Strani: 1 2 3 4

anon-116402 sporočil: 4.340
[#2771185] 21.04.19 22:19 · odgovor na: robi2107 (#2771132)
Odgovori   +    9
[robi2107]
> [blink]
> Sicer pa lahko izmeriš zmernost muslimanov tako, da greš pred poljubno mošejo in jim pridigaš o svobodi govora in demokraciji, spoštovanju žensk, medtem ko stojiš na Koranu in v roki držiš sendvič s šunko.

Pojdi to narest z Biblijo na Brezje, če imaš jajca.

P.S.: Pa pazi, da ne ostaneš brez njih.
No, no, gospod Vsegllihar! Če že imaš jajca, napiši koliko je bilo mrtvih zaradi karikatur Mohameda in koliko zaradi podgane v naročju Brezjanske Marije. Potem pa te številke natančno analiziraj in ti bo hitro jasno v kakšni nevarnosti bodo tvoja jajca zaradi pridiganja pred mošejo in v kakšni na Brezjah.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2771193] 21.04.19 23:01 · odgovor na: anon-116402 (#2771185)
Odgovori   +    0
[usimoncic]
> [robi2107]
> > [blink]
> > Sicer pa lahko izmeriš zmernost muslimanov tako, da greš pred poljubno mošejo in jim pridigaš o svobodi govora in demokraciji, spoštovanju žensk, medtem ko stojiš na Koranu in v roki držiš sendvič s šunko.
>
> Pojdi to narest z Biblijo na Brezje, če imaš jajca.
>
> P.S.: Pa pazi, da ne ostaneš brez njih.

No, no, gospod Vsegllihar! Če že imaš jajca, napiši koliko je bilo mrtvih zaradi karikatur Mohameda in koliko zaradi podgane v naročju Brezjanske Marije. Potem pa te številke natančno analiziraj in ti bo hitro jasno v kakšni nevarnosti bodo tvoja jajca zaradi pridiganja pred mošejo in v kakšni na Brezjah.
Zaradi Marije s podgano nihče, zaradi karikatur Mohameda pa nekaj (ne da se mi iskati točnega števila). Pa ti meni povej, zakaj je tisti norec pobijal muslije v Christchurchu in koliko jih je pobil. Predvsem sem se odzval na blinkovo metodo merjenja zmernosti muslimanov. OK, verjetno merilec ne bi odnesel cele glave. Sem pa prepričan, da bi po merilcu padlo tudi, če bi šel to z Biblijo početi na Brezje.

BTW, glede forum.finance.si/?m=...928&single še dobiš odgovor, ker na Shapirovo opletanje s številkami pač ne morem dati pavšalnega odgovora. Lahko ti pa namignem, da tip manipulira s podatki. Kako to počne, boš še izvedel. Lahko pa se potrudiš in tudi sam poiščeš odgovor. Manipulacija se najbolje pokaže, ko govori o Iranu. Preveri, kako je dobil tisto cifro pa še starostno strukturo Irancev si poišči, pa ti bo hitro jasno, da cifre niso prave. Samo mali namig: recimo, da anketiram 20 Slovencev, večinoma moških, od katerih dobim ravno toliko odgovorov, da ženske ne bi smele imeti nobenih pravic. 100% torej. In potem izpeljem zaključek: aha, Slovencev je 2 mega, torej jih 2 mega jih meni, da ženske ne bi smele imeti nobenih pravic. Pa boš dobil 2 mega moških šovinistov. Zelo podobno je s tistimi 83 iranskimi procenti iz youtu.be/g7TAAw3oQvg?t=184 Pa vir za tvojo trditev "Po konservativnih ocenah obveščevalnih služb naj bi jih bilo nekaj deset procentov vseh Muslimanov.." bi še prosil. Vsi tisti podatki, s katerimi opleta Shapiro, so bili namreč dobljeni z anketiranjem. O velikosti in reprezentativnosti vzorcev pa v obljubljenem odgovoru.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2771194] 21.04.19 23:05 · odgovor na: rx170 (#2771180)
Odgovori   +    4
[rx170]
> [usimoncic]
> > [blink]
> > > [usimoncic]
> > > > [blink]
> > > > > [usimoncic]
> > > > > > [robi2107]
> > > > > > P.S.: Sem malo poguglal in na www.crisisgroup.org/...ist-threat izbrskal 230 jurjev norih džihadistov po celem svetu. Precej bolj verjetna cifra od tiste tvoje. V Evropi jih imajo pa menda največ brexitanci (25 jurjev po www.independent.co.u...23966.html ), sledijo jim pa verjetno Francozi. Ne vem, koliko jih je tam, vendar boš z malo guglanja verjetno uspel izbrskati eno realno cifo, če te ta sploh zanima.
> > > > >
> > > > > Odvisno koga šteješ za radikalnega. Zame je radikalen Musliman vsak tisti, ki se zavzema za šeriatsko pravo, ni pripravljen obsoditi teroristične organizacije, ne obsoja umore iz časti, ne obsoja izrekanje fatve nad določenimi posameniki zaradi žaljenja Mohameda in Islama itd. In takih je žal zelo veliko. Po konservativnih ocenah obveščevalnih služb naj bi jih bilo nekaj deset procentov vseh Muslimanov, Ben Shapiro pa navaja še precej bolj šokantne podatke: www.youtube.com/watc...7TAAw3oQvg
> > > > >
> > > > > Tistih, ki so danes operativno sposobni se razstreliti sredi Pariza ali New Yorka, je gotovo precej manj, verjetno bodo tvoje številke držale. Ampak nevarnost predstavljajo ravno tisti "zmerni muslimani", ki po mojem niso prav nič zmerni. Ko bo prišlo do pizd***je, bodo odločali t.i. "zmerni muslimani", ki bodo pokazali, da niso prav nič zmerni in da so jim zahodne civilizacijske norme španska vas.
> > > >
> > > > Zmerni muslimani ne obstajajo. Če si kdaj prebral Koran, lahko vidiš da gre za zelo surovo in nasilno versko-politično ideologijo. Katoliških deset božjih zapovedi in Biblija je proti Islamu kot otroška pravljica za lahko noč. Krivoverstvo in Španska inkvizicija sta samo še v zgodovinskih knjigah.
> > > >
> > > > Sicer pa je zelo zgovoren posnetek iz Danske, kjer dva vržeta v zrak Koran in reakcija 'zmernih muslimanov', kot da smo v srednjem veku:
> > > > www.youtube.com/watc...y99DTIYX7Q
> > >
> > > Zmerni Muslimani obstajajo, vendar jih je verjetno manj kot polovica. Oni pač ne berejo Korana dobesedno, ampak v duhu časa, v katerem je bil napisan, in normalno živijo. Sicer pa tudi v Bibliji piše kaj krutega, če bereš dobesedno, ampak v Krščanstvu že stoletja verski voditelji razlagajo Biblične tekste v duhu časa, v katerem je bila napisana.
> >
> > Ne gre zgolj za posamezne odseke Korana ali Biblije, ampak za fundamentalne razlike. Vrednote Islama niso kompatibilne z vrednotami zahoda. Sicer pa lahko izmeriš zmernost muslimanov tako, da greš pred poljubno mošejo in jim pridigaš o svobodi govora in demokraciji, spoštovanju žensk, medtem ko stojiš na Koranu in v roki držiš sendvič s šunko.
>
> Vrednote Islama niso kompatibilne z vrednotami zahoda. Je pa nekaj zmernih muslimanov, ki so muslimani, vendar te njihove prvinske vrednote jemljejo dovolj z rezervo, da lahko normalno funkcionirajo na zahodu. Jih pa res ni prav veliko.

