Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[najobj]
> [NemirniTujec]
> > [najobj]
> >
> > ... eh, saj s tvojim trudom na totem forumu ni nič narobe, ampak kaj je narobe z življenskim slogom biti kmet ob meji, kjer so pred tabo kmetovali mnogi rodovi tvojih prednikov ? ...

> Cist nic, naj kar ima tak zivljenjski slog... narobe je zahtevati od tistih, ki so se premaknili v sodobnost, da ga iz srednjega veka potegnejo v sodobni zivljenjski standard s placevanjem davkov in subvencioniranjem.

... uhh, sem si zdaj oddahnil, ker sam nisem (za)ostal v srednjem veku, ampak sem kot mestno bitje iz Maribora sicer v slovenski varianti pa vendar v neke sorte sodobnosti ...

P.S.: ne vem točno, kaj za tebe pomeni srednji vek in kaj sodobnost, ampak jaz tukaj zgoraj - pozabil si citirat - govorim o avstrijskih kmetih tik ob meji, ker ne z gospodo na Dunaju, ampak s kmeti na meji se začne sodobnost Avstrije 21. stoletja in konča Slovenija, kakršnakoli pač je ... aja, če mene kaj vprašaš, si s takim razmišljanjem zelo podoben Pahorju in njegovi družbi znanja, karkoli že tota družba znanja pomeni ...
Jaz propagiram enakomerno obdavcitev prebivalstva, ti me zvleces v pahorjanstvo in civiliziranost bad radkesburga... lahko razpredava o tem zakaj ni prav, da je kapital obdavcen, kako naj bo obdavcen v primerjavi z drugimi davki etc. Ampak tvojih jeremijad se mi pa ne ljubi razvozlavati. Saj razumem, da bi se ti predvsem rad pogovarjal in se sam cudil svoji intelektualni sirini s katero obdarujes ta forum.

Lej... nic ni narobe, ce nisi najbolj zanimiv clovek na svetu - celo jaz nisem :-) Se vedno si lahko okej. Sprejmi se takega, kot si. Za neskoncne debate s teboj ima potrpljenje zgolj on ki tezko gre mimo.