34 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
49 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
55 min
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
3 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
4 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli

Strani: 1 2

bobek13 sporočil: 4.301
[#2742507] 14.11.18 21:59 · odgovor na: crt (#2742481)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bobek13 14.11.2018 22:03
[crt]
hold the front page!
v ljubljano prek vikenda prihaja team rockefeller - trilaterala, da bi vplivali na zupanske volitve!
svet s pricakovanjem zre v slovenijo!

www.zurnal24.si/slov...eta-319113

in slovenski clan trilaterale je...
bobinac :P
you can't make this shit up

f*ck me sideways...

:-×

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2742511] 14.11.18 22:35 · odgovor na: (#2742161)
Odgovori   +    2
[rename]
Požar objavlja dejstva in podatke.
Ti dam samo en banalen primer, kako ultraproduktivni Požar zbira "dejstva in podatke", s katerimi garnira svoje polizdelke: v enem članku o politični kuhinji posebej poudari, da "je o tem poročal celo Bloomberg" in vstavi link na... demokracija.eu v angleščini, ki se na Bloomberg sklicuje v bombastičnem naslovu, potem pa v člančiču citira samo pol stavka z Bloomberga - jasno, brez linka nanj.

Linka pa ni zato, ker je tisti Bloombergov članek spisala beograjska dopisnica Gordana Filipović, ki je (s pomočjo Jasmine Kuzmanović) najbrž povzela sta.si in druge po internetu dosegljive medije Moje Dežele. Edina zanimivost tistega članka je v tem, da poudarja funkcijo člana sveta ECB, ker je za širni svet to bolj pomembna funkcija od guvernerja centralne banke države z manjšo ekonomsko težo od enega Münchna.

www.bloomberg.com/ne...ical-drama

Jaz bi rekel, da se moramo pogovoriti o nemarnem dejstvu, da Bloomberg novice iz ponosne samostojne neodvisne evropske Slovenije pokriva preko Beograda, ki niti v EU ni, ampak to je tema za tiče, ki preberejo še marsikaj drugega kot enega Požarja, Demokracijo in Novo24.
pobalin sporočil: 14.456
[#2742515] 14.11.18 23:02 · odgovor na: (#2742512)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 14.11.2018 23:08
Hvala za spodobno priporočilo. Jaz bi se naročil na Črtov bilten, ampak mi je enkrat namignil, da bi ta zaradi njegovih zahtev in majhnega števila naročnikov (noben ne mara vsegliharjev) najbrž stal kakšnega jurja na mesec, kar je absolutno izven mojega dosega. :-P

P.S.: Zanimivo, ko se okrog (VV) Faktorja spopadeta dva pokončna novinarja z najmanj omadeževano integriteto v deželi. :-)
topnews.si/2018/01/1...rja-1-del/
reporter.si/clanek/s...omo-626342
pobalin sporočil: 14.456
[#2742592] 15.11.18 12:20 · odgovor na: (#2742535)
Odgovori   +    0
[rename]
Priporočilo sem ti spisal zato, ker tako detajlno razkrivaš Požarjeve napake.
Predvidevam, da jih v omenjenih medijih nisi zasledil :-P.
Sem, ampak jih je manj in so podane z več šlifa. Kar se tega tiče sem bil snob že v komunizmu in ostal skozi vso retrogradno tranzicijo.
Aja, pa ne pozabit volit Jankovića, ker Logar nima pravega nasmeha na obrazu, ko govori.
Eh...
najobj sporočil: 31.910
[#2742604] 15.11.18 13:06 · odgovor na: pobalin (#2742515)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Hvala za spodobno priporočilo. Jaz bi se naročil na Črtov bilten, ampak mi je enkrat namignil, da bi ta zaradi njegovih zahtev in majhnega števila naročnikov (noben ne mara vsegliharjev) najbrž stal kakšnega jurja na mesec, kar je absolutno izven mojega dosega. :-P

