Strani: 1 2

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2739940] 29.10.18 17:50 · odgovor na: najobj (#2739884)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [NemirniTujec]
> > [najobj]
> >
> > ... eh, saj s tvojim trudom na totem forumu ni nič narobe, ampak kaj je narobe z življenskim slogom biti kmet ob meji, kjer so pred tabo kmetovali mnogi rodovi tvojih prednikov ? ...

> Cist nic, naj kar ima tak zivljenjski slog... narobe je zahtevati od tistih, ki so se premaknili v sodobnost, da ga iz srednjega veka potegnejo v sodobni zivljenjski standard s placevanjem davkov in subvencioniranjem.

... uhh, sem si zdaj oddahnil, ker sam nisem (za)ostal v srednjem veku, ampak sem kot mestno bitje iz Maribora sicer v slovenski varianti pa vendar v neke sorte sodobnosti ...

P.S.: ne vem točno, kaj za tebe pomeni srednji vek in kaj sodobnost, ampak jaz tukaj zgoraj - pozabil si citirat - govorim o avstrijskih kmetih tik ob meji, ker ne z gospodo na