da ze po 3 urah zamude pripada minimalno 250 EUR odskodnine, odvisno od dolzine leta. Ne zavedajo se, da po uredbi morajo biti seznanjeni s spremebo leta 14 dni vnaprej.

Samo zato je Adria se med zivimi. Ker po moje ni potnika, ki mu ne bi dan ali dva prej spremenili itinerarija in ce bi vsi zahtevali odskodnino (postopek niti ni problematicen, imas specializirane firme ki terjajo zate), bi po moje odskodnine ze zdavnaj presegle prihodke za vecino letov, ki jih sploh izvedejo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779454] 14.06.19 22:44 · odgovor na: Gustl (#2779392)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [mrkolice]
> > [Gustl]
> > > [mrkolice]
> > > ma naj cimprej crknejo. to je nategovanje folka kar pocnejo zadnje case. naj cimvec ljudi dojame, kaj jih caka ce namerava potovati z njimi.
> >
> > Jah, pogosto pač nimaš izbire. In moramo počakati, da crkne, da vskocijo drugi.
>
> ves kaj bi bilo zanimivo: statistkika vseh letov od aa letos in koliko jih je bilo ali odpovedanih ali drugace sfizenih, mesec po mesec. plis, kaj podobnega objavite, bo lepsi svet.


Meni so v zadnjih dveh mesecih odpovedali 2 leta od 8. Današnji je videti se OK :)

Ostalih cca 10 letov z drugimi druzbami brez odpovedi, nekaj zamud.
Si vlozil zahtevek za odskodnino po evropski uredbi? Za 500 EUR se ti gladko zvizga ali kaj?
bc123a sporočil: 48.253
[#2779456] 14.06.19 22:46 · odgovor na: rame (#2779435)
Odgovori   +    2
[rame]
Nizko cenovc mora leteti ,če ne hitro pilot izgubi službo.Na letalih so tudi manjše napake ,ki lahko postanejo velike ko se seštevajo nepredvidene stvari. Boeing 737 max je lep primer pritiska kapitala na letenje.
737MAX nima absolutno nic z nizkocenovci.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779458] 14.06.19 22:48 · odgovor na: (#2779455)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 14.06.2019 22:49
[rename]
Gustl je in je tud dobil, Mrkolice pa ni uspel; vsaj tako pravi(ta).
Kot sem napisal prej, Adria ne bi zdrzala tako dolgo, ce bi vsi potniki dosledno zahtevali odskodnine. Potem pa po tviterju jamrajo da so obticali na kreti, brez klime, brez pijace, brez pomoci... ja pa pizda, cel avion potnikov je 250*45 EUR odskodnin, jasno da se adriji splaca, ce ne znajo terjati.

V bistvu upam da bodo bankrotirali preden bom jaz letel (imam pocitnice v paketu, tako da je moj problem manj, ce bankrotirajo jutri - bo problem agencije -, kot ce mi bankrotirajo en dan pred odhodom...)
Gustl sporočil: 13.625
[#2779460] 14.06.19 22:49 · odgovor na: (#2779455)
Odgovori   +    1
[rename]
Gustl je in je tud dobil, Mrkolice pa ni uspel; vsaj tako pravi(ta).
Dobil sem mail od njih, da bom dobil v 35 dneh in "Hvala, ker letite z Adrio" :) kar je kar hecno :)

No, ceprav je res, ravno priletel iz Frankfurta. Na srečo nisem prestopal na Dunaju, kot običajno, ker tega so pa odpovedali.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779461] 14.06.19 22:50 · odgovor na: Gustl (#2779460)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 14.06.2019 22:58
[Gustl]
> [rename]
> Gustl je in je tud dobil, Mrkolice pa ni uspel; vsaj tako pravi(ta).

Dobil sem mail od njih, da bom dobil v 35 dneh in "Hvala, ker letite z Adrio" :) kar je kar hecno :)

No, ceprav je res, ravno priletel iz Frankfurta. Na srečo nisem prestopal na Dunaju, kot običajno, ker tega so pa odpovedali.
Meni ze google search na EU passenger rights vrze ven na ducate firm ki to naredijo bolj azurno :) Mislim, ce res dobis placano je ok, ampak menda lukav ze nekaj casa caka... Vprasanje koliko tega bo slo v stecajno maso, ker lahko zamujajo kolikor jim pase.