P.S.: Zanimivo, ko se okrog (VV) Faktorja spopadeta dva pokončna novinarja z najmanj omadeževano integriteto v deželi. :-)
topnews.si/2018/01/1...rja-1-del/
reporter.si/clanek/s...omo-626342
... čuj, pobalin ... evo, ko si glih pri VV Faktorju in pokončnih novinarjih z najmanj omadeževano integriteto v deželi, sem pred časom slučajno naletel na VV Faktor z gostom iz Maribora Božidarjem Novakom, ki je tukaj www.youtube.com/watc...zTZM4AWxjE med 21:35 in 22:45 kot odgovor na Požarjeva "dejstva in podatke" iz časov njegovega trpljenja pod komunističnim škornjem za železno zaveso poskrbel za neprecenljiv pogled na kisel nasmešek pokončnega borca za zamolčano resnico in antikomunista Bojana Požarja, potem ko je Božidar Novak povedal, da so Maribor v tistih časih imenovali Požarevac (= rojstno mesto Slobodana Miloševića), ker so v času komunizma za železno zaveso Maribor komandirali trije bratje Požar ali bolj natančno rečeno oče in dva strica od Bojana Požarja ... no, in ker je oddaja potekala v živo, voditelj Pertinač za Požarja neprijetne zamolčane resnice ni mogel preprečit, ampak je nadaljevanje debate o dogajanju v mariborskem "Požarevcu" bolj ali manj spretno prekinil in jo preusmeril v aktualno dogajanje v Mariboru ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2742615] 15.11.18 13:55 · odgovor na: najobj (#2742604)
Odgovori   +    1
[najobj]
ker so v času komunizma za železno zaveso Maribor komandirali trije bratje Požar ali bolj natančno rečeno oče in dva strica od Bojana Požarja ...
V času kavčičevskega liberalizma torej čisti komunajzarski nepotizem. :-)
no, in ker je oddaja potekala v živo, voditelj Pertinač za Požarja neprijetne zamolčane resnice ni mogel preprečit, ampak je nadaljevanje debate o dogajanju v mariborskem "Požarevcu" bolj ali manj spretno prekinil in jo preusmeril v aktualno dogajanje v Mariboru ...
No ja, kakšne hude napetosti ni bilo in Požar je to kar elegantno pogoltnil, saj se pubeci dobro poznajo in dobro mislijo. Meni je bolj zanimiv tisti del, ko na vprašanje, zakaj ne kandidira za župana Maribora, Požar pravi, da je navajen na novinarsko svobodo in da ga je že ena kampanja dovolj utrudila. Toliko o njegovi politični resnosti in kondiciji. :-)
najobj sporočil: 31.910
[#2742631] 15.11.18 15:12 · odgovor na: pobalin (#2742615)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.11.2018 15:17
[pobalin]
> [najobj]
> ker so v času komunizma za železno zaveso Maribor komandirali trije bratje Požar ali bolj natančno rečeno oče in dva strica od Bojana Požarja ...

V času kavčičevskega liberalizma torej čisti komunajzarski nepotizem. :-)

> no, in ker je oddaja potekala v živo, voditelj Pertinač za Požarja neprijetne zamolčane resnice ni mogel preprečit, ampak je nadaljevanje debate o dogajanju v mariborskem "Požarevcu" bolj ali manj spretno prekinil in jo preusmeril v aktualno dogajanje v Mariboru ...
No ja, kakšne hude napetosti ni bilo in Požar je to kar elegantno pogoltnil, saj se pubeci dobro poznajo in dobro mislijo. Meni je bolj zanimiv tisti del, ko na vprašanje, zakaj ne kandidira za župana Maribora, Požar pravi, da je navajen na novinarsko svobodo in da ga je že ena kampanja dovolj utrudila. Toliko o njegovi politični resnosti in kondiciji. :-)
... ja, ampak rahlo dvomim, da bi Požar prekinil pogovor in se pohvalil s svojim stricem, ki je odšel - kdor resnicoljubnemu Bojanu verjame na besedo - skupaj z liberalnim komunistom Stanetom Kavčičem, če bi prej vedel, da ga bo žlehtni Božo tako namočil s Požarevcem ...

