Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Reveži s 150 tisoč evri premoženja

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2740485] 02.11.18 18:31 · odgovor na: (#2740479)
Odgovori   +    6
[rename]
To so stevilke, ki drzijo.
Ampak ti ne razumes, kaj pomeni staremu coveku pprodati svoj DOM.
Kok enega socutja in solidarnosti je v tebi.

Mislim da bos moral od teh ubogih mamk dobit vsaj en lepo strikan pulover z rdeco zvezdo spredaj, zadaj pa z geslom "tujega nocemo, svojega ne damo" :-)

Meni je to socutje slo na tisoc kosckov nekoc ko sem videl bruto neto svoje place in razrez odhodkov proracuna. Uzela ga magla.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740486] 02.11.18 18:33 · odgovor na: (#2740479)
Odgovori   +    0
[rename]
To so stevilke, ki drzijo.
Ampak ti ne razumes, kaj pomeni staremu coveku pprodati svoj DOM.
Jebeš ta DOM, jaz ga z veseljem prodam za pravo ceno :))))
www.youtube.com/watc...PglNjxVHiM
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2740491] 02.11.18 18:41 · odgovor na: anon-413342 (#2740459)
Odgovori   +    7
[jolyboly]
Ce slovenski upokojenci ne bi imeli lastnih stanovanj bi vsi ziveli na cesti.
Dobrodosel :-)

To sicer ni se nic. Moras vedeti da ce slovenski upokojenci ne bi imeli imeli lastnih zob, bi vsi jedli cokolesnik.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2740492] 02.11.18 18:44 · odgovor na: anon-207617 (#2740491)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [jolyboly]
> Ce slovenski upokojenci ne bi imeli lastnih stanovanj bi vsi ziveli na cesti.

Dobrodosel :-)

To sicer ni se nic. Moras vedeti da ce slovenski upokojenci ne bi imeli imeli lastnih zob, bi vsi jedli cokolesnik.
Ni res....

Oni bi pocuzali čokolado, ti bi jedel pa lešnike.... ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740493] 02.11.18 18:58 · odgovor na: (#2740489)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 02.11.2018 18:58
[rename]
Bullshit!
Kaj pa je prava cena? Najbrz veckratnik tistega, kar ti prizna trg.....in potem imas izgovor, zakaj ne prodas.
Kar prodajte in pejte v najem, vam kdo brani?
Pajade še en ceglarski vernik ?
www.youtube.com/watc...qQ6ntrUEQI
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2740495] 02.11.18 18:58 · odgovor na: (#2740490)
Odgovori   +    6
[rename]
Ne gre za socutje, saj teh mamk sploh ne poznam.
Govorim o necem, cesar vi ocitno se ne razumete. Morda pa kdaj boste in se takrat spomnite, kaj je en stari Rename pisal v Gustlovem bifeju :-P
Oooooh kolega... predobro jaz poznam in razumem ljudsko pravicnost in navezanost na cigle. Sem gor rasel v okolju, kjer se oblecejo pozimi, ker je ogrevanje drago.

Tukaj v krutem kapitalizmu je staremu cloveku popolnoma jasno, da gre v pasivni dobi, v penzionu najprej zivet v en tak skromen bungalovcek ali celo majhno blokovsko stanovanje... ko pa se bliza zadnjim letom - tam 75+, pa se ta bungalovcek proda na preuzitek kakemu manjsemu ali vecjemu kapitalistu: za polovico ali tretjino cene, vendar pa lahko ostane noter do smrti.

In potem anglez umre, in si za razliko od slovenca na drugi svet ne odnese nic.

Njegovi otroci so si medtem s svojim zmerno obdavcenim delom kupili svojim prihodkom primerna bivalisca... in ne parazitirajo doma v prizidkih in podstresjih morbidno in ponizno cakajoc da se plemenski glavar stegne in bojo dedovali.

