Strani: 1 2

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2775373] 20.05.19 15:52 · odgovor na: robi2107 (#2775366)
Odgovori   +    3
[robi2107]
> [NemirniTujec]
> > [robi2107]
> >
> > Nikakor ne pozabljam, da je Kitajska diktatura...
> >...
> >... Ali pa je židom in Amerom to dovoljeno, drugim pa ne?>
> Ko me kdo vprasa kaki smo Slovenci, mi je ful zal da nimam pri roki tvojih prevedenih tekstov - so ogledalo slovenstva. Ce si napisal kako knjigo ali mnenjske komentarje v cajtngih, bi bil zelo hvalezen za napotilo.
>
> Tvoj neprekosljiv obcutek za moralnost je tako arhetipsko slovenski, da bi veljalo sproziti kampanjo za zamenjavo kipa kricecega Borisa Kidrica v Ljubljani s tvojim. Prav mozno je, da bos zdaj s slovensko skromnostjo zanikal lastno velicino - ampak verjemi, res si zasluzis vsaj tako obelezje!


Ja? In kaj konkretno ti ni prav? In eni in drugi serjejo šibkejšim po glavi. Le da je takrat, ko to počnejo "ta pravi", to OK, ko to počnejo oni drugi, pa ne? Ali kako?
Nisem napisal, da ni prav - celo spomenik sem predlagal! Sva ze zadnjic ob tvojem ugibanju, kateri forumas bi utegnil biti "smrdljivi zid" pogruntala, da se razlikujeva v najbolj osnovnih premisah. Ne bom debatiral z aksiomi, samo pojasnil sem, da so ti aksiomi zgolj tvoji (in slovenski).

V razpadajocem brexitanskem postimperialnem kotlu je izredno zanimivo, da morajo ljudje ki imajo POVSEM RAZLICNE aksiome moralnosti znati sobivati in sodelovati v druzbenih, ekonomskih odnosih. Vecina jih to omejuje kolikor lahko in ostajajo v svojem oblacku, srecujejo pa se golj na cesti, v banki, trgovini etc., in tam veljajo pac splosna pravila, tako kot zate veljajo na letaliscih, sicer pa v sloveniji tega ni, ker smo vsi slovenci, razen cefurjev :-). Sele ko to enkrat zacnes zares ziveti... ko gres ven iz svojega intelektualnega ghetta v obliki nekaksne FB skupine "slovenci v Londonu"... ko se zblizas v debati z ljudmi ki stojijo na nezbližljivo razlicnih temeljih, in dojames da imajo iste potrebe - imeti delo, imeti purpose, dobiti placilo, ustvariti dom, ziveti varno - sele takrat lahko postanes pravi leninist, namesto da bi bil zgolj se en Hlapec Jernej.

Sele takrat zalostno ugotovis, da bi celoten milijon slovencev lahko zamenjal samo s teboj, pa svet ne bi bil cisto nic na izgubi, razen za 999.999 kopij, ki prispevajo k BDP in trosijo surovine - in sele takrat zacnes zares delati na sebi - da ne bi ostal hlapec Jernej do smrti. Ali pa se s tem sprijaznis in gres na pivo :-)

Uzivaj veselo naprej z drugimi strastnimi borci o pravicah ameriskih in zidovskih in kitajskih ladij v teh ali onih narodnih ali mednarodnih vodah! Resnica je tik za ovinkom.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775379] 20.05.19 16:19 · odgovor na: sopranos (#2775362)
Odgovori   +    1
[sopranos]
> [FIN-466864]
> > [PyotrNovak]
> > 1600km JUŽNO od kitajske JUŽNE meje. Vmes med Vietnamom in Filipini. Chinki serjejo na debelo. A so pozabili kako so jih Vietnamci narezali na meji ??
>
> A mi lahko razložiš kva britanci išejo na flklandih...

Ostanek kolonializma. Večinsko prebivalstvo na Falkandih je britanskega porekla in so tudi angleško govoreči. Otočje je premajhno, da bi lahko samostojno ekonomsko preživelo in jim zato povsem ustreza, da so del Velike Britanije. Zato je tudi dokaj neverjetno, da bi prišli skupaj z revnejšo in špansko govorečo Argentino.
Cela Južna Amerika je v osnovi od Indijancev. Vključno z raznoraznimi argentinami in otoki naokoli.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2775386] 20.05.19 16:33 · odgovor na: sopranos (#2775320)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Ja, saj ni vse v plusih. :)

Američani tudi meni velikokrat pokrov dvignejo. Ampak početje Kitajske je res šlo čez vse meje.

Zanimivo je tudi to, da večino Slovencev ne moti, da Kitajska svojih proizvajalcem subvencionira poštnino na globalni ravni. In potem Slovenec, ki želi iz Prekmurja v Ljubljano poslati svoj izdelek kupcu, plača recimo 5 EUR poštnine. Kitajec pa iz drugega konca sveta v Ljubljano svoje izdelke pošilja brez poštnine. Ni variante, da bi lahko proti temu tekmoval. Tudi če imaš višjo dodano vrednost ne moreš, ker te zjebe strošek transporta.

