Strani: 1 2 3 4

crt sporočil: 27.122
[#2770051] 16.04.19 09:54 · odgovor na: (#2770048)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: crt 16.04.2019 09:56
[rename]
A ni šlo za hoax (posnetki goreče katedrale in vzklikanje Alahu?)?
Pozicija: četudi je bil hoax, pa sem prepričan, da so slavili.
ravno v tem je recishtagicnost trenutka. je mocan simbolicni dogodek in kot tak deluje kot ojacevalec ze obstojecih custev in predstav. kaj od tega, kar nekdo objavi, je dejansko res, je povsem odprto vprasanje (tudi po tehnicni plati) in kot tako 100% prepusceno interpretaciji, ta pa se ponavadi ravna po ze obstojeci naravnanosti.

zdaj fali samo se to, da se oglasi neka army of allah in to razglasi za svojo akcijo, pa ce je res ali ne in kdorkoli ze samemu sebi tako rece, pa imas v naslednjem kadru ulicne straze, ki obdelujejo ne dovolj bele, in posledicno v naslednjem sporocilo "vidite, cisto res je, da sovrazijo vse muslimane samo zato, ker so muslimani, torej se pridruzite nasemu jihadu", posledicno spet odziv na drugi strani, i tako 500 600 puta do atomske gobe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2770054] 16.04.19 10:02 · odgovor na: (#2770048)
Odgovori   +    2
[rename]
A ni šlo za hoax (posnetki goreče katedrale in vzklikanje Alahu?)?

Pozicija: četudi je bil hoax, pa sem prepričan, da so slavili.
Ne, slo je za odzive na socialnih omrezjih. Hoaxov je bilo cel kup, ampak ta ocitno ni bil:

www.buzzfeednews.com...ame-hoaxes

glej spodaj odziv JP Watsona v komentarjih, potem ko so njegov video razglasili za hoax st. 2 (gre za video komentarjev na facebooku, ne fake z vzklikanjem "alah je velik" pred katedralo, tisto je fake).
bc123a sporočil: 48.253
[#2770056] 16.04.19 10:06 · odgovor na: crt (#2770051)
Odgovori   +    2
[crt]
zdaj fali samo se to, da se oglasi neka army of allah in to razglasi za svojo akcijo,
ampak noro je, da je ta stvar simbolicno mocnejsa kot 120 mrtvih v teroristicnih napadih? kje smo narobe zavili, eh?
najobj sporočil: 31.870
[#2770061] 16.04.19 10:13 · odgovor na: anon-61428 (#2769952)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2019 10:14
[Inside]
Francoski 11.9. nacija rabi katastrofo da stopi skupaj. Kdo bo verjel uradni Macronovi razlagi o razlogu za pozar?
... čuj, in kakšna bo uradna Macronova razlaga o razlogu za požar, da ji ne bi verjel ? ... khmm, razen da se je še enkrat pokazalo, kaj se zgodi, če so nizki stroški dela pomembnejši od dela, ki ga delaš ...

P.S.: ne morem verjet, da so pri obnovi tako požarno občutljive in za celi svet pomembne zgradbe zaradi nižjih stroškov "pozabili" na temeljite gasilske obhode ob koncu vsakega delovnega dne ...
abrame sporočil: 1.628
[#2770062] 16.04.19 10:14 · odgovor na: (#2770010)
Odgovori   +    1
Lesene konstrukcije praviloma zdrži v požaru dlje časa, kot kovinske. Tako da star kozolec ne pade v 60 ali 70 minutah kakor je padlo ostrešje katedrale. Povprečno stoji kakšnih 8 ur, lahko celo bistveno več, preden se sesede vase.
To snov smo predelali ob "slavnem" požaru newyoršjih dvojčkov, kjer je jeklena konstrukcija klonila nenavadno hitro.
Vprašaj gasilce sli pa kakšnga inženirja varnosti.
Nollem sporočil: 965
[#2770066] 16.04.19 10:21 · odgovor na: crt (#2770051)
Odgovori   +    1
zanimivo je pa tole:
www.newsweek.com/not...ue-1397259
najobj sporočil: 31.870
[#2770067] 16.04.19 10:23 · odgovor na: anon-204390 (#2769958)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
>ameriški predsednik Donald Trump pa je predlagal, da naj vendar cerkev gasijo z vodo iz letal. Seveda bi voda takoj povzročila dodatne eksplozije, so pojasnili gasilci.
Pa to ne moreš verjet, največji mojster za gašenje se je oglasil ;)
... eh, kako pa naj Trump loči gašenja gozdnega požara "in the middle of nowhere" v Kaliforniji od gašenja vsestransko občutljive katedrale sredi gosto naseljenega Pariza ? ... jebiga, požar je požar, voda pa je voda ...