Ampak brez skrbi, te krutosti slovenska dusa ne bo dozivela. Prej se ji bo vsa mladina odselila, prej bodo slovensko duso rodnostno zamenjale albanske in bosanske, preden bo slovenec izgubil svojo ljubezen do ciglov :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740497] 02.11.18 19:19 · odgovor na: anon-207617 (#2740495)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [rename]
> Ne gre za socutje, saj teh mamk sploh ne poznam.
> Govorim o necem, cesar vi ocitno se ne razumete. Morda pa kdaj boste in se takrat spomnite, kaj je en stari Rename pisal v Gustlovem bifeju :-P

Oooooh kolega... predobro jaz poznam in razumem ljudsko pravicnost in navezanost na cigle. Sem gor rasel v okolju, kjer se oblecejo pozimi, ker je ogrevanje drago.

Tukaj v krutem kapitalizmu je staremu cloveku popolnoma jasno, da gre v pasivni dobi, v penzionu najprej zivet v en tak skromen bungalovcek ali celo majhno blokovsko stanovanje... ko pa se bliza zadnjim letom - tam 75+, pa se ta bungalovcek proda na preuzitek kakemu manjsemu ali vecjemu kapitalistu: za polovico ali tretjino cene, vendar pa lahko ostane noter do smrti.

In potem anglez umre, in si za razliko od slovenca na drugi svet ne odnese nic.

Njegovi otroci so si medtem s svojim zmerno obdavcenim delom kupili svojim prihodkom primerna bivalisca... in ne parazitirajo doma v prizidkih in podstresjih morbidno in ponizno cakajoc da se plemenski glavar stegne in bojo dedovali.

Ampak brez skrbi, te krutosti slovenska dusa ne bo dozivela. Prej se ji bo vsa mladina odselila, prej bodo slovensko duso rodnostno zamenjale albanske in bosanske, preden bo slovenec izgubil svojo ljubezen do ciglov :-)
Nemirni ti si očigledno heretik, ki ga bo potrebno prevzgijit, mislim resno.
V možganih imam vse potrebne nastavitve. Mislim za prevzgojo:
www.youtube.com/watc...GMjH1nR0ds
robi2107 sporočil: 4.272
[#2740504] 02.11.18 19:52 · odgovor na: anon-358556 (#2740380)
Odgovori   +    0
[premzb]
Imel in moral bi jih imeti pa javni sektor sam, če hoče delovati učinkovito in racionalno.
Tukaj se pa strinjava. Obstajati morajo normativi, da vemo, pri čem smo, ter sistem spremljanja in zagotavljanja učinkovitosti, da imamo kontrolo nad tem, ali so normativi smiselno postavljeni in kako se dosegajo.
Dodajam še tretje, zelo konkretno vprašanje.
Dobi javni uslužbenec višjo plačo za višjo stopnjo izobrazbe tudi če smer ni direktno povezana z njegovim delom?
Na to ti pa ne znam odgovoriti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740510] 02.11.18 20:12 · odgovor na: anon-204390 (#2740493)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [rename]
> Bullshit!
> Kaj pa je prava cena? Najbrz veckratnik tistega, kar ti prizna trg.....in potem imas izgovor, zakaj ne prodas.
> Kar prodajte in pejte v najem, vam kdo brani?
Pajade še en ceglarski vernik ?
Zadevo moraš RAZUMETI! In to z vseh zornih kotov! :)

Eni se lahko odpovedo ceglom, drugi pa težko. Vse situacije niso enake, pravzaprav je vsaka zgodba samosvoja in edinstvena, tako kakor je edinstven vsak človek...

Marsikaj sem slišal na tole temo. In že pred 20. leti sem razmišljal o njej. In lahko mi verjameš, da čez 20 let ne bo nič drugače! Še vedno bo polno nekih čustvenih izbruhov in navezanosti, tudi na (svoje) cegle. Starejši ljudje so pač drugačni. Še posebo ta stara generacija. Saj jih lahko tudi umakneš v kakšno varovano stanovanje ali dom upokojencev, vendar zelo težko sprejemajo spremembe. Večina jih je tako nezadovoljnih in to stori šele po nuji razmer. So pa tudi drugačni primeri.

Rad bi povedal oz. izpostavil neko drugo zgodbo. Od mojega kolega. Je, naj bi bila resnična. Morda nisem kaj dobro razumel, vendar to ne spremeni zadeve.