V Evropi in v ZDA je stalno nek boj proti državni pomoči podjetjem. Na drugi strani pa morajo potem ta podjetja tekmovati s kitajskimi, ki dobivajo denarno in drugo pomoč kitajske države. Mislim, da se škode, ki jo to povzroča res premalo zavedamo.
Se strinjam, čeprav mislim, da je pri kitajskkih minimalnih poštninah fora v kalkulaciji velikih transportov. Nekoč sem naročal iz ene kitjske spletne trgovine in če bi naročil iz skladišča v Nemčiji bi plačal 10-15 EUR poštnine. Če bi naročil iz Kitajske, je bila poštnina zastojn. Gre za to, da se naročila izvedejo just in time, brez skladiščenja, v velikih količinah in zato se strošek transporta minimizira. Edini pogoj je ta, da moraš čakati, da se tvoja pošiljka uvrsti na naslednji veliki transport.
V SLO enostavno to ni mogoče, ker ni takšnih transportov, zato bo pri nas poštnina vedno dražja.
sopranos sporočil: 11.404
[#2775389] 20.05.19 16:39 · odgovor na: anon-154083 (#2775379)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [sopranos]
> > [FIN-466864]
> > > [PyotrNovak]
> > > 1600km JUŽNO od kitajske JUŽNE meje. Vmes med Vietnamom in Filipini. Chinki serjejo na debelo. A so pozabili kako so jih Vietnamci narezali na meji ??
> >
> > A mi lahko razložiš kva britanci išejo na flklandih...
>
> Ostanek kolonializma. Večinsko prebivalstvo na Falkandih je britanskega porekla in so tudi angleško govoreči. Otočje je premajhno, da bi lahko samostojno ekonomsko preživelo in jim zato povsem ustreza, da so del Velike Britanije. Zato je tudi dokaj neverjetno, da bi prišli skupaj z revnejšo in špansko govorečo Argentino.

Cela Južna Amerika je v osnovi od Indijancev. Vključno z raznoraznimi argentinami in otoki naokoli.
Ja, v bistvu so tako Argentinci (potomci španskih kolonizatorjev) in Britanci tujek. Ampak kaj hočemo, nazaj se ni možno vrniti.

Bolj je problematično, da imajo Britanci še vedno kolonije kot so recimo Gibraltar. To je čisti anahronizem in kaže na britansko aroganco. No, po drugi strani pa tudi vidimo, da Španija ni enotna, ima tudi Katalonijo in Baskijo, ki jih v bistvu kar z nasiljem in drugimi ukrepi drži znotraj.

To so zajebane zadeve. Stare rane, ponos, neracionalnost, napuh itd.

Ampak neko Južno kitajsko morje pač nikoli ni bilo Kitajske. Konec koncev si Kitajska danes celo domišlja, da je del držav, ki so blizu Arktike.
sopranos sporočil: 11.404
[#2775393] 20.05.19 16:48 · odgovor na: anon-204390 (#2775386)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [sopranos]
> Ja, saj ni vse v plusih. :)
>
> Američani tudi meni velikokrat pokrov dvignejo. Ampak početje Kitajske je res šlo čez vse meje.
>
> Zanimivo je tudi to, da večino Slovencev ne moti, da Kitajska svojih proizvajalcem subvencionira poštnino na globalni ravni. In potem Slovenec, ki želi iz Prekmurja v Ljubljano poslati svoj izdelek kupcu, plača recimo 5 EUR poštnine. Kitajec pa iz drugega konca sveta v Ljubljano svoje izdelke pošilja brez poštnine. Ni variante, da bi lahko proti temu tekmoval. Tudi če imaš višjo dodano vrednost ne moreš, ker te zjebe strošek transporta.
>
> V Evropi in v ZDA je stalno nek boj proti državni pomoči podjetjem. Na drugi strani pa morajo potem ta podjetja tekmovati s kitajskimi, ki dobivajo denarno in drugo pomoč kitajske države. Mislim, da se škode, ki jo to povzroča res premalo zavedamo.

Se strinjam, čeprav mislim, da je pri kitajskkih minimalnih poštninah fora v kalkulaciji velikih transportov. Nekoč sem naročal iz ene kitjske spletne trgovine in če bi naročil iz skladišča v Nemčiji bi plačal 10-15 EUR poštnine. Če bi naročil iz Kitajske, je bila poštnina zastojn. Gre za to, da se naročila izvedejo just in time, brez skladiščenja, v velikih količinah in zato se strošek transporta minimizira. Edini pogoj je ta, da moraš čakati, da se tvoja pošiljka uvrsti na naslednji veliki transport.
V SLO enostavno to ni mogoče, ker ni takšnih transportov, zato bo pri nas poštnina vedno dražja.
Kar sem jaz uspel na netu najti, Kitajska subvencionira poštnino. Ima sicer določene omejitve, ampak to vseeno daje kitajskim podjetjem nenormalno visoko prednost.

