5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
6 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
9 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
9 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
13 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
13 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1 2 3 4 5 6

shevchenko sporočil: 21.898
[#2768018] 05.04.19 09:59 · odgovor na: (#2768015)
Odgovori   +    0
[abohte]
Teh 90 mio ne predstavlja sumo dodatnega plačila posameznemu zdravniku. Teh 90 mio je dodatnih X ambulant družinske medicine. S participacijo pade obisk, pade glavarinski količnik, ergo je potrebno le še dodatnih (X-a) ambulant družinske medicine.
in dodatne prispevke se bo nabilo komu? srednjemu sloju? mogoce nizjemu?
Endimion sporočil: 10.306
[#2768025] 05.04.19 10:28 · odgovor na: shevchenko (#2768018)
Odgovori   +    5
Ti si res nepobolšljiv.

Jaz ki zagovarjam skupno dobro, in možnosti za vse.. ti mi pa tukaj razjebavaš sistem. :D

Participacija je oblika prelaganja delčka stroškov iz skupnega na osebno raven. Tisti ki več koristi tudi malce več plača.

To verjetno ne bo rešilo sveta. Bo pa odvrnilo morda mamko, ki ji je dolgčas, in bo šla rraje v park futrat golobe, kot pa delat gužvo v čakalnico. Morda bo odvrnilo nadebudno new-age mamo, ki takoj ko opazi da ima njen Lian ali Tian ali Jonm ali mozoljček na levi ritnici, da laufa po mnenje k pediatrinji.

Pa če je takih 1% vseh, smo nekaj naredili.

Ker ko bo šel sistem docela v franže, bomo rabili 50 let da ga bomo sestavili, vmes pa krvavo samoplačniško spermo drkali.

Se ti zdi 2€ za obisk zdravnika KI GA RABIŠ... res tako velika premija? Moja stara mati, ki res gredo vsake 14 dni bi denimo pri zdravniku pustila ekstra 50 € LETNO.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2768030] 05.04.19 10:38 · odgovor na: Endimion (#2768025)
Odgovori   +    1
Se ti zdi 2€ za obisk zdravnika KI GA RABIŠ... res tako velika premija? Moja stara mati, ki res gredo vsake 14 dni bi denimo pri zdravniku pustila ekstra 50 € LETNO.
ne, ne zdi se mi, mogoce se mi zdi bolj smiselno pet evrov namesto dveh, da se vsaj kaj nabere.

ampak komentiral sem dodatnih 90 milijonov evrov...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2768039] 05.04.19 10:52 · odgovor na: shevchenko (#2768030)
Odgovori   +    0
Pol se obeta zdravstveni tolar. Ok ni panike zmoremo to.
1357 sporočil: 7.095
[#2768042] 05.04.19 10:58 · odgovor na: bambino (#2767958)
Odgovori   +    1
A misliš da je vse kar je mednsarodnega tudi po defoltu OK? V tem primeru sigurno ne. Kruhoborcev in mutibaričev ni samo pri nas temveč povsod v izobilju.
1357 sporočil: 7.095
[#2768043] 05.04.19 11:03 · odgovor na: bambino (#2767960)
Odgovori   +    2
Poglej s temi standardi in normativi v zdravstvu je nekaj zelo hudo narobe če diplomant medicine po 6 letih študija ne more ničesar delati samostojno, tudi internistični mrliški oglednik ne more biti in če je višje vrednotena višja medicinska sestra z zaključeno višjo strokovno šolo brez delovnih izkušenj od srednje medicinske sestre z 10-15let delovnih izkušenj, delo zdravstveno medicinske nege ni znanost temveč obrt, slovenski zdrvstveno medicinski standardi in normativi so pa iz nege anredili znanos.
Narobe svet.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2768046] 05.04.19 11:06 · odgovor na: (#2768038)
Odgovori   +    0
[abohte]
Vsem davkoplačevalcem, menda je to jasno. Ampak mi o košarki, ti mi razlagaš, kdo je bil prvak v rugbiju...
nic, vsem davkoplacevalcem, teh 90 milj bo treba nekje dobit. komu se bodo povecali davki? podjetjem ni mogoce, menda so podobno kot zdravniki na robu in ne zmorejo vec, komu torej? nizjemu, srednjemu ali visjemu sloju?

ali se bomo pac dodatno zadolzili in se malo obremenili generacije, ki prihajajo?
pirdih sporočil: 210
[#2768048] 05.04.19 11:12 · odgovor na: shevchenko (#2767987)
Odgovori   +    1
No ja, virov sredstev je lahko več.