Gre takole: Njegova hčerka, stara nekaj čez dvajset let, živi s fantom v stanovanju v podnajemu. Delala je pri neki podjetnici. In potem se zgodi, da plače ni na plačilni dan. In ona gre do podjetnice in ji razloži zadevo!! Če ji je tako obljubila, potem naj tako bo, ker tudi ona mora plačati svoje obveznosti po roku, tako, kakor se dogovori in ne more nategovati svojih dolžnikov...:) In se s podjetnico zmenita, da bo tako! Potem pride naslednji mesec, in glej, plače na plačilni dan spet ni!! :) Punci se utrga, da odpoved pobere stvari in gre. S trebuhom za kruhom, kakor se rado reče. Samozavestno, odločno... in dobi novo priložnost in službo. Sicer to ni prava služba, pa vseeno! Hodi k starejši gospe, ki ima hišo, živi sama v njej, pomaga ji pri raznih opravilih, jo spremlja k zdravnikom, igra z njo človek ne jezise in vse te podobne finte.... dobi cca 8€/h, kar unese na mesec cca jurja€! Saj gospa ima dva sinova, ki pa naj bi žilela drugje in jim kao snahe nebi dovolile, da se ukvarjata in posvečata tudi svoji materi....

Kaj pa pravite na ta primer!? Tudi glede-čez nepričninske davke in ostale dajatve in pokojnine.
FING6756 sporočil: 107
[#2740511] 02.11.18 20:12
Odgovori   +    5
Ampak res, neverjetno.... ko sem prvič prebral tole, je bilo sedem komentarjev. Zdaj jih je 186, ampak samo pet enih in istih modelov, ki vnedogled tri božje dni drka na svoje komplekse. Ker si ga v svojih letih lahko vržem na roko najveeeč dvakrat na teden, se vidimo v ponedeljek, vi pa medtem še kaj napišite ... o "ciglih", o tem kako ste rastli v vukojebini, pa o prizidkih, kakšno o Freudu in plemenskih veljakih...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740522] 02.11.18 20:57 · odgovor na: FING6756 (#2740511)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 02.11.2018 21:10
[FING6756]
...Ker si ga v svojih letih lahko vržem na roko najveeeč dvakrat na teden...

Le odločiti se moraš o življenskih prioritetah. Torej, ti pišeš komentarje, v tem času se nekdo drug ukvarja z "njim" in so vsi zadovoljni, mi, ki beremo tvoje komentarje, ti, ker se ti ni treba ukvarjati z "njim", ona ali on, ki se z veseljem ukvarja z "njim".
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740525] 02.11.18 21:16 · odgovor na: anon-333107 (#2740510)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [vickibedi]

> > [rename]
> > Bullshit!
> > Kaj pa je prava cena? Najbrz veckratnik tistega, kar ti prizna trg.....in potem imas izgovor, zakaj ne prodas.
> > Kar prodajte in pejte v najem, vam kdo brani?

> Pajade še en ceglarski vernik ?

Zadevo moraš RAZUMETI! In to z vseh zornih kotov! :)

Eni se lahko odpovedo ceglom, drugi pa težko. Vse situacije niso enake, pravzaprav je vsaka zgodba samosvoja in edinstvena, tako kakor je edinstven vsak človek...

Marsikaj sem slišal na tole temo. In že pred 20. leti sem razmišljal o njej. In lahko mi verjameš, da čez 20 let ne bo nič drugače! Še vedno bo polno nekih čustvenih izbruhov in navezanosti, tudi na (svoje) cegle. Starejši ljudje so pač drugačni. Še posebo ta stara generacija. Saj jih lahko tudi umakneš v kakšno varovano stanovanje ali dom upokojencev, vendar zelo težko sprejemajo spremembe. Večina jih je tako nezadovoljnih in to stori šele po nuji razmer. So pa tudi drugačni primeri.

Rad bi povedal oz. izpostavil neko drugo zgodbo. Od mojega kolega. Je, naj bi bila resnična. Morda nisem kaj dobro razumel, vendar to ne spremeni zadeve.

