Strani: 1 2

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2748452] 17.12.18 13:12 · odgovor na: siap (#2748382)
Odgovori   +    0
[siap]
KHmm, vecina razvitih (beri normalnih)drzav ima institut MINIMANE URNE postavke, bistvena razlika, nda?

kdor ne skace ni Slovenc.press
Ti kar skači, ampak skačejo samo neumni Slovenci. Pametni počnejo kaj pametnejšega. In v EU ni videti velikega števila normalnih držav, le 5 jih ustreza tvoji definiciji. 22 držav ima namreč institut minimalne (mesečne) plače 22 držav, od tega 5 držav (DEU, IRL, FRA, MLT, GBR) institut minimalne urne postavke. Daj razloži občestvu, kakšna je razlika med minimalno urno postavko in minimalno mesečno plačo za polno zaposlitev in zakaj so eni abnormalni (17 od 22 držav, med njimi BEL, NLD, LUX) manjšina 5 pa normalna.
Ne bom šel gledati podrobnosti, kako se obračunava, med meseci so pač majhne variacije v številu delovnih ur, v letnih povprečji pa skorajda ne. Tako ima letošnje leto 261 delovnih dni in 2088 ur ali mesečno 174. In ne boš verjel, drugo leto je povsem enako. Kot skakajoči Slovenec, bi pa lahko vedel, da Eurostat uporablja za pretvorbo v mesečno, obočajno v EU standardno število delovnih dni za posamezno državo. To bi bilo vse o normalnih in abnormalnih državah
siap sporočil: 2.195
[#2748461] 17.12.18 13:24 · odgovor na: anon-178149 (#2748452)
Odgovori   +    1
Za fleksibilni trg dela, ki ohranja socialni mir v kriznih casih si ze slisal, ja in razmisli o "pisanjih" na podobne teme soforumasa bc. Zate sem si vzel nekaj casa in v vsej tvoji forumski zgodovini ni primera, da bi s komerkoli iskal razmisljajoci kompromis ampak dosledno trdis ,trmaris na svojem, se vec zelis se "dopasti" samemusebi najveckrat z oholostjo pa tudi zaljenje ti ni tuje. Bodi malce "druzbeno" konstruktiven !!

lp
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2748513] 17.12.18 16:40 · odgovor na: siap (#2748461)
Odgovori   +    0
[siap]
Za fleksibilni trg dela, ki ohranja socialni mir v kriznih casih si ze slisal, ja in razmisli o "pisanjih" na podobne teme soforumasa bc.
O fleksibilnem trgu trenutno ni bilo govora. Sicer pa če jaz razumem naše vrle Financarje (forumaše) je fleksibilnost sinonim za nestabilnost delovnega mesta.

Zate sem si vzel nekaj casa in v vsej tvoji forumski zgodovini ni primera, da bi s komerkoli iskal razmisljajoci kompromis ampak dosledno trdis ,trmaris na svojem, se vec zelis se "dopasti" samemusebi najveckrat z oholostjo pa tudi zaljenje ti ni tuje.
Kja se razburjaš, raje odgovori na moje ugotovitve, da so po tvoje nekatere visokorazvite države abnormalne, nekatere tudi precej manj razvite pa normalne.... Ti zmanjka besed in skačeš kot kakšen prsmuknjen Slovenc, ki nima drugega za počet. Težko pristanem na kompromis
, če mi tvoja logika sploh NI RAZUMLJIVA.

Bodi malce "druzbeno" konstruktiven !!
Točno to hočem bit, zato me poduči zakaj so nekatere države normalne, druge pa abnormalne.

lp
vsekakor tudi tebi LP

Strani: 1 2