Strani: 1 2 3

bc123a sporočil: 48.253
[#2746861] 10.12.18 08:15 · odgovor na: anon-207617 (#2746634)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Niso krivi zaradi veganstva - krivi so kot smo vsi ostali - razen ko zagovarjajo buce ki so bolj skodljive od splosne prakse.
Tako.
Jaz sem proprican da ti lahko svoj sedanji co2 izpust zmanjsas za 80%. Hiska v prekmurju s hektarom zemljice, ene tri pujske odzad in 10 kokosk, morda se kako kozo z mlekom, se naprej lahko imas elektriko - ampak seveda samo za par zarnic da niste v temi, proc s televizorji, racunalniki in gadgeterijo, zcecer berete knjige in igrate clovek ne jezi se. Avta ni treba, se z biciklom pride do murske sobote. Zmrzovalne skrinje in hladilnika tudi ne, so ljudje stoletja preziveli brez njiju. Ogrevanje na lokalno posekana drva, nikoli vec kot na 20 stopinj, se bomo malo oblekli za zemljico, ne pa v kratkih rokavih v bajti.

Znizal si svoj izpust za 80%, tudi ce kupujes nutello in jes meso in imas elektriko iz ruskega plina. Izvoli, "be the change you want to see in the world".

Tukaj krjavlji rentacimo, ker bi zelenci radi neko "politicno voljo" kjer bomo tudi mi morali dol iz poceni energentov ki so v izobilju, in jih bodo veselo pokurili kitajci in indijci namesto nas, dokler so.
Tako.
bc123a sporočil: 48.253
[#2746862] 10.12.18 08:21 · odgovor na: anon-207617 (#2746625)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Ampak zgresil si itak celo poanto in se napalil na to kurcevo nutelo kot meetojevka na Weinsteina. Bc pravi "kurim co2 in boli me kurac, nehajte se mi spakovati", verniki Zelene Cerkve pa pravite "nujno moramo zmanjsati porabo energije in ogljicni izpust" in iscete Nekoga Drugega, ki bi ga za to obdavcili... medtem ko imate sami bolj ali manj isti izpust kot tisti ki bi radi imeli mir pred vami.
Jap. In glede palmine masti: Nutello je izumil nek italijan med ali po II. svetovni vojni ko je bila Italija odrezana od tujih ozemelj in je bilo kakav strasno tezko dobiti. Zato je nadomestil velik del kakava z lesniki, ki so rasli doma.

110% sem, da tudi palmine masti ni uporabil v receptu.

Strani: 1 2 3