P.S.: da je Trump nerazgledano arogantno budalo, vem že dolgo in me s svojim "nasvetom" niti ni preveč presenetil, presenečen pa sem, da naš kralj instagrama ni nič svetoval, ko pa je on stručko www.slovenskenovice....ni-gasilec za požare ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770075] 16.04.19 10:33 · odgovor na: anon-168749 (#2770046)
Odgovori   +    0
[kapibara]
Bo sedaj župnik, za ofer, dvignu limit na 100 evrov...
tudi bankovec od 500 bo sprejemljiv. se bo RKC pritozila, naj jih ne ukinejo prehitro...
najobj sporočil: 31.870
[#2770077] 16.04.19 10:35 · odgovor na: bc123a (#2770022)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2019 10:38
[bc123a]
> [crt]
> zelo simbolicna katedrala.
>
> splosno sem velik pristas tega, da kar se da pojasniti z malomarnostjo in neumnostjo, je overdose razlagati z namenom. vseeno neke asociacije na reichstag (ne nujno po zasedbi vlog, temvec po centralnosti dogodka). jutro je pametnejse od vecera, al pa ne.
Tudi jaz sem pristas tega. Navsezadnje v cerkvi, kjer potekajo obnovitvena dela in itak gori ogenj 24/7 (svece ki jih prizigajo stare mamce brez izobrazbe o varstvu pri delu in varstva pred pozari) se ni treba ravno pretegniti da najdes cel kup moznih vzrokov pozara.

Ne da pa se spregledati dejstva, da so (nekateri) muslimani na socialnih omrezjih praznovali, mediji pa o tem nic. Celo vec, ce ze pisejo da "so uporabniki socialnih omrezij izrazali zgrozenost in solidarnost" (po spominu, 24ur), naj napisejo se da so nekateri se prav veselili.

In spet je treba iti na skrajno desno (Paul Joseph Watson), da dobis to, kar MSM zamolcijo.
... holy shit ! ... čuj, kdaj si ti bil nazadnje v kakšni cerkvi ? ...khmm, če zdaj pozabim, da so Notre Dame obnavljali in da stare mamce brez izobrazbe o varstvu pri delu in varstva pred požari niso mogle prižigat sveč na za sveče pripravljenih mestih, da bi s prižganimi svečami pri tleh zakurile 70 metrov visoko podstrešje, kjer je zagorelo ...

P.S.: da se kreteni ob taki katastrofi veselijo, se ni treba čudit ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770078] 16.04.19 10:37 · odgovor na: abrame (#2770062)
Odgovori   +    0
To snov smo predelali ob "slavnem" požaru newyoršjih dvojčkov, kjer je jeklena konstrukcija klonila nenavadno hitro.
je klonila hitro ja, ker so bili po celi stavbi nastavljeni eksplozivi, ki so jih takrat aktivirali.

edino so fantje zajebali, pa so ruknili dol zgradbo wtc 7, ki je letalo sploh ni zadelo.

jebi ga, shit happens, se pa nihce ni pretirano sekiral zaradi tega...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770080] 16.04.19 10:39 · odgovor na: najobj (#2770067)
Odgovori   +    0
jebiga, požar je požar, voda pa je voda ...
budalo je pa budalo....

