Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740308] 01.11.18 18:13
Odgovori   +    10
Delnic še nisem kupil, bom pa kupil loterijsko srečko, v Jugi je bila le ena, zdaj pa, kot vidim na spletu, jih ponujajo 11 različnih...Kam je ta slovenski hazarderski svet odšel? Za vrednost ene delnice NLB, ki bo cc. 60 evrov, lahko dobim 1 Zlato srečko za 10 evrov, Hudo rento za 5 evrov, Čarobnico za 3 evre, so še legende, srečni simboli...izpolnim nekaj kombinacij vikinga, jackepota, 3x3 je tudi, je veliko paketov srečk, križ božji na portalu vidim, a so še razni paketi, zdaj šele vidim da obstaja tudi loto, lotek, številke, ki se štejejo od zadaj...Nič ne bo od nakupa delnice NLB, grem na Loterijo.
socialkapitalist sporočil: 72
[#2740359] 02.11.18 09:30 · odgovor na: anon-317028 (#2740308)
Odgovori   +    0
Ti kar po srečke, jaz pa po delnice NLB. Vsa opozorila so usmerjena v izkušnje z NKBM, ki je (bila) neprimerljiva banka. Neprimerljiv je tudi čas. Prepričan sem tudi, da bo kača ljudi potrpežljivo čakala pred bančnim okencem, v ponedeljek 5.11.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740379] 02.11.18 12:25 · odgovor na: socialkapitalist (#2740359)
Odgovori   +    0
[socialkapitalist]
Ti kar po srečke, jaz pa po delnice NLB. Vsa opozorila so usmerjena v izkušnje z NKBM, ki je (bila) neprimerljiva banka. Neprimerljiv je tudi čas. Prepričan sem tudi, da bo kača ljudi potrpežljivo čakala pred bančnim okencem, v ponedeljek 5.11.
60 evrov bom razdelil na več tednov, kajti ponudba teh iger na srečo je velika in se tega denarja ne da naenkrat zapraviti. Vsi bodoči lastniki NLB naj se veselijo dobrih dividend in naj delnica, ki bo cc. 60 evrov že do konca leta zraste vsaj na 300 evrov, tako da lahko že v enem mesecu zaslužijo 5-kratni znesek vložka, fovš jim ne sme biti prav nihče, kajti vsak se lahko postavi v vrsto in kupi delnice, jaz bom raje vložil denar v svoje podjetje oz. ga bom pustil na računu. Preprosto je zame delnica predraga. Privarčevanega denarja za delnice ne dam, torej, moram si izplačati nekaj bilančnega dobička za kar moram plačati 25% davek in je delnica takoj za 25% dražja.
socialkapitalist sporočil: 72
[#2740447] 02.11.18 15:37 · odgovor na: anon-317028 (#2740379)
Odgovori   +    0
Drži drži. Tudi jaz vlagam najprej v firmo in poslovanje. Vsak razumneš to počne. A naložbe je vseeno pametno tudi malo razpršiti in kakšen košček nameniti biseru imenovanemu NLB. Ja biseru točno tako kot sem napisal. Zakaj pa se že dve desetletji tepejo razni lobiji zanj!? Je sistemska, dobičkonosna slovenska banka in sem prepričan, da je nakup delnice pametna naložba. O davku pa ne bi, bo predolgo. Dejstvo je, da se splača kakšen višek vložiti v delnico.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740463] 02.11.18 16:14 · odgovor na: socialkapitalist (#2740447)
Odgovori   +    0
[socialkapitalist]
Drži drži. Tudi jaz vlagam najprej v firmo in poslovanje. Vsak razumneš to počne. A naložbe je vseeno pametno tudi malo razpršiti in kakšen košček nameniti biseru imenovanemu NLB. Ja biseru točno tako kot sem napisal. Zakaj pa se že dve desetletji tepejo razni lobiji zanj!? Je sistemska, dobičkonosna slovenska banka in sem prepričan, da je nakup delnice pametna naložba. O davku pa ne bi, bo predolgo. Dejstvo je, da se splača kakšen višek vložiti v delnico.
Zdaj si me zmedu, dobro še ponedeljek je čas. Če jih kupim deset, to ni v bistvu nič, je dejansko vrženi denar, sto je tudi malo, 1000 bi bil pravi vložek...Torej, moral bi sprejeti sklep, da si izplačam 80.000 evrov dobička, 25% davek ali 20.000 nakazati štrukljem, 60.000 sebi in kupiti delnice ali jih kot podjetje za 80.000 kupiti 1.333...Če jih kupim kot podjetje in prejemam 10% dividendo, ki mi povečuje dododek (dobiček) na katerega moram prvo plačati 19% davek od dohodka, potem pa še 25% davek na izplačani dobiček. Nakup delnic s strani podjetja je fuč investicija, torej ostane mi le nakup kot fizična oseba in sem ponovno na začetku.

Strani: 1