3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
4 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj prinaša nemško slovo od premoga Sloveniji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[PyotrNovak]
Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.
Če z avtorjem mislite name... Včeraj in v soboto sem brskal za informacijami. Navedel sem dva energetika, direktorja RWE in predsednika največjega energetskega združenja, ki ga podpirajo top 4 (RWE, E.ON, Vattenfall in EnBW). Kar sta povedala, sem zapisal. Drugih energetikov nisem našel, seveda pa dopuščam možnost, da sem kaj spregledal. Nimam, denimo, naročnine na FAZ.

Navedel sem tudi, kaj sta povedala ministra za energijo in finance. Drugih politikov, nevladnikov in ostalih nisem navajal.

Mislim, da sem zbral večino razpoložljivih informacij, relevantnih za slovensko gospodarsko javnost, kamor vključujem tudi tehnike.

Pričakujemo lahko, da bomo v prihodnjih dneh, tednih (in letih) dobili tudi druge informacije, po katerih sprašujete. Nenazadnje šteje dokument prek 300 strani, poleg tega bodo zdaj pripravljali zakonodajna gradiva in verjetno še kaj lobirali.

Drugih informacij ta hip nimam. Lahko ponovim le osebni vtis. Za gospodarstvo se mi zdi pomembno dvoje:
1.Premog nameravajo nadomeščati s plinom, pri tem pa narediti čim več plina doma.
2.Ustvariti želijo čim bolj predvidljivo investicijsko okolje in tako spodbuditi zasebni sektor k vlaganjem v razvoj tehnologij, ki bodo olajšale Energiewende 2.0.

Proces pa me zelo zanima, tako kot vas, in ga bom radovedno spremljal.
PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.
Ni res. Težave s frekvenco so bile lani marca oe.finance.si/886496...a-vasa-ura jedrske elektrarne pa so ustavljali konec julija in avgusta oe.finance.si/893708...-nuklearko

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2755264

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.823
[hocevarb]
> [PyotrNovak]
> Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.

Če z avtorjem mislite name... Včeraj in v soboto sem brskal za informacijami. Navedel sem dva energetika, direktorja RWE in predsednika največjega energetskega združenja, ki ga podpirajo top 4 (RWE, E.ON, Vattenfall in EnBW). Kar sta povedala, sem zapisal. Drugih energetikov nisem našel, seveda pa dopuščam možnost, da sem kaj spregledal. Nimam, denimo, naročnine na FAZ.

Navedel sem tudi, kaj sta povedala ministra za energijo in finance. Drugih politikov, nevladnikov in ostalih nisem navajal.

Mislim, da sem zbral večino razpoložljivih informacij, relevantnih za slovensko gospodarsko javnost, kamor vključujem tudi tehnike.

Pričakujemo lahko, da bomo v prihodnjih dneh, tednih (in letih) dobili tudi druge informacije, po katerih sprašujete. Nenazadnje šteje dokument prek 300 strani, poleg tega bodo zdaj pripravljali zakonodajna gradiva in verjetno še kaj lobirali.

Drugih informacij ta hip nimam. Lahko ponovim le osebni vtis. Za gospodarstvo se mi zdi pomembno dvoje:
1.Premog nameravajo nadomeščati s plinom, pri tem pa narediti čim več plina doma.
2.Ustvariti želijo čim bolj predvidljivo investicijsko okolje in tako spodbuditi zasebni sektor k vlaganjem v razvoj tehnologij, ki bodo olajšale Energiewende 2.0.

Proces pa me zelo zanima, tako kot vas, in ga bom radovedno spremljal.

> PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.

Ni res. Težave s frekvenco so bile lani marca oe.finance.si/886496...a-vasa-ura jedrske elektrarne pa so ustavljali konec julija in avgusta oe.finance.si/893708...-nuklearko
Od je bodo Nemci dobili lasten plin?

Fižol, krave......????

Ga pa lahko dobijo z uplinjanjem premoga, kar je "nova doktrina".
Obstajajo celo pritiski na zakonodajalce, da bi prpovedali klasično kurjenje prmoga (na rešetki ali v fluidnem sloju)...in dopustili samo uplinjanje.

PS Taki pilot projekti tečejo tudi pri nas (uplinjanje lesa, smeti recimo).

PPS So pa stranski produkti uplinjanja "živ hudič..tako so strupeni" Kdor bo to zadovoljivo rešil je našel sveti gral.
PyotrNovak sporočil: 5.775
Zadnja sprememba: PyotrNovak 28.01.2019 23:14
SPET sanjajo.
1. Sicer je precej podočij primernih za fracking plina, toda to je v Nemčiji - Mission impossible.
2. Ruski plin: Ko putin reče skoči, oni lahko samo vprašajo: Kako visoko? Kar CCCP z armado ni zmogla, bo naslednici samo padlo v naročje.

Torej glede na to da NI ŠE NOBENIH baterijskih kapacitet, bodo morali postavit ENORMEN backup na plin?

Minister v TEJ vladi je prav tako kredibilen kot cigo ki pravi da noče bakra. Ehrlichkeit - pozabljena nemška beseda.

Še vedno se mi ta plan zdi: Hihgway to Hell.

Bom izredno vesel, če se motim.

Varne vetrnice. Par ta velikih je že padlo na križ. Kako je z utrujenostjo material se bo videlo žez leta. Takole na hitro se NE spomnim tako hudo obremenjenih enostansko vpetih nosilcev, pod stalnimi naključnimi obremnitvami: smer in amplituda vetra + nihanja lopat in stolpa.
Za češnjico pa še ekstremno obremenjene reduktorje z par sto litri olja, ki mora disipirati kar nekaj procentov imenske moči, hitro prideš na 100-200kw toplote. Zato tudi požari niso prav nič nenavadni.

Padli heroji:
www.google.com/searc...3&dpr=1.82

Goreči heroji:

www.manager-magazin....926-2.html
Mar 17, 2015 - Windenergie in der Kritik Die fünf größten Risiken der Himmelsstürmer ... Brennende Windkraftanlage in Schleswig-Holstein: Technische ...

Strani: 1