Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2761913] 06.03.19 06:50
Odgovori   +    3
Trije ministri bodo nekaj mesecev sestankovali, če se bodo medicinski odpadki človeškega izvora upepeljevali in sežigali v slovenskih krematorijih, na koncu koncev so se do nedavnega že sežigali. Kaj bi naredili podjetniki oz. zasebni lastniki bolnišnic? Prvič, ugotovili bi če domači krematoriji izpolnjujejo zakonske pogoje za sežig in drugič primerjali bi stroške sežiga doma in v tujini in če je cenejši sežig v tujini, se bodo odpadki še naprej vozili v tujino, če pa je cenejši doma se bodo pač kurili doma in bo v tem primeru potrebno urediti pogodbena razmerja z Biotero. Saj nobene velike filozofije ni.
spiderman sporočil: 1.741
[#2761914] 06.03.19 07:28 · odgovor na: anon-317028 (#2761913)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Trije ministri bodo nekaj mesecev sestankovali, če se bodo medicinski odpadki človeškega izvora upepeljevali in sežigali v slovenskih krematorijih, na koncu koncev so se do nedavnega že sežigali. Kaj bi naredili podjetniki oz. zasebni lastniki bolnišnic? Prvič, ugotovili bi če domači krematoriji izpolnjujejo zakonske pogoje za sežig in drugič primerjali bi stroške sežiga doma in v tujini in če je cenejši sežig v tujini, se bodo odpadki še naprej vozili v tujino, če pa je cenejši doma se bodo pač kurili doma in bo v tem primeru potrebno urediti pogodbena razmerja z Biotero. Saj nobene velike filozofije ni.
Guspod a vi ste pa nov tukej??? :-)
.
Kako, da ni nobene velike "filozofije".
Za samo transparentnost vsega postopka je sigurno potrebna vsaj ena maketa, kako bi naši krematoriji morali izgledati, da bi v njih lahko sežigali medicinske odpadke človeškega izvore (karkoli naj bi to že bilo?).
anon-181718 sporočil: 149
[#2761915] 06.03.19 07:29
Odgovori   +    7
Ultra sposobni Leben potrebuje za tole 4 mesece... Kot je povedal zgornji avtor, bi se tole normalno lahko rešilo nekje v enem tednu. Pregled ponudnikov, certifikatov in cen. Basta. Tale naduti (kvazi čudežni deček) Leben, pa ker ni nikoli delal v realnem sektorju, tega seveda ni sposoben...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2761920] 06.03.19 08:02 · odgovor na: spiderman (#2761914)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 06.03.2019 08:13
[spiderman]
> [FIN-311684]
>
Za samo transparentnost vsega postopka je sigurno potrebna vsaj ena maketa, kako bi naši krematoriji morali izgledati, da bi v njih lahko sežigali medicinske odpadke človeškega izvore (karkoli naj bi to že bilo?).
Kaj naj bi bili medicinski odpadki človeškega izvora? Zaradi nečesar so človeku na operacijski mizi odrezali nogo on pa je umrl. Če se ne motim, truplo, torej tisto kar se drži skupaj gre v krematorij na Žalah, odrezana noga, ki se šteje za odpadek se odpelje v tujino in se tam skuri...Naj razume kdor zmore, jaz ne zmorem.
bigl sporočil: 18.363
[#2761921] 06.03.19 08:14 · odgovor na: spiderman (#2761914)
Odgovori   +    1
Nekaterim je potreben vizualizacijski pripomoček_ maketa:-), da si lahko problem predstavljajo. Jaz sem bolj abstraktnega mišljenja in maket ne rabim. Skiciram pa si ideje s črtami znaki, ciframi, na papir...., ki je trpežnejši od maket in trpežnejši (trajnejši) od ljudi, slednje je zapisala v svojem dnevniku Ana Frank, če se prav spomnim. Lep dan.
P.S.: Preden sem kliknil Finance sem prebral kaj je novega na Požarreportu. Dela s polno paro.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2761922] 06.03.19 08:23 · odgovor na: bigl (#2761921)
Odgovori   +    4
[bigl]
Nekaterim je potreben vizualizacijski pripomoček_ maketa:-), da si lahko problem predstavljajo. Jaz sem bolj abstraktnega mišljenja in maket ne rabim. Skiciram pa si ideje s črtami znaki, ciframi, na papir...., ki je trpežnejši od maket in trpežnejši (trajnejši) od ljudi, slednje je zapisala v svojem dnevniku Ana Frank, če se prav spomnim. Lep dan.
P.S.: Preden sem kliknil Finance sem prebral kaj je novega na Požarreportu. Dela s polno paro.
Res je, Požar dela s polno paro, maske padajo...DOBRO JUTRO, SMC! ŽENA JURETA LEBNA ŽE LETA 2010 DELALA ZA TEŠ6. POTEM PA: FUTURA ZA MAKETO, LEBNOVA ŽENA PA ZA FUTURO!...Več na Požarreport na: pozareport.si/post/4...-za-futuro
0530Ru1 sporočil: 751
[#2761923] 06.03.19 08:28
Odgovori   +    1
Vso zmedenost (da ne uporabim kakšnega bolj trdega izraza) te družbe kaže tudi ta primer, v katerem med medicinske ODPADKE mešamo npr. amputirane dele človeških teles in nerojene OTROKE - pazi: do 22 tedna (če pustimo ob strani besedno manipulacijo "zarodek", ki razoseblja nerojeno bitje na raven ODPADKA in omogoča dozdevno lažje odločanje, v katero kanto bomo ODPADEK odvrgli).
A 22 tednov in en dan predstavlja mejo med ODPADKOM in OTROKOM?
Vprašajte mamo OTROKA, ki je umrl zaradi spontanega splava, ali si je ob zavedanju, da je noseča, mislila, da nosi v sebi OTROKA ali potencialni odpadek?

Ko bomo hoteli, znali, zmogli reči otroku OTROK, potem bodo tudi umetno sproducirane, blasfemične težave izginile.

Strani: 1