Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2741520] 09.11.18 08:45 · odgovor na: bc123a (#2741511)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> > PS daj res pejd kdaj na vlak v Sloveniji. Onega MS-MB toplo priporočam kot intelektualno vajo.
>
> Jaz sem slab za testirat slab javni prevoz, ker imam tako delo, da ga 80% opravim na telefonu.

:))))))

A ti ves da na velikem delu slovenskega zelezniskega omrezja sploh ni dovolj dobrega GSM signala za prenos podatkov? Mislim, NOBEN prenos, niti 2G EDGE.

Od Ljubljane do Maribora bos kar moral vzeti svincnik in papir v roke :) Tam je GSM signal manj kot 20% poti.
Se tole, za tiste ki upate na zelezniski wifi.

1) Deloval bo preko LTE omrezij komercialnih ponudnikov - tam kjer signal je.
2) Tam kjer signala ni, bodo kao postavili 5Ghz oddajnike ob progi in bo avtomatika v vlaku preklapljala wifi iz LTE na 5G in nazaj.

Tisti, ki poznate soteskasto progo ob soci in savinji (hrbtenica LJ-MB) verjetno razumete, da bo za to potrebno postaviti zelooo veliko taksnih tock. Signal namrec ne gre skozi gore, ce prav razumem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2741522] 09.11.18 08:49 · odgovor na: crt (#2741513)
Odgovori   +    3
[crt]
> [bc123a]
> Od Ljubljane do Maribora bos kar moral vzeti svincnik in papir v roke :) Tam je GSM signal manj kot 20% poti.

no, tako hudo ni... se pa trudi in je vsekakor dovolj sitno.

velika luknja je v izklesanem delu zasavske proge in od sentjurja do poljcan.

moj recept za vlak v ms: ura neta, ura knjige, ura spanja, pa smo tam.

(teoreticno naj bi ljudje s starostjo rabili vedno manj spanja, ampak zgleda da sem olimpijski spavalec :)

sicer baje pride wireless na vlake, ampak prihaja ze en cas.

tole je zadnja meni znana poteza: siol.net/posel-danes...kih-479238
Velike tehnicne omejitve zaradi "izklesane" proge.

Kako ima to zveze z debato, kot vprasuje Gustl? Ekonomija obsega, stupid :) Ta wifi na vlakih bo ocitno prej ali slej izveden za miljon in pol evrov. Dvomim da celo leto tam zeleznice naberejo za miljon evrov z vozovnicami za potniske vlake :)

Pa kolikor poznamo slovenske zeleznice in nesrecno zgodbo s kartomatom (edinim) na ljubljanski zelezniski postaji, ter vlaki in njihovo opremo, to, da je nekaj postavljeno in dela ne pomeni, da bo delalo eno leto kasneje, ce tega nihce ne vzdrzuje.

Poglejte samo bifeje na ICS vlakih. Nic vec ne strezejo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2741523] 09.11.18 09:01 · odgovor na: bc123a (#2741522)
Odgovori   +    1
Ja bo pa malo brez wifi, saj ni konec sveta.

Na busu iz Munchna si v Alpah tudi nekaj brez wifi in signala.
Ko sem se preselil tja so bili 4 busi dnevno, ko sem se odselil pa 14.

Pa wifi ni delal ne prej ne pol.

Ce iščemo probleme, jih seveda lahko vedno najdemo :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2741531] 09.11.18 09:12 · odgovor na: Gustl (#2741523)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ja bo pa malo brez wifi, saj ni konec sveta.

Na busu iz Munchna si v Alpah tudi nekaj brez wifi in signala.
Ko sem se preselil tja so bili 4 busi dnevno, ko sem se odselil pa 14.

Pa wifi ni delal ne prej ne pol.

Ce iščemo probleme, jih seveda lahko vedno najdemo :)
Matr, res si bullish kot kak nepremicninar tik pred pokom balona :)

Lej, jaz nimam vpliva na to, kaj se bo gradilo in kaj ne. Samo poskusim objektivno razlagati, zakaj se stvari ne dogajajo. ne zato ker bi slo za defetizem, ampak zato, ker marsikje obstajajo cisto objektivni razlogi, ki se potem pokazejo v nesprejemljivo nizkem ROI investicij v infrastrukturo.

To da se slovenija deurbanizira (!!!!) in je samo 50% urbana ima posledice, in s tem smo zaceli. Iz teh 50% pac sledi, da si lahko nemske, avstrijske in svicarske zglede nekam zataknes.

Sedaj bi tu lahko sledil moj dolgi traktat proti temu kaksni kmetavzarji so slovenci, od vrtov in vrtickov naprej, ampak sem ga ze dostikrat napisal, in ne bom vec, obljubim :) Tudi to je ena od mojih kritik slovenske populacije, navajeni ziveti prakticno kot kmetje.

