Strani: 1 2

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2742108] 13.11.18 08:16 · odgovor na: macon (#2742092)
Odgovori   +    2
[kren]
[Endimion]
> [spiderman]
> A se to samo meni zdi, da so v (javnosektorskih?) sindikatih predsedniki vedno neke osebe s srbskimi priimki.
> .
> Sami "tapravi garači" :-/.
Štrukelj?
Posedi?
Kuštrin?


I Rest my case...
Ne sprenevedaj se: Dragan Stanković, Zvonko Vukadinović, Zoran Petrovič, Goran Lukić, Dušan Miščević, Mladen Jovičić, Goran Rajić, Predrag Topić, Drago Ščernjavič, Dejan Stefanović, Lidija Jerkič...
Za Lidijo Jerkič smo ugotovili da je rojena Jenko, in ko so jo povezovali z slovesnkim generalom Jerkičem, se je izkazalo da je tudi ta priimek slovenski

Ščernjavič je po mojem vedenju slovenski priimek, najpogostejši v Prekmurju ali Pomurju

Goran Lukić ne dela v sindikatih

Mladen Jovičić ni dejaven v sidikatih povezanih z javnim sektorjem, ampak je (bil?) dejaven v sindikatu žerjavistov v Luki KP. In kolikor vem, Luka ni javni sektor ampak delniško podjetje, ki kotira na LJ borzi

Dejan Stefanović je predsednik sindikata slovenskih nogometašev. Prvič slišim, da so nogoetaši zaposleni v javnem sektorju

Predrag Topić je Predsednik Sindikata izvajalcev pristaniških storitev (SIPS)

Zoran Petrovič je bil do poleti 2017 predsednik enega od sindikatov na Policiji. Sicer je pa Petrivč 118 najbolj pogost priimek v Sloveniji in ni srbskega izvora, razen če meniš da je Rok Petrovič bil srbski smučar

Za 7 od 11 sem ti že dokazal, da imajo slovenski priimek, ali pa niso v sindikatih javnega sektorja. Več se mi neda, se mi gabi razpravljati s tami blebetači!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2742136] 13.11.18 09:52 · odgovor na: anon-178149 (#2742108)
Odgovori   +    0
No, in sedaj me je dokazani lažnovec ali blebetač, kar vam je ljubše kren dal na listo blokiranih. Hvala lepa, lažnivci kometirajte med seboj, meni se jih ne da več prepričevati zblojncev
najobj sporočil: 31.919
[#2742154] 13.11.18 10:28 · odgovor na: macon (#2742092)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.11.2018 10:29
[macon]
> [MarijanMacek]
> > [siap]
> > Polpismen dr.
> > se enkrat preberi kaj je "kren" napisal.
> >
> > Imajo srbske priimke !!!
> >
> > Se naprej zelim prepirljiv vecer
> Kot sem že pokazal, Jerkič ni srbski priimek, kakor ni Semolič in še cel kup slovenskih priimkov na -ič, recimo Pavlič, Drobnič, Ivančič, ...
>
>
> Sicer pa vsi blebetači, vključno s teboj, najbolj pogosti slovenski priimki so menda na -ič, vir: rodoslovje.si/index....enoslovje:
>
> Najstarejši izpričani slovenski priimki so iz 13. stoletja (Trst, Beneška republika), glavnina priimkov pa je pričela nastajati šele v 16. in 17. stoletju. V Sloveniji je znanih okoli 70.000 priimkov. Tipični slovenski priimki so na –šek ter –nik in kažejo na krajevni izvor (toponimiki). Najbolj številčna skupina pa so slovenski priimki na –ič [Torkar, 5].
>
> In vsa debata nima nobene zveze s prepirljivostjo, GRE ZA RESNICO napram LAŽI! Pa zato ni potrebno biti doktor znanosti, dovolj je fukcionalna pismenost, kar mnogim tukaj manjka.
Vse, ki jih je napisal, razen Jerkič, so srbski. Kaj se torej sprenevedaš?

Mene je presunil spisek zaposlenih v sodstvu še pod Maslešu. Največ tretjina je imela slovenski priimek, ostali so bili pretežno iz drugih delov Jugoslavije. Zdi se mi, da je bil 14. na začetku nedvomno slovenski (in nisem vzel Masleša za slovensko).

