Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-18898 sporočil: 1.048
otročje razmišljanje na ravni gospodinje ki bere dnevno poltiko ... sem zaključil z komentiranjem!!!!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752321

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 11.01.2019 10:53
[0121ZA1]
otročje razmišljanje na ravni gospodinje ki bere dnevno poltiko ... sem zaključil z komentiranjem!!!!
Zakaj ne bi kot podučen politični geostrateg povedal zakaj želežniška povezava med Koprom in Trstom ne pride v poštev? Zgodovine odnosov na tem delu sveta, če jo začnemo raziskovati v Kobariškem muzeju ne moremo spremeniti. Gospodarstvo in gospodarsko sodelovanje pa vendar ubira svojo pot. Kaj se pa Severnojadranskih luk tiče sem prepričan, da bodo enkrat luke v Trstu, Kopru in Reki združene, mogoče bomo živeli v federaciji Združene države Evrope, rezultat tega bo višji BDP po prebivalcu, ki bo namesto sedanjih 25 tisoč evrov vsaj 50 tisoč. Strinjam se, da je moje razmišljanje glede proge Trst - Koper včasih otročje, kajti sploh ne vem, če Italijani želijo to progo.

Še nekaj, Slovenija ni sposobna zaščititi svojih nacionalnih interesov in okrog tega se vse vrti, saj slovenska politika, kje se na oblasti menjavajo ad-hoc ustanovljene stranke sploh ni sposobna opredeliti nacionalni interes, kajti za ad-hoc plenilce na oblasti je tudi nacionalni interes odvisen od ponudbe in povpraševanja.

Strani: 1