Pa potem še to, da do 22 ali 23 EUR izdelki niso obremenjeni z DDV. Sedaj si pa predstavljaj slovensko firmo. Ima izdelek, ki ga hoče prodati po 20 EUR. Na to prišteješ 22% DDV, prideš na 24,4 EUR. Potem pa poštnina iz recimo Murske Sobote v Ljubljano 3-4 EUR. Si pa na 27-28 EUR. Kitajec pa prodaja zadevo po 20 EUR, jo pošlje brez stroškov DDV in poštnine. No sedaj pa meni povej, ali bo Slovenec kupil enak izdelek z 7 ali 8 EUR več? Ne bo.

Saj nekaj lahko z blagovno znamko rešiš, ampak ne povsod, ne vedno in zadeva je zamudna in draga.

Na drugi strani te pa potem še Amazon zjebe, ki potem to pri Kitajcu naroči pod blagovno znamko Amazon. Kitajec da del zaslužka Amazonu, slednji ga uvrsti visoko na lestvici prikazovanja, in ti izvisiš. Če pa hočeš da si viden isto kot kitajski izdelek, moraš pa Amazonu še ekstra plačati. In potem prideš do tega, da ti Amazon pobere 40% zaslužka. Hkrati ti pa v sodelovanju s Kitajci sesuva posel.

Upam, da Evropa spregleda preden bo prepozno.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2775395] 20.05.19 17:06 · odgovor na: anon-207617 (#2775373)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [robi2107]
> > [NemirniTujec]
> > > [robi2107]
> > >
> > > Nikakor ne pozabljam, da je Kitajska diktatura...
> > >...
> > >... Ali pa je židom in Amerom to dovoljeno, drugim pa ne?>
> > Ko me kdo vprasa kaki smo Slovenci, mi je ful zal da nimam pri roki tvojih prevedenih tekstov - so ogledalo slovenstva. Ce si napisal kako knjigo ali mnenjske komentarje v cajtngih, bi bil zelo hvalezen za napotilo.
> >
> > Tvoj neprekosljiv obcutek za moralnost je tako arhetipsko slovenski, da bi veljalo sproziti kampanjo za zamenjavo kipa kricecega Borisa Kidrica v Ljubljani s tvojim. Prav mozno je, da bos zdaj s slovensko skromnostjo zanikal lastno velicino - ampak verjemi, res si zasluzis vsaj tako obelezje!
>
>
> Ja? In kaj konkretno ti ni prav? In eni in drugi serjejo šibkejšim po glavi. Le da je takrat, ko to počnejo "ta pravi", to OK, ko to počnejo oni drugi, pa ne? Ali kako?

Nisem napisal, da ni prav - celo spomenik sem predlagal! Sva ze zadnjic ob tvojem ugibanju, kateri forumas bi utegnil biti "smrdljivi zid" pogruntala, da se razlikujeva v najbolj osnovnih premisah. Ne bom debatiral z aksiomi, samo pojasnil sem, da so ti aksiomi zgolj tvoji (in slovenski).

V razpadajocem brexitanskem postimperialnem kotlu je izredno zanimivo, da morajo ljudje ki imajo POVSEM RAZLICNE aksiome moralnosti znati sobivati in sodelovati v druzbenih, ekonomskih odnosih. Vecina jih to omejuje kolikor lahko in ostajajo v svojem oblacku, srecujejo pa se golj na cesti, v banki, trgovini etc., in tam veljajo pac splosna pravila, tako kot zate veljajo na letaliscih, sicer pa v sloveniji tega ni, ker smo vsi slovenci, razen cefurjev :-). Sele ko to enkrat zacnes zares ziveti... ko gres ven iz svojega intelektualnega ghetta v obliki nekaksne FB skupine "slovenci v Londonu"... ko se zblizas v debati z ljudmi ki stojijo na nezbližljivo razlicnih temeljih, in dojames da imajo iste potrebe - imeti delo, imeti purpose, dobiti placilo, ustvariti dom, ziveti varno - sele takrat lahko postanes pravi leninist, namesto da bi bil zgolj se en Hlapec Jernej.

Sele takrat zalostno ugotovis, da bi celoten milijon slovencev lahko zamenjal samo s teboj, pa svet ne bi bil cisto nic na izgubi, razen za 999.999 kopij, ki prispevajo k BDP in trosijo surovine - in sele takrat zacnes zares delati na sebi - da ne bi ostal hlapec Jernej do smrti. Ali pa se s tem sprijaznis in gres na pivo :-)