kar se pahorja tice, on budalo samo igra za mnozice, v resnici pa za razliko od oranznega niti ni.
bc123a sporočil: 48.253
[#2770106] 16.04.19 12:11 · odgovor na: (#2770103)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 16.04.2019 12:13
[rename]
> [crt]
> > [rename]
> > A ni šlo za hoax (posnetki goreče katedrale in vzklikanje Alahu?)?
> > Pozicija: četudi je bil hoax, pa sem prepričan, da so slavili.
>
> ravno v tem je recishtagicnost trenutka. je mocan simbolicni dogodek in kot tak deluje kot ojacevalec ze obstojecih custev in predstav. kaj od tega, kar nekdo objavi, je dejansko res, je povsem odprto vprasanje (tudi po tehnicni plati) in kot tako 100% prepusceno interpretaciji, ta pa se ponavadi ravna po ze obstojeci naravnanosti.
>
> zdaj fali samo se to, da se oglasi neka army of allah in to razglasi za svojo akcijo, pa ce je res ali ne in kdorkoli ze samemu sebi tako rece, pa imas v naslednjem kadru ulicne straze, ki obdelujejo ne dovolj bele, in posledicno v naslednjem sporocilo "vidite, cisto res je, da sovrazijo vse muslimane samo zato, ker so muslimani, torej se pridruzite nasemu jihadu", posledicno spet odziv na drugi strani, i tako 500 600 puta do atomske gobe.

Gas tansk and Arabic documents found in unmarked car by Notre Dame...:
twitter.com/AllBrief...7170244608

@Nemirni: je Telegraph.co.uk verodostojen vir?
Poglej moj link. Gre za star dogodek. Fakenews v kontekstu vcerajsnjega pozara.

Stevilka 4: www.buzzfeednews.com...ame-hoaxes
crt sporočil: 27.122
[#2770111] 16.04.19 12:29 · odgovor na: (#2770109)
Odgovori   +    5
[abohte]
Le da po požigu Reichstaga ni bilo nobenih podivjanih hord Nemcev, ki bi linčale žide...
po mojem razumevanju taktika tistega poziga ni bila "evo, krivi so zidi", temvec "evo, krivi so komunisti" v kontekstu volitev direkt pred vrati en.wikipedia.org/wik...l_election
crt sporočil: 27.122
[#2770115] 16.04.19 12:34 · odgovor na: (#2770112)
Odgovori   +    2
[abohte]
Sprejmem ugovor. Torej so podivjane horde Nemcev po požigu lovile komuniste?
da bi bila to splosna ljudska dejavnost, mi ni znano.

po mojem razumevanju sicer ni narobe reci, da so jih lovile podivjane horde SA in da so clani SA bili nemci (glede na posebni pomen nemskosti v tistem casu in za to dejavnost).

vsekakor pa je zadeva imela takticno uporaben timing in bila uspesno uporabljena.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770122] 16.04.19 12:53 · odgovor na: (#2770103)
Odgovori   +    2
[rename]
Gas tansk and Arabic documents found in unmarked car by Notre Dame...:
twitter.com/AllBrief...7170244608