Islam je pač nekaj stoletij mlajša religija.

Je pa imelo tudi krščanstvo razvojne faze, kjer si recimo lahko videl nekaj temu podobnega.
www.youtube.com/watc...I3HGLw4jgU
Ja, ja, se zavedam tega. Pred par sto leti so se recimo katoliki in protestanti na veliko klali v Evropi. Potem je pa prišlo do Augsburšega verskega mira in od takrat v Nemčiji in tudi drugje po Evropi živijo katoliki in protestanti v miru in sožitju. V nekem trenutku so pač prišli do spoznanja, da je čisto OK, če ima glede verskih vprašanj vsak svoje odgovore. Pri Muslimanih pa Šiiti in Suniti še niso obdelali tega poglavja, in se koljejo med seboj, zraven pa še kakšnega nevernika pošljejo k Alahu. Kot si rekel, nekaj stoletij mlajša religija, ki je razvojno in civilizacijsko tam, kjer je bilo krščanstvo pred nekaj stoletji.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2771195] 21.04.19 23:19 · odgovor na: (#2771187)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 21.04.2019 23:37
[abohte]
> [robi2107]
> Drži. Čeprav, dokler v to intimno verjamejo in me ne posiljujejo, da moram tudi jaz to verjeti, mi je vseeno. Ali dokler mojih otrok ne bodo učili, da je svet ustvaril bog v šestih dneh (sedmi dan je spal, osmi pa ustvaru rok, pravi Pero Gnus) ali kako že gre. Morda se bo ob tem kdo nasmehnil ampak v ZDA si verski fanatiki že dolgo časa prizadevajo, da bi pri poučevanju biologije v šolah obravnavali tudi kreacionizem (inteligentni načrt) in govorijo, da je evolucija le teorija.

Se pravi bi še vedno poučevali evolucijo? To te skrbi? Resno? Ob vseh zgrešenih idejah v slovenskih šolah, ki se jih otroci učijo, tebe skrbi, kaj se bodo morebiti(!) učili čez lužo? Jutri je v SLO državni praznik. Se otroci v slovenski šoli učijo o tem, kaj se praznuje in zakaj so doma? Se? In tebe skrbi, če se v ZDA v neki šoli ne bodo učili evolucije? LOL
Ne, mene prav nič ne skrbi, kaj so učijo oni tam. Hotel sem samo povedati, kakšen je trend. Do sedaj je še vsako sranje iz Amerike z zamikom prišlo tudi do nas. Glede na to, da so pri nas v šole že poskušali uvesti tudi verouk ("naši dragi prijatelji" južno od nas ga že imajo, pa za kakšne Poljake bi si tudi upal staviti), ni nobene garancije, da se kaj takega ne bi moglo zgoditi tudi pri nas. Od verouka do inteligentnega načrta pri biologiji pa potem ni več daleč. Glede državnega praznika: jutri v SLO NI državni, ampak verski praznik, ki je iz določenega razloga dela prost dan. www.vlada.si/o_slove.../prazniki/ Glede na to, da sam nisem veren, mi je popolnoma vseeno, kakšno je ozadje tega verskega praznika. Po pravici povedano me zaboli k in ne vidim prav nobene potrebe, da bi se moj otrok o tem učil. Kar se mene tiče, gre za praznoverje. Od mrtvih vstal, šla v nebo.... Pajade. LOL
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2771197] 21.04.19 23:26 · odgovor na: (#2771189)
Odgovori   +    3
[abohte]
Nemirni, gre za alegorijo.
Seveda gre za alegorijo, in tudi mohamedanci jih imajo cel kup in so hkrati cist vredi ljudje. Ne bo konc sveta, niti tretje svetovne vojne, samo krjavlji v raznih degradirajocih provincah brusijo sekire in si odpenjajo hlace, da vsem pokazejo, kako si ga se vedno znajo odsekati. Medtem standard zivljenja v arabskem svetu, se bolj pa v aziji raste, in celo afrika postaja vse bolj normalna - ker so v to s tehnologijo in razmahom prebivalstva pac prisiljeni. Ko imas 50 milijonov pismenih delovno zmoznih ljudi, pac moras uredit tekoco vodo in morda se elektriko. Ko to enkrat je, sledi vse ostalo. Seveda s krvavimi turbulencami, ki jih sebicni in kratkovidni bestiji imenovani clovek nikoli ni konca.