Uzivaj veselo naprej z drugimi strastnimi borci o pravicah ameriskih in zidovskih in kitajskih ladij v teh ali onih narodnih ali mednarodnih vodah! Resnica je tik za ovinkom.
To, o čemer ti pišeš, nima s stvarjo prav nobene zveze. Ali mi lahko prosim vsebinsko odgovoriš, kaj konkretno te je zmotilo v mojem odgovoru sopranosu, da se ti je zdelo vredno usesti se za comp in spisati kup natolcevanja brez konkretne vsebine? Pa upam, da ne bom deležen še ene porcije slednjega. Dve sta bili dovolj.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2775396] 20.05.19 17:20 · odgovor na: robi2107 (#2775395)
Odgovori   +    2
[robi2107]
> [NemirniTujec]
> > [robi2107]
> > > [NemirniTujec]
> > > > [robi2107]
> > > >
> > > > Nikakor ne pozabljam, da je Kitajska diktatura...
> > > >...
> > > >... Ali pa je židom in Amerom to dovoljeno, drugim pa ne?>
> > > Ko me kdo vprasa kaki smo Slovenci, mi je ful zal da nimam pri roki tvojih prevedenih tekstov - so ogledalo slovenstva. Ce si napisal kako knjigo ali mnenjske komentarje v cajtngih, bi bil zelo hvalezen za napotilo.
> > >
> > > Tvoj neprekosljiv obcutek za moralnost je tako arhetipsko slovenski, da bi veljalo sproziti kampanjo za zamenjavo kipa kricecega Borisa Kidrica v Ljubljani s tvojim. Prav mozno je, da bos zdaj s slovensko skromnostjo zanikal lastno velicino - ampak verjemi, res si zasluzis vsaj tako obelezje!
> >
> >
> > Ja? In kaj konkretno ti ni prav? In eni in drugi serjejo šibkejšim po glavi. Le da je takrat, ko to počnejo "ta pravi", to OK, ko to počnejo oni drugi, pa ne? Ali kako?
>
> Nisem napisal, da ni prav - celo spomenik sem predlagal! Sva ze zadnjic ob tvojem ugibanju, kateri forumas bi utegnil biti "smrdljivi zid" pogruntala, da se razlikujeva v najbolj osnovnih premisah. Ne bom debatiral z aksiomi, samo pojasnil sem, da so ti aksiomi zgolj tvoji (in slovenski).
>
> V razpadajocem brexitanskem postimperialnem kotlu je izredno zanimivo, da morajo ljudje ki imajo POVSEM RAZLICNE aksiome moralnosti znati sobivati in sodelovati v druzbenih, ekonomskih odnosih. Vecina jih to omejuje kolikor lahko in ostajajo v svojem oblacku, srecujejo pa se golj na cesti, v banki, trgovini etc., in tam veljajo pac splosna pravila, tako kot zate veljajo na letaliscih, sicer pa v sloveniji tega ni, ker smo vsi slovenci, razen cefurjev :-). Sele ko to enkrat zacnes zares ziveti... ko gres ven iz svojega intelektualnega ghetta v obliki nekaksne FB skupine "slovenci v Londonu"... ko se zblizas v debati z ljudmi ki stojijo na nezbližljivo razlicnih temeljih, in dojames da imajo iste potrebe - imeti delo, imeti purpose, dobiti placilo, ustvariti dom, ziveti varno - sele takrat lahko postanes pravi leninist, namesto da bi bil zgolj se en Hlapec Jernej.
>
> Sele takrat zalostno ugotovis, da bi celoten milijon slovencev lahko zamenjal samo s teboj, pa svet ne bi bil cisto nic na izgubi, razen za 999.999 kopij, ki prispevajo k BDP in trosijo surovine - in sele takrat zacnes zares delati na sebi - da ne bi ostal hlapec Jernej do smrti. Ali pa se s tem sprijaznis in gres na pivo :-)
>
> Uzivaj veselo naprej z drugimi strastnimi borci o pravicah ameriskih in zidovskih in kitajskih ladij v teh ali onih narodnih ali mednarodnih vodah! Resnica je tik za ovinkom.

To, o čemer ti pišeš, nima s stvarjo prav nobene zveze. Ali mi lahko prosim vsebinsko odgovoriš, kaj konkretno te je zmotilo v mojem odgovoru sopranosu, da se ti je zdelo vredno usesti se za comp in spisati kup natolcevanja brez konkretne vsebine? Pa upam, da ne bom deležen še ene porcije slednjega. Dve sta bili dovolj.
Konkretno na primeru sem poskusal zadnjic (kak mesec nazaj?), ko si po forumu iskal "smrdljive zide". Ker ni slo, sem se sprijaznil da si pac arhetipski Hlapec Jernej, in to izpostavljam - kaj je narobe s tvojim modrovanjem v tem konkretnem primeru, so ti poskusili razloziti drugi, pa si pretrd in so obupali.

Zato jaz raje pisem koane - ampak zal, pri tebi tudi to ne prime - morda pa premaknejo kako manj zacementirano duso.

