Strani: 1 2 3

najobj sporočil: 31.869
[#2746546] 07.12.18 13:13 · odgovor na: bobek13 (#2746502)
Odgovori   +    0
[bobek13]
> [bc123a]
> > [pirdih]
> > A nismo pred časom že razčistili, da gre pri plačilu dr.med.-ov za odhod iz Slovenije za eno orenk diskriminacijo in da pravno ne gre skozi zaračunati diplomantu za odhod iz Slovenije?
>
> Smo, ampak enih se se kar ne prime in je treba ponavljati znova in znova.
najbolj zabavno pa je, da so to ponavadi apologeti onih, ko so enkrat ze zapirali meje... ampak takrat so rekli, zato da zahodnjaski sovrazni elementi poskusajo not prodret... zdaj ti isti zagovarjajo, da juznim "prijateljskim inzenirskim" elementom ne smemo zapirat mej... le kako bodo spinali zaporo meje na sever? to bo smeha...

:-)))

lpA
... evo, še en hudo pameten na totem forumu, ki ne zna brat ... khmm, ali pa nič ne razume, isti ti je kurac ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2746551] 07.12.18 13:23 · odgovor na: najobj (#2746546)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [bobek13]
> > [bc123a]
> > > [pirdih]
> > > A nismo pred časom že razčistili, da gre pri plačilu dr.med.-ov za odhod iz Slovenije za eno orenk diskriminacijo in da pravno ne gre skozi zaračunati diplomantu za odhod iz Slovenije?
> >
> > Smo, ampak enih se se kar ne prime in je treba ponavljati znova in znova.

> najbolj zabavno pa je, da so to ponavadi apologeti onih, ko so enkrat ze zapirali meje... ampak takrat so rekli, zato da zahodnjaski sovrazni elementi poskusajo not prodret... zdaj ti isti zagovarjajo, da juznim "prijateljskim inzenirskim" elementom ne smemo zapirat mej... le kako bodo spinali zaporo meje na sever? to bo smeha...
>
> :-)))
>
> lpA

... evo, še en hudo pameten na totem forumu, ki ne zna brat ... khmm, ali pa nič ne razume, isti ti je kurac ...
res je, isti ku*ac... :-) tak da sploh ne vem kaj se razburjas... :-) sploh pri vsej silni pameti... :-) nasloni se nazaj na fotelj in uzivaj v neumnosti... :-) nasi al svoji pa naj vsak zase presodi... ;-)

lpA

lpA
najobj sporočil: 31.869
[#2746552] 07.12.18 13:26 · odgovor na: bobek13 (#2746551)
Odgovori   +    1
[bobek13]
> [najobj]
> > [bobek13]
> > > [bc123a]
> > > > [pirdih]
> > > > A nismo pred časom že razčistili, da gre pri plačilu dr.med.-ov za odhod iz Slovenije za eno orenk diskriminacijo in da pravno ne gre skozi zaračunati diplomantu za odhod iz Slovenije?
> > >
> > > Smo, ampak enih se se kar ne prime in je treba ponavljati znova in znova.
>
> > najbolj zabavno pa je, da so to ponavadi apologeti onih, ko so enkrat ze zapirali meje... ampak takrat so rekli, zato da zahodnjaski sovrazni elementi poskusajo not prodret... zdaj ti isti zagovarjajo, da juznim "prijateljskim inzenirskim" elementom ne smemo zapirat mej... le kako bodo spinali zaporo meje na sever? to bo smeha...
> >
> > :-)))
> >
> > lpA
> ... evo, še en hudo pameten na totem forumu, ki ne zna brat ... khmm, ali pa nič ne razume, isti ti je kurac ...

res je, isti ku*ac... :-) tak da sploh ne vem kaj se razburjas... :-) sploh pri vsej silni pameti... :-) nasloni se nazaj na fotelj in uzivaj v neumnosti... :-) nasi al svoji pa naj vsak zase presodi... ;-)

lpA

lpA
... čuj, lpA si dvakrat napisal ...
pirdih sporočil: 210
[#2746554] 07.12.18 13:33 · odgovor na: anon-207617 (#2746525)
Odgovori   +    3
Plačljiv študij (že samo opcija s 1000 eur depozita, ki bi ga ob diplomi dobil nazaj) v Slo ne gre skozi, so še vedno po Ljubljani grafiti "STOP ŠOLNINE" :)
Tukaj se združijo študentarija, sindikati in upokojenci. Verjetno bi še na GZS dobili kurjo polt ob taki ideji in se raje pridružijo sindikalistom v tem boju.