Gre takole: Njegova hčerka, stara nekaj čez dvajset let, živi s fantom v stanovanju v podnajemu. Delala je pri neki podjetnici. In potem se zgodi, da plače ni na plačilni dan. In ona gre do podjetnice in ji razloži zadevo!! Če ji je tako obljubila, potem naj tako bo, ker tudi ona mora plačati svoje obveznosti po roku, tako, kakor se dogovori in ne more nategovati svojih dolžnikov...:) In se s podjetnico zmenita, da bo tako! Potem pride naslednji mesec, in glej, plače na plačilni dan spet ni!! :) Punci se utrga, da odpoved pobere stvari in gre. S trebuhom za kruhom, kakor se rado reče. Samozavestno, odločno... in dobi novo priložnost in službo. Sicer to ni prava služba, pa vseeno! Hodi k starejši gospe, ki ima hišo, živi sama v njej, pomaga ji pri raznih opravilih, jo spremlja k zdravnikom, igra z njo človek ne jezise in vse te podobne finte.... dobi cca 8€/h, kar unese na mesec cca jurja€! Saj gospa ima dva sinova, ki pa naj bi žilela drugje in jim kao snahe nebi dovolile, da se ukvarjata in posvečata tudi svoji materi....

Kaj pa pravite na ta primer!? Tudi glede-čez nepričninske davke in ostale dajatve in pokojnine.
Pojasni svoji žlahtnici, da najemniško razmerje ni družinsko razmerje. Sicer pa pa moraš biti nor, da participiraš v takšnih nehigieničnih razmerjih (pa verjamem da jih je v Sloveniji kar dosti, ker smo zblojeni. Zaradi majhnosti gensko degenerirani).
www.youtube.com/watc...aNLvjCkYDE
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740527] 02.11.18 21:24 · odgovor na: anon-204390 (#2740525)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [FrRoSt]
> > [vickibedi]
> > > [rename]
> > > Bullshit!
> > >
Pojasni svoji žlahtnici, da najemniško razmerje ni družinsko razmerje...

Naj živijo...v www.google.com/searc...rnia&cad=h
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740528] 02.11.18 21:29 · odgovor na: anon-204390 (#2740525)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Pojasni svoji žlahtnici, da najemniško razmerje ni družinsko razmerje. Sicer pa pa moraš biti nor, da participiraš v takšnih nehigieničnih razmerjih (pa verjamem da jih je v Sloveniji kar dosti, ker smo zblojeni. Zaradi majhnosti gensko degenerirani).
www.youtube.com/watc...aNLvjCkYDE
Ni moja žlahtnica! To je hči od mojega kolega! :) Očitni je nekako idealistično impulzivne sorte. :) Njenemu očetu se to zdi kar nekoliko simpatično. :) Da se punca tako obnaša in tako znajde... Jaz pač take stvari jemljem malo z rezervo. Ampak tudi to so čisto realni problemi, čeravno so "degenerirani".

Kaj je tukaj nehigienskega!? :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740530] 02.11.18 21:43 · odgovor na: anon-333107 (#2740528)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [vickibedi]
> Pojasni svoji žlahtnici, da najemniško razmerje ni družinsko razmerje. Sicer pa pa moraš biti nor, da participiraš v takšnih nehigieničnih razmerjih (pa verjamem da jih je v Sloveniji kar dosti, ker smo zblojeni. Zaradi majhnosti gensko degenerirani).
> www.youtube.com/watc...aNLvjCkYDE

Ni moja žlahtnica! To je hči od mojega kolega! :) Očitni je nekako idealistično impulzivne sorte. :) Njenemu očetu se to zdi kar nekoliko simpatično. :) Da se punca tako obnaša in tako znajde... Jaz pač take stvari jemljem malo z rezervo. Ampak tudi to so čisto realni problemi, čeravno so "degenerirani".

Kaj je tukaj nehigienskega!? :)
Hči od prijateljeve stare mamine hčerke v drugem kolenu - whatever. Poznam takšne sorte degeneracijske nepremičninske navze. In (kot bi dejal naš pokoni tovariš Stane Dolanc) ni lepo, niti lahko :))
robi2107 sporočil: 4.272
[#2740533] 02.11.18 22:19 · odgovor na: anon-411201 (#2740381)
Odgovori   +    0
[jaki79]
Očitno se ti včasih ne uspe izogniti. :) Zapisal si tole:
"Ves čas poslušamo, da je povprečna plača pri nas takšna in takšna, ko pa se malo pogobimo v številke pa vidimo, da je pol države na minimalcu, medtem ko je na drugi strani kup raznih jakličev, leničev in podobnih meneđerjev, ki so se do bajno plačanih službic prigrebli po zvezah in sedaj tam dvigujejo plačno povprečje. To je prvi primer, kako lahko povprečje (aritmetična sredina) da precej zavajujoče informacije. Je treba pogledati vsaj še modus in mediano, da vemo, pri čem smo."

