11 ur
Najbolj brani članki danes
12 ur
Vlada za direktorico statističnega urada imenovala Apolonijo Oblak Flander
13 ur
Tesla zaradi varnostnih razlogov odpoklicala model poltovornjaka
14 ur
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier. Trije sodniki menijo, da je taka "grožnja" protiustavna 5
14 ur
Bruselj: platforme Pornhub, Stripchat in Xvideos bodo morale izpolnjevati najstrožje obveznosti EU 4
14 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani 1
14 ur
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
15 ur
Ko se upokoji vodja gradnje
16 ur
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
16 ur
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
17 ur
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
17 ur
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
17 ur
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov 2
17 ur
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
18 ur
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
18 ur
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
18 ur
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
19 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
19 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
19 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Italija proti EU: kdo bo prvi popustil?

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.959
[#2743524] 20.11.18 19:23
Odgovori   +    13
Gospod Tadej.

Državno-obvezniški trgi so v rokah pomembnih in maloštevilnih ljudi, ki se ob kavi dogovore, kako bo in kako bodo zagato, imenovano Italija, reševali.
Vedno pogledajo, koliko ima ta država državnega premoženja, ki bo lahko unovčeno za poplačilo. Vedo tudi, da tak ukrep takoj uniči vsakršnega oblastnika, ki bi se hecal z njimi.

Problem Italije niso zunanji upniki. Ti kontrolirajo bonitetne službe, imajo vse mogoče informacije in bodo vedno zavarovani.

Problem je država sama, ki je ujeta v generacijske škarje, ker ji migracije hkrati dovajajo svežo kri in hkrati notranje razjedajo. Ker današnji mladi Italijani niso garači, kot so bili njihovi stari starši, ki so tudi množično šli v Ameriko in drugam ter tam gradili države.

Italija izgublja človeške resurse in njih kupna moč je odraz tega. Ta proces pri njih teče intenzivno že 25 let. Sedanja politika želi to popraviti, vendar populisti morda nimajo znanj, vprašanje če tudi potrpežljivost.

Vse skupaj je precej težko za tako okorno državo. Kot star in potraten tanker; ne veš, kdaj bi ga menjal... če sploh kdaj. Veš pa, da tako naprej ne gre.

In če gremo nazaj k finančnim trgom: Upniki vedo, da imajo Italijani premoženje, vendar če jim ga odvzamejo, bodo spravili mlade v še težji položaj, v katerem so. In včasih je treba ljudem nekaj vzeti, da se zbudijo in začno delati. Kot z Grčijo. Težka pilula ali lekcija, ampak nekje je treba začeti. (Grčija je bila test za morebitne večje zalogaje - kot npr. Italija.)

Temeljno vprašanje, ali sedanji populisti znajo in zmorejo tanker hitro, v nekaj letih posodobiti oziroma celo zamenjati z novim. Dvomim. Težka, težka naloga.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2743525] 20.11.18 19:44
Odgovori   +    3
Dogodki v Evropski uniji se ne dajo kar tako pojasniti, ne rečem, da so nekakšne zarote, dogajajo pa se čudne in nerazumljive stvari, ki jih niti modri analitiki ne morejo obrazložiti. Francija, ki tudi kot Italija krši pravila EU je od meseca septembra/2017 do meseca avgusta/2018 kupila za 40 milijard ameriških obveznic seveda v dolarjih, v istem času se Macron in Trump kot nekaj dajeta in kregata. Zakaj ni Francija npr. kupila nemških obveznic v evrih, Italija ima v svoji lasti za 40 milijard ameriških obveznic, zakaj nima npr. francoskih obveznic v evrih, Belgija ima 165 milijard, Irska 290 milijard, Luksemburg, ki je tudi v evroconi pa 227 milijard...Vprašanje je, če sploh največje države EU verjamejo v evro?
Ameriški dolg oz. lastniki ameriških državnih obveznic v letu 2018 na: ticdata.treasury.gov...sh/mfh.txt od leta 2000 do leta 2017 na: ticdata.treasury.gov...hhis01.txt
kzupanc sporočil: 10.519
[#2743601] 21.11.18 10:10 · odgovor na: FIN-379669 (#2743524)
Odgovori   +    1
Da. Hotel sem nekaj pisati, da ni vse v številkah, ampak v dojemnaju, kakšni so potenciali neke države. In to dojemanje Italije je že pri meni precej jasno in zanesljivo; kaj šele pri tistih, ki obračajo stotine in tisoče milijard evrov ali dolarjev.

Strani: 1