Da pa ne mores bit normalen, ce si se rodil v vojno obmocje in tam bival prvih 20 let svojega zivljenja, pa velja za vse rase, vere in kulture.

Bomo ze. Nekdaj nekoc nekako.
anon-476752 sporočil: 484
[#2771199] 21.04.19 23:37 · odgovor na: anon-116402 (#2771194)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-476752 21.04.2019 23:50
Take primerjave so debilne. Katoliki so v 20. Stoletju postrelili, poklali in zadušili 10 ali 20 milijonov ljudi kot si ti ali jaz, kot so najini OTROCI, ŽENE, MAME, SESTRE... Pravoslavci so izstradali kakih 20 milijonov svojih, Šintoisti pa v imenu cesarja spet par 10 milijonov Kitajcev itd. Muslimani so dejansko z izjemo Turkov bili precej mirni. Še debiln narod kot so ni Belgijci so pobili milijone Afričanov v imenu vere. Kdo je bolj krvoločen?

Osebno n morem razumeti tega pobijanja. Kaj žene ljudi v to... ubijanje otrok... kako so lahko domobranci živeli sami s sabo? Samo razmisljanje o tem me spravi v depresijo. A je kdo izračunal verjetnost preživetja posameznika in njegove družine v času druge vojne?

Bral sem o najbolj katoliški celini, J Ameriki. Kjer je pobijanje prelahko, izvira iz indijanskih korenin. Islam je baje tam v silovitem porastu, saj je edina vera, ki omogoča mir v takem okolju. Ravno šeriat naj bi bil odgovor na kriminal. Krščanstvo je popoln fail, uspevalo je na račun izčrpavanja kolonij, zdaj pa ne ve kaj bi s sabo...

Ne pozabit, Slovenci nismo vedno bili katoliki. Očitno kmalu tudi ne bomo več.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2771201] 21.04.19 23:52 · odgovor na: anon-476752 (#2771199)
Odgovori   +    5
[Macadamia]
Take primerjave so debilne. Katoliki so v 20. Stoletju postrelili, poklali in zadušili 10 ali 20 milijonov ljudi kot si ti ali jaz, kot so najini OTROCI, ŽENE, MAME, SESTRE... Pravoslavci so izstradali kakih 20 milijonov svojih, Šintoisti pa v imenu cesarja spet par 10 milijonov Kitajcev itd. Muslimani so dejansko z izjemo Turkov bili precej mirni. Še debiln narod kot so ni Belgijci so pobili milijone Afričanov v imenu vere. Kdo je bolj krvoločen?

Osebno n morem razumeti tega pobijanja. Kaj žene ljudi v to... ubijanje otrok... kako so lahko domobranci živeli sami s sabo? Samo razmisljanje o tem me spravi v depresijo. A je kdo izračunal verjetnost preživetja posameznika in njegove družine v času druge vojne?
To, da Hitlerjeve dosežke pripišeš katolikom, je mogoče razložiti s slabim poznavanjem zgodovinskih dejstev. Da pa Stalinove dosežke pripišeš pravoslavcem, je pa že za psihiatra. Jaz upam da kakšna urgenca danes dela, sicer lahko v tvojem naslednjem prispevku pričakujemo, da boš za holokavst obtožil jude.
anon-476752 sporočil: 484
[#2771202] 22.04.19 00:07 · odgovor na: anon-116402 (#2771201)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-476752 22.04.2019 00:11
Dobršen del žrtev v Sloveniji so povzročili domobranci, katoliki, ki so sledili Hitlerju. NDH? Italijani so kaj, protestanti? Kaj so bili Nemci, marsovci? Kdo je izstradali Ukrajince, Kazahstanci? Saj ni važno katera sorta, pretežen del žrtev 2. Vojne so povzročili kristjan v svoji prepričanoisti da so nekaj vec. In to je bistvo..
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2771203] 22.04.19 00:32 · odgovor na: anon-476752 (#2771202)
Odgovori   +    6
[Macadamia]
Dobršen del žrtev v Sloveniji so povzročili domobranci, katoliki, ki so sledili Hitlerju. NDH? Italijani so kaj, protestanti? Kaj so bili Nemci, marsovci? Kdo je izstradali Ukrajince, Kazahstanci? Saj ni važno katera sorta, pretežen del žrtev 2. Vojne so povzročili kristjan v svoji prepričanoisti da so nekaj vec. In to je bistvo..
V Sloveniji so še precej več žrtev povzročili partizani, pretežno ateisti, ki so sledili Stalinu. Italijani in Nemci so pač Italijani in Nemci, ki so sledili svojemu Dučeju oz. Fürerju; nekateri so bili katoliki, drugi protestanti, tretji ateisti. Njihovi zavezniki so pa bili tudi muslimanski Turki. Amapak pri vsem skupaj vera oz. nevera ni imela bistvenega pomena. Ukraince je izstradal Stalin, ki je bil med drugim znan po svoji ateistični drži. Enkrat obišči tiste kraje, pa ti bodo povedali koliko cerkva so tam porušili Stalinovi komunisti in kako so preganjali vernike. Povezovanje hlodomora s pravoslavno cerkvijo je res nekako tako, kot bi judom naprtil holokavst. V glavnem, če drugo svetovno vojno povezuješ z veroizpovedjo, si res zrel na kakšno ustanovo.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2771204] 22.04.19 00:58 · odgovor na: anon-476752 (#2771202)
Odgovori   +    2
[Macadamia]
Dobršen del žrtev v Sloveniji so povzročili domobranci, katoliki, ki so sledili Hitlerju. NDH? Italijani so kaj, protestanti? Kaj so bili Nemci, marsovci? Kdo je izstradali Ukrajince, Kazahstanci? Saj ni važno katera sorta, pretežen del žrtev 2. Vojne so povzročili kristjan v svoji prepričanoisti da so nekaj vec. In to je bistvo..
Hitlerjevi in Stalinovi zločini ne sodijo v ta kontekst. V hitlerjevi Nemčiji je bila cerkev zelo marginalizirana, veliko farjev pa preganjanih (400 jih je bilo poslanih v Dachau). Namesto krščanstva so hoteli naciji uvesti nekakšno psevdo-germansko-pogansko religijo. Največjo vlogo pri tem je odigral Himler (tudi Hess), ki se je odkrito spogledoval z okultizmom in se precej po otročje odklapljal ob mitoloških bajkah o svetem gralu in podobnih kozlarijah. Več o tem boš našel na en.wikipedia.org/wik...zi_Germany Seveda tudi Stalinovo preganjanje Ukrajincev, Kazahstancev in krimskih Tatarov nima nobene zveze z religijo, ki je bila v SZ malodane prepovedana (rušenje cerkva...). V primeru golodomora je šlo izključno za zatiranje ukrajinskega nacionalizma in kaznovanje ukrajinskih kmetov, ki jo se upirali kolektivizaciji. V obeh primerih so torej zločini nimajo verskega ozadja. V primeru domobrancev in NDH pa gre za popolnoma drugo zgodbo. Tam so se stvari dogajale vsaj z odobravanjem, če ne celo spodbujanjem cerkvenih oblasti.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2771206] 22.04.19 01:22 · odgovor na: anon-476752 (#2771199)
Odgovori   +    5
[Macadamia]
Take primerjave so debilne. Katoliki so v 20. Stoletju postrelili, poklali in zadušili 10 ali 20 milijonov ljudi kot si ti ali jaz, kot so najini OTROCI, ŽENE, MAME, SESTRE... Pravoslavci so izstradali kakih 20 milijonov svojih, Šintoisti pa v imenu cesarja spet par 10 milijonov Kitajcev itd. Muslimani so dejansko z izjemo Turkov bili precej mirni. Še debiln narod kot so ni Belgijci so pobili milijone Afričanov v imenu vere. Kdo je bolj krvoločen?