1000 družinskih zdravnikov × 2 eur × 40 ljudi × 20 dni × 12 mesecev = 19 mio

ampak to je preoptimistična številka.


Nekaj denarja je pa tule: www.delo.si/sobotna-...72789.html

Ja, star prispevek, ampak še kar velja.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2768054] 05.04.19 11:29
Odgovori   +    0
»Za številko 90 milijonov evrov sem zdaj na hodniku ministrstva prvič slišal, o tem na sestanku ni bilo govora in ne vem, za kaj pri tem gre.«

In tudi zagotovo zadnjič. Naslednjič bos slišal trimestno, pardon, devetmestno številko
pirdih sporočil: 210
[#2768069] 05.04.19 12:16 · odgovor na: (#2768051)
Odgovori   +    0
No, pa še ta učinek. Torej ne bo treba niti 90 mio €. :)

Cijena? Prava sitnica.
Endimion sporočil: 10.306
[#2768075] 05.04.19 12:30 · odgovor na: (#2768062)
Odgovori   +    11
Ta participacija NI namenjena pokrivanju teh 90 mio.

Namenjena je temu, da določen delček populacije dvakrat premisli, ali je res treba nujno za vsak drek smetit v čakalnico zdr doma. S tem si malce razbremenil obstoječ kader. Jaz ne vem koliko je tega, a mi nekateri ,ki so fohu blizu, pravijo da niti ne tako zeloooo malo. Ta država ima na primarni ravni zdravstva problem, da ima kapacitet premalo. in ta kapaciteta podela bolj ali manj uspešno čedalje večje število primerov. Ko sem se 2017 polomil, in ležal v bolnici je moja sestra kot obsedena iskala prostega družinskega zdravnika v LJubljani. Ona prejšna iz portoroža, kjer sem v šolo hodil, ne le da je bila v penziji. Bila je že pokojna. 4 dnevi letanja, klicarjenja, prošenj, ja tudi joka... da sem dobil prostega zdravnika, ki bi me bil vzel pod svoje okrilje. Nimamo jih. IN kot je omenil kolega, se nobena oblast ni ukvarjala s tem segmentom. vsi so gledali čakalne vrste za operacijo sive mrene pa menjavo kolkov in podobno. In metali denar (veliko njega) tja notri. V vmesnem času pa nam je zgnil temelj.

Ja pizda če je to potrebno, da bo folk razumel, da čeprav je BREZPLAČNO, NI ZASTONJ, pa naj bo. Ta dva eur po obisku. In ta dva EUR se pišeta na tim/ambulanto. ne v skupno kaso zdr doma. ONi ki obravnava več pacientov, dobi več te participacije.. nekako tako kot Kralji Ulice.. hehe

In ukvarjamo se s segmentom, ki ima vseevropsko konkurenčnost. Naši zdravniki komot konkurirajo svojim zahodnoevropskim kolegom. V vsakem pogledu. In dokler EU docela ne razpade, ni nobene ovire da ne bi pobegnili.

Analogija bi bila oni dodatek za postrežbo pri penzionistih, al kaj je že bilo ono, katerega prejemanje je Pahorjeva oblast vezala na dediščino. NI problema, boste dobili, ampak po vaši smrti bo država to socialo postrgala vašim dedičem. Znesek je šel na letni ravni iz 27 milijonov na 300 jurjev. V roku enega leta.