Ti bi s tem rad zarezal v eno od prapočel enakosti slovenske družbe?
In se nato kot John Wayne / Clint Eastwood usedel na ekspres vlak in se v prvem razredu odpeljal v sončni zahod Svobodni Evropi naproti. :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2746576] 07.12.18 14:41 · odgovor na: anon-207617 (#2746525)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Denimo da bi studij medicine stal 30k na leto - predpostavljam da bi bil tako zaradi kompleksnosti kot zaradi trzne vrednosti najbrz dalec najdrazji placljiv studij - zdaj ce ti bodo to placali starsi, ali nemcija, ali bos dobil kredit od banke... tvoja stvar. Hkrati pa MZZ ali ZZZS ali ZADZ (zemljariceva agencija za dostopnost zdravstva) razpise ponudbo za 100 ali 200 solnin na leto, kolikor so pac potrebe, kjer ti krijejo teh cca 30K na leto, torej skupaj kakih 200 jurjev, in ko si zdravnik izobrazen na stroske drzave si ji 200 jurjev dolzan, in ne da se defaultat na student debt. Ker je trzno tak dolg v sloveniji iz nic precej hromeca stvar, ti ga krediter (ministrstvo za zdravje) radodarno zapakira v 40 let (kot je delovna doba) brez obresti; vracal mu bos 420 na mesec od vsake BRUTO place ki jo dobis (od krediterja - ministrstva). Ce ali ko gres ven, si pa od takrat dolzan preostali znesek - s splosnimi zamudnimi obresti, ce ga ne placas.

Po 20 letih rasti place in inflacije bos preostalih 100 jurjev lahko komot vrnil takoj in sel kamorkoli - privat ali v tujino - ampak hkrati bos na okolje navezan in 420 bruto bo bagatela.
Ta resitev je dobra samo dotlej, dokler ne slisis da imajo slovenski dijaki moznost pod enakimi pogoji kot domacini studirati kjerkoli po EU, tudi v drzavah, kjer so bile solnine, pa so jih ukinili, in drzavah kot je vas Brexitland, kjer je letnik bistveno cenejsi (3000-9000 GBP).

Skratka, takoj po sprejemu taksnega bistrega predloga, bi se zacele na slovenskih dveh medicinskih faksih delati pajcevine.

Sicer pa strogo teoreticno razmisljava podobno. Jaz ze leta tupim folku da nasi faksi dejansko kopljejo globoko izgubo, ki se potem socializira s tem, da so stroski po glavi na leto cirka 4000-7000 EUR, na koncu pa studenti z diplomo zasluzijo 150 EUR na mesec vec kot brez diplome (ce pridejo iz dobrega faksa, kaksnega od tehniskih ali naravoslovnih) ali pa se precej manj kot brez diplome.

Predstavljaj si, da za 30.000 EUR v 5 letih izobrazis inzenirja, ki napreduje iz "vodje obrata IV" v "vodjo obrata III" in dobi namesto 850 EUR jurja place. Z dohodnino od te razlike nikoli ne pokrije tistih 30K, ki jih je drzava zanj placala.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2746578] 07.12.18 14:51 · odgovor na: bc123a (#2746576)
Odgovori   +    0
[bc123a]
tudi v drzavah, kjer so bile solnine, pa so jih ukinili, in drzavah kot je vas Brexitland, kjer je letnik bistveno cenejsi (3000-9000 GBP).
Evo pa sem se spet nekaj naucil o moji novi domovini! Svasta. Sem mislil da smo blizje ameriskim tarifam.

Zato je tle blizu mene pol folka s kitajske - univerza je zaresna, pa hudo poceni. No, crnci in pakistanci vsseno raje bmwje pimpajo, kot da bi studirali.

Okej, moj predlog s solninami mecem v kos in te vprasam... zakaj studenti ze zdaj po srednji soli ne gredo en masse na uporabne fakse v nemcijo in britanijo, ki jim sledi globalno povprasevanje kapitala, ne pa da derejo v kvazifakse sr slovenije? Jaz bi rekel da pac zato, ker ni komot pri 18ih it v Heidelberg (tja bi jaz sel Heideggra brat :-))), ce ti v Dupleku nic ne manjka. In so stranski stroski, poleg solnin...?
siap sporočil: 2.195
[#2746601] 07.12.18 16:46 · odgovor na: anon-207617 (#2746578)
Odgovori   +    0
Ne diraj mi otadzbinu,hehe :-)
hostamox sporočil: 8.460
[#2746754] 08.12.18 21:20 · odgovor na: anon-207617 (#2746578)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> tudi v drzavah, kjer so bile solnine, pa so jih ukinili, in drzavah kot je vas Brexitland, kjer je letnik bistveno cenejsi (3000-9000 GBP).

Evo pa sem se spet nekaj naucil o moji novi domovini! Svasta. Sem mislil da smo blizje ameriskim tarifam.

Zato je tle blizu mene pol folka s kitajske - univerza je zaresna, pa hudo poceni. No, crnci in pakistanci vsseno raje bmwje pimpajo, kot da bi studirali.

Okej, moj predlog s solninami mecem v kos in te vprasam... zakaj studenti ze zdaj po srednji soli ne gredo en masse na uporabne fakse v nemcijo in britanijo, ki jim sledi globalno povprasevanje kapitala, ne pa da derejo v kvazifakse sr slovenije? Jaz bi rekel da pac zato, ker ni komot pri 18ih it v Heidelberg (tja bi jaz sel Heideggra brat :-))), ce ti v Dupleku nic ne manjka. In so stranski stroski, poleg solnin...?