Osebno n morem razumeti tega pobijanja. Kaj žene ljudi v to... ubijanje otrok... kako so lahko domobranci živeli sami s sabo? Samo razmisljanje o tem me spravi v depresijo.
V depresijo bi te bolj lahko spravilo dejstvo, da pišeš traparije.
Muslimani da so bili mirni? Ja kako pa misliš da so Arabci iz tiste svoje vukojebine na Arabskem polotoku zasedli ves bližnji vzhod, severno Afriko in Španijo drugače kot z vojno in klanjem?
Ali misliš da so jih lokalci tja povabili? Ali pa so ves ta real estate zadeli na Podarim-dobim ali nemara odkupii po Jazbinškovem zakonu?
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2771209] 22.04.19 08:08 · odgovor na: robi2107 (#2771159)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 21.04.19 20:55
[robi2107]
> [blink]
> Jajca in šunko bi vsekakor razgrabili mimoidoči, hkrati bi te pa še vprašali ali stojiš na novem ali starem testamentu.

Aha, spomni se histerije ob izidu plate Bitchcraft benda Strelnikoff. Da si boš malo osvežil spomin: www.dnevnik.si/61295 Škoda, da ta dogodek datira v davno leto 1998, ko še ni bilo vseh teh forumov. Bi ti s komentarji hitro dokazal, da je ne bi tako poceni odnesel. Če pa pri tem še vedno vztrajaš, te pa izzivam, da greš svojo teorijo preizkusit na Brezje 15. avgusta, ko bo po mojem vedenju naslednji veliki verski cirkus. Se že veselim poročila s kraja dogajanja.
gtlavno, da so naši rumenomodri kvazi braniki demokracije v nebesa kovali ko, so mele pussy riot nek "preformens" v cerkvi.....ko so jih zaprli, so rumenomodri rekli da je to teptanje svobode govora in človekovih pravic......
uni ta drugi so komunisti in uničevalci krščanstva in celo zahodne civilizacije in demokracije....WTF
vsa hipokracija na dlani rumenomodrih je neizmerna.

Lp
robi2107 sporočil: 4.272
[#2771216] 22.04.19 09:07 · odgovor na: FIN-466864 (#2771209)
Odgovori   +    2
[FIN-466864]
> [robi2107]
> > [blink]
> > Jajca in šunko bi vsekakor razgrabili mimoidoči, hkrati bi te pa še vprašali ali stojiš na novem ali starem testamentu.
>
> Aha, spomni se histerije ob izidu plate Bitchcraft benda Strelnikoff. Da si boš malo osvežil spomin: www.dnevnik.si/61295 Škoda, da ta dogodek datira v davno leto 1998, ko še ni bilo vseh teh forumov. Bi ti s komentarji hitro dokazal, da je ne bi tako poceni odnesel. Če pa pri tem še vedno vztrajaš, te pa izzivam, da greš svojo teorijo preizkusit na Brezje 15. avgusta, ko bo po mojem vedenju naslednji veliki verski cirkus. Se že veselim poročila s kraja dogajanja.

gtlavno, da so naši rumenomodri kvazi braniki demokracije v nebesa kovali ko, so mele pussy riot nek "preformens" v cerkvi.....ko so jih zaprli, so rumenomodri rekli da je to teptanje svobode govora in človekovih pravic......
uni ta drugi so komunisti in uničevalci krščanstva in celo zahodne civilizacije in demokracije....WTF
vsa hipokracija na dlani rumenomodrih je neizmerna.

Lp
Ni mi čisto jasno, kaj si želel povedati v zvezi z mojim odgovorom blinku. Stati na Koranu je qul, na Bibliji pa unqul? Ali obratno? Ali jo oboje qul? Ali unqul? Meni osebno se je sicer tisti "performans" zdel brez veze, ne vem pa, kaj so hotele punce z njim povedati. Da je ruska pravoslavna cerkev enako zahojena, kot vse ostale, ne dvomim. Je čisto prav, da sliši tudi kritike na svoj račun.