Če ne navedeš modusa (btw resno? Zakaj pa bi bil modus pomemben pri plačah?) in modiane, ki bosta potrjevala, da je pol države na minimalcu ter da drugo polovico predstavljajo jakliči, leniči ipd., potem je to pavšalna trditev, kajne?
Poanta je bila v tem, da povprečna vrednost oz. aritmetična sredina ne da cele slike, ker je treba poznati podatke, iz katerih je bila izračunana, pa tudi lastnosti vzorca. OK, modus morda res ni tako pomemben, čeprav tudi ta da neko sliko o pojavu (vrednost, ki se najpogosteje pojavlja), mediana pa je pomembna, ker izloči vpliv skrajnih vrednosti. Recimo, da imaš firmo z 5 zaposlenimi in direktorjem. Zaposleni so recimo na minimalcu (842,79 eur BTO), direktor si izplačuje pa 2.000 eur BTO (da ne bi pretiraval, čeprav je to v bistvu bolj za en drek plača, če smo čisto pošteni). Povprečna plača v tem podjetju bo znašala 1.035,68 eur BTO. Nekdo bo na osnovi tega povprečja sklepal: "Oooo, to je pa dooobra firma. Povprečna plača je skoraj skoraj za 200 eur višja od minimalca." No, mediana ti bo dala čisto drugo sliko. Verjamem, da si jo znaš izračunati sam. Btw, tudi modus to bo dal enak odgovor.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740534] 02.11.18 22:19 · odgovor na: anon-317028 (#2740527)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [FrRoSt]
> > > [vickibedi]
> > > > [rename]
> > > > Bullshit!
> > > >
> Pojasni svoji žlahtnici, da najemniško razmerje ni družinsko razmerje...


Naj živijo...v www.google.com/searc...rnia&cad=h
Lep komad, amapk sploh ne odraža slovenske navezanosti na mamino joško. Tisti ki so se odsesali so postali sovražniki, tist ki se niso, so postali sovražni. Oboji hrepenijo po tistem kar ponuja mati, ki v bistvu ne ponuja...skratkam, trplejne malega slovenčka :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740537] 02.11.18 22:38 · odgovor na: anon-204390 (#2740530)
Odgovori   +    0
anon-170255 sporočil: 10
[#2740538] 02.11.18 23:32
Odgovori   +    2
G. Marko, mešate "hrušek in jabolka mar ne?
Nepremičnina je premoženje, se vsi strinjamo, vendar daje dohodek šele ko je tržno zanimiva (ko je na pravi lokaciji)

Ne razumem vaših izračunov: pravite če prodam bajto za 150k EUR, lahko z izkupiškom plačujem najemnino 36 let. Če je ot res pomeni da so najemnine premajhne, ker hiša bi se naj amortizirala v 20 letih - ali pa ste na to pozabili. Se pravi če vzdržujem hišo in v njej živim, sem celo na zgubi (ekonomsko gledano).

Meme obdavčitev hiš ne moti, vendar naj bo davek odmerjen na tržno vrednost, ne pa na vrednost, ki jo je izračunal ekonomist, ki je pozabil kako se izračuna cena kilograma kruha.

Vse države imajo davek na nepremičnine tudi Slovenija, t.i. Stanovanja pa so obdavčena z ti. "council tax"-om, ki gre na "glavo" - več ljudi v stanovanju večji davek. Mi živimo na obrobju, in je davek(vodarina, kanalščina, odvoz smeti, občinske takse...) že sedaj večji kot recimo "Gemeindesteuer" v Berlinu. O kakovosti storitve pa nebi rezpravljal.

Slovenija je specifična da so hiše "razmetane" povsod po deželi. Zaradi tega je vzdrževanje infrastrukture drago v primerjavi z tujino. In teha ni mogoče spremeniti kar čez noč. Ena izmed možnosti je da ne bomo več toliko vlagali v lokalne (vaške) ceste, in se sprijaznili z luknjami v asfaltu. Država pa naj recimo sprosti davke na motorna vozila ki so primerna za "offroad" vožnjo.