P.S.: ker so me zanimale bolj pametne stvari, za nenavadno "pobratenje" Maribora s Požarevcem nisem vedel, spomnim pa se, da je bil en od bratov Požar prfoks na faksu, drugi pa sodnik in tako pomembne funkcije v času Popita glih niso bile rezervirane za oporečnike, tako da ima pokončni borec za zamolčano resnico in stari antikomunist Bojan kar prav, da o življenju mladega Bojana in njegovih domačih v času komunizma za železno zaveso modro molči ... aja, če mene kaj vprašaš, so Požarja bolj "utrudili" rezultati kot pa sama kampanja ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2742636] 15.11.18 15:35 · odgovor na: najobj (#2742631)
Odgovori   +    1
[najobj]
tako pomembne funkcije v času Popita glih niso bile rezervirane za oporečnike, tako da ima pokončni borec za zamolčano resnico in stari antikomunist Bojan kar prav, da o življenju mladega Bojana in njegovih domačih v času komunizma za železno zaveso modro molči
Eh, ne bodi tako zadrt. Jabolko mogoče ne pade daleč od drevesa, a Moja Dežela je izrazito reliefna, zato se veliko slovenskih jabolk lahko odkotali kar daleč stran. Poglej, kako oporečen je bil Bojan po lastnih besedah, ko je skupaj z Janšo tamlado in potem s Slivnikom še tastaro partijo od znotraj rinil v kopel demokracije, v kateri se je potem raztopila kot Kašogdžijevo truplo v kislini.
»Po diplomi sem se zaposlil na republiški konferenci ZSMS (mladinske organizacije op. p.), saj sem bil podpredsednik, član predsedstva pa je bil Janez Janša. Pozneje sem se zaposlil na CK ZKS (centralni komite partije – op. p.) kot svetovalec za mednarodne odnose, takrat je bil član CK Danilo Slivnik. Tam sem deloval kot strokovni sodelavec, nikoli pa nisem bil funkcionar. Zatem sem bil glavni in odgovorni urednik revije Evropa, od takrat dalje se ukvarjam z novinarstvom.«
reporter.si/clanek/s...omo-626342
Trije sveti pohodniki skozi inštitucije... skozi rdeče trnje za narodov blagor do zvezd. :-)
... aja, če mene kaj vprašaš, so Požarja bolj "utrudili" rezultati kot pa sama kampanja ...
Neverjetno! Strinjam se s tabo. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2742730] 16.11.18 10:40 · odgovor na: (#2742698)
Odgovori   +    1
Hvala, zanimivo branje. Krasen primer agitacijskega političnega pisanja zadnji hip. Fino je videti, kako se (nekdanji?) politološki maziljenec Lukšiča, nadebuden podmladnik SD in politični ministrski nastavljenec, ki je menda potrjeval dokumentacijo za javni denar za Stožice in ostal v spominu z zanimivim fejsbukerskim ali twiterskim diskurzom o Simoni Toplak in opicah, no, ko se ta človek v svojem pisanju za preiskovalni portal preiskovalnega novinarja sklicuje (tudi) na članke v Financah. :-)

Sicer se strinjam s Pertinačem o tem, da je vsekakor treba volit in vsekakor ne glasovat za Jankovića. Nisem pa prepričan, da bi morebiten drugi krog, v katerem bi Janković skoraj 100% premagal Logarja, prinesel bolj pomembno moralno zmago kot npr. 51% neveljavnih glasovnic za župana. Prepričan pa sem, da je v dani situaciji veliko bolj pomembno, kakšno sestavo mestnega sveta bomo dobili ob Jankoviću. In diplomirani politolog in strankarski kader bi to moral vedeti, pa v svojem agitacijskem koncentratu reciklaž tega ni niti omenil! Ker se v bistvu požvižga na Ljubljano in mu gre samo za (sicer upravičeno) rušenje Jankovića? Ali pač zato, ker je moral ostati na nivoju svojega medija in njegovega bralstva?