Ko bos naslednjic hlapcevsko moraliziral, ti bom spet podaril koan - iz ciste ljubezni :-) Nekdo mora :-)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2775405] 20.05.19 17:51 · odgovor na: anon-207617 (#2775396)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [robi2107]
> > [NemirniTujec]
> > > [robi2107]
> > > > [NemirniTujec]
> > > > > [robi2107]
> > > > >
> > > > > Nikakor ne pozabljam, da je Kitajska diktatura...
> > > > >...
> > > > >... Ali pa je židom in Amerom to dovoljeno, drugim pa ne?>
> > > > Ko me kdo vprasa kaki smo Slovenci, mi je ful zal da nimam pri roki tvojih prevedenih tekstov - so ogledalo slovenstva. Ce si napisal kako knjigo ali mnenjske komentarje v cajtngih, bi bil zelo hvalezen za napotilo.
> > > >
> > > > Tvoj neprekosljiv obcutek za moralnost je tako arhetipsko slovenski, da bi veljalo sproziti kampanjo za zamenjavo kipa kricecega Borisa Kidrica v Ljubljani s tvojim. Prav mozno je, da bos zdaj s slovensko skromnostjo zanikal lastno velicino - ampak verjemi, res si zasluzis vsaj tako obelezje!
> > >
> > >
> > > Ja? In kaj konkretno ti ni prav? In eni in drugi serjejo šibkejšim po glavi. Le da je takrat, ko to počnejo "ta pravi", to OK, ko to počnejo oni drugi, pa ne? Ali kako?
> >
> > Nisem napisal, da ni prav - celo spomenik sem predlagal! Sva ze zadnjic ob tvojem ugibanju, kateri forumas bi utegnil biti "smrdljivi zid" pogruntala, da se razlikujeva v najbolj osnovnih premisah. Ne bom debatiral z aksiomi, samo pojasnil sem, da so ti aksiomi zgolj tvoji (in slovenski).
> >
> > V razpadajocem brexitanskem postimperialnem kotlu je izredno zanimivo, da morajo ljudje ki imajo POVSEM RAZLICNE aksiome moralnosti znati sobivati in sodelovati v druzbenih, ekonomskih odnosih. Vecina jih to omejuje kolikor lahko in ostajajo v svojem oblacku, srecujejo pa se golj na cesti, v banki, trgovini etc., in tam veljajo pac splosna pravila, tako kot zate veljajo na letaliscih, sicer pa v sloveniji tega ni, ker smo vsi slovenci, razen cefurjev :-). Sele ko to enkrat zacnes zares ziveti... ko gres ven iz svojega intelektualnega ghetta v obliki nekaksne FB skupine "slovenci v Londonu"... ko se zblizas v debati z ljudmi ki stojijo na nezbližljivo razlicnih temeljih, in dojames da imajo iste potrebe - imeti delo, imeti purpose, dobiti placilo, ustvariti dom, ziveti varno - sele takrat lahko postanes pravi leninist, namesto da bi bil zgolj se en Hlapec Jernej.
> >
> > Sele takrat zalostno ugotovis, da bi celoten milijon slovencev lahko zamenjal samo s teboj, pa svet ne bi bil cisto nic na izgubi, razen za 999.999 kopij, ki prispevajo k BDP in trosijo surovine - in sele takrat zacnes zares delati na sebi - da ne bi ostal hlapec Jernej do smrti. Ali pa se s tem sprijaznis in gres na pivo :-)
> >
> > Uzivaj veselo naprej z drugimi strastnimi borci o pravicah ameriskih in zidovskih in kitajskih ladij v teh ali onih narodnih ali mednarodnih vodah! Resnica je tik za ovinkom.
>
> To, o čemer ti pišeš, nima s stvarjo prav nobene zveze. Ali mi lahko prosim vsebinsko odgovoriš, kaj konkretno te je zmotilo v mojem odgovoru sopranosu, da se ti je zdelo vredno usesti se za comp in spisati kup natolcevanja brez konkretne vsebine? Pa upam, da ne bom deležen še ene porcije slednjega. Dve sta bili dovolj.

Konkretno na primeru sem poskusal zadnjic (kak mesec nazaj?), ko si po forumu iskal "smrdljive zide". Ker ni slo, sem se sprijaznil da si pac arhetipski Hlapec Jernej, in to izpostavljam - kaj je narobe s tvojim modrovanjem v tem konkretnem primeru, so ti poskusili razloziti drugi, pa si pretrd in so obupali.

Zato jaz raje pisem koane - ampak zal, pri tebi tudi to ne prime - morda pa premaknejo kako manj zacementirano duso.

Ko bos naslednjic hlapcevsko moraliziral, ti bom spet podaril koan - iz ciste ljubezni :-) Nekdo mora :-)
Ni šlo za nobeno hlapčevsko moraliziranje, pač pa za mnenje, da ZDA glede na vse, kar počnejo in so počele, še zdaleč niso poklicane, da bodo preostalemu svetu solile pamet, kaj je prav in kaj ne. Pa če je tebi to prav ali ne. In da se zelo dobro zavedam, da Kitajci niso nobeni svetniki, kar da naj bi po sopranosovem mnenju pozabljali. Ne vem, kaj naj bi bilo po tvojem v tem mnenju hlapčevskega, pa me v resnici niti zanima. Kar se pa "smrdljivega žida" tiče, sem se pa zadnjič posul s pepelom in priznal, da sem šel čez mejo, so me pa pošteno znervirale nebuloze, ki jih je takrat pisal osebek, kateremu sem namenil to psovko kot odgovor na njegove nesramnosti, s katerimi me je obkladal. Samo tega ti nisi opazil, ker si tako prekleto vzvišen in s svojih višav marsičesa verjetno ne opaziš. Kakor verjetno ne opaziš niti tega, da pišeš v thread "Reuters: Ameriška vojaška ladja zaplula v Južno Kitajsko morje", pa o stvari sami nisi napisal niti enega stavka. Tudi prav. Razumi, kdor more. Pa bom tule naredil piko, ker se mi res ne da več s teboj o stvareh, ki so popolnoma off topic.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2775424] 20.05.19 18:55 · odgovor na: robi2107 (#2775405)
Odgovori   +    3
[robi2107]