SAmo predlog.
anon-411201 sporočil: 127
[#2740541] 02.11.18 23:49 · odgovor na: robi2107 (#2740533)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-411201 02.11.2018 23:52
[robi2107]
Poanta je bila v tem, da povprečna vrednost oz. aritmetična sredina ne da cele slike, ker je treba poznati podatke, iz katerih je bila izračunana, pa tudi lastnosti vzorca. OK, modus morda res ni tako pomemben, čeprav tudi ta da neko sliko o pojavu (vrednost, ki se najpogosteje pojavlja), mediana pa je pomembna, ker izloči vpliv skrajnih vrednosti. Recimo, da imaš firmo z 5 zaposlenimi in direktorjem. Zaposleni so recimo na minimalcu (842,79 eur BTO), direktor si izplačuje pa 2.000 eur BTO (da ne bi pretiraval, čeprav je to v bistvu bolj za en drek plača, če smo čisto pošteni). Povprečna plača v tem podjetju bo znašala 1.035,68 eur BTO. Nekdo bo na osnovi tega povprečja sklepal: "Oooo, to je pa dooobra firma. Povprečna plača je skoraj skoraj za 200 eur višja od minimalca." No, mediana ti bo dala čisto drugo sliko. Verjamem, da si jo znaš izračunati sam. Btw, tudi modus to bo dal enak odgovor.
Modus je pomemben pri nekaterih pojavih, pri porazdelitvi plač pa prav nič. Če te podučim, zakaj modus ni pomemben, menda vem, kaj nam pove mediana. Ne rabiš me o njej učiti :).

In ne modus je za deskriptivno statistiko o plačah popolnoma neuporaben. Upam si staviti, da je modus v SLO minimalna plača. Upam si tudi staviti, da je prav v vseh državah, v katerih poznajo minimalno plačo, modus prav tako minimalna plača. Kje ti je fora potem navajati modus?

To, da aritmetična sredine ne prava slike, po mojem večina obiskovalcev tega foruma že ve. Ni potrebno odkrivati tople vode. Ne vemo pa, koliko odstopa mediana od aritmetične sredine (z malo guglanja se seveda, da priti do ocene, da je navadno 10-15% manjša, ampak to sedaj ni moj point).

Podatke na plano ali pa ne širi pavšalnih trditev - to je bila pa moja poanta.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2740542] 02.11.18 23:52 · odgovor na: anon-333107 (#2740537)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
www.youtube.com/watc...sC4kf6x_Q0
Uvodni pogovor dveh mafijev v filmu "Who Is Cletis Tout?!"* pa se vpraša tudi po bistvu tega filma, (ki je tako zelo afektiral predvsem moški del gledalstva :)) )

*žal nisem našel na Youtubu, zato si boš moral ogledat cel film :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740548] 03.11.18 04:00 · odgovor na: anon-204390 (#2740542)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 03.11.2018 04:04
[vickibedi]
> [FrRoSt]
> www.youtube.com/watc...sC4kf6x_Q0

Uvodni pogovor dveh mafijev v filmu "Who Is Cletis Tout?!"* pa se vpraša tudi po bistvu tega filma, (ki je tako zelo afektiral predvsem moški del gledalstva :)) )

*žal nisem našel na Youtubu, zato si boš moral ogledat cel film :)
Vprašanje: Kako daleč je mafija prodrla v Vzhodno Evropo?
Mojca Širok (Dnevnik): Policijske in tožilske preiskave pravijo, da zelo daleč. Roberto Saviano to opisuje v knjigi Gomora. To so samo literarizirana poročila tožilcev. Kažejo na pronicljivo poslovno strategijo kriminala, ki je hitrejši od zakonitih podjetnikov. Tožilci na Siciliji so takoj po padcu berlinskega zidu prestregli telefonski pogovor med dvema mafijcema. Eden je bil na Siciliji, drugi v Vzhodnem Berlinu. "Pojdi in kupuj," je Sicilijanec rekel kolegu v Berlinu. "Kupuj, kupuj, kupuj." "Ma, kaj naj kupujem?" je vzrojil kolega v Berlinu. "Tukaj nimajo nič. Same podrtije. Saj vidiš, kakšno je." "Kupuj nepremičnine. Vse, kar ti dajo. Kar je danes podrta odslužena šola, bo jutri luksuzen hotel. Odsluženo parkirišče kamionov bo ugledna stanovanjska soseska." Mafijci so bili prvi, ki so začeli poslovati na ruševinah berlinskega zidu. Mojca Širok: Mafija je v Italiji stvar politike (Dnevnik 22.5.2010) www.dnevnik.si/1042361196