Očitno pa zaman čakam na obljubljeno preiskovalno nadaljevanje šokantnega Požarjevega odkritja in razkritja o dveh golobčkih v Parizu. V nedeljo ne bom vedel, kaj obkrožiti, dokler ne vidim še videa in razlage, kaj sta počela tam in kdaj. :-P
Celoten videoposnetek bomo objavili jutri, potem ko nam bo, upamo, uspelo pridobiti še nekaj več informacij ali uradnih pojasnil o njuni poti v Pariz.
pozareport.si/post/4...a-golobcka
pobalin sporočil: 14.456
[#2742738] 16.11.18 10:59 · odgovor na: (#2742734)
Odgovori   +    0
[rename]
Video ni nič posebnega, v bistvu so snemali reklamo za neke usnjene jakne.
V bistvu je bil Požar nekorekten, ko je (v članku) pisal, da je možno sklepati, da ga Fickova drži pod roko... v videu se vidi, da ga (vsaj takrat) ni držala.
A zato na Požareportu ni nadaljevanja šokantnega razkritja. Ja, Požar v svoji najlepši obliki. :-)))
Razlage, kaj sta (2016) počela v Parizu, pa MOL ne daje, verjetno zavlačujejo, da minejo volitve.
Ne bi me čudilo, če bi imeli Požarja za take zadeve na šit listi. Take neumnosti nimajo kaj pojasnjevat!
Mi je pa res čudno, da (Pertinač) tako poudarja Stožice, saj je bil on takrat Lukšičev državni sekretar, ki je imel pomembno vlogo pri tistem razpisu za evropska sredstva; vsaj kolikor se jaz spomnim.
Jap. Močvirski manki biznis, sve u svemu. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2742756] 16.11.18 11:36 · odgovor na: (#2742743)
Odgovori   +    0
[rename]
Če je šlo za službeno pot, so po mojem dolžni pojasniti.
Ja, če jih vpraša s konkretnim datumom, ki ga očitno ne pozna. Največ, kar po mojem lahko dobi od MOL po silnem vztrajanju in zunanjo pomočjo (npr. info. pooblaščenke), je seznam njunih službenih potovanj v Pariz/Francijo za določeno obdobje. Ampak glede na že objavljen idiotizem Požar od MOL ne pričakuje nič in tudi nič ne bo dobil. On je svoje blato že izločil in gre naprej.
Če sta bila privat, pa pojasnilo ni potrebno :-P
Ne uradno in za javnost, morda pa kje drugje. :-)
najobj sporočil: 31.910
[#2742805] 16.11.18 14:30 · odgovor na: pobalin (#2742738)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [rename]
> Video ni nič posebnega, v bistvu so snemali reklamo za neke usnjene jakne.
> V bistvu je bil Požar nekorekten, ko je (v članku) pisal, da je možno sklepati, da ga Fickova drži pod roko... v videu se vidi, da ga (vsaj takrat) ni držala.

A zato na Požareportu ni nadaljevanja šokantnega razkritja. Ja, Požar v svoji najlepši obliki. :-)))

> Razlage, kaj sta (2016) počela v Parizu, pa MOL ne daje, verjetno zavlačujejo, da minejo volitve.

Ne bi me čudilo, če bi imeli Požarja za take zadeve na šit listi. Take neumnosti nimajo kaj pojasnjevat!

> Mi je pa res čudno, da (Pertinač) tako poudarja Stožice, saj je bil on takrat Lukšičev državni sekretar, ki je imel pomembno vlogo pri tistem razpisu za evropska sredstva; vsaj kolikor se jaz spomnim.

Jap. Močvirski manki biznis, sve u svemu. :-)
... čuj, če malo pomislim, je Požar pravzaprav zelo pogumen človek, če se brez varnostnikov sprehaja naokoli ...

P.S.: zanima me, kaj bo pisal, če bo izvoljen Arsenovič in kako se bo sprehajal po Mariboru, če bo o njem take pisal ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2742853] 16.11.18 18:11 · odgovor na: najobj (#2742805)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, če malo pomislim, je Požar pravzaprav zelo pogumen človek, če se brez varnostnikov sprehaja naokoli ...
Ali pa dobro ve, na koga lahko laja brez posebne nevarnosti.
P.S.: zanima me, kaj bo pisal, če bo izvoljen Arsenovič in kako se bo sprehajal po Mariboru, če bo o njem take pisal ...
Kakor se razumel tukajšnje razlage o dogajanju na totem vašem koncu, Arsenovič grize samo tiste, ki ga fizično napadejo.

Strani: 1 2