Verjetno je kje na netu, poišči in se zamisli, kje živiš. To so namreč pomembne sistemske in donosne zaposlitve.
... čuj, zaradi velike odmevnosti med Slovenci tega glih ni treba preveč iskat po netu, ampak ker neke pretirane donosnosti glih nista imela, me zanima, če sta Goran Dragić in Luka Dončić bila sistemsko pomembna za neponovljiv uspeh slovenskega športa, kot je bil naslov evropskih prvakov v košarki ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...012&single sem včeraj krenemu zarukanemu šovinistu napisal, da se ne bom ponavljal ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2742156] 13.11.18 10:33 · odgovor na: anon-178149 (#2742136)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Jaz nimam ignoriranih, blokiral nikogar nisem niti ne bom. Midva sva verjetno med starejšimi na tem forumu, življenje nas je naučilo, da obstajajo različna mnenja in nimamo vedno prav pa vendar se treba soočiti tudi z mnenjem, ki je popolnoma različno od našega in forumsko življenje gre naprej. Te blokade in ignore mi niso najbolj jasne, razumel bi, da nekdo ne želi brati mojih umotvorin in me blokira, zakaj pa mi onemogoča branje svojih si ne morem razložiti, raje naj mi prepreči možnost odgovora (komunikacije, če me že ne mara), samo to je že pretežka naloga za Crta in programerje. Sicer, tisti, ki ne prenese sočne forumske debate, npr. če jaz moram prenesti žig davčnega utajevalca (lopova, tatu, finančnega zločinca) kako je podjetnike krstil Mesec, potem lahko tudi zaposleni v javnem sektorju prenesejo besedico parazit, sicer tisti, ki ga ta beseda žali že ve, da je v njej kanček resnice.
linaprin sporočil: 771
[#2742169] 13.11.18 10:43 · odgovor na: Endimion (#2741946)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.11.18 22:22
[Endimion]
> [spiderman]
> A se to samo meni zdi, da so v (javnosektorskih?) sindikatih predsedniki vedno neke osebe s srbskimi priimki.
> .
> Sami "tapravi garači" :-/.

Štrukelj?
Posedi?
Kuštrin?


I Rest my case...
Marionete... ti pa naivnež...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2742176] 13.11.18 11:06 · odgovor na: (#2742172)
Odgovori   +    0
[kren]
Eno je, če ima nekdo različno mnenje, drugo pa, če teži do nezavesti, ker je pač težak in uživa v teženju. Hvalabogu, da ima ta forum funkcijo (totalni) ignore.
Kaj je totalni ignore? Obstaja tudi netotalni?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2742182] 13.11.18 11:20 · odgovor na: (#2742178)
Odgovori   +    0
[kren]
Totalni ignore ignoriranim skrije moje objave in ne morejo odgovarjati.
Torej, če nekoga ignoriraš ti vidiš njegove objave on pa ne vidi tvojih?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2742189] 13.11.18 11:31 · odgovor na: (#2742184)
Odgovori   +    0
[kren]
Ja, če obkljukaš ignoriranim skrij moje objave.
Ne moreš pa jih skriti, če "ignorirani" stopi na portal Financ iz brskalnika na katerem se ne prijavi ali na brskalniku kje je prijavljen odpre okno brez beleženja zgodovine in brska po Financah brez prijave.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2742291] 13.11.18 17:56 · odgovor na: anon-317028 (#2742156)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
>

Jaz nimam ignoriranih, blokiral nikogar nisem niti ne bom. Midva sva verjetno med starejšimi na tem forumu, življenje nas je naučilo, da obstajajo različna mnenja in nimamo vedno prav pa vendar se treba soočiti tudi z mnenjem, ki je popolnoma različno od našega in forumsko življenje gre naprej. Te blokade in ignore mi niso najbolj jasne, razumel bi, da nekdo ne želi brati mojih umotvorin in me blokira, zakaj pa mi onemogoča branje svojih si ne morem razložiti, raje naj mi prepreči možnost odgovora (komunikacije, če me že ne mara), samo to je že pretežka naloga za Crta in programerje. Sicer, tisti, ki ne prenese sočne forumske debate, npr. če jaz moram prenesti žig davčnega utajevalca (lopova, tatu, finančnega zločinca) kako je podjetnike krstil Mesec, potem lahko tudi zaposleni v javnem sektorju prenesejo besedico parazit, sicer tisti, ki ga ta beseda žali že ve, da je v njej kanček resnice.
Čuj midva sva v enem finem ambivalentnem "odnosu". Kakor te pogosto "napadam" v debata JS usmeritve, so mi pa tvoji ne-JS pogledi običajno prav všeč. Še + dobivaš kar pogosto. Ampak nekoga ingnoritat, se pravi brat njegovo pošro, pri čemer tvoja ni vidna mi je pa povsem tuje dejanje. Se pa bojim, da svet vedno bolj rine v ekstrem, ko se dve podmnožici med seboj sploh več ne nagovarjata, vsaka živi v svojem svetu, vendar na istem palentu.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2742297] 13.11.18 18:15 · odgovor na: spiderman (#2742065)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 13.11.18 18:15
[spiderman]
> [kren]
> Ne sprenevedaj se: Dragan Stanković, Zvonko Vukadinović, Zoran Petrovič, Goran Lukić, Dušan Miščević, Mladen Jovičić, Goran Rajić, Predrag Topić, Drago Ščernjavič, Dejan Stefanović, Lidija Jerkič...