@Nemirni: je Telegraph.co.uk verodostojen vir?
Nemirni je na tujem, oglaša se deželni pobalin. Si vsaj z enim učem pogledal vir tega plitvega deželnega twita?
By Henry Samuel, Paris, 8 SEPTEMBER 2016 • 8:27AM
This story is from 2016 and unrelated to the fire at Notre-Dame on April 15 2019
www.telegraph.co.uk/...hedral-sp/
crt sporočil: 27.122
[#2770140] 16.04.19 13:15 · odgovor na: (#2770121)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 16.04.2019 13:18
[abohte]
Torej ni bilo uličnih straž, kajne?
ne vem, ali so bile tudi ulicne straze. vsekakor je to delo opravila oblast sama, iz cesar sklepam, da ni bilo toliko povprasevanja po njih.
Hitler pa, si predstavljam, tudi ni potreboval takšnega dogodka za ojačitev svojih čustev, kajne?
za ojacitev svojih custev ne, za utrditev svoje oblasti vsekakor.
KPD in Freikorps (oz. SA) sta se spopadala že takoj po koncu WWI, vsekakor pa pred požigom Reichstaga.
da, vsekakor. vendar je pozig prinesel carte blanche tako politicno hitlerju kot "terensko" njegovi operativi.
In tudi po požigu Reichstaga SA ni neovirano divjal zaradi podpore splošnega ljudstva, ampak ker je s strani tega istega Reichstaga dobil (politično) odvezo za svoje ravnanje (kar je bila sicer praktično norma tudi prejšnih kanclerjev, vendar ostali niso bili Hitler).
o tem se lahko ne strinjava, ker po moje to ni ali-ali, dalec od tega.
Če je kaj dober biotop za vzgajanje ekstremistov in psihopatov je to politično polje, v katerem se zaradi lastnih strahov pripisuje lastnosti določeni skupini.
tocno o tem govorim.

ti pa, sklepam, tudi.

nikakor ni moja trditev, da sta strah in projekcija ekskluzivna lastnost zgolj posamezne ekipe v danasnji zasedbi vlog.

sugeriram, da imava v bistvu sorodne poglede na zadevo kljub pristopu z razlicnih koncev. oziroma da so najina mala retoricna nesoglasja zaokrozitvena napaka napram potencialu za izbruh masovnih nesoglasij z vecjimi posledicami, ki jih dogodki, kot so pozari v simbolicnih objektih, lahko katalizirajo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770142] 16.04.19 13:19 · odgovor na: pobalin (#2770122)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [rename]
> Gas tansk and Arabic documents found in unmarked car by Notre Dame...:
> twitter.com/AllBrief...7170244608
>
> @Nemirni: je Telegraph.co.uk verodostojen vir?

Nemirni je na tujem, oglaša se deželni pobalin. Si vsaj z enim učem pogledal vir tega plitvega deželnega twita?

> By Henry Samuel, Paris, 8 SEPTEMBER 2016 • 8:27AM
> This story is from 2016 and unrelated to the fire at Notre-Dame on April 15 2019
> www.telegraph.co.uk/...hedral-sp/
Ta malenkost v duhu verskih vojn ni toliko pomembna :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770143] 16.04.19 13:20 · odgovor na: (#2770141)
Odgovori   +    0
[BeliF]
super, tole se je končalo precej bolje kot se je začelo. obnoviti se bo dalo, milijarderji že na polno odpirajo denarnice
Dobro delo bo opravljeno, faith in humanity restored :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2770162] 16.04.19 14:00 · odgovor na: (#2770145)
Odgovori   +    2
[rename]
Prebral sem samo naslov (na telefonu) in dal v preverjanje avtentičnosti.
Sedaj sem doma za mašino in sem videl tudi tisti bisijev link s seznamom hoaxov.
Ker ti je bilo nekako všeč, kar si prebral, si takoj poslal naprej, še preden si lahko povohal, ali gre za nedeljsko telečjo pečenko ali za navaden drek. Zdaj veš, da je drek, zato lahko daš tistega twita na šit listo. :-P
Pa na twitru so zaokrožile tudi fotografije smejočih se "inženirjev ali kirurgov".... tko, da... hoax gor, hoax dol, žal smo priča zgodovinskim dogodkom, ki jih vsaj jaz ne vidim kot kulturno obogatitev Evrope, ampak kot znanilce slabih obetov za prihodnost.
Zgodovinski dogodki? Misliš pariški požar ali twitanje vseh mogočih twitov o njem? Upam, da bo kakšen talentiran pisec kdaj zložil zbadljiv teatrski komad o twitanju, kakršno bi potekalo v najbolj slavnem času Nerona. :-P