Prej ali slej bodo zadeve po moje zrele za odvzem licence.

Sploh se mi zdi da je sedaj s tem Siol clankom tudi zadeva prisla v zavest malo sirse javnosti in je tudi posredno pritisk na agencijo za letalstvo. Ker pri letalskih druzbah se velikokrat ne caka na to da same razglasijo stecaj, ampak jih vzames licenco, potem pa pac razglasijo stecaj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779463] 14.06.19 22:54 · odgovor na: (#2779459)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 14.06.2019 22:55
[rename]
Pa si preprican, da bos dobil odskodnino za celoten let do koncne destinacije, ne samo za Frankfurt?
Ce adria ne bo bankrotirala... EU uredba predpisuje drakonske odskodnine (glede na ceno kart). 600 EUR za medcelinski let, 400 za dolg let, 250 za kratek, do odskodnine pa si upravicen ce imas pri pristanku vec kot 3 ure zamude in let izvira iz EU in(ali?) ima letalska druzba sedez v EU.

Zato pa kar se mene tice ni druge razlage za Adriino obnasanje kot a) ne pricakujejo da bodo preziveli do izplacila odskodnin b) so potniki tako clueless da niti ne vlagajo masovno zahtevkov. Ker bolje bi bilo pogledati kateri leti sploh letijo po voznem redu, po moje bolj malo.
Po mojem bi bilo sicer bolje ze sedaj najti drugo varianto....da ne bos na koncu ostal brez dopusta?
Potem se bo agencija z njimi menila, ker imam paket. Najvecji problem mi je, da mi recimo odzrejo polovico dopusta in potem polovico denarja nazaj dajo (agencija). Ker tako si ne predstavljam dopusta :/
Micare sporočil: 1.582
[#2779465] 14.06.19 23:01 · odgovor na: (#2779462)
Odgovori   +    0
Kaj je sam Adrija v težavah, Kva so se zdaj vsi nanjo spravl. Napišeš enkrat, dvakrat ne pa da se izživljaš. Al pa je kak befel. Nima smisla. Kaj se dogaja? Ali je prwemalo potnikov ali je preveč prevoznikov? Morda pa države podpirajo prihod avio turistov in omogočajo poceni letenje?
bc123a sporočil: 48.253
[#2779466] 14.06.19 23:05 · odgovor na: Micare (#2779465)
Odgovori   +    5
[Micare]
Kaj je sam Adrija v težavah, Kva so se zdaj vsi nanjo spravl. Napišeš enkrat, dvakrat ne pa da se izživljaš. Al pa je kak befel. Nima smisla. Kaj se dogaja? Ali je prwemalo potnikov ali je preveč prevoznikov? Morda pa države podpirajo prihod avio turistov in omogočajo poceni letenje?
Clovek, v 2 dneh so odpovedali 10 letov. DESET! Pa to ni problem ce je to neka velika letalska druzba, ampak ves kaj to pomeni za Adrio? Deset! V dveh dnevih!
Gustl sporočil: 13.625
[#2779470] 14.06.19 23:28 · odgovor na: Micare (#2779465)
Odgovori   +    5
[Micare]
Kaj je sam Adrija v težavah, Kva so se zdaj vsi nanjo spravl. Napišeš enkrat, dvakrat ne pa da se izživljaš. Al pa je kak befel. Nima smisla. Kaj se dogaja? Ali je prwemalo potnikov ali je preveč prevoznikov? Morda pa države podpirajo prihod avio turistov in omogočajo poceni letenje?
Zadnjič smo zajebal podaljšanje domene pa so Finance mrknile. Pa so stranke na nas se spravle in nas prcale. Ziher so dobile befel :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2779471] 15.06.19 00:04 · odgovor na: Gustl (#2779470)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [Micare]
> Kaj je sam Adrija v težavah, Kva so se zdaj vsi nanjo spravl. Napišeš enkrat, dvakrat ne pa da se izživljaš. Al pa je kak befel. Nima smisla. Kaj se dogaja? Ali je prwemalo potnikov ali je preveč prevoznikov? Morda pa države podpirajo prihod avio turistov in omogočajo poceni letenje?