Hvala.
.
Mi nismo došli raditi,
mi smo došli zaraditi.
press
:-) :-)
.
Nek rade Slovenci :-)
mogoče si še ti iz srbije.....

zgleda da je admin na dopustu....
ampak glavn da sm jaz že "100" let v čakalnici!!!
macon sporočil: 12.861
[#2742299] 13.11.18 18:27 · odgovor na: anon-178149 (#2742108)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
[kren]
> [Endimion]
> > [spiderman]
> > A se to samo meni zdi, da so v (javnosektorskih?) sindikatih predsedniki vedno neke osebe s srbskimi priimki.
> > .
> > Sami "tapravi garači" :-/.

> Štrukelj?
> Posedi?
> Kuštrin?
>
>
> I Rest my case...
>Ne sprenevedaj se: Dragan Stanković, Zvonko Vukadinović, Zoran Petrovič, Goran Lukić, Dušan Miščević, Mladen Jovičić, Goran Rajić, Predrag Topić, Drago Ščernjavič, Dejan Stefanović, Lidija Jerkič...
>

Za Lidijo Jerkič smo ugotovili da je rojena Jenko, in ko so jo povezovali z slovesnkim generalom Jerkičem, se je izkazalo da je tudi ta priimek slovenski

Ščernjavič je po mojem vedenju slovenski priimek, najpogostejši v Prekmurju ali Pomurju

Goran Lukić ne dela v sindikatih

Mladen Jovičić ni dejaven v sidikatih povezanih z javnim sektorjem, ampak je (bil?) dejaven v sindikatu žerjavistov v Luki KP. In kolikor vem, Luka ni javni sektor ampak delniško podjetje, ki kotira na LJ borzi

Dejan Stefanović je predsednik sindikata slovenskih nogometašev. Prvič slišim, da so nogoetaši zaposleni v javnem sektorju

Predrag Topić je Predsednik Sindikata izvajalcev pristaniških storitev (SIPS)

Zoran Petrovič je bil do poleti 2017 predsednik enega od sindikatov na Policiji. Sicer je pa Petrivč 118 najbolj pogost priimek v Sloveniji in ni srbskega izvora, razen če meniš da je Rok Petrovič bil srbski smučar

Za 7 od 11 sem ti že dokazal, da imajo slovenski priimek, ali pa niso v sindikatih javnega sektorja. Več se mi neda, se mi gabi razpravljati s tami blebetači!
Ok, hvala za pojasnilo. A ni Lukić bil pri ZZZS? Petrovič je lahko slovenski priimek ali pa ne.
pobalin sporočil: 14.456
[#2742326] 13.11.18 21:22 · odgovor na: (#2742011)
Odgovori   +    2
[kren]
Dejstvo je, da je Jerkič srbski priimek.
Dejstvo je, da si ti zadrt, omejen in zaplankan.
www.slovenska-biogra...?q=Jerkič
pobalin sporočil: 14.456
[#2742336] 14.11.18 01:09 · odgovor na: (#2742333)
Odgovori   +    3
[kren]
Kaj hočeš povedat? Da je Jerkič (samo) slovenski priimek, ne pa srbski? Čeprav je v Srbiji več Jerkičev, kot v Sloveniji.
www.locatemyname.com/sr/Jerkic
Srbija: 7 milijonov prebivalcev, 449 Jerkicev = 64,1 / 1 M prebivalcev (ocena)

