Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Standard and Poor's zvišala bonitetno oceno NLB

Strani: 1

anon-481914 sporočil: 10
[#2774953] 17.05.19 20:16
Odgovori   +    4
Lahko nehate prosim pisati o NLBju. Najvecji mafijski firmi
borj sporočil: 72
[#2774956] 17.05.19 20:37
Odgovori   +    4
Pričakovano.

Konjski mešetar pred kupovanjem konja javno ocenjuje nakup, kot znamenje neustavljivega altruizma do lastnika konja in kot svojo brezmejno neumnost.

Po nakupu taisto - prej skorajda mrtvo - kljuse postane eksplozivni in neustavljivi žrebec ter izjemna naložbena priložnost.

Tudi Sancho Pansa (S&P) konjskega mešetarja vedno spremlja, hodi pred njim in z glasnim kričanjem opozarja javnost na vsakokratno »tržno«, »strokovno« in »neodvisno« vrednost kljuseta.

S&P je menda najstarejša bonitetna agencija in datira v leto 1860, ko so začetki njihovih bonitetnih ocen sodili še na semnje Divjega zahoda.Bistri pionirji so pregovorno goljufivega konjskega mešetarja in njegovega S&P radi slekli do gat, povaljali v perje in katran ter ju zapodili iz mesta.

Zdi se, da so bili ljudje včasih bolj bistri, kot smo danes.
153 sporočil: 9.333
[#2774966] 17.05.19 21:46
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 17.05.2019 21:51
So se po spremembi NLB lastništva pri priči
spremenili tudi bonitetnikovi zorni koti, ki, od
tedaj, svoje ocene prilagajajo naši bogati doti ?

Sodražan
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774972] 17.05.19 22:19 · odgovor na: 153 (#2774966)
Odgovori   +    1
[153]
So se po spremembi NLB lastništva pri priči
spremenili tudi bonitetnikovi zorni koti, ki, od
tedaj, svoje ocene prilagajajo naši bogati doti ?
Razvrščam knjige v hišni knjižnici in odprem knjigo Ralfa V. Emersona "Društvo i Osama", Sarajevo, 1987. Odprem naključno 87. stran, kje v poljubnem prevodu piše: "Pesnik, ki poje je božji človek...pesem, ki jo poje je božanska".
153 sporočil: 9.333
[#2774974] 17.05.19 22:39 · odgovor na: anon-317028 (#2774972)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [153]
> So se po spremembi NLB lastništva pri priči
> spremenili tudi bonitetnikovi zorni koti, ki, od
> tedaj, svoje ocene prilagajajo naši bogati doti ?

Razvrščam knjige v hišni knjižnici in odprem knjigo Ralfa V. Emersona "Društvo i Osama", Sarajevo, 1987. Odprem naključno 87. stran, kje v poljubnem prevodu piše: "Pesnik, ki poje je božji človek...pesem, ki jo poje je božanska".
Dobro knjigo si odprl, in odprla se ti je na pravi
strani, zato, naj mi bo dovoljeno pripisati svoje
mnenje, ob njeni strani: eni, kot n.pr.ti, pišejo
v prozi, marljivo in sila gostobesedno, eni pa se
trudijo kaj povedati dosti krajše in v rimi, oboji pa,
za nobeno ceno, nočejo živeti v dneva trdi temini !

Sodražan
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2774978] 17.05.19 23:09 · odgovor na: borj (#2774956)
Odgovori   +    5
Zdi se, da so bili ljudje včasih bolj bistri, kot smo danes.


Ne pomaga bistrost, če so ljudje s strani podkupljenih in naravno zabitih narobe naučeni. Standard&Poor's je v Ameriki znana po tem, da je med krizo 3/4 firm z njenim retingom AAA krepalo. Tako, da tej smešni firmi nihče ne verjame več, razen seveda v Sloveniji. Tu so pa na finančnem področju itak stalno potrebne neke mahinacije, sicer sistem ne preživi, ker nihče, ki je bil kdajkoli blizu oblasti, na svetovnem trgu ni znal ničesar zaslužiti, če slovenskega delavca ni okradel. Zato stalno ta popkovina države s podjetji.

Če daš slovenskemu finančniku v roke Shillerjev CAPE za osnovo, da bi kaj zaslužil, bo rekel:

Sem že prej bruhal. Vse kar znam je, da prvim desetim zaposlenim kradem po 150 eurov, drugim desetim po 250 eurov in preostalim tridesetim po 500 eurov na mesec. Kako bi sicer imel menedžersko plačo? A vi mislite, da bom jaz izpostavljal samega sebe v kazinojskem kapitalizmu? Saj je Mencinger povedal, kako je tam. Mi, rdeči direktorji, smo to, kar imamo, dobili od Milana Kučana in ne mislimo tega na Zahodu zagonit. Kučan je bil rekel, da lahko pokrademo, kolikor je. In to je to. Tega nam ne bo nihče ukradel. Ko je prišla kriza, je Kučan rekel, da eni pravijo, da je kriza priložnost, amapk da morajo to tudi povedati. Enkrat sem bil tam, na Forumu 21, pa sem znal povedati samo to, da se mi kurac ne dvigne in sem dobil odgovor, da je to priložnost za krizo v krizi. Torej, tudi če sem povedal za kaj gre, sem bil še vedno v krizi. Zato se bom držal tega, da bom delavca še naprej kradel. Je pa res, da ga sam ne bi znal tako dobro, če mi Standard&Poor's ne bi pomagala.

Uriah Heep.

Strani: 1