Strani: 1 2

robi2107 sporočil: 4.272
[#2771640] 24.04.19 13:07 · odgovor na: (#2771632)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 24.04.2019 13:10
[rename]
Se strinjam.
Jaz pa sem (se) povprašal, kakšna je oblast, ki se loti sodnega procesiranja tega majstra z baseball čepico in airsoft repliko kalaša... dopušča pa nasvete o tem, kako v Sloveniji vzpostaviti Sharijo.

resnica-haq.com/vpra...eniji.html
Hja, tip sicer uvodoma pove, da govori "samo hipotetično (teoretično)." In zaključi, da so to njegovi "osebni vidiki, katere lahko zaključim na podlagi zgodovine, ki je dejansko dobra učiteljica." Pove sicer še kaj drugega, zaradi česar bi si zaslužil pozornost SOVE, da ne bi bili neprijetno presenečeni. Sicer pa tip zgolj našteje teoretične možnosti. Isto sem pravzaprav naredil tudi sam v svojem postu. Tudi jaz zgolj teoretiziram na osnovi (uspešnih) primerov iz zgodovine. Ali me je zato treba zapreti? Ali vsaj utišati? To bi recimo naredila cenzura na MMC RTV. Saj veš, kaj si zapisal v forum.finance.si/?m=...249&single
Demokracija in svoboda govora NIMATA in NE SMETA imeti nobenih meja.
Demokracija ne pomeni samo prevlada vecine nad manjsino, ampak tudi obveznost vecine, da manjsini niso kratene clovekove pravice, svoboda govora itd.
macon sporočil: 12.861
[#2771641] 24.04.19 13:08 · odgovor na: anon-207617 (#2771610)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [robi2107]
> > [rename]
> > Točno.
> > Zdaj pa pomisli, kakšen je šele vrh politike, ki je v njemu prepoznal "nevarnost za rušenje demokracije..."
>
> En resen would-be diktator s pravilnim pristopom in dobrim odvetnikom jih zlahka pelje scat. Predvsem se mora z njimi bosti v okviru sistema, katerega del so tudi sodišča.

To se pogovarjata kot da ne bi ze imeli magicnega dobaviteljskega dvojcka zemljaric-golobic, ki poleg arcnij in urban vsakih nekaj let ovckam dostavita tudi iz riti potegnjeno stranko, za katero se zmenimo da je nasa-svoja, ko lutka na celu prejsnje zacne dobivati avtonomne ideje (cerar) alise usmradi pri ljudskih sercecih.

Seveda upravljata tudi s sodstvom, kar je bilo jasno vidno tako pri jansi kot pri cerarjevem nesrecnem tiru.

Ali ima slovenija "globoko drzavo", ki se demokracijo igra zaradi videza, sploh ni vprasanje. Vprasanje je zgolj, ali ni to optimalno za tako zarukano pleme, ker bi realna demokraticna reprezentacija na vrg naplavila srbsko-kosvsko-egiptovske izdelke. Egipt in Slovenija rabita AlSissija in zemljarica, sicer se pogrezneta v sektasko klanje in mesecniske pogrome nad "bogatimi".
Po mojem so mesečniki že strgani iz ketne in ne verjamem povsem v postavitev, da nas z njimi samo strašijo, češ tole boste dobili, če ne boste za nas kaviar levičarje.

Problem je, da si tiste budale pretežno verjamejo, ker so pač obiskovali iste družboslovne marksistične fakse in ker se gibljejo med sebi podobnimi, potem so pa z denarjem in uspehom še dobili družbeno potrditev svojega prav.

Pleme je pa seveda obupno zarukano.
Endimion sporočil: 10.252
[#2771657] 24.04.19 14:07 · odgovor na: anon-96546 (#2771570)
Odgovori   +    0
To ne drži, in celo dokazano ne drži.

Šel sem seštevat rezultate desnega dvojčka (NSi SDS) ter Levega petorčka, ki je v koaliciji.