Slovenija: 2 milijona prebivalcev, 145 Jerkičev = 72,5 / 1 M prebivalcev
www.stat.si/ImenaRoj...ek=Jerkič
+ 13 Jerkićev
www.stat.si/ImenaRoj...ek=Jerkić

Naj samo še ponovim tvoje originalno dejstvo:
[kren]
Dejstvo je, da je Jerkič srbski priimek. Nikjer nisem omenjal narodnosti.
crt sporočil: 27.187
[#2742350] 14.11.18 07:48 · odgovor na: (#2742347)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 14.11.2018 07:51
[kren]
Prav imaš. Jerkič je nedvomno slovenski priimek. Branko in Miroslav sta pa pristni slovenski imeni, ki so ju Srbi prevzeli od nas :-P
obstaja pojem slovani, ki je starejsi od vprasanja, ali so bolj nebeski narod slovenci ali srbi.

p: dedek branko, familija sicer s koreninami iz ceske. jaz sem pa crtomir in me je preseren zakolicil v slovenski prostor. se zgodi.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2742354] 14.11.18 07:51 · odgovor na: macon (#2742299)
Odgovori   +    0
[macon]
> [MarijanMacek]
Ok, hvala za pojasnilo. A ni Lukić bil pri ZZZS? Petrovič je lahko slovenski priimek ali pa ne.
Bil je nekje do leta 2016, 2. občni zbor delavske svetovalnie je sklical 20.12.16. Petrovič je pa lahko primek od Južne Srbije, črne gore pa do SZ Slovenije, zato z njim ne kar takoj oplet da je srbski. Je bilo lepo prikazano na primeru Jerkič. Na prvi pogled je edino merilo končnica č ali ć. Toda ni zanesljivo. Sicer je spriimki težava, še v eni znani družini se je en brat pisal Avsenik, drugi pa Ovsenik in ni vrag da ni zamnejav tudi pri končnici ić/ič.

Si že kdaj pomislil o razmerah na Koroškem, za Karavankami. Eden največjih narodnih buditeljev in publicistov se je pisal Einspiler, tebi podobni bi ga na osnovi imena obkladali z nemčurjem, največji nemčurji na Koroškem se pa tipično kitijo s spačenimi slovenskimi priimki. In če pogledaš spisek znanih koroških slovencev jih ima skoraj 1/3 nemške priimke (Wieser, Messner, Tischler, Scnabl, Wrolich, Erlich...). In nenazadnje te lahko ime hudo zapelje, eden najbolj znaih vojnih zločincev je recimo Odilo Lothar Ludwig Globočnik (21 April 1904 – 31 May 1945) was an Austrian war criminal.

In kakor pravi Aridan na blogu med.over.net/forum5/...t=3452808:

"meni je pravil en avstrijski župnik, da ta najhujši nemčurji vseeno preklinjajo in se spovedujejo slovenščini."

Podobno ni smiselno deliti ljudi po priimkih, važno je kaj se čutijo, saj drugače se narodne pripadnosti ne da določiti, razen mogoče tako kot pri Judih, kjer je merodajna pripadnost matere in ne očeta veri/narodnosti.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2742356] 14.11.18 08:09 · odgovor na: crt (#2742350)
Odgovori   +    0
[crt]
> [kren]
> Prav imaš. Jerkič je nedvomno slovenski priimek. Branko in Miroslav sta pa pristni slovenski imeni, ki so ju Srbi prevzeli od nas :-P

obstaja pojem slovani, ki je starejsi od vprasanja, ali so bolj nebeski narod slovenci ali srbi.

p: dedek branko, familija sicer s koreninami iz ceske. jaz sem pa crtomir in me je preseren zakolicil v slovenski prostor. se zgodi.
Končno eden pameten, ki je sposoben videti širše....ker če gremo dovolj daleč, imamo vsi korenine tam nekje v Afriki.....
crt sporočil: 27.187
[#2742365] 14.11.18 08:50 · odgovor na: (#2742364)
Odgovori   +    2
nimam izdelanega mnenja o tem (na splosno sem slab sogovornik za narodnostno tematiko), zelel sem samo poudariti, da ime ni nujno nekaj specificnega za nek danasnjo nalepko.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2742370] 14.11.18 08:58 · odgovor na: (#2742364)
Odgovori   +    1
[kren]
> [crt]
> ali so bolj nebeski narod slovenci ali srbi.