Vsaka podobnost s Slovenijo, posebej z Ljubljano, gradbenimi in drugimi zemljišči je seveda izključena. Kupuj zemljišča, nepremičnine, premičnine....Prebrali smo tudi, da je Slovenija raj za svetovno mafijo, ki se v okolju, omreženem s pajdaškimi povezavami (politiki, tožilci, sodniki, kriminalisti, podjetniki, odvetniki...) dobro počuti. Država in organizirani kriminal živita v krvnem sorodstvu.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2740557] 03.11.18 07:30 · odgovor na: anon-317028 (#2740548)
Odgovori   +    1
Odgovoren clovek hoce imeti svoj dom/nepremicnino. Jo podeduje/kupi/zgradi. Placa zemljisce, spremembo namembnosti,komunanlno ureditev...in misli, da je nasvojem. Vzdrzevanje vodovoda (nekoc so ga gradili udarnisko) placuje s poloznico za vodo, elektrovodov s poloznico za elektriko, telefonijo s poloznico za teleon, cestnine z registracijo vozila. In ja: INFRASTRUKTURO je pa treba se enkrat placati z davki na nepremicnine, z NUSZ, z davkom na premozenje.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2740559] 03.11.18 07:35
Odgovori   +    6
Slovenija je smešna država. Prebivalci želijo, da se obdavči bogate prasce, a ko pride predlog na mizo, so vsi proti, da se obdavči bogate prasce. Ker med bogatimi prasci se nenadoma znajdejo sami ali pa se jim srce trga za reveži upokojenci in materami samohranilkami z dvesto, tristo tisoč vrednimi nepremičninami. Oh, kako srček boli...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740563] 03.11.18 08:06 · odgovor na: FIN-454644 (#2740557)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Odgovoren clovek hoce imeti svoj dom/nepremicnino. Jo podeduje/kupi/zgradi. Placa zemljisce, spremembo namembnosti,komunanlno ureditev...in misli, da je nasvojem. Vzdrzevanje vodovoda (nekoc so ga gradili udarnisko) placuje s poloznico za vodo, elektrovodov s poloznico za elektriko, telefonijo s poloznico za teleon, cestnine z registracijo vozila. In ja: INFRASTRUKTURO je pa treba se enkrat placati z davki na nepremicnine, z NUSZ, z davkom na premozenje.
Kako to, da smo do danes izgradili kar precej te infrastrukture, tudi vzdržujemo je brez davka na nepremičnine in davka na premoženje? Sicer, davka na premoženje in nepremičnine že imamo. Glej, danes gospodarstvo lepo laufa, BDP raste, proračun se lepo polni, ujeli smo v državi ritem, pozitivno sinergijo in vsi prispevajo po svojih močeh, zdi se, da je tudi delitev BDP pravična, gospodarstvo dobi svoj delež, zaposleni v javnem sektorju svojega, sociala tudi in zakaj bi vlada z nekakšnimi novimi davki ali višjimi davki motila delo tega dobro naoljenega stroja, ki bo začel pokašljevati in se lahko ustavi kot leta 2009?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740585] 03.11.18 11:26 · odgovor na: anon-204390 (#2740542)
Odgovori   +    0
Da nisi ti slučajno v sorodu s tisto Mojco Malec!?? ali kaj je že ona.
Endimion sporočil: 10.306
[#2740594] 03.11.18 12:13 · odgovor na: (#2740479)
Odgovori   +    2
Razumem. Ampak...

Aktivna populacija plačuje starostnikom nemo rento preko pokojninskega stebra. Ker ga skozi to premalo svoje doda še proračun. Ki ga spet povečini polni aktivna populacija. Malo je povratne zanke ker upokojenci trosijo in se del vrne skozi ddv in trošarine.