In če bi vezali regres za upokojence na njihovo premoženjsko stanje, bi bil rezultat enak. iz 300 mio letno bi to šlo na milijon ali dva. Ne da ne damo, ampak bomo potem to vzeli, ko boste enkrat šli pod rušo.
Endimion sporočil: 10.306
[#2768087] 05.04.19 12:58 · odgovor na: (#2768076)
Odgovori   +    12
Edina dilema zdaj je, ali bomo:

1. Dali vsi pa malce več vsak
2. Usekali to povišico zgolj in samo po konzumentih
3. Pustili da nam to crkne do konca, in potem udejanili 1. ali 2.

Zdravniki imajo zdaj idealno šanso, da razfukajo to uradniško skropucalo, ki se mu reče Enotni plačni sistem v Javnem sektorju. In upam, da se bo Virantu (Ter komplet takratni vladni ekipi, ki je stala z anjim, to je bil kronski dragulj dosežkov takratne oblasti) zatakne za veke vekomaj v grlu. Ker krši fundamentalno premiso: Neko delo je v družbi toliko vredno, kolikšno mu ta ista družba priznava. Ta priznava ni vezan na moje tvoje ali katerekoli želje, ampak sloni na faktorjih "potrebnosti" družbi.

In lahko tukaj na forumu cel jeben kapitalistproletariat v luft skoči. Jebat ga. tako to je. Če je količina neke dobrine vis-a-vis povpraševanju, majhna, ji cena zrase. A ni to neoliberalno, in kapitalistično, pravzaprav točno tako kot mora bit?

IN če to pomeni, da bo imel zdravnik splošne medicine 3 jurje netto, visokošolski učitelj bibliotekarstva pa jurja in pol, pa naj bo tako. Da pa vse skup sloni na nekih uradniških količnikih je pa nonsens. Zato so potem našli obvode v xy dodatkih za to in ono in tretje. pa ona tona sala od tekavčičeve je bila stalno pripravljena (Pa Dule Mramorjev), pa kar naenkrat so se začeli vozit iz zgornjih prekmurskih pripizdofcev v Ljubljano... Namesto da bi se te plače sestavile z vidika družbene ustreznosti.
Endimion sporočil: 10.306
[#2768089] 05.04.19 13:10 · odgovor na: (#2768083)
Odgovori   +    2
Se strinjam.... no, stroške lahko nabijaš kolikor jih hočeš.... :D

podobno je, ko si želiš neko funkcionalnost, pokličeš dobavitelje na predstavitve...

in ti bi denimo zrezek. Oni pa vsi pridejo in te prepričujejo da samo šnicl je za en kurc, da moraš celega pujsa nabavit....
bambino sporočil: 1.028
[#2768136] 05.04.19 18:14 · odgovor na: shevchenko (#2767983)
Odgovori   +    4
Dejstvo je, da nihče ne želi specializirat družinske medicine. Ali je zadaj denar? Verjetno. Tudi tekstilnega inženirstva nihče ne želi študirati. Slovenci nimamo denarja z Murine obleke. Imamo za azijske cote. Verjetno bodo tudi zdravniki od tam kje.
bambino sporočil: 1.028
[#2768141] 05.04.19 18:38 · odgovor na: shevchenko (#2767987)
Odgovori   +    4
V primerjavi s 140mio vsako leto za sončne elektrarne je tole s splošnimi zdravniki smešno. Sploh ker nihče ne želi tega študirat.
bambino sporočil: 1.028
[#2768144] 05.04.19 18:46 · odgovor na: 1357 (#2768043)
Odgovori   +    3
Teh standardov, ki jih omenja ne poznam. Vem pa, da je naj bi bila norma 1200 opredeljenih oseb. Na zahodu. Zahtevati 1800 in se pričakovati vsako leto več je zelo nerealno, nevarno. Takega poklica si nihče ne želi. In tudi ne vpiše specializacije.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2768174] 06.04.19 01:03 · odgovor na: PyotrNovak (#2767814)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Cisto od blizu opazujemo slow motion train wreck nase drzave. Kaj bo sele ko bo kriza? Strajk na strajk, porocesi se pospesijo in nato schevy et. al. izvolijo se extralevake na oblast, da bo kaos popoln.
Nekdo je odlicno napisal: hvala budadalm ki mi 28 volite levake na oblast. Tudi jaz nisem ravno navdusen.
Moja projekcija: pokojnine v razponu 300 - 400E, ....ko bodo. Se slisimo cez 10 let, verjetno pa prej.
Fantje, cimprej poskrbet zase, kdor se ni. Pa kasno mosznost za odhod bi bilo tudi dobro imeti.