Da mi ne bi kdo očital sovraštva do Srbov: tudi sam imam srbske prednike. In kot že rečeno kar nekaj dobrih srbskih prijateljev.

Sploh ne gre za to, kateri narod je bolj nebeški, ampak za preprosto dejstvo, da je v nekaterih poklicih nadpovprečno število oseb s srbskimi priimki. Recimo v vojski, med varnostniki, pa tudi med sindikalisti. Ampak očitno za nekatere že navajanje preprostih dejstev pomeni zadrtost, omejenost, zaplankanost in sovraštvo do Srbov.
A na oni stavek - tapravi garači- pa kar pozabljaš. S tem si dal neko noto svojemu zapisu, da si doživel odmev, kot ga pač si. To da so razporejeni po posameznih poklicih bolj, kot po drugih, pa je tudi zelo vprašljivo. Recimo Goran Rajič je že dolgo v penziji, bil je v sindikatu nepoklicno, drugače diplomirani psiholog, ki je bil pravi garač! Dokler je bil on v službi na mariborski občini, so investicije opravljali tisti, ki so se dokazali z referencami in delom, niti na misel ni prišla nobenemu kaka korupcija, ko so ga odkanglali, pa je merilo vse drugo,samo reference ne. Sicer pa trdim, da je priimkov na -ić veliko več kot v sindikatih, vojski... v raznih s.p. in sploh je brez veze nekoga soditi po priimku. Iz tega pač ne moreš sklepati kako priden ali pameten, oziroma kakšen garač je kdo.
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2742380] 14.11.18 09:19 · odgovor na: (#2742372)
Odgovori   +    1
[kren]
> [helena45]
> A na oni stavek - tapravi garači- pa kar pozabljaš. S tem si dal neko noto svojemu zapisu, da si doživel odmev, kot ga pač si.

Tega nisem jaz napisal.
Sem preverila, se ti opravičujem. Odgovor bi morala napisati spidermanu, on je začel v tem tonu.
macon sporočil: 12.861
[#2743047] 17.11.18 22:44 · odgovor na: anon-178149 (#2742354)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: macon 17.11.2018 22:44
[MarijanMacek]
> [macon]
> > [MarijanMacek]
> Ok, hvala za pojasnilo. A ni Lukić bil pri ZZZS? Petrovič je lahko slovenski priimek ali pa ne.

Bil je nekje do leta 2016, 2. občni zbor delavske svetovalnie je sklical 20.12.16. Petrovič je pa lahko primek od Južne Srbije, črne gore pa do SZ Slovenije, zato z njim ne kar takoj oplet da je srbski. Je bilo lepo prikazano na primeru Jerkič. Na prvi pogled je edino merilo končnica č ali ć. Toda ni zanesljivo. Sicer je spriimki težava, še v eni znani družini se je en brat pisal Avsenik, drugi pa Ovsenik in ni vrag da ni zamnejav tudi pri končnici ić/ič.

Si že kdaj pomislil o razmerah na Koroškem, za Karavankami. Eden največjih narodnih buditeljev in publicistov se je pisal Einspiler, tebi podobni bi ga na osnovi imena obkladali z nemčurjem, največji nemčurji na Koroškem se pa tipično kitijo s spačenimi slovenskimi priimki. In če pogledaš spisek znanih koroških slovencev jih ima skoraj 1/3 nemške priimke (Wieser, Messner, Tischler, Scnabl, Wrolich, Erlich...). In nenazadnje te lahko ime hudo zapelje, eden najbolj znaih vojnih zločincev je recimo Odilo Lothar Ludwig Globočnik (21 April 1904 – 31 May 1945) was an Austrian war criminal.

In kakor pravi Aridan na blogu med.over.net/forum5/...t=3452808:

"meni je pravil en avstrijski župnik, da ta najhujši nemčurji vseeno preklinjajo in se spovedujejo slovenščini."

Podobno ni smiselno deliti ljudi po priimkih, važno je kaj se čutijo, saj drugače se narodne pripadnosti ne da določiti, razen mogoče tako kot pri Judih, kjer je merodajna pripadnost matere in ne očeta veri/narodnosti.
Globočnik se menda nikoli ni odrekal slovenstvu in se je striktno podpisoval s č v priimku.

Kdo so meni podobni? :)

Strani: 1 2