Ampak poanta ostane. Imamo ljudi z relativno nizkimi prihodki ki imajo suboptimalno izkoriščene nepremičnine. In te nepremicnine zalibog stanejo.

Tudi v našem primeru je bila prodaja hiše opcija ki je bila zelo resno na mizi. In če ne bi bila tam dva vnuka ki sta lahko "vskocila" bi se to najverjetneje zgodilo. Tako pa je finančna konstrukcija bivanja zaprta pa babi ni sama, pa vnuka dobro jesta ;)

Ampak babi je rekla... ko me več ne bo boste imeli hišo vredno 350 tisoč din (jebi ga... na tolarje se ni spomnila).. to vam dajeva z dedijem. Pa delajte pol kar zelite.

Starka pri 91 v teh ceglih in korcih in betonu vidi oz zna videt €, 3/4 mlajše populacije slovenije pa rodni grunt pa domačo zemljo pa narodovo podstat... pa saj ste res ausglajzali...

Pa bilančno gledano mamo sladke skrbi. V zgornjih pripizdinofcih in spodnjih podkurčefcih je bolj brutalno. Penzije se malo bolj nikakve, stroški pa ne dosti manjši... nepremičnina pa vredna pol organa mrzle vode....

Pregovor pravi da se starega drevesa ne presaja. Seveda je to res. Ampak pozabljamo na to da je nepremičnina vrsta premoženja. Kot delnica ali denar na banki ali karkoli kar lahko zbartiras v neko drugo obliko. To tako je.... In preveč dajemo poudarek na čustven ali moralni vidik. Premalo pa na finančnega. In če je treba imeti nepremičninski davek za to da ovce podalpske naučiš da imajo premoženje... ne pa rodni grunt in narodovo podstat... naj bo.

Narobe je, kot pravi Nemirni, da aktivna populacija ki nima toliko premoženja nosi neproporcionalni delež financiranja skupnih potreb. Oni z relativno veliko premoženja pa malo tekočih prihodkov pa veliko manj.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2740596] 03.11.18 12:25 · odgovor na: Endimion (#2740594)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: FIN-454644 03.11.2018 12:36
Butl na kvadrat. Aktivna populacija naj dela. VSI normalni (razen bogatih dedicev in revolucionarjev, nasih kadrov) so bili nagi in bosi kot aktivna populacija. Zavihali so rokave, sparali, krampali in lopatali. Zdaj imajo. In pokvarjena mladina bi: KAJ? Ukradla. Zmetala na cesto/v jamo tiste, ki so si odtrgali od ust. Naj si se oni utrgajo od umazanih gobcev. Delajo naj. Zasluzijo naj. Sparajo naj. Investirajo naj. Namesto da bluzijo do 40 leta po fakultetah, da te kap, posedajo po kaficih, simfajo in so svetovljani. Potujejo po celem svetu. Pa ne vejo zakaj. In nihce nic od tega nima. Seveda so ti otroci brez empatije dedici REVOLUCIJE. Najbrz clani Zveze borcev, cetudi mladoletni. Pakaza. Primitivci pravijo: najdajokmajo. Vzet tam, kjer je. Bo prisel cas, ko ne bo kje vzet. Gnezdilci delajo gnezda. Kukavice zmecejo mladice ven in se naselijo. Zmanjkalo bo gnezdilcev. In kaj bodo potem kukavice?
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2740604] 03.11.18 12:48 · odgovor na: anon-317028 (#2740563)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-454644 03.11.2018 12:57
Nesporazum. SEM PROTI. Drzava rabi stabilnost. In bi morala ne spostovati, ampak obcudovati in scititi tiste, ki so posrbeli zase in ne delajo problemov. Ce bodo pognali stampedo: ljudi na cesto, da bodo v njihove nepremicnine prisli nemanici/pridanici, je to konec blagostanja, konec drzave in zacetek pogromov. Pizdarija na kvadrat. IN tisti na oblasti bodo placali najhujsi racun. Butli se tega ne zavedajo. Nismo leta 1945!!!
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2740648] 03.11.18 17:42 · odgovor na: (#2740647)
Odgovori   +    3
Vsi bi radi imeli. Eni za to, da bi imeli, delajo in sparajo, drugi pa gledajo, kako bi tem ukradli. Jih nagnali na cesto in se vselili. Revolucija se traja?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7