Ob tem pac NE BO moderne javnoprometne infrastrukture. Razen ce zacne drzava fajn mlaititi po ljudeh, da se premislijo :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2741533] 09.11.18 09:17 · odgovor na: (#2741532)
Odgovori   +    0
[rename]
Soča-Savinja (LJ-MB)? :-P
Pardon, Sava :)

Na Google Street View si lahko vsak ogleda kako izgleda ta proga. Svetujem ogled:

Rimske Toplice (postaja)
Zidani Most (sotocje)
Hrastnik (postaja)

itd...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2741534] 09.11.18 09:24 · odgovor na: bc123a (#2741531)
Odgovori   +    1
tako, o tem je bilo govora...

;-)

in ja, ti kar pisi traktate o kmetavzarjih...

:-)

lpA

p.s.: mamo lokalne, pa ti prileti zupanski kandidat na Ptuju (kjer ni nic novega razen fuzbal placa z umetno travo?! v zadnjih 10letih) z idejo, da je zascita kulturne dediscine presvoh in je treba predpise zaostrit - pa fak no, cist vsaka investicija na Ptuju je v startu 10% drazja ko kje drugje v Slo zaradi arheologov/kulturnikov in se posledicno noben nicesar ne loti, staro mestno jedro najstarejsega "mesta" pa pospeseno propada in ta model bi se dodatno podrazil/zakompliciral vsak poseg v prostor... je*o jim pamet kmetavzarsko... :-)
Gustl sporočil: 13.629
[#2741535] 09.11.18 09:32 · odgovor na: bc123a (#2741531)
Odgovori   +    0
Kaksen bullish.

Ze ves cas izpostavljam samo to, da je "manj avtov, vec javnega prevoza" lahko dober objective.

Ki se ga da ali pa ne da dosec in različno kje.

In nic drugega.
najobj sporočil: 31.920
[#2741542] 09.11.18 09:48 · odgovor na: Gustl (#2741535)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Kaksen bullish.

Ze ves cas izpostavljam samo to, da je "manj avtov, vec javnega prevoza" lahko dober objective.

Ki se ga da ali pa ne da dosec in različno kje.

In nic drugega.
... ja, ampak je treba biti bolj natančen in napisat "v mestih manj avtov, več javnega prevoza", ker ob tretji in po novem še četrti cestni(!) razvojni osi in totalno različnih delavnikih je manj avtov in več javnega prevoza bolj težko pričakovati ...
tupamaros sporočil: 3.720
[#2741543] 09.11.18 09:52 · odgovor na: Gustl (#2741354)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [0513ANITO]
> Torej...
>
> Baba naj bo lep vzor in naj hodi peš.

OK, ampak kaj je narobe s tem ciljem "manj avtov, vec javnega prevoza"...in koles?
Izguba časa in jeza s čakanjem.
Gustl sporočil: 13.629
[#2741551] 09.11.18 10:01 · odgovor na: (#2741537)
Odgovori   +    3
[rename]
... in za različno velik kup €€€€ :-P
Vsekakor. Denar se bo porabil v vsakem primeru :)

Recimo precej raje bi videl, da se porabi denar za izboljšanje javnega prevoza kot za kake subvencije električnim avtom.
bc123a sporočil: 48.253
[#2741560] 09.11.18 10:33 · odgovor na: (#2741556)
Odgovori   +    2
[rename]
> Recimo precej raje bi videl, da se porabi denar za izboljšanje javnega prevoza kot za kake subvencije električnim avtom.

S tem se pa strinjam.
Saj jaz tudi. Ampak tu je razred velikosti razlike v potrebnem denarju.
Ampak - sledi eno bogokletno (centralistično) razmišljanje :-P
Jaz mislim, da je treba zrihtat javni promet samo v Ljubljani.
Dejstvo je, da vsi in vse rine v Ljubljano.
Torej 3 pasovni avtocestni križ, parking zunaj ringa in potem karkoliže (tramvaj,bus,vlak...) znotraj LJ.
Tako.
Jebeš Celje, Novo mesto, Kranj, Koper, Maribor - so premajhna mesteca.
Vse to povezovati z javnim prevozom (vlak, avtobus) je nerentabilno in neuporabno.
Slo bi, ce se rece, to se poveze s hitrimi vlaki, in ti vlaki ne stojijo nikjer drugje, imajo ustrezno kapaciteto in so dovolj frekventni. Razdalje CE-LJ je 70 kilometrov, ze pendolino z 150 km/h rabi za to recimo pol ure. Normalen cas za commute, se posebej, ce potem prestopis na tramvaj.

Ne mores pa tega vse v eni shemi narediti. Dokler bo vazno, da ima vsaka deurbanizirana luknja "dobro prometno povezavo", do takrat je velika mesta pac ne bodo mogla imeti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2741624] 09.11.18 13:18 · odgovor na: (#2741615)
Odgovori   +    1
[denac]
Tramvaj v Haagu se prelevi v vlak, ko zapusti mesto in pelje (blizu 100 na uro) do primestnih (spalnih) naselij.
kot zanimivost - tracnice so enake za vlak in za tramvaj, zato se da to komot narediti, ce hoces.

Strani: 1 2