Strani: 1

IJS05 sporočil: 19
[#2776141] 23.05.19 21:27
Odgovori   +    13
Ja, taksnih primerov je bilo precej, tudi pri velikih firmam (npr. zgodba PL s Splitsko pivovarno). Pred 35 leti mi je oce, katerega firma je takrat veliko poslovala po skupni drzavi "pojasnil" razliko med Hrvati in Srbi. Pri slednjih je besedni dogovor dovolj za posten posel, pri prvih pa tudi podpisana pogodba ne. Seveda je to posplosevanje, pa tudi casi in razmere so se zelo spremenili, pa vendar....
sopranos sporočil: 11.404
[#2776143] 23.05.19 21:45
Odgovori   +    11
Tako kot Slovence, so Hrvatje nategnili tudi Nemce in Avstrijce. Pa v sporih so še z Madžari, Srbi itd. No, potem pa že skoraj zmanjka ljudi, ki jih lahko nategnejo.

Je pa na žalost tako, da so slovenska sodišča samo malenkostno boljša. Vi ste čakali 20 let, v Sloveniji bi bila pa zadeva rešena v 15 letih. Rezulat, goljufija in skrito premoženje, pa bi bil isti.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2776147] 23.05.19 22:46 · odgovor na: sopranos (#2776143)
Odgovori   +    8
[sopranos]
Tako kot Slovence, so Hrvatje nategnili tudi Nemce in Avstrijce. Pa v sporih so še z Madžari, Srbi itd. No, potem pa že skoraj zmanjka ljudi, ki jih lahko nategnejo.
V bistvu imajo probleme z njimi vsi, ki imajo z njimi kakorkoli opraviti.
anon-476752 sporočil: 484
[#2776160] 24.05.19 06:41 · odgovor na: robi2107 (#2776147)
Odgovori   +    5
V glavo so si vtepli neko samozavest oz prepričanje, da so od boga dani, da pač to lahko počnejo. Saj jih to drago stane, tudi v smislu bizarnih avtomobilskih nesreč, ampak včasih se jim tudi splača. Ravno razmišljam, kako velika razlika je nastala med njimi in EU na tem področju. Je arbitraža kaj drugačen primer?
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2776166] 24.05.19 07:36 · odgovor na: IJS05 (#2776141)
Odgovori   +    5
Meni je pa oče povedal, da pregovor: Dva hrvata- tri tata... še kako drži. !
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2776179] 24.05.19 08:47 · odgovor na: IJS05 (#2776141)
Odgovori   +    4
[]
Ja, taksnih primerov je bilo precej, tudi pri velikih firmam (npr. zgodba PL s Splitsko pivovarno). Pred 35 leti mi je oce, katerega firma je takrat veliko poslovala po skupni drzavi "pojasnil" razliko med Hrvati in Srbi. Pri slednjih je besedni dogovor dovolj za posten posel, pri prvih pa tudi podpisana pogodba ne. Seveda je to posplosevanje, pa tudi casi in razmere so se zelo spremenili, pa vendar....
Jaz imam podobne izkušnje z obema narodoma in sicer pri delu v več različnih multinacionalkah. Na Hrvaškem je poštenih ljudi, ki se držijo besede, sorazmerno precej manj, kot v Srbiji. Res pa je barabonov povsod dovolj...
rava sporočil: 266
[#2776203] 24.05.19 10:05
Odgovori   +    18
Vprašajte malo Avstrijce kaj pri izterjavi slovenskih prevarantov doživljajo na slovenskih sodiščih.
Čist so paf, ko se srečajo s slovenskimi sodišči.
Imajo nas za totalen bananastan.
In ko se tolk sprostijo, da začnejo razlagat štorije s slovenskih sodišč, lahk par ur samo farbaš, tolk te je sram.
pobalin sporočil: 14.456
[#2776259] 24.05.19 13:15 · odgovor na: IJS05 (#2776141)
Odgovori   +    1
[IJS05]
Pred 35 leti mi je oce, katerega firma je takrat veliko poslovala po skupni drzavi "pojasnil" razliko med Hrvati in Srbi.
Deležen sem bil podobnega prenosa izkušenj od generacije mojih staršev s tem, da je posel v SFRJ izrazito bil tudi politika. Pa saj je vse jasno, ko človek bere, kako sta glavna akterja vojn v bivši federaciji Milošević in Tuđman tajno rezala karađorđeve šnicle v Titovem lovišču...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2776268] 24.05.19 13:37 · odgovor na: anon-476752 (#2776160)
Odgovori   +    6
[Macadamia]
V glavo so si vtepli neko samozavest oz prepričanje, da so od boga dani, da pač to lahko počnejo. Saj jih to drago stane, tudi v smislu bizarnih avtomobilskih nesreč, ampak včasih se jim tudi splača. Ravno razmišljam, kako velika razlika je nastala med njimi in EU na tem področju. Je arbitraža kaj drugačen primer?
Ja, je*e jih sindrom nebeskog naroda, tako kot je Srbe v 90-ih. Ampak slednji so se prizemljili, pri naših dobrih prijateljih se pa še celo stopnjuje. Kar se pa arbitraže tiče, je pa EU isti q***c, kot oni spodaj. Če temu ne bi bilo tako, bi našim dragim prijateljem že zdavnaj povedala, da naj se nehajo glupirati in naj se že končno začnejo obnašati, kot normalna država, ki spoštuje vsaj mednarodne dogovore, če že domače zakonodaje ne spoštuje.