Ni šlo za nobeno hlapčevsko moraliziranje, pač pa za mnenje, da ZDA glede na vse, kar počnejo in so počele, še zdaleč niso poklicane, da bodo preostalemu svetu solile pamet, kaj je prav in kaj ne. Pa če je tebi to prav ali ne. In da se zelo dobro zavedam, da Kitajci niso nobeni svetniki, kar da naj bi po sopranosovem mnenju pozabljali. Ne vem, kaj naj bi bilo po tvojem v tem mnenju hlapčevskega, pa me v resnici niti zanima. Kar se pa "smrdljivega žida" tiče, sem se pa zadnjič posul s pepelom in priznal, da sem šel čez mejo, so me pa pošteno znervirale nebuloze, ki jih je takrat pisal osebek, kateremu sem namenil to psovko kot odgovor na njegove nesramnosti, s katerimi me je obkladal. Samo tega ti nisi opazil, ker si tako prekleto vzvišen in s svojih višav marsičesa verjetno ne opaziš. Kakor verjetno ne opaziš niti tega, da pišeš v thread "Reuters: Ameriška vojaška ladja zaplula v Južno Kitajsko morje", pa o stvari sami nisi napisal niti enega stavka. Tudi prav. Razumi, kdor more. Pa bom tule naredil piko, ker se mi res ne da več s teboj o stvareh, ki so popolnoma off topic.
Jaz tisti osebkov od takrat (ki so te znervirali) imam ze sto let na ignoru, pravtako ljubega pyotra in sopranosa in se cel kup nekih stevilkasto nickanih fanatikov - tebe pa pac berem, ker se pri mili bozji volji poskusam prepricati, da pac nisi dvotaktni fanatik. Je pa to, da debatiras skoraj zmeraj ravno s takimi, zaskrbljujoce.

In ne, se naprej se ne bom dotaknil razglabljanja, zakaj ameriski ali korejski ali kitajski ali zgornjoculukafrijski rusilec, ali pa kurcev napihljiv coln, lahko ali pa ne sme pluti skozi mednarodne vode, ki so pac poleg kitajske ali amerike ali rusije ali somalije. Pred kratkim je ruska bojna ladja sla med doverjem in calaisom (je bilo v vseh cajtngih seveda, tako kot zdaj tole), ki je komplet v nacionalnih vodah UK in Francije, ampak je pac sklenjen mednarodni dogovor o prostem prehodu, in ni nihce piskal, ceprav so si britanci izbrali ruse za slovenske hrvate. Ker eno je pumpanje domace govedine po cajtngih, drugo pa je sprozanje mednarodnih incidentov med resnimi drzavami in krsenje UN sprejetih norm. Saj nismo jebeni Indijci, da bomo mal za hec bombe na Pakistan metali ker so volitve blizu, for fuck sake.

Ko pa bomo enkrat tudi formalno tako dalec, da "tisti kos sveta pripada kitajcem, un kos sveta amerikancem, ta kos pa rusom", in ne bo vec svobodnega koscka planeta kjer bi si ljudje iz razlicnih kultur lahko civilizirano rekli dober dan in sli naprej vsak svojim putem - takrat pa nam bog pomagaj, ker bo "slovenizacija" ocitno dovrsena. In tudi takrat ne bom z nikomer debatiral kako je to ali ono prav in kako si ta ali ona etnicna ali nacionalna skupina nekaj "zasluzi", v dobrem ali slabem. Ljudje smo osebe, pasmatersvima!

Orwell, 1984.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775426] 20.05.19 19:04 · odgovor na: sopranos (#2775389)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [jani1974]
> > [sopranos]
> > > [FIN-466864]
> > > > [PyotrNovak]
> > > > 1600km JUŽNO od kitajske JUŽNE meje. Vmes med Vietnamom in Filipini. Chinki serjejo na debelo. A so pozabili kako so jih Vietnamci narezali na meji ??
> > >
> > > A mi lahko razložiš kva britanci išejo na flklandih...
> >
> > Ostanek kolonializma. Večinsko prebivalstvo na Falkandih je britanskega porekla in so tudi angleško govoreči. Otočje je premajhno, da bi lahko samostojno ekonomsko preživelo in jim zato povsem ustreza, da so del Velike Britanije. Zato je tudi dokaj neverjetno, da bi prišli skupaj z revnejšo in špansko govorečo Argentino.
>
> Cela Južna Amerika je v osnovi od Indijancev. Vključno z raznoraznimi argentinami in otoki naokoli.