Zadnjič smo zajebal podaljšanje domene pa so Finance mrknile. Pa so stranke na nas se spravle in nas prcale. Ziher so dobile befel :)
Ne bo držalo v celoti, nekateri razumemo, da so napake del življenja in če smo mi tolerantni do napak drugih, lahko karmično pričakujemo, da bodo drugi tolerantni do naših napak. Zaradi vaše napake ni nihče poškodovan ali bohnedaj umrl, tudi vojne začel.
Gustl sporočil: 13.625
[#2779472] 15.06.19 00:09 · odgovor na: anon-317028 (#2779471)
Odgovori   +    0
Res je, ti si napisal spodbuden komentar. Hvala.
anon-317971 sporočil: 768
[#2779473] 15.06.19 00:44 · odgovor na: bc123a (#2779463)
Odgovori   +    3
To sporočilo je izbrisal avtor (03.08.2020 00:42)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2779474] 15.06.19 01:22 · odgovor na: bc123a (#2779463)
Odgovori   +    1
[bc123a]
... EU uredba predpisuje drakonske odskodnine (glede na ceno kart). 600 EUR za medcelinski let, 400 za dolg let, 250 za kratek, do odskodnine pa si upravicen ce imas pri pristanku vec kot 3 ure zamude in let izvira iz EU in(ali?) ima letalska druzba sedez v EU.
Letel z enim od nizkocenovnikov Marseille - London, par mesecev nazaj. Dva dni pred letom poslali mail in sms, da nea bo slo, letaliski francozi stavkajo, lahko baslednji dan, ali kateri koli drugi dan, brez doplacil, ista linija.

Sem rekel "dolce francia, bomo pa dan dlje v marseillu" in poklikal da grem next day.

A ti zdaj men pravis da sem 250 eur pustil na pisti lezat, ali so pravila drugacna ce se naprdne letalisce (in ne prevoznik)?
Gustl sporočil: 13.625
[#2779479] 15.06.19 08:09 · odgovor na: anon-207617 (#2779474)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]

Letel z enim od nizkocenovnikov Marseille - London, par mesecev nazaj. Dva dni pred letom poslali mail in sms, da nea bo slo, letaliski francozi stavkajo, lahko baslednji dan, ali kateri koli drugi dan, brez doplacil, ista linija.

Sem rekel "dolce francia, bomo pa dan dlje v marseillu" in poklikal da grem next day.

A ti zdaj men pravis da sem 250 eur pustil na pisti lezat, ali so pravila drugacna ce se naprdne letalisce (in ne prevoznik)?

Potniki niso upravičeni do odškodnine, če so za odpoved leta krive izredne razmere, ki se jim ne bi bilo mogoče izogniti, tudi če bi bili sprejeti vsi ustrezni ukrepi. To so na primer: slabe vremenske razmere, politična nestabilnost, stavke , varnostna tveganja ali nepredvidene pomanjkljivosti, ki lahko prizadenejo varnost leta.


www.adria.si/sl/splo...-potnikov/
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2779486] 15.06.19 09:42 · odgovor na: Gustl (#2779479)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Potniki niso upravičeni do odškodnine, če so za odpoved leta krive izredne razmere, ki se jim ne bi bilo mogoče izogniti, tudi če bi bili sprejeti vsi ustrezni ukrepi. To so na primer: slabe vremenske razmere, politična nestabilnost, stavke , varnostna tveganja ali nepredvidene pomanjkljivosti, ki lahko prizadenejo varnost leta.
Stavki se zmeraj dá izogniti, če izpolniš pričakovanja delavcev.
In ker so delavci tudi sicer njihovo največje bogastvo, kot razlagajo kapitalisti na televiziji, iz tega naslova sploh ne more biti nobenega problema in bi lahko bila kot odškodnina predvidena desetkratna cena karte.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2779488] 15.06.19 09:49
Odgovori   +    0
Maks Tajnikar je obnovil svojo misel, da Slovenci moramo imeti Adrio Airways zato, da z njo letimo, in ne da z njo delamo profit. Nadaljuje Damjanov predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba"...pa naj stane kolikor stane, bi dodali. Tudi Frankla omenja.

