Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
Zadnja sprememba: BorutHocevar 06.02.2019 11:28
[vickibedi]
Cena ponudbe je lahko višja od konkurenčnih ponudb na trgu. Ne more pa biti višja od tržnih, če je tudi sama na trgu :) FDV definitivno.
V podnaslovu sem informacijo skrajšal, vendar sem v nadaljevanju članka napisal bolj natančno, kaj je povedal madžarski minister: "Hrvatje pa zahtevajo za plin ceno, ki je krepko višja od tržne."

In še original, Bloomberg je zapisal tako: "the fact that Croatia's price offer is well above market price"

Madžarskega ministra lahko torej razumemo v smislu naslednje definicije:
The market price is the price at which a good or service is bought and sold most efficiently.
investinganswers.com...price-3898

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2756838

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
Zadnja sprememba: anon-204390 06.02.2019 22:34
[hocevarb]
> [vickibedi]
> Cena ponudbe je lahko višja od konkurenčnih ponudb na trgu. Ne more pa biti višja od tržnih, če je tudi sama na trgu :) FDV definitivno.

V podnaslovu sem informacijo skrajšal, vendar sem v nadaljevanju članka napisal bolj natančno, kaj je povedal madžarski minister: "Hrvatje pa zahtevajo za plin ceno, ki je krepko višja od tržne."

In še original, Bloomberg je zapisal tako: "the fact that Croatia's price offer is well above market price"

Madžarskega ministra lahko torej razumemo v smislu naslednje definicije:
The market price is the price at which a good or service is bought and sold most efficiently.
investinganswers.com...price-3898
Sem si tudi mislil, da gre za prevod od "market price". Mi je pa takšen prevod malo neroden (čeprav ga pozna tudi SSKJ), predvsem zato, ker "tržna cena " v bistvu ne obstaja, saj so cene na trgu redkokdaj enake, (v bistvu se lahko med seboj bistveno razlikujejo). In če je ena cena (bistveno) višja bi rajši dejal, da je višja od ostalih cen na trgu (za primerljive izdelke).

Strani: 1