Ja, v bistvu so tako Argentinci (potomci španskih kolonizatorjev) in Britanci tujek. Ampak kaj hočemo, nazaj se ni možno vrniti.
Le zakaj ne?
Indijanci so še zmeraj tam, kdo pa je tja prišel iz Evrope, Azije ali Afrike, pa je tudi očitno. Lepo "oprostite, hvala in nasvidenje" in na avion.
Bolj je problematično, da imajo Britanci še vedno kolonije kot so recimo Gibraltar. To je čisti anahronizem in kaže na britansko aroganco.
Če so Španci izgubili neko vojno, so pač izgubili neko vojno.
No, po drugi strani pa tudi vidimo, da Španija ni enotna, ima tudi Katalonijo in Baskijo, ki jih v bistvu kar z nasiljem in drugimi ukrepi drži znotraj.
Nič ni Španija neenotna. Njeno vladanje Kataloniji in Baskiji je enako vladanju Dunaja nad Slovenijo in ostalimi državami do leta 1918.
To so zajebane zadeve. Stare rane, ponos, neracionalnost, napuh itd.
Trst je naš.
Ampak neko Južno kitajsko morje pač nikoli ni bilo Kitajske. Konec koncev si Kitajska danes celo domišlja, da je del držav, ki so blizu Arktike.
To je to, če pravi čas ne ukrepaš.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2775431] 20.05.19 19:14 · odgovor na: anon-154083 (#2775426)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> [sopranos]
> > [jani1974]
> > > [sopranos]
> > > > [FIN-466864]
> > > > > [PyotrNovak]
> > > > > 1600km JUŽNO od kitajske JUŽNE meje. Vmes med Vietnamom in Filipini. Chinki serjejo na debelo. A so pozabili kako so jih Vietnamci narezali na meji ??
> > > >
> > > > A mi lahko razložiš kva britanci išejo na flklandih...
> > >
> > > Ostanek kolonializma. Večinsko prebivalstvo na Falkandih je britanskega porekla in so tudi angleško govoreči. Otočje je premajhno, da bi lahko samostojno ekonomsko preživelo in jim zato povsem ustreza, da so del Velike Britanije. Zato je tudi dokaj neverjetno, da bi prišli skupaj z revnejšo in špansko govorečo Argentino.
> >
> > Cela Južna Amerika je v osnovi od Indijancev. Vključno z raznoraznimi argentinami in otoki naokoli.
>
> Ja, v bistvu so tako Argentinci (potomci španskih kolonizatorjev) in Britanci tujek. Ampak kaj hočemo, nazaj se ni možno vrniti.

Le zakaj ne?
Indijanci so še zmeraj tam, kdo pa je tja prišel iz Evrope, Azije ali Afrike, pa je tudi očitno. Lepo "oprostite, hvala in nasvidenje" in na avion.

> Bolj je problematično, da imajo Britanci še vedno kolonije kot so recimo Gibraltar. To je čisti anahronizem in kaže na britansko aroganco.

Če so Španci izgubili neko vojno, so pač izgubili neko vojno.

>No, po drugi strani pa tudi vidimo, da Španija ni enotna, ima tudi Katalonijo in Baskijo, ki jih v bistvu kar z nasiljem in drugimi ukrepi drži znotraj.

Nič ni Španija neenotna. Njeno vladanje Kataloniji in Baskiji je enako vladanju Dunaja nad Slovenijo in ostalimi državami do leta 1918.

> To so zajebane zadeve. Stare rane, ponos, neracionalnost, napuh itd.

Trst je naš.

> Ampak neko Južno kitajsko morje pač nikoli ni bilo Kitajske. Konec koncev si Kitajska danes celo domišlja, da je del držav, ki so blizu Arktike.

To je to, če pravi čas ne ukrepaš.
Ti si pa danes skor tok zleht kot jaz! Ce bo slo tako naprej, bova vzdignila slovensko vojsko in krenila na mars cez Karpate, iscoc zemljo ki nam pripada. Nekje jo bomo nasli :-) Pa spotoma bova fernichtala vsakega, ki bo pri govoru uporabljal kake svabske, pardon sm hotu rect nemske, izposojenke.

youtu.be/eusOPQotliw
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2775441] 20.05.19 20:33 · odgovor na: (#2775390)
Odgovori   +    0
[kren]
> [vickibedi]
> Gre za to, da se naročila izvedejo just in time, brez skladiščenja, v velikih količinah in zato se strošek transporta minimizira.

Če verjameš. Sopranos ti je lepo povedal... Kitajska subvencionira poštnino kitajskim podjetjem.
Najbrž imajo računico, verjetno dobijo nazaj skozi davke.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2775443] 20.05.19 20:46 · odgovor na: anon-204390 (#2775441)
Odgovori   +    0
Najbrž imajo računico, verjetno dobijo nazaj skozi davke.
cel kup regij subvencionira letalske prevoze, pa to ne gre nikomur v nos.
ko se subvenciora bogatunske kmete, ne gre to nikomur v nos.

ce pa kitajska subvencionira postnino, potem pa je to narobe in kaj jaz vem se kaj.
gamad ne da ne zna razmisljati, ampak zanalasc govnari.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2775444] 20.05.19 20:47 · odgovor na: sopranos (#2775362)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 20.05.19 20:14
Ja seveda, ker oni so britanci in si lahko vzamejo vse kar jim paše...