Adrio imamo zato, da letimo na: makstajnikar.wordpre...a-airways/
bc123a sporočil: 48.253
[#2779494] 15.06.19 10:14 · odgovor na: anon-317971 (#2779473)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 15.06.2019 10:16
[FIN-209516]
Od takrat naprej se za take malo dražje inter-conti počitnice do glavnega leta vozim z avtom (Dunaj, Minhen, Milano), in Adrie ne uporabljam več, razen če gre samo za en let, kjer lahko mirno tudi par ur zamudim.
Jaz sem vsa leta delal tocno tako. Moja odgovornost da sem prisel v Munchen ob casu, naprej pa paketne pocitnice.

Ampak tule je pa karta povezana, kupljena pri letalski druzbi, ki izvaja medcelinski polet, prvi segment izvaja adria. Regulativa EU jasno pravi da se steje koliko casa pozneje prides na koncno destinacijo (meja za odskodnino 3 ure), tudi ce je ta izven EU.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779495] 15.06.19 10:15 · odgovor na: Gustl (#2779479)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [NemirniTujec]
>
> Letel z enim od nizkocenovnikov Marseille - London, par mesecev nazaj. Dva dni pred letom poslali mail in sms, da nea bo slo, letaliski francozi stavkajo, lahko baslednji dan, ali kateri koli drugi dan, brez doplacil, ista linija.
>
> Sem rekel "dolce francia, bomo pa dan dlje v marseillu" in poklikal da grem next day.
>
> A ti zdaj men pravis da sem 250 eur pustil na pisti lezat, ali so pravila drugacna ce se naprdne letalisce (in ne prevoznik)?


Potniki niso upravičeni do odškodnine, če so za odpoved leta krive izredne razmere, ki se jim ne bi bilo mogoče izogniti, tudi če bi bili sprejeti vsi ustrezni ukrepi. To so na primer: slabe vremenske razmere, politična nestabilnost, stavke , varnostna tveganja ali nepredvidene pomanjkljivosti, ki lahko prizadenejo varnost leta.


www.adria.si/sl/splo...-potnikov/
Tako. "operativni razlogi", kar pri adrii pomeni da zaradi financnih tezav nimajo dovolj posadk in avionov da bi izvedli lete ki so jih prodali, pa niso izgovor.
Gustl sporočil: 13.625
[#2779499] 15.06.19 10:38 · odgovor na: anon-317028 (#2779488)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
Maks Tajnikar je obnovil svojo misel, da Slovenci moramo imeti Adrio Airways zato, da z njo letimo, in ne da z njo delamo profit. Nadaljuje Damjanov predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba"...pa naj stane kolikor stane, bi dodali. Tudi Frankla omenja.

Adrio imamo zato, da letimo na: makstajnikar.wordpre...a-airways/

LOL. Znanstvenik Tajnikar takole preverja in potrjuje svoje hipoteze:

"Damjanov današnji predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba«, pa potrjuje, da sem imel prav."
anon-191845 sporočil: 961
[#2779500] 15.06.19 10:39
Odgovori   +    1
Stečaj, naj ga kupi kdor hoče, bodo pa drugi vozil, je predrag šport na račun davkoplačevalcev....
bc123a sporočil: 48.253
[#2779503] 15.06.19 10:46 · odgovor na: Gustl (#2779499)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [FIN-311684]
> Maks Tajnikar je obnovil svojo misel, da Slovenci moramo imeti Adrio Airways zato, da z njo letimo, in ne da z njo delamo profit. Nadaljuje Damjanov predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba"...pa naj stane kolikor stane, bi dodali. Tudi Frankla omenja.
>
> Adrio imamo zato, da letimo na: makstajnikar.wordpre...a-airways/


LOL. Znanstvenik Tajnikar takole preverja in potrjuje svoje hipoteze:

"Damjanov današnji predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba«, pa potrjuje, da sem imel prav."
A se ti glede na stevilo odpovedanih in prestavljenih letov in potencialni liability ter profit margine na poletih zdi da lastniki racunajo, da bo adria prezivela poletje? Se pripravimo na velik dogodek na zacetku julija? Ali prodaja, ali pa bankrot?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2779504] 15.06.19 10:51 · odgovor na: bc123a (#2779503)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [Gustl]
> > [FIN-311684]
> > Maks Tajnikar je obnovil svojo misel, da Slovenci moramo imeti Adrio Airways zato, da z njo letimo, in ne da z njo delamo profit. Nadaljuje Damjanov predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba"...pa naj stane kolikor stane, bi dodali. Tudi Frankla omenja.
> >
> > Adrio imamo zato, da letimo na: makstajnikar.wordpre...a-airways/
>
>
> LOL. Znanstvenik Tajnikar takole preverja in potrjuje svoje hipoteze:
>
> "Damjanov današnji predlog, da naj bo Adria Airways »obvezna gospodarska javna služba«, pa potrjuje, da sem imel prav."