Meni je bil všeč komentar Nollema, ki je opozoril na tukaj spregledan požarček, ki je (simbolika!) istočasno izbruhnil pri "krivovernikih" v Jeruzalemu, na kraju, ki ima prav tako velik simboličen pomen - forum.finance.si/?m=...066&single
A fire broke out at the revered Al-Aqsa Mosque compound in Jerusalem just as flames ravaged the Notre Dame Cathedral in Paris.
www.newsweek.com/not...ue-1397259
Ali pa tale članek Jerusalem Posta, pod katerim je en "krasen" total-cajtgajstovsko fundamentalističen (they all hate us so we hate them etc.) komentar:
How many Christian and Jewish Holy sites have Muslims destroyed or attempted to destroy over the centuries?
How many synagogues in Jerusalem torched between 1948 and 1967?
How many churches in Egypt, Indonesia, Pakistan?
How many churches desecrated in France this year?
Notre Dame and France are burning.
www.jpost.com/OMG/Fi...unt-586985
Mislim, še preden se preiskave požarov sploh začnejo, je manijakom že vse jasno. Dobra stran modernosti je v tem, da zdaj lažje vidimo, koliko pametnih in koliko butastih ljudi je okrog nas. POmaga pa ne kaj dosti...
crt sporočil: 27.122
[#2770164] 16.04.19 14:02 · odgovor na: (#2770160)
Odgovori   +    1
oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770178] 16.04.19 14:29 · odgovor na: (#2770169)
Odgovori   +    2
[rename]
Z zgodovinskimi dogodki nisem imel v mislih včerajšnjega požara, ampak vse aktualne dogodke, kot so (vrstni red je naključen):
- Brexit
- ohlajanje gospodarstva (=kriza za vogalom?)
- Marakeš
- organizirani teroristični napadi in terorizem samotnih volkov
- Soroševa multikulti in LGBTQ+X agenda
- ...
Notre Dame je (le še) en od kamenčkov v mozaiku.
Oba že dovolj dolgo tlačiva rodno grudico, da si lahko privoščiva miselni poskus, še najbolje ne zanašajoč se samo na varljiv lasten spomin ampak s pomočjo kakšnih letopisov. Takole gre: za vsako desetletje svojega življenja najdi in zapiši najbolj prelomne, šokantne, velike, pretresljive, zanimive ipd. zgodovinske dogodke, potem pa te koncentrate minulih desetletij primerjaj med seboj. Stavim, da boš dobil zanimive rezultate, še posebno, če to narediš v prijaznem krogu drugačemišljenikov.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770197] 16.04.19 14:58 · odgovor na: (#2770182)
Odgovori   +    3
[rename]
Saj lahko tudi skupaj... začneva kdaj, 50-a so prezgodaj tudi za naju, kajne?
60: kubanska kriza
70: Vietnam
80: Afganistan
90: CCCP
00: Y2K in 9.11
10: ? prekleta giga finančna kriza aka bum financ balun :-)
20: Islam A prej ga ni bilo? Meniš, da je bil 9/11 CIA job?
Sicer pa nisem mislil, da je dovolj ena zadeva na 10 let, ampak več njih. Vietnam ni bil en sam, bila sta še Kambodža in Laos itn.
Meni ta hip pridejo na misel vse sorte nesortirana imena: apartheid, Bangladeš, Bhopal, Biafra, Bližnji vzhod, boat people, Bologna (žel. postaja), Breivik, München (olimpijada), Češka, Madžarska, M.L.King in dva Kennedyja, Gandhi + Gandhi, Moro, Palme, Iran, latinoameriške diktature in puči... Watergate, Zagreb (žel. postaja)...