Glede zdravnikov: prvi trije ali celo pet dni bolniske je treba placat. V GB so s tem v hipu "ozdravili" vec miljonov bolnikov na leto.
Ce si jaz kot obtnik ze skoraj 40 let moram placat prvi MESEC sam, boste tudi v JS preziveli
s temi par dnevi. Toda to je v Slo mission impossible, ker drzava MORA poskrbeti za vse. Hja, saj poskrbi.....vcasih ze v petih letih. ;)))))
Tale zadnji odstavek si malo NERODNO zapisal! :) Saj je plačano! :)

Drugače imaš prav. Tukaj gre v bistvu za drugorazredne DRŽAVLJANE! Podjetniki so v tem primeru drugorazredni državljani..... :)

Jaz sem skoraj Doktoriral iz ene take teme, o drugorazrednih državljanih, ... ti iz prve roke povem: NE bo ti uspelo! :))

Prej vam bo moj pes odtopil klobaso, kakor da bo plebs dojel, kje tiči kavelj 22!

To je tako, kot iz tistega vica, ko je nekdo v španoviji s Ciganom na sejmu kupil konja: Vsak je dal pol vsote! Pa pravi Cigan: Prvi del poti bom jaz jahal konja, ti boš pa peš hodil, ... drugi del poti boš pa ti hodil in jaz jahal! :)))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2768175] 06.04.19 01:18 · odgovor na: anon-45881 (#2767781)
Odgovori   +    1
[markoff]
> [bambino]
> Vsi v gospodarstvu lahko dajo odpoved, tako kot zdravniki. Če imajo ponudbo za isto plačo bistveno manj dela. :) In ti zdravniki imajo po 4 ponudbe sosednjih ZDjev.
Upam, da dajo odpovedi kolektivno v komunalah, oskrbah z vodo, logistiki, trgovini, policiji, vojski. To so poleg proizvodnih delavcev najslabše plačane panoge v naši državi. Na tak način bi hitro ugotovili, katere storitve so za državo bolj ali enako pomembne. Da vidimo pametnega dohtarja brez vode, s kupom smeti, praznimi in zaprtimi trgovinami, ruljo pred vrati, ki ga hoče oropati, policije pa nikjer, na koncu pa še s kakšnim okupatorjem za vratom.

Počasi se boste spustili z neba, mali bogovi, a bo vaš pristanek trd. Tudi vi boste namreč ostali brez zdravstvene oskrbe. Jako pametni ste, ni kaj.

PS: vsak boj zoper kupce lastnih storitev je neskončno bolj butast od vsakršnega donkihotovstva.
Ne vem, če pravilno razumeš problem! :)

Recimo, da si POMEMBEN komunalni delavec, ki ulico oskrbuje z vsem mogočim, tudi npr. z vodo! Potem pa se ti nekaj zgodi, npr. domačini te že kar premalo preveč samoumevno jemljejo (in vse to!) Povrhu pa še v sosednji ulici tudi iščejo nekega takega KOMUNALNEGA delavca, ki se mu ne bi bilo treba toliko matrati....