In pogledal razmnerja...

za kao desni pol je bilo najbolj ugodno razmerje glasov v Lendavi (1,6 glasov desnim za 1 glas levim)...

za levi pol pa je bilo najbolj ugoden kraj relativno gledano kjer so za vsak glas desnim, levi dobili kar 3,2 glasova.

najbolj izenačeno pa v trebnjah: 0,995 ter Novem mestu (Kraj z eno slovensko multinacionalko in tujo avtomobilsko tovarno):0,990

Tdi po posameznih voliščih je stresanje lahko zelo veliko med posameznimi volišči.

Težko boš rekla, da tam kjer je gospodarstvo se voli za ta prave, tamn kjer ga pa ni, pa se voli za ta leve...
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2771664] 24.04.19 14:37 · odgovor na: Endimion (#2771657)
Odgovori   +    0
Brez površnosti prosim. Gledati kar tako počez, kje je gospodarstvo in kje ni, ne da nobenih pametnih podatkov. Poglej, kje je uspešno gospodarstvo, ki ne guli delovne sile do onemoglosti in kje so gospodarske barabe, ki cuzajo vse.... Poglej volilne rezultate v Ptuju, Lenartu, Slovenski Bistrici, Kidričevem, Račah ... pa poglej Piran ali Izolo, kjer si žonglirajo hotele, delavce pa odpravijo z minimalci.....
Endimion sporočil: 10.252
[#2771768] 25.04.19 07:17 · odgovor na: (#2771663)
Odgovori   +    0
Hrastnik.
Endimion sporočil: 10.252
[#2771803] 25.04.19 09:30 · odgovor na: (#2771770)
Odgovori   +    1
Tukajle imaš rezultate za VSAKO posamezno volišče v Sloveniji.

www.dvk-rs.si/files/....2018.xlsx

In pol se žogaj z rezultati.

Ko narediš malce simulacije... (In pri tem narediš nekatere morda malce poševne a nujne predpostavke) ugotoviš da če rezultate strank po volilnih okrajih preslikaš na"kvazivečinski volilni sistem" - se pravi levo desno.... bi v tem mandatu ta levi imeli 66 poslancev, desni pa ostalo. Pa še to pod pogojem, če k desnim štejem tudi jelinčičeve Nacionaliste.
če jih prestavim na levo (Ker so po mojem vtisu bolj levi kot desni), bi imela pa leva opcija 77 poslancev....

Na levo sem dal:
SMC, LMŠ, LEVICA, DESUS, SD, in SAB.

Na desno pa:
SDS, NSi, SLS, in SNS.


Ja ja vem, da ne gre tako enostavno, ker bi se verjetno del volilcev odločal morda drugačev sistemu dveh ali treh strank. Ampak.. Domet desnice, such as it is, je dobra 1/3. IN volitve lahko dobi, le če volilce levice zmede lep dan pa na volitve ne grejo... :)
Endimion sporočil: 10.252
[#2771816] 25.04.19 09:52 · odgovor na: (#2771809)
Odgovori   +    2
Veš kako je...

Meni je nenadjebljivo smešno, kako oni kao desni stokajo, da da so oni kao levi nesposobni, zabiti, nedonošeni, in vse najslabše.

Jaz pa se pol vprašam.. OK. ampak a takim slabim, nesposobnim, etc.. ste opozicija? Grejt faking sekses :D
shevchenko sporočil: 21.898
[#2771822] 25.04.19 10:08 · odgovor na: Endimion (#2771816)
Odgovori   +    0
Jaz pa se pol vprašam.. OK. ampak a takim slabim, nesposobnim, etc.. ste opozicija?
QED
Endimion sporočil: 10.252
[#2771829] 25.04.19 10:26 · odgovor na: (#2771825)
Odgovori   +    0
[kren]
Ob toliko levosučnih volilcih je čisto vseeno, kako sposobna, ali nesposobna je desnica. In kako sposobna, ali nesposobna je levica... ker bo vedno dobila 2/3 glasov, desnica pa samo 1/3, pa da ga jebeš.
In kaj bomo zdaj? Zamenjali Ljudstvo?