Btw, a ni rumeno modra tudi barva Janševikov?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2771224] 22.04.19 10:01 · odgovor na: robi2107 (#2771216)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [FIN-466864]
> > [robi2107]
> > > [blink]
> > >
Ni mi čisto jasno, kaj si želel povedati v zvezi z mojim odgovorom blinku. Stati na Koranu je qul, na Bibliji pa unqul? Ali obratno? Ali jo oboje qul? Ali unqul? Meni osebno se je sicer tisti "performans" zdel brez veze, ne vem pa, kaj so hotele punce z njim povedati. Da je ruska pravoslavna cerkev enako zahojena, kot vse ostale, ne dvomim. Je čisto prav, da sliši tudi kritike na svoj račun.
Nekaj najbolj enostavnega združuje vsa omenjena verstva in njihove cerkve. Višina cerkve. Torej, višje k nebu sega zid, naj bi bila resničnejša in obstojnejša resnica, ki jo zid v notranjosti obdaja.
macon sporočil: 12.861
[#2771257] 22.04.19 14:17 · odgovor na: FIN-466864 (#2771209)
Odgovori   +    3
[FIN-466864]
> [robi2107]
> > [blink]
> > Jajca in šunko bi vsekakor razgrabili mimoidoči, hkrati bi te pa še vprašali ali stojiš na novem ali starem testamentu.
>
> Aha, spomni se histerije ob izidu plate Bitchcraft benda Strelnikoff. Da si boš malo osvežil spomin: www.dnevnik.si/61295 Škoda, da ta dogodek datira v davno leto 1998, ko še ni bilo vseh teh forumov. Bi ti s komentarji hitro dokazal, da je ne bi tako poceni odnesel. Če pa pri tem še vedno vztrajaš, te pa izzivam, da greš svojo teorijo preizkusit na Brezje 15. avgusta, ko bo po mojem vedenju naslednji veliki verski cirkus. Se že veselim poročila s kraja dogajanja.

gtlavno, da so naši rumenomodri kvazi braniki demokracije v nebesa kovali ko, so mele pussy riot nek "preformens" v cerkvi.....ko so jih zaprli, so rumenomodri rekli da je to teptanje svobode govora in človekovih pravic......
uni ta drugi so komunisti in uničevalci krščanstva in celo zahodne civilizacije in demokracije....WTF
vsa hipokracija na dlani rumenomodrih je neizmerna.

Lp
Hipokrizija, genij, ne hipokracija.

Pussy riot bi jaz, če bi bil Putin, zaprl, ker so zanič band. Sirote naj se naučijo igrat inštrumente.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2771259] 22.04.19 14:39 · odgovor na: anon-20668 (#2771074)
Odgovori   +    0
[matjazfinance]
> [vickibedi]
> Četudi vse (deloma) drži. ampak ne moreš zanemarit rock efekta :)
> www.youtube.com/watc...56OusNnEFU

No sem kliknil link, in evo, verjel ali ne, sem prvič v lajfu dejansko poslušal kak komad od tega tipa. Saj niti ni tako slabo (na en svoj poseben način) mi je pa hecno, da ima komad tak intenziven balkansko-oriantalski melos, narečje pevca mi pa zveni izrazito bosansko...
Čavoglave so navsezadnje dosti južno in blizu Bosne (in tudi Herceg Bosne) :)

Enkrat je en fant (iz Amerike) objavil video na Youtubu kjer je primejal vojne - nacionalistične songe iz vseh treh strani (srbska, bosanksa, hrvaška). In moram reči, da je vse ostalo razen Thompsona bil en ciguli miguli :)

Nedvomno ima dobro glasbo, naci ideoligija gor ali dol (to je pač njegova tržna niša) pa tudi tukaj se bo počasi ohladil:
www.youtube.com/watc...ihMDibGz1I
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2771269] 22.04.19 16:03 · odgovor na: robi2107 (#2771013)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [vickibedi]
> Četudi vse (deloma) drži. ampak ne moreš zanemarit rock efekta :)
> www.youtube.com/watc...56OusNnEFU

Eh, to je en tak neinteligenten čobanski rok. Samo še ovce jim manjkajo na odru. Sam preferiram malo bolj urbano verzijo rocka, recimo www.youtube.com/watc...SgNO13YOxk
Še tole..., da ne bom več preveč utrujal..

Tole je zame en najlepših primerov čobanskega rockenrola:
www.youtube.com/watc...YhaNlG4Fg8
Že takrat mi je bilo jasno, da obstaja več verzij rocka. In vse so dobre.
(pod pogojem da so dobre) :))
najobj sporočil: 31.906
[#2771280] 22.04.19 18:48 · odgovor na: bc123a (#2771060)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.04.2019 18:50
[bc123a]
> [najobj]
> > [lukasblue]
> > mobile.twitter.com/T...1364831232
>
> ... čuj, sicer ne vem, koliko, kje in kako visoko imajo Parižani namontirane nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame, so pa Parižani zelo natančni, da naključna nearby public webcam on 4/15/19 najprej zazna, potem pa še zoomira in celo spremlja gibanje dark figure walking on the rooftop before the fire, sploh ker je nearby public webcam bolj težko vnaprej vedela, s katere strani bo na streho prišel in kje se bo sprehajal muslimanski terorist, preden bo zakuril požar in potem streho 70 metrov visoke katedrale Notre Dame še pri dnevni svetlobi neopažen od množice mimoidočih Parižanov v miru zapustil verjetno ograjeno gradbišče ... khmm, če zdaj pozabim na malenkost, da nikjer v bližini očitno www.google.com/maps/...d2.3522219 NI NOBENE STAVBE, ki bi bila bistveno višja od 70 metrov visoke katedrale Notre Dame in 93 metrov visokega stolpa, kjer bi pred muslimanskimi teroristi varnostno osveščeni Parižani lahko namontirali nearby public webcam in ki bi nudila zorni kot, kot ga je na sfejkanem posnetku objavil toti islamofobni psihič Vernon na svojem na twiterju ...
>
> P.S.: svašta pička rodi, samo para neće ...
Ta video je pravi in je definitivno zanimiv. Ne dokazuje pa požiga. Tako da si malo zaril z druge strani.