Kaj bi ti neredil!? Verjetno bi ostal v svoji ulici, ali kako!?
crt sporočil: 27.189
[#2768181] 06.04.19 07:35 · odgovor na: (#2768096)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 06.04.2019 07:36
mogoce kot zanimivost...

eu-wide baza migracij izobrazencev s pari ( dosegel naziv v drzavi X, kasneje priznan v drzavi Y ).

v top 10 najbolj migrirajocih poklicev seveda mrgoli medicine - vec kot polovica.

zanimivi del pa je, da v top 10 nastopajo tudi srednjesolski in osnovnosolski ucitelji.

ec.europa.eu/growth/...ices=false

(zakaj odpisujem ravno tebi: no particular reason, nekje sem na hitro zgrabil :)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2768191] 06.04.19 09:38 · odgovor na: crt (#2768181)
Odgovori   +    2
ce prav berem, so dohtarji, med sestre in ajd srednjesolski ucitelji v cisto svoje velikostnem razredu, ranga 10kratnik ostalih "poklicev"...

druga (spet ce prav berem) je dohtarjev zamenjalo drzavo eu za popolnit 10 slovenij zdravnikov (vseh, ne samo druzincev), zdaj a je to dosti al ne, glede da smo mikro drzavica, verjetno odvisno od "point you want to make"...

;-)

lpA
eheheh sporočil: 612
[#2768199] 06.04.19 11:34 · odgovor na: crt (#2767760)
Odgovori   +    1
Bi ti dal več plusov, pa žal ne gre...
crt sporočil: 27.189
[#2768200] 06.04.19 12:22 · odgovor na: (#2768190)
Odgovori   +    2
[abohte]
Kar seveda še ne pomeni, da ti potem v tuji državi tudi opravljajo delo, za katerega so izobraženi.
po mojem razumevanju gre za to, da jim je bila izven prvotne drzave priznana taksna klasifikacija, kot so jo pridelali. kaj in v koliksni meri lahko z njo pocnejo konkretno drugacnega od njene prvotne vsebine, ni razvidno.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2768264] 07.04.19 09:12 · odgovor na: (#2768224)
Odgovori   +    1
Ne gre to, da Slovenci ne bi imeli denarja za Murine obleke, ampak jih nočejo kupovat, če lahko kupujejo cenejše azijske cote. Dokler niso imeli na izbiro cenejših azijskih cot, so pač kupovali Murine.
Jaz bi kupoval Muro, ampak enostavno nimam teh potreb, ker ni to moj stil oblačenja niti ne potrebujem tega za službo. Pa tudi sicer se držim načela manj je več.
anon-318440 sporočil: 56
[#2768293] 07.04.19 13:24
Odgovori   +    1
Ko bo zdravnikov zmankal, si boste lahko rane in bolezni z dnarjem mazal, bomo vidl kok vas ozdravi...
Endimion sporočil: 10.306
[#2768356] 08.04.19 07:43 · odgovor na: shevchenko (#2768264)
Odgovori   +    3
Skratka po Ljubljani Nag hodiš?

Manj kot to res enostavno ne gre :D
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2768359] 08.04.19 08:37 · odgovor na: anon-318440 (#2768293)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 08.04.2019 08:44
[FIN-549737]
Ko bo zdravnikov zmankal, si boste lahko rane in bolezni z dnarjem mazal, bomo vidl kok vas ozdravi...

Zakaj takšna odbojnost do zdravnikov in njihovih zahtev? Pozabili so na Hipokratovo zaprisego, na humanost in nesebično predanost poklicu. Lani jim je Cerarjeva vlada s posebnim sporazumom nenormalno povečala plače tako, da se danes marsikateri sprašuje kaj bi pravzaprav zdravniki še radi? Izsiljevati nas vsako leto kot mafijska Cosa Nostra in Camora? To početje je nemoralno in neetično. Smo na točki preloma, vlada mora reči dost je temu Fidesovem primitivizmu, surovosti, grobi moči in širjenju strahu.
pirdih sporočil: 210
[#2768364] 08.04.19 09:15 · odgovor na: anon-317028 (#2768359)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Lani jim je Cerarjeva vlada s posebnim sporazumom nenormalno povečala plače tako, da se danes marsikateri sprašuje kaj bi pravzaprav zdravniki še radi?
Z dobršno mero cinizma je tako:
Cerarjeva vlada jim je dvignila plače (2 razreda?), da so s tem "odpravili plačna nesorazmerja". Potem je vlada sprejela odločitev o dvigu plač še ostalemu javnemu sektorju (2-3 plačne razrede).
Torej imamo zdaj spet plačna nesorazmerja, samo masa plač se je vmes povečala za cca 10 %.

