Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo Švica še davčni raj za multinacionalke?

Strani: 1

anon-329788 sporočil: 2.321
[#2774589] 15.05.19 12:56
Odgovori   +    9
Me zanima, kdaj bo Evropa politično zrela do te mere, da bo začela primerno obdavčevati multinacionalke in uvajati sankcije proti davčnim oazam.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2774591] 15.05.19 13:01
Odgovori   +    10
Kako je lepo slišati, da se Đvicarji sami odločajo o teh zadevah! Mi pa smo prekleti cepci, ki smo BG zamenjal za Brukselj, ta pa odloča o vsem, nimamo nikakršne sbobode, ne moremo nikogar preglasovati, ne moremo voditi svoje samostzokjne politike. Kar spomnite se Južnega toka, ki ga je zjeb.. Brukselj, pa samkcij proti Rusiji, pod katerimi Angelca in Vladimir lepo trgujeta z energenti (in še marsičem!!??), pri nas pa gnijejo jabolka, ker jih ne smemo izvažati v Rusijo zaradi istih sankcij!

Nislim da za nas tudi velja, kar je povedal Britanec Farage: smo narod levov, ki ga vodijo osli!

Zaradi tega pa tudi ne moremo svetovnim korporacijam ponuditi ugodnejših davčnih olajšav kot je pred leti počel Luxembourg, pa Irska, pa švica ... Nesposobneži povsod gradijo svojo lastno, in ne narodovo prihodnost le z vedno višjimi davki, ker je pohlep edino kar dobro poznajo.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2774631] 15.05.19 15:28 · odgovor na: (#2774623)
Odgovori   +    2
Ti v rdečem radiču vidiš komunistično zaroto :)))). Imate eni težave, jejhata :))). Brez uravnoteženosti med kolektivnimi in individualnimi potrebami ne bo šlo, Evropa je nekoč bila en lep kompromis, trenutno pa ga rušijo individualci, levica je mrtva, bi bilo pa zelo dobro, da se končno spet vzpostavi, ker drugače bo vse skupaj eksplodiralo v vojne. Najbolj neinteligentno se mi zdi, ko nekateri povezujete nacionalizem in individualizem, to ne gre skupaj, pa če se še tako trudite, "fizikalnih" zakonov ne moreš zaobiti.

Strani: 1