Lp
lea1 sporočil: 834
[#2775452] 20.05.19 21:04 · odgovor na: (#2775384)
Odgovori   +    2
Ne moreš vedeti, ker ni nujno, da bi v primeru, ko bi indijanci še zmeraj posedovali celo srednjo in južno ameriko, se pravi kar velik del sveta, bile vrednote ljudi iste, kot sedaj, ko prevladujejo vrednote protestantske evrope pomešana s pokvarjenostjo jugozahodnoevropskih katolikov. Predvsem tistega dela, ki preferira imeti pred biti, se pravi kaj imam in ne kaj oz. kdo sem.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775506] 21.05.19 09:04 · odgovor na: anon-207617 (#2775431)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Ti si pa danes skor tok zleht kot jaz! Ce bo slo tako naprej, bova vzdignila slovensko vojsko in krenila na mars cez Karpate, iscoc zemljo ki nam pripada. Nekje jo bomo nasli :-) Pa spotoma bova fernichtala vsakega, ki bo pri govoru uporabljal kake svabske, pardon sm hotu rect nemske, izposojenke.
Kam bi ti hodil čez Karpate?

sl.wikipedia.org/wik..._Slovenija
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775507] 21.05.19 09:06 · odgovor na: lea1 (#2775452)
Odgovori   +    0
[lea1]
Ne moreš vedeti, ker ni nujno, da bi v primeru, ko bi indijanci še zmeraj posedovali celo srednjo in južno ameriko, se pravi kar velik del sveta, bile vrednote ljudi iste, kot sedaj, ko prevladujejo vrednote protestantske evrope pomešana s pokvarjenostjo jugozahodnoevropskih katolikov. Predvsem tistega dela, ki preferira imeti pred biti, se pravi kaj imam in ne kaj oz. kdo sem.
Ljudožerstvo in demokratični politični sistem sta pravzaprav isto -> glej tretji program TVS.
hostamox sporočil: 8.460
[#2775533] 21.05.19 10:08 · odgovor na: anon-154083 (#2775506)
Odgovori   +    0
Ukrajina vaju čaka odprtih rok.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2775607] 21.05.19 13:22 · odgovor na: shevchenko (#2775443)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
> Najbrž imajo računico, verjetno dobijo nazaj skozi davke.

cel kup regij subvencionira letalske prevoze, pa to ne gre nikomur v nos.
ko se subvenciora bogatunske kmete, ne gre to nikomur v nos.

ce pa kitajska subvencionira postnino, potem pa je to narobe in kaj jaz vem se kaj.
gamad ne da ne zna razmisljati, ampak zanalasc govnari.
Subvencije so iz evropskih kmetov naredile v bistvu socialne podpirance in posledično so uničili še afriške kmete. Imamo pa poceni hrano; poljski kebab inpd. ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2775645] 21.05.19 14:21 · odgovor na: anon-154083 (#2775506)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [NemirniTujec]
> Ti si pa danes skor tok zleht kot jaz! Ce bo slo tako naprej, bova vzdignila slovensko vojsko in krenila na mars cez Karpate, iscoc zemljo ki nam pripada. Nekje jo bomo nasli :-) Pa spotoma bova fernichtala vsakega, ki bo pri govoru uporabljal kake svabske, pardon sm hotu rect nemske, izposojenke.

Kam bi ti hodil čez Karpate?

sl.wikipedia.org/wik..._Slovenija
Ja ko smo ze bli pri tem da naj vsi grejo nazaj od kod so prisli, pa da je amerika id indijancev etc.

Ajde lahko gremo vsi skupaj nekam med etiopijo in ugando, ali od kod so menda avstralopiteki startali, ampak jaz sem skromen in sem za zacetek razmisljal o zakarpatju, kjer so se menda pred 8. stoletjem pasli (pra)slovani?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775963] 22.05.19 18:03 · odgovor na: anon-207617 (#2775645)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Ajde lahko gremo vsi skupaj nekam med etiopijo in ugando, ali od kod so menda avstralopiteki startali, ampak jaz sem skromen in sem za zacetek razmisljal o zakarpatju, kjer so se menda pred 8. stoletjem pasli (pra)slovani?
Sem pred časom prečital eno dobro knjigo, iz katere izhaja, da vse teorije, ki temeljijo na arheoloških izkopavanjih temeljijo na zelo trhlih temeljih.
Potem pa so še zgodovinski viri, kjer je nekdo 300 let kasneje pisal, kaj je slišal, da se je nekje za tremi gorami in tremi vodami dogajalo.
Tako da meni je zemljevid zedinjene Slovenije čisto vredu.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2775964] 22.05.19 18:04 · odgovor na: hostamox (#2775533)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Ukrajina vaju čaka odprtih rok.
Če naju čakajo tudi ukrajinke...
hostamox sporočil: 8.460
[#2775989] 22.05.19 20:46 · odgovor na: anon-154083 (#2775964)
Odgovori   +    0
Vidva bi bila kar bingo tam.

Strani: 1 2