Prav danes, ko DZ potrjuje ukinjanje obdavčitve regresa, bo zanimivo gledat kako bodo desni glasovali? Čisto po vsebini gre za RAZBREMENITEV obdavčitva dohodkov od dela. Ja jebemu mater, če pa to ni vredno desne ideje in glasu. Zdaj ta razbremenitev ipak ni ne vem kaka, je pa.
Endimion sporočil: 10.252
[#2771834] 25.04.19 10:34 · odgovor na: (#2771831)
Odgovori   +    1
Je probal.. Pol Pot... ni se končalo dobro....
Endimion sporočil: 10.252
[#2771916] 25.04.19 15:26 · odgovor na: (#2771891)
Odgovori   +    1
[rename]
Pri dvokrožnem večinskem sistemu bi se karte (v drugem krogu) še enkrat premešajo in je rezultat drugačen, bolj odraža osebo in manj stranko.
Saj sem ti dal disklejmer spodaj :)

Osebo? Seriously? V Sloveniji? Jaz niti ne vem, who the fuck je bil tip ali tipica ki je kadidirala na listi moje izbrane opcije. Samo ko sem pri SDS videl ime Lucija Šikovec Ušaj, bi bil glasoval za samega Belcebuba, samo za SDS ne. :D

V Sloveniji volimo Liderja. Zato imaš na desni SDS ki ima brutalno močno politično figuro Janeza Janše, rezultat ostalih, kjer so liderji neki pikzigmarji, pa tako vidiš. In na levi si imel od SD zmage leta 2008 potem samo še Liste in stranke tega in onega politika. Zoran Janković, Alenka Bratušek, Miro Cerar, in zdaj Marjan Šarec. Kaj imajo skupnega. Pri vseh so se stranke jebeno imenovale po njih. Zadaj pa Govanni della Terra in Nadminister Gregor.

Tak sistem, kot ga imamo verjetno ni najbolj optimalen. In sigurno ni naklonjen temu da za poslance postavljaš vsaj elokventne ljudi, če že kompetentnih ne najdeš (90 posto poslank in poslancev je buksljev, a so oni, ki se pa niti izražati ne znajo, na srečo v manjšini). A omogoča da opozicijo imaš. Al levo, al pa desno. V sistemu Winner takes all, si hitro tam kjer ne želiš biti. Sama sprememba volilne zakonodaje NE POMENI NUJNO zamenjave oblasti.

V UK je leta 2015 na volitvah skoraj 4 mio ljudi (12,6% vseh ki so šli na volitve) glasovalo za UKIP. Končali so z 1 (JA ENIM) poslancem. That's not healthy.. for anyone.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2772217] 28.04.19 09:25 · odgovor na: PyotrNovak (#2771217)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 27.04.19 09:50
[PyotrNovak]
ON ni problem, saj ni enostavno prisel v parlament. PROBLEM so njegovi VOLILICI.

Dobrodosli v Socializem 2.0 Kdor ne vidi kam gremo, nima dveh delujocih celic.
Seveda ob splosni podpori volilcev.
Ko bomo pa tam, pa spet jamr.

Na drugem koncu sveta, pa je PRIVATNO podjetje pravkar poslalo v vesolje satelit in VSE tri stopnje so pristale nazaj.
Mislim da se tistemu rusu ki se je omenjal da naj US uporablja trampolin za pot v vesolje neznansko kolca. Elon ti posilja pozdrave!
Game over za ruse na komercialnem podrocju. Po lastni izjavi.
sorry še nekaj sem se spomnil?!?
evo zakaj elon musk še ni šel ene "par" krogov okol zemlje,
le kdo nebi šel...
ampak je en "jeben avto" poslal v mp3, če je sploh...
sam vprašam...


LP

Strani: 1 2