A se ti glede na stevilo odpovedanih in prestavljenih letov in potencialni liability ter profit margine na poletih zdi da lastniki racunajo, da bo adria prezivela poletje? Se pripravimo na velik dogodek na zacetku julija? Ali prodaja, ali pa bankrot?
Velik dogodek, ki ga bo medijsko opazil milijon ljudi, prakticno zivljenjsko pa onih 200 ali 300, ki redno letijo z adrijo :-)

Ce se v Ljubljani Jurman zapre, ali pa parkirnina pod smarno goro zaracuna, bo impact vecji :-)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2779505] 15.06.19 10:53 · odgovor na: Gustl (#2779472)
Odgovori   +    4
[Gustl]
Res je, ti si napisal spodbuden komentar. Hvala.

Dva budistična meniha, mlajši in starejši, sta potovala od enega samostana do drugega. Prejšnji dan je lil močan dež , zato je bila pot razmočena in blatna, na njej pa so bile večje in manjše luže. Tako prideta počasi meniha do zelo velike in globoke luže, ob kateri je nemočno stala mlajša ženska. Več kot očitno je bilo, da bi rada prišla preko luže, a ni mogla. Starejši od menihov jo brez besed prime, jo dvigne od tal, vzame v naročje in jo mirno prenese preko luže, kjer jo zopet postavi na tla. Nato meniha znova molče nadaljujeta pot.

Po nekaj kilometrih mlajši menih pretrga molk in vpraša starejšega: "Kako si lahko prijel, dvignil v naročje in prenesel preko luže tisto žensko, ko veš, da nam je prepovedano dotakniti se žensk?" Menih, ki je žensko prenesel preko luže, se mu smeje odvrne: "Ti jo še vedno nosiš s seboj? Jaz sem jo pustil pri luži!"
crt sporočil: 27.121
[#2779506] 15.06.19 10:55 · odgovor na: anon-207617 (#2779504)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Ce se v Ljubljani Jurman zapre, ali pa parkirnina pod smarno goro zaracuna, bo impact vecji :-)
www.24ur.com/novice/...lacno.html
Micare sporočil: 1.582
[#2779507] 15.06.19 10:58 · odgovor na: Gustl (#2779472)
Odgovori   +    0
Če ućiteljica ne obvlada, ne obvladajo učenci. Isto je z novinarji. Težko je preseči svojega mentorja. Kaj šele skočiti na nov nivo. Včasih se kakemu posreči presreči slab nivo. Napiše kak lep članek, z vsebino in receptom za pecivo. Tudi to je novinarstvo. Tudi tu obstaja kakovost. Pa še takrat jih verjetno dobi po buči s pokrovko. Ker ni član, ker ven štrli ... Ker ga je treba zatreti, da ne bi komu čez glavo zrasu-a.
najobj sporočil: 31.867
[#2779530] 15.06.19 14:14 · odgovor na: Endimion (#2779350)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Bojda se vse pelje tako, da kmalu ne boš imel pri AA sploh nič za povohati.....
... čuj, kaj niso Financarji govorili, da je pametno Adrio zamenjat za garsonjero (= 100.000 evrov) v Ljubljani in kot znak dobre volje Nemcem primaknit še dva milijona evrov, ker je država slab gospodar, Nemci pa so strateški partner in bodo oni vse zrihtali ? ...

P.S.: ker je še ena na Financah reklamirana zgodba prodaje državnega premoženja pametnejšim tujcem očitno zavožena, me še najbolj zanima, kdo je postal srečni dobitnik garsonjere, ker bi si jo Financarji za svoje vztrajno reklamiranje "prodaje" Adrie definitivno zaslužili dobiti ...

Strani: 1 2 3 4 5 6