Strani: 1 2

anon-148028 sporočil: 167
[#2771470] 23.04.19 15:32 · odgovor na: pirdih (#2770900)
Odgovori   +    3
[pirdih]
> [MF-374088]
> vendar pa ne moreš narediti direktne bremenitve za slovenske položnice (ala RTV,...), ker to lahko samo s SI56 (imajo podjetja v obrazcih že predpripravljeno).

Jim prijazno pišeš na mail, da bi imel direktno obremenitev računa v tujini, pa ti bodo poslali primeren .docx obrazec, ki nima predizpolnjenega SI56.

Tudi drugje je potrebno ali malo komunikacije po mailu ali pa obisk na njihovi izpostavi.

SI56 menda po neki evropski direktivi št. xy ne sme biti omejujoč dejavnik. Potem pa kakor se komu od potrošnikov ljubi ukvarjati z mlini na veter...
Hvala za informacije tebi in sopranosu, sem uredil zadeve.
pirdih sporočil: 210
[#2771513] 23.04.19 20:22 · odgovor na: (#2771091)
Odgovori   +    1
Okej, pejmo nekaj postov bolj nazaj.

V osnovi si izpostavil problem, kaj bo s Hansovim denarjem, ko/če banka N26 propade ali kaj takega. Je res?

Odgovor na to vprašanje je enak kot za vse ostale banke v EU: državno jamstvo za sredstva do 100.000 eur.
Ker je N26 banka, so njeni komitenti zaščiteni s tem jamstvom.

Gremo korak naprej.
Kaj se zgodi, če N26, ki je danes banka, jutri ne bi več uspela izpolnjevati pogojev, da bi bila banka? In posledično komitenti ne bi bili več pokriti z državnim jamstvom? Ne vem odgovora na to vprašanje. Niti ne vem, kako se to zgodi, da banka ni več banka.

Tu se moje poznavanje stvari konča, priznam.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2771961] 25.04.19 19:45
Odgovori   +    0
Zakaj sploh še imeti banko?
Jaz trenutno testiram mbills. Je tudi brez stroškov vodenja, plačila so tudi zastonj, dvigi in pologi so zastonj na Petrolu, na bankomatu pa dvigneš gotovino z mastercardom za 50 centov, kot trdijo, po celi EU (ne samo evro območju).
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2771965] 25.04.19 19:53 · odgovor na: pirdih (#2771513)
Odgovori   +    2
[pirdih]
Okej, pejmo nekaj postov bolj nazaj.

V osnovi si izpostavil problem, kaj bo s Hansovim denarjem, ko/če banka N26 propade ali kaj takega. Je res?

Odgovor na to vprašanje je enak kot za vse ostale banke v EU: državno jamstvo za sredstva do 100.000 eur.
Ker je N26 banka, so njeni komitenti zaščiteni s tem jamstvom.

Gremo korak naprej.
Kaj se zgodi, če N26, ki je danes banka, jutri ne bi več uspela izpolnjevati pogojev, da bi bila banka? In posledično komitenti ne bi bili več pokriti z državnim jamstvom? Ne vem odgovora na to vprašanje. Niti ne vem, kako se to zgodi, da banka ni več banka.

Tu se moje poznavanje stvari konča, priznam.
Od kod ideja, da za vloge do 100k jamči država?
V resnici jamči vzajemna shema bank. Banke so nekakšen kartel pod okriljem nacionalne banke. Ko ena banka škripne, nacionalna banka vse njene (zajamčene) posle prestavi na drugo banko.

Da banka preneha biti banka, je v resnici isto. Ne more se to kar odločiti, ampak spet vajeti v roke vzame nacionalna banka in določi banko prevzemnico zajamčenih poslov. Nezajamčeni posli pač postanejo del stečajne zapuščine.

Strani: 1 2