factcheckeu.info/en/...-lincendie
... čuj, malo zamujaš - OK, z odgovorom tudi jaz - ker mi je že pobalin forum.finance.si/?m=...le&replies dal lekcijo iz "Street View" s streh pariških katedral na strehe pariških katedral, ker se v Parizu na strehah katedral očitno dogaja dosti zanimivega, da je za spremljanje dogajanja vredno postaviti kamere ... no, in kot si tukaj sam napisal in kot sem jaz zgoraj napisal pobalinu, ne vem, kaj bi naj fotografije - razen da so res bili v službi - z ljudmi na strehi med delovnim časom od 14.05 do 18.05 dokazovale oziroma s čem bi posnetek dokazoval, da so Notre Dame zakurili muslimani, kot je s posnetkom "dokazoval" islamofobni twiteraš in kasneje še SDS-ovi misleci na Nova24TV ... khmm, če zdaj pozabim na čas med 18.05 in 18.43, ko je od človeka na strehi podtaknjen požar očitno še malo "razmišljal", če bi zagorel ali raje ne ...

P.S.: hecno je, da tega "Officials had said a fire alarm was triggered at 6:20 p.m., but no fire was discovered. Then, at 6:43 p.m., another alarm sounded." noben na totem forumu ni komentiral, kar je rava tukaj forum.finance.si/?m=...893&single nalimala, še bolj pa je hecno, da o ignoriranem požarnem alarmu kasneje niti rava ni več nič pisala, ko je zgruntala, da na totem forumu vsi dobro vemo, da so muslimani zakurili Notre Dame, kar še najbolj dokazuje toti nova24tv.si/svet/vid...islamista/ islamist, ki se je oblečen v belo uniformo muslimanskega terorista pred pogledi množice šokiranih Parižanov med požarom izzivalno sprehajal po balkonu katedrale Notre Dame in je kasneje mimo vseh še pri dnevni svetlobi neopažen od množice prisotnih Parižanov v miru zapustil verjetno ograjeno gradbišče, ker o tistem tipu v beli halji ni noben nič več pisal ...
najobj sporočil: 31.906
[#2771284] 22.04.19 19:04 · odgovor na: anon-20668 (#2771167)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.04.2019 19:10
>Kot da v krščanstvu ni fanatikov, in to takih ta pravih, ki streljajo na folk (kot recimo prolajferji v ZDA streljajo zdravnike, ki opravljajo splave).
Mah to pa so dejansko povsem obskurne zgodbe ("obstranske epizode", kot bi rekel NemirniTujec), komaj vredne omembe. "In the grand scheme of things" so približno toliko relevantne, kot če kdaj kaka Viola na fuzbal tekmi razbije gobec Green Dragonsu (ali obratno).
To je nevarno reativiziranje, ker so islamski fanatiki nekaj velikostnih razredov nevarnejši kot krščanski. Ravno s takimi poskusi enačenja in relativiziranja obeh pa prispevate k razmeram, ko se utegnejo res kdaj začeti pojavljati resnični militantni krščanski teroristi, potem bomo pa imeli drek v ventilatorju....

>V osnovi so pa vsi fanatiki nevarni. Levi, desni, katoliški, islamski, tržni.

Edino da de facto od vseh naštetih obstajajo in delujejo samo islamski. Če se dejansko pojavijo še kateri drugi, bomo šele videli hudiča.
... ja, kot je tvoje pretiravanje, ker sta skoraj dve milijardi en.wikipedia.org/wik...#Countries muslimanov na svetu za več kot nekaj velikostnih razredov večji od skupnega števila norih muslimanskih fanatikov ...

P.S.: ker si glih omenil Viole in Green Dragonse, me zanima, če kdorkoli kjerkoli na svetu - niti najbolj nori navijači nasprotnih ekip - Mohamedu Salahu ob takšnih www.youtube.com/watc...pGXM5ZXr0w priložnostih očita "nevarno" muslimansko vero ... khmm, če zdaj pozabim pridevnik "zmerni", ker še nisem slišal, da bi ljudi katoliške vere kdo imenoval zmerni katoliki, čeprav je tudi med katoliki kar nekaj norih fanatikov ... alzo, če skrajašam, norci naredijo veliko škode, propaganda pa še več ...
najobj sporočil: 31.906
[#2771286] 22.04.19 19:21 · odgovor na: anon-61428 (#2771022)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.04.2019 19:24
> ... eh, o vzroku za požar ne vem nič, komentiram pa samo najbolj nelogične stvari, ki jih objavijo in islamofobi do zdaj prepričljivo vodijo pred konkurenco ...
>
> P.S.: kakršnikoli materialni dokazi so v požaru zelo verjetno zgoreli v pepel, zato preiskovalci na pogorišču itak ne bodo našli nič pametnega, tako da bodo za požar muslimani ostali krivi za vedno, ker so za islamofobe muslimani krivi, ker živijo ...
Se enkrat, na prvo zogo zgleda vzig za pomiritev strasti in ustavitev vala nezadovoljstva, ki bi lahko sel iz kontrole. Zakaj, kdo, kako je tezko ugibat. Pozar skoraj uro po tem ko so delavci zapustili cerkev, dve ure ni bilo gasilcev, slabo varovanje saj posnetkov kamer v javnosti ni razen neko kreatura ki je kao bil tam ko je gorelo. Teroristi so do sedaj delali eksplozije saj imajo vecji ucinek. Ce bi hoteli prodati zgodbo o neuravnovesenem muslimanu bi jo zlahka saj jih kup lezi v vsakem parku in tudi popisanih je veliko. Vendar ljudje vec ne nasedajo zgodbi, ko najdejo opico takoj po nesreci ali pa osebno v smetnjaku. Tudi ta samovzig jim stoji na trhlih temeljih saj curljajo info da to preprosto ni mozno.
... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...

