Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rava sporočil: 266
[Glavni forum] Tema: Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon
[#2748560] 17.12.18 23:54 · odgovor na: macon (#2748556)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: rava 17.12.2018 23:56
Lidli in Hoferji imajo precej nižje nabavne cene zaradi logistike.
Dobavitelj dostavi v njihovo skladišče, oni robo šibajo sami naprej po svojih štacunah glede na zaloge.

Mercatorji, Špari in Tuši se grejo še zmeraj to, da mora distributer dostavljat robo v vsako štacuno v vsako vukojebino.
Pa ne samo to.
S centralo skleneš pogodbo, odprejo ti kode in si not.
Potem pa morajo potniki veletrgovcev tenstat vsako poslovodkinjo v vsaki štacuni v vsaki Spodnji Pohanci, da naj naroči robo, pazit na plac na policah itd. Naši potniki so obiskovali štacune na dva tedna. Če je frekvenca preredka, te že zrinejo s polic.

Za veletrgovca so to strašni stroški, ki se seveda vkalkulirajo v nabavne cene.
Bedaki Mercatorjev, Šparov in Tušev mislijo koliko so prišparali, ker se ne grejo lastne logistike. Dejansko imajo pa glih zaradi tega načina nabave tolk visoke nabavne cene, da z eno dokaj normalno maržo Hoferjem in Lidlom ne morejo konkurirat pri cenah.

Ker je bistvena razlika, če transport vseh izdelkov na lokacijo štacune izvede lasten tovornjak, al pa da vsak dobavitelj tisto svojo škatlo ali dve tja pelje in ta strošek in kofe s poslovodkinjo vkalkulira v ceno.

Dokler si ti klinci ne porihtajo logistike, se mi čisto nič ne smilijo.
Neverjetno mi je pa to, da tega do zdaj še niso pokapirali in na tem še nič naredili, pa je že 10 let odkar so Hoferji in Lidli tle.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2748560

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon
[#2748604] 18.12.18 08:57 · odgovor na: rava (#2748560)
Odgovori   +    1
[rava]
Dokler si ti klinci ne porihtajo logistike, se mi čisto nič ne smilijo.
Neverjetno mi je pa to, da tega do zdaj še niso pokapirali in na tem še nič naredili, pa je že 10 let odkar so Hoferji in Lidli tle.
Tako.

Strani: 1