SLO levičarji, ki sodelujejo na EU volitvah, pa imajo zdajle lepo priliko, da Timmermansu v obraz povejo, da ga ne podpirajo, ker je isti drekač, kot junker. Je bil imenovan za posrednika v sporu glede arbitraže, pa se je usral, namesto da bi kroatorjem povedal, kar jim gre.
anon-476752 sporočil: 484
[#2776293] 24.05.19 15:04 · odgovor na: robi2107 (#2776268)
Odgovori   +    4
Ampak taki so samo do narodov, ki so manjši od njih, tj. nas in BIH. Pred Madžari pušijo na vsej fronti, napram ostalim pa sploh razen turizma niti ne igrajo nobene vloge. stalno napihovanje ega, samo do tega jim je.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2776318] 24.05.19 17:42 · odgovor na: anon-476752 (#2776293)
Odgovori   +    3
[Macadamia]
Ampak taki so samo do narodov, ki so manjši od njih, tj. nas in BIH. Pred Madžari pušijo na vsej fronti, napram ostalim pa sploh razen turizma niti ne igrajo nobene vloge. stalno napihovanje ega, samo do tega jim je.
Pušijo že, vseeno jim pa delajo probleme. Jaz samo upam, da jih SLO ne spusti več v nobeno integracijo, kjer je potreben njen pristanek.
finance1956 sporočil: 8
[#2776359] 25.05.19 01:05
Odgovori   +    11
čas vnosa: 24.05.19 14:08
Sam imam izkušnje s poslovanjem podjetij iz obeh držav. Tako je kot pravijo nekateri tukaj: s Srbi drži ustni dogovor, v mojem primeru je vedno držalo, leta in leta, pa ne samo z enim ali dvema podjetjema. S Hrvati niti pismen dogvor ne. V bistvu naših "dobrih sosedov - prijateljev" ne mara nobeden, niti jaz ne. Spore imajo z vsemi državami na katere mejijo. Dejstvo pa je, da slovenclni ko je poletje, drvijo k njim, kot musloti v Meko. Mi slovencelni smo glupi in naivni, da se nam vsi smejijo. Primer arbitraže, kaže koliko je ta država res "prijatelska". Tito jim je dal Istro katera ni nikoli bila del Hrvaške, zdaj se pa dajajo z nami za en košček morja. Če se dobro spomnim anekdote iz 70 let, našega satirika in pisatelja Fran Milčinskega -Ježka, pravi, da bi na meji s Hrvaško naredil velik zid (kot kitajski zid) in pustil samo majhno lino na Jelšanah, da si voščimo za novo leto srečo pa to. Pol so ga zaprli zaradi nacionalističnega izpada. Ko je prišel iz zapora, je rekel, da bi zdaj zaprl še tisto lino na Jelšanah.
anon-456970 sporočil: 137
[#2777958] 04.06.19 15:35 · odgovor na: finance1956 (#2776359)
Odgovori   +    0
[finance1956]
Sam imam izkušnje s poslovanjem podjetij iz obeh držav. Tako je kot pravijo nekateri tukaj: s Srbi drži ustni dogovor, v mojem primeru je vedno držalo, leta in leta, pa ne samo z enim ali dvema podjetjema. S Hrvati niti pismen dogvor ne. V bistvu naših "dobrih sosedov - prijateljev" ne mara nobeden, niti jaz ne. Spore imajo z vsemi državami na katere mejijo. Dejstvo pa je, da slovenclni ko je poletje, drvijo k njim, kot musloti v Meko. Mi slovencelni smo glupi in naivni, da se nam vsi smejijo. Primer arbitraže, kaže koliko je ta država res "prijatelska". Tito jim je dal Istro katera ni nikoli bila del Hrvaške, zdaj se pa dajajo z nami za en košček morja. Če se dobro spomnim anekdote iz 70 let, našega satirika in pisatelja Fran Milčinskega -Ježka, pravi, da bi na meji s Hrvaško naredil velik zid (kot kitajski zid) in pustil samo majhno lino na Jelšanah, da si voščimo za novo leto srečo pa to. Pol so ga zaprli zaradi nacionalističnega izpada. Ko je prišel iz zapora, je rekel, da bi zdaj zaprl še tisto lino na Jelšanah.
Glavno, da lahko brez sramu pometamo pred lastnim pragom a ne.

Strani: 1