P.S.: kot sem videl med direktnim prenosom na CNN, so gasilci prišli takoj, le da zaradi neugodne lokacije in množice ljudi niso mogli takoj začeti z gašenjem ...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2771302] 23.04.19 06:36 · odgovor na: robi2107 (#2771216)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 22.04.19 09:46
hotel sem povedati to da so janševniki bruhali ogenj na Strelnikoff(ko si jih omenil sem se pač spomnil še na to), Pussy riot pa ščtili, ker je to po njihovo napad na demokracijo....WTF
tukaj se pokaže vse beda rumenomodrih#&/(@€#%.

Lp
robi2107 sporočil: 4.272
[#2771311] 23.04.19 07:17 · odgovor na: FIN-466864 (#2771302)
Odgovori   +    1
[FIN-466864]
hotel sem povedati to da so janševniki bruhali ogenj na Strelnikoff(ko si jih omenil sem se pač spomnil še na to), Pussy riot pa ščtili, ker je to po njihovo napad na demokracijo....WTF
tukaj se pokaže vse beda rumenomodrih#&/(@€#%.

Lp
Njihova dvoličnost je splošno znano dejstvo. Ko so obsojeni "uni", je to zmaga pravosodja, ko so obsojeni "naši", je pa krivosodje.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2771494] 23.04.19 19:06 · odgovor na: najobj (#2771286)
Odgovori   +    0
[najobj]
> > ... eh, o vzroku za požar ne vem nič, komentiram pa samo najbolj nelogične stvari, ki jih objavijo in islamofobi do zdaj prepričljivo vodijo pred konkurenco ...
> >
> > P.S.: kakršnikoli materialni dokazi so v požaru zelo verjetno zgoreli v pepel, zato preiskovalci na pogorišču itak ne bodo našli nič pametnega, tako da bodo za požar muslimani ostali krivi za vedno, ker so za islamofobe muslimani krivi, ker živijo ...

> Se enkrat, na prvo zogo zgleda vzig za pomiritev strasti in ustavitev vala nezadovoljstva, ki bi lahko sel iz kontrole. Zakaj, kdo, kako je tezko ugibat. Pozar skoraj uro po tem ko so delavci zapustili cerkev, dve ure ni bilo gasilcev, slabo varovanje saj posnetkov kamer v javnosti ni razen neko kreatura ki je kao bil tam ko je gorelo. Teroristi so do sedaj delali eksplozije saj imajo vecji ucinek. Ce bi hoteli prodati zgodbo o neuravnovesenem muslimanu bi jo zlahka saj jih kup lezi v vsakem parku in tudi popisanih je veliko. Vendar ljudje vec ne nasedajo zgodbi, ko najdejo opico takoj po nesreci ali pa osebno v smetnjaku. Tudi ta samovzig jim stoji na trhlih temeljih saj curljajo info da to preprosto ni mozno.

... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...
Ni važno kaj kdo ve ampak kaj lahko naredi z državo. Ne bodo francozi nikdar poenoteni tako kot mi ne bolj važno je da ohranjajo mir. S tem da tudi predstavnik elit bankirskih macron dela fajn na tem da naredi se vec bogatih in veliko vec revežev. Da sredni razred unicuje samo podžiga nezadovoljstvo.
najobj sporočil: 31.906
[#2771503] 23.04.19 19:39 · odgovor na: anon-61428 (#2771494)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.04.2019 19:40
> ... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...
Ni važno kaj kdo ve ampak kaj lahko naredi z državo. Ne bodo francozi nikdar poenoteni tako kot mi ne bolj važno je da ohranjajo mir. S tem da tudi predstavnik elit bankirskih macron dela fajn na tem da naredi se vec bogatih in veliko vec revežev. Da sredni razred unicuje samo podžiga nezadovoljstvo.
... ja, ampak tistih nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, bo bolj težko ogrozilo mir in se ne spomnim, da bi se Francozi kdaj tepli med sabo, ker se kljub Petainovi kolaboraciji s Hitlerjem niti med WWII niso kaj dosti ...
blink sporočil: 3.523
[#2771511] 23.04.19 20:14 · odgovor na: anon-20668 (#2771206)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [Macadamia]
> Take primerjave so debilne. Katoliki so v 20. Stoletju postrelili, poklali in zadušili 10 ali 20 milijonov ljudi kot si ti ali jaz, kot so najini OTROCI, ŽENE, MAME, SESTRE... Pravoslavci so izstradali kakih 20 milijonov svojih, Šintoisti pa v imenu cesarja spet par 10 milijonov Kitajcev itd. Muslimani so dejansko z izjemo Turkov bili precej mirni. Še debiln narod kot so ni Belgijci so pobili milijone Afričanov v imenu vere. Kdo je bolj krvoločen?
>
> Osebno n morem razumeti tega pobijanja. Kaj žene ljudi v to... ubijanje otrok... kako so lahko domobranci živeli sami s sabo? Samo razmisljanje o tem me spravi v depresijo.

V depresijo bi te bolj lahko spravilo dejstvo, da pišeš traparije.
Muslimani da so bili mirni? Ja kako pa misliš da so Arabci iz tiste svoje vukojebine na Arabskem polotoku zasedli ves bližnji vzhod, severno Afriko in Španijo drugače kot z vojno in klanjem?
Ali misliš da so jih lokalci tja povabili? Ali pa so ves ta real estate zadeli na Podarim-dobim ali nemara odkupii po Jazbinškovem zakonu?

Otomani so bili tako mirni, da so Slovenci kar malo za hec in iz dolgčasa poimenovali toliko hribov in krajev z Grmada oz. Tabor in naredili nešteto obzidij.