Khm, jaz v tem vidim mojstrsko izpeljan javnosektorski perpetuum mobile, ga ti ne? Boli pa, ker ga plačaš ti, jaz, mi.

---
Bi pa dodal, da je zdaj bistvo problema drugje in ne pri plačnih razredih.

Sindikalno dogajanje se pa vedno zreducira na denar za plače. Še posebej rado v medijih.
Po eni strani je to (lahko) pogajalska taktika vlade, da v javnosti prek medijev očrni sindikate, po drugi strani je pa to tako razumljivo in škandalozno področje, da ga vsi mediji radi takoj pograbijo - sosedov Joža po šihtu za šankom ta del sindikalne aktivnosti pač razume, pa še nevoščljiv je.

Mojih 5 evrskih centov.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2768367] 08.04.19 09:35 · odgovor na: pirdih (#2768364)
Odgovori   +    1
[pirdih]
> [FIN-311684]
> Lani jim je Cerarjeva vlada s posebnim sporazumom nenormalno povečala plače tako, da se danes marsikateri sprašuje kaj bi pravzaprav zdravniki še radi?

Khm, jaz v tem vidim mojstrsko izpeljan javnosektorski perpetuum mobile, ga ti ne? Boli pa, ker ga plačaš ti, jaz, mi.
Kleč je v tem, da npr. zdravniki ali šolniki zagrozijo s stavko, vlada se kot nekaj pogaja z njimi in jim ugodi ter se še v podpisanem sporazumu dodatno zaveže, da bo do določenega datuma odpravila še izmišljene anomalije, nepravilnosti, zvišala vsem plače za 11. plačilnih razredov, zdravnike že v četrtem letu študija razporedila v 80. plačni razred, sprejela normative, da bodo učitelji le eno uro delali z učenci na šolah, za ostale ure bodo dobili plačane nadure...

Nekaj tazga je v decembru mesecu daleč od očeh javnosti podpisal katastrofalno "uspešen" vladni pogajalec Pogačar. Ja, to je ta perpetuum mobile. Nepremišljene vlade z vsakim sporazumom sprejemajo nove zaveze o katerih javnost nič ne ve in sindikati vedno rečejo, saj nič novega ne zahtevamo, vlada naj uresniči že dogovorjeno!!!???
Endimion sporočil: 10.306
[#2768384] 08.04.19 10:45 · odgovor na: anon-317028 (#2768359)
Odgovori   +    3
Zakaj takšna odbojnost do zdravnikov in njihovih zahtev? Pozabili so na Hipokratovo zaprisego, na humanost in nesebično predanost poklicu.
ŠČIJEM

ŠČIJEM

ŠČIJEM

ŠE VEDNO ŠČIJEM

In to napiše.. podjetnik.....

NENADJEBLJIVO
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2768392] 08.04.19 11:07
Odgovori   +    1
Endimion, ki me ignorira je na moje:

"Zakaj takšna odbojnost do zdravnikov in njihovih zahtev? Pozabili so na Hipokratovo zaprisego, na humanost in nesebično predanost poklicu" napisal:

"ŠČIJEM
ŠČIJEM
ŠČIJEM
ŠE VEDNO ŠČIJEM..."

Moraš biti malo bolj spoštljiv do scanja, saj tisti, ki v mojih pa tudi v veliko mlajših letih kar lepo ščijejo z lepimi močnimi curki se lahko veselijo in uživajo v scanju, saj obstajajo tudi drugi, ki tega več ne morejo ali ne zmorejo in jim scanje ni v užitek...Kljub temu, da ne spoštuješ scanje, ti privoščim veliko dobrega scanja.

Strani: 1 2 3 4 5 6