Te računice so narejene tudi za slo fakse. Na veterini je tako letnik med 10.000-15.000. Na medicini dvomim, da je kaj več. V soseščini pa po spominu Sarajevo, Srbija-medicina ranga 5.000. Zagreb pa je mal dražji.
- evo 12 jurjev mse.mef.unizg.hr/adm...plications

beograd 2500 eur , 7000 dolarjev v ang.

fakulteti.edukacija....u-beogradu
bc123a sporočil: 48.253
[#2747246] 11.12.18 21:13 · odgovor na: anon-207617 (#2746578)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Evo pa sem se spet nekaj naucil o moji novi domovini! Svasta. Sem mislil da smo blizje ameriskim tarifam.
Ne vem kaksne so solnine za folk izven EU, a za domace prebivalce so bile 3K GBP na letnik, potem pa so nekaj tezili da bodo sli na 9K GDP pa ne vem ce je slo skozi. Zaradi EU morajo pod temi pogoji sprejemati tudi Evropejce, tujim tujcem pa lahko zacolajo karkoli.
Zato je tle blizu mene pol folka s kitajske - univerza je zaresna, pa hudo poceni. No, crnci in pakistanci vsseno raje bmwje pimpajo, kot da bi studirali.

Okej, moj predlog s solninami mecem v kos in te vprasam... zakaj studenti ze zdaj po srednji soli ne gredo en masse na uporabne fakse v nemcijo in britanijo, ki jim sledi globalno povprasevanje kapitala, ne pa da derejo v kvazifakse sr slovenije? Jaz
Kdo pa pravi da ne gredo? Baje jih gre za nekaj razredov maturantov na leto studirat v tujino, in baje se ta manjko opazi. Ne vem detajlov, ampak za to sem slisal ze vec kot 4 leta nazaj.

Kdo ostane? Tisti, ki lahko tudi v sloveniji gre na dober faks in lahko vseeno brez tezav dobi sluzbo v tujini (nekateri inzenirski faksi, CE je student dovolj priden in zagret, ni pa da bi bilo to samoumevno, ce se vleces skozi faks glih da za gre bos pac imel poden diplomo), in tisti, ki z namenom gredo studirat na fakse kjer lahko pades samo po stopnicah, in sicer je ta namen da bodo "imeli izobrazbo da jim ne bo treba delat".
pirdih sporočil: 210
[#2747291] 12.12.18 09:39 · odgovor na: bc123a (#2747246)
Odgovori   +    1
[bc123a]
...in tisti, ki z namenom gredo studirat na fakse kjer lahko pades samo po stopnicah, in sicer je ta namen da bodo "imeli izobrazbo da jim ne bo treba delat".
Ni nujno taka motivacija za študij. Obstaja še bolj absurdna: tole študiram za dušo, ker me stvar zanima/veseli, delal(a) bom pa itak nekaj čisto drugega, nekaj kar nima veze z izobrazbo.

In tako imaš diplomirane in magistrirane tajnice; pa strokovne sodelavce, ki po smeri izobrazbe nimajo veze s stroko, v kateri delajo ... ...
Pogoj za neko delovno mesto v državni upravi je velikokrat, ne pa vedno, stopnja izobrazbe - smer ni pomembna, važno je, da imaš narejen nek poljuben faks. In kandidatov, ki izpolnjuje ta pogoj, je dovolj.

In tako se sklene krog: študiral si nekaj za dušo, delal boš pa, kar pač bo.


Da izkoristim priliko, ko že ravno pišem na forum:

Plača takoj po diplomi?
svetovalec III v državni upravi - cca 30. plačni razred (pripravnika za ene pol leta skantajo par razredov niže)

Za primerjavo še delovni mesti v JS, kjer je zahtevana specifična izobrazba:
-frišni učitelji - cca 30. razred
-zdravniki pripravniki, včasih so bili sekundariji 6 mesecev (frišen dr.med., nima še opravljenega strokovnega izpita) - cca 30. razred
-o vzgojiteljicah ti več veš.
-mladi raziskovalci - cca 30. razred

Učitelji po strokovnem izpitu počasi začnejo svojo vso kariero trajajočo pot proti cca 40. razredu.
Sobni zdravnik z opravljenim strokovnim izpitom je cca 35. razred, zdravniki specializanti skočijo v cca 40. razred
Doktoriran mladi raziskovalec, če postane asistent z doktoratom skoči v cca 40. razred.

Bruto vrednosti:
30. razred: 1.373,40
35. razred: 1.670,94
40. razred: 2.032,98

vrednosti plačnih razredov:
www.mju.gov.si/filea...9.2016.doc

katalog delovnih mest/nazivov in pripadajoči plačni razredi:
www.mju.gov.si/si/de...n_nazivov/
bc123a sporočil: 48.253
[#2747475] 12.12.18 17:05 · odgovor na: (#2747295)
Odgovori   +    0
[rename]
Zanimiv ta slovenski trg delovne sile.
Programerja (začetnika) ne boš dobil za manj kot 2500 bruto plače.
Če pa je suveren pri svojem delu, pa se začne pri 3500 in navzgor.
Dejansko na faksih primanjkuje asistentov.

Strani: 1 2 3