1. Slovenski sužnji v turškem ujetništvu
Posledice turških vpadov na slovensko ozemlje so bile za prebivalstvo zelo hude. Po ocenah so Turki do leta 1508 ubili ali odpeljali okoli 200.000 ljudi. Turki so slovenske in druge ujetnike prodajali na trgih za sužnje. Nekateri sužnji so se še naprej ukvarjali s poljedelstvom, saj jim je bilo tako določeno.
sl.wikipedia.org/wik...i%C5%A1tvu

2. Še leta 1878 se je Bolgarija kot zadnja v Evropi otresla Otomanske vladavine. In dobrih 120 let kasneje se v Evropi najdejo bedaki, ki klobasajo o pristopnih pogajanjih za Turčijo v EU.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2771547] 24.04.19 08:07 · odgovor na: najobj (#2771503)
Odgovori   +    3
[najobj]
> > ... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...

> Ni važno kaj kdo ve ampak kaj lahko naredi z državo. Ne bodo francozi nikdar poenoteni tako kot mi ne bolj važno je da ohranjajo mir. S tem da tudi predstavnik elit bankirskih macron dela fajn na tem da naredi se vec bogatih in veliko vec revežev. Da sredni razred unicuje samo podžiga nezadovoljstvo.

... ja, ampak tistih nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, bo bolj težko ogrozilo mir in se ne spomnim, da bi se Francozi kdaj tepli med sabo, ker se kljub Petainovi kolaboraciji s Hitlerjem niti med WWII niso kaj dosti ...
Ce mislis da se protesti ne morejo razširiti po Franciji in da je Pariz ok in mirno mesto pol naj bo. Vse to moti turizem splošno počutje ljudi in kvari sliko države.
najobj sporočil: 31.906
[#2771602] 24.04.19 11:25 · odgovor na: anon-61428 (#2771547)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [najobj]
> > > ... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...
> > Ni važno kaj kdo ve ampak kaj lahko naredi z državo. Ne bodo francozi nikdar poenoteni tako kot mi ne bolj važno je da ohranjajo mir. S tem da tudi predstavnik elit bankirskih macron dela fajn na tem da naredi se vec bogatih in veliko vec revežev. Da sredni razred unicuje samo podžiga nezadovoljstvo.
> ... ja, ampak tistih nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, bo bolj težko ogrozilo mir in se ne spomnim, da bi se Francozi kdaj tepli med sabo, ker se kljub Petainovi kolaboraciji s Hitlerjem niti med WWII niso kaj dosti ...
Ce mislis da se protesti ne morejo razširiti po Franciji in da je Pariz ok in mirno mesto pol naj bo. Vse to moti turizem splošno počutje ljudi in kvari sliko države.
... ne, jaz ne mislim, ampak vem, da je Francija resna država, ki ne bo pustila, da bi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, ogrozilo mir v državi, kaj šele njen obstoj ... khmm, sploh pa ne vem, med kom in zakaj - vsi proti vsem, ker vsi z vsem niso zadovoljni ? - bi bila v Franciji državljanska vojna, kot strašijo poklicni paničarji, ki nimajo drugega dela, kot delat paniko, da imajo potem o čem pisat ...

P.S.: normalno je, da protesti motijo turizem v Parizu, zato pa so jih prepovedali na turističnih točkah, ker pa je Pariz ogromen, imajo rumeni dovolj prostora, pa tudi novinarji jih komot najdejo, da lahko potem delajo paniko ...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2771704] 24.04.19 16:39 · odgovor na: najobj (#2771602)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [Inside]
> > [najobj]
> > > > ... eh, seveda info curljajo in curljanje bo tudi ostalo, ker dokazat zelo verjetno ne bo možno nič in tudi če bi bilo možno kaj dokazat, noben islamofobni fanatik ne bi verjel, ker on je že med požarom točno vedel, kaj je res ... aja, meni je malo lovska, da bi zaradi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, Macron zakuril svetovno znamenitost Notre Dame, da bi kao pomiril in poenotil 65 milijonov Francozov, ki živijo povsem normalno življanje ...

> > > Ni važno kaj kdo ve ampak kaj lahko naredi z državo. Ne bodo francozi nikdar poenoteni tako kot mi ne bolj važno je da ohranjajo mir. S tem da tudi predstavnik elit bankirskih macron dela fajn na tem da naredi se vec bogatih in veliko vec revežev. Da sredni razred unicuje samo podžiga nezadovoljstvo.

> > ... ja, ampak tistih nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, bo bolj težko ogrozilo mir in se ne spomnim, da bi se Francozi kdaj tepli med sabo, ker se kljub Petainovi kolaboraciji s Hitlerjem niti med WWII niso kaj dosti ...

> Ce mislis da se protesti ne morejo razširiti po Franciji in da je Pariz ok in mirno mesto pol naj bo. Vse to moti turizem splošno počutje ljudi in kvari sliko države.

... ne, jaz ne mislim, ampak vem, da je Francija resna država, ki ne bo pustila, da bi nekaj tisoč rumenih zblojencev, ki niti sami ne vejo, zakaj in proti čemu protestirajo, ogrozilo mir v državi, kaj šele njen obstoj ... khmm, sploh pa ne vem, med kom in zakaj - vsi proti vsem, ker vsi z vsem niso zadovoljni ? - bi bila v Franciji državljanska vojna, kot strašijo poklicni paničarji, ki nimajo drugega dela, kot delat paniko, da imajo potem o čem pisat ...

P.S.: normalno je, da protesti motijo turizem v Parizu, zato pa so jih prepovedali na turističnih točkah, ker pa je Pariz ogromen, imajo rumeni dovolj prostora, pa tudi novinarji jih komot najdejo, da lahko potem delajo paniko ...
To je podobno kot nas Sisko, treba ga je bilo zaprt pa se je samo par ljudi zbralo v gozdu, vcasih je dovolj ideja da zakuri ljudi.
Kaj je v ozadju morda eni trije vedo folk samo hoce zjebat macrona, merklovo, vucica povsod isto mase hocejo spremembe, ker tako Itak ne more ostat.
Ampak oblasti dobesedno nafukavajo ljudi pol se pa cudijo ko so protesti in splosno nezadovoljsto, ja bejz no.

Strani: 1 2 3 4