Pa še lepša stran: Concorde, internet, PC, mobitel, TGV, vesolje... Bi nama zmanjkalo vina, če bi se kak večer spravila tole kompletirat. :-)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770201] 16.04.19 15:06 · odgovor na: pobalin (#2770197)
Odgovori   +    1
jebes spisek, ce pozabis na druzabna omrezja
najobj sporočil: 31.870
[#2770203] 16.04.19 15:09 · odgovor na: (#2770086)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.04.2019 15:13
[jezdec666]
Hm, tole bo zdaj na prodaj kot ena luksuzna gradbena parcela v Parizu?
... eh, če so Notre Dame skoraj 300 let gradili, jo bodo prej ali slej tudi obnovili, tako da z nepremičninskim biznisom ne bo nič, če si slučajno imel kaj v planu ...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770212] 16.04.19 15:39
Odgovori   +    2
Katedrala jo je še kar dobro odnesla, kakor je zdaj videti. Na srečo gre za enega najbolj dokumentiranih spomenikov. Popisan, opisan in izmerjen je praktično vsak njen centimeter, zato se bo cerkev dalo zelo dobro obnoviti, kar je za vedno uničeno (na srečo tega ni tako veliko), pa rekonstruirati. Tudi tisti 93m visoki špičasti zvonik, ki se je zrušil. Ta je bil sicer tudi že v preteklosti zelo poškodovan in zaradi vetra celo ukrivljen, zato so ga v 18. stoletju že odstranili in potem v naslednjem stoletju rekonstruirali. Če so torej to naredili takrat, lahko danes še toliko bolje. Če samo pogledamo, kako so obnovljene nekatere zgodovinske zgradbe recimo v Dresdnu, ki so jo med 2. vojno odnesle bistveno slabše, kot zdaj notredamska katedrala, potem verjamem, da se bo ta ponovno bohotila v vsej svoji lepoti.

Sicer pa je v preteklosti zaradi požarov, potresov, vojn in drugega izginilo že nebroj pomembnih zgradb in druge kulturne dediščine (knjig, umetnin...). Slavna aleksandrijska knjižnica je recimo pogorela. Pa če si pri naravnih nesrečah in požarih še lahko rečemo "jebiga, smola pač", namernega uničevanja nikakor ni moč niti razumeti, kaj šele opravičiti. Pa se žal vseeno dogaja. Partenon so recimo razdejali Benečani, ker so ga Turki uporabljali za skladišče razstreljiva, pa Napoleonovi vojaki so se v Egiptu kar z dinamitom lotili sfinge, ker so verjeli, da so notri zakladi.... Nedavno pa smo lahko samo zgroženo gledali, kako telebani razstreljujejo orjaške kipe Bude v Bamijanu, kako ISIS ruši neprecenljive antične spomenike v Palmiri, kako verski fanatiki v Iraku razbijajo antične umetnine samo zato, ker so upodabljale ljudi (kar je menda prepovedano)...

Žal je tako, da nobena stvar ni večna in tudi najlepše zgradbe enkrat čaka uničenje. Edino piramide bodo verjetno stale do konca sveta. Razen, če se ne najde kreten, ki bo noter namestil atomsko bombo in vse skupaj razstrelil.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770213] 16.04.19 15:39 · odgovor na: bc123a (#2770022)
Odgovori   +    2
[bc123a]

Ne da pa se spregledati dejstva, da so (nekateri) muslimani na socialnih omrezjih praznovali, mediji pa o tem nic.
Zakaj pa ne? Jaz recimo povsem komot spregledam to dejstvo.

Zdaj ko za to dejstvo vem (hvala bogu za ta nespregledani forum), pa sploh nisem nic zacuden. V mojem mestu je namrec cetrtina muslimanov, in tudi med njimi je cel kup idiotov, ki tako kot premnogi slovenci verjamejo, da so v sveti medkulturni vojni do iztrebitve sovraga.

"Naj jih pesmi pojo", kaj cem rect drugega.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2770215] 16.04.19 15:44 · odgovor na: robi2107 (#2770212)
Odgovori   +    0
Žal je tako, da nobena stvar ni večna in tudi najlepše zgradbe enkrat čaka uničenje. Edino piramide bodo verjetno stale do konca sveta. Razen, če se ne najde kreten, ki bo noter namestil atomsko bombo in vse skupaj razstrelil.
Glede na to da so simbol izkoriscanja proletariata, bi jih bilo vsaj za prekriti z zavesami.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770221] 16.04.19 16:01 · odgovor na: crt (#2770164)
Odgovori   +    3
[crt]
oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.
Ti bom jaz poskusil razloziti :-)

Ko se zgodi pozar v notre dame, je po njegovem veliko bolj nevarno da bi se ignoriralo ali celo prepovedalo fanaticno bluzenje (ker s tem ubijamo svobodo govora etc), kot pa je nevaren razmah fanaticnega bluzenja samega.

Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv (zal ne spremljam twitterfeeda omenjenih vizionarjev):
Predsednik stranke Janez Janša je tako zapisal, da požar v katedrali "nehote ponazarja načrtno razgradnjo tisočletne evropske civilizacije", dodal pa je še "#EvropskiSept11", s čimer je dogodek primerjal s terorističnim napadom v ZDA 11. septembra 2001, ki je služil kot razlog za t. i. vojno proti terorizmu. "Uradno nesreča? Krščanska Notre Dame je že bila žrtev napada islamistov. Evropa si zatiska oči pred spopadom civilizacije in barbarstva, ki na njenih tleh vse bolj plamti," je zapisal Branko Grims, Žan Mahnič pa je sporočil: "Glejte, kako umira krščanska Evropa! Barbari, ki prihajajo, in so že tu, pa odpirajo šampanjce in se veselijo".
Grejt sakses. Mahnica za mesijo! Naj resi slovence pred turskimi vpadi!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770222] 16.04.19 16:11 · odgovor na: anon-207617 (#2770221)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
> [crt]
> oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.

Ti bom jaz poskusil razloziti :-)

Ko se zgodi pozar v notre dame, je po njegovem veliko bolj nevarno da bi se ignoriralo ali celo prepovedalo fanaticno bluzenje (ker s tem ubijamo svobodo govora etc), kot pa je nevaren razmah fanaticnega bluzenja samega.

Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv (zal ne spremljam twitterfeeda omenjenih vizionarjev):

> Predsednik stranke Janez Janša je tako zapisal, da požar v katedrali "nehote ponazarja načrtno razgradnjo tisočletne evropske civilizacije", dodal pa je še "#EvropskiSept11", s čimer je dogodek primerjal s terorističnim napadom v ZDA 11. septembra 2001, ki je služil kot razlog za t. i. vojno proti terorizmu. "Uradno nesreča? Krščanska Notre Dame je že bila žrtev napada islamistov. Evropa si zatiska oči pred spopadom civilizacije in barbarstva, ki na njenih tleh vse bolj plamti," je zapisal Branko Grims, Žan Mahnič pa je sporočil: "Glejte, kako umira krščanska Evropa! Barbari, ki prihajajo, in so že tu, pa odpirajo šampanjce in se veselijo".

Grejt sakses. Mahnica za mesijo! Naj resi slovence pred turskimi vpadi!
Excatly. Fanatično bluzenje je včasih dober ventil da se izpuhajo strasti. Ampak samo dokler to počne raja. Ko začne fanatično bluziti establishment, potem sledi Mad MAx scenarij :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770225] 16.04.19 16:15 · odgovor na: anon-204390 (#2770222)
Odgovori   +    2
[vickibedi]

Excatly. Fanatično bluzenje je včasih dober ventil da se izpuhajo strasti. Ampak samo dokler to počne raja. Ko začne fanatično bluziti establishment, potem sledi Mad MAx scenarij :)
Hvalabogu se res ni za bati, da bi bebcki kot je Mahnic kdaj postali establishment. Bistveno vecji problem je lopovski establishment ki ga imamo - sicer ne streljajo buc okoli notredamskega pozara, pa zato delajo toliko vec materialne skode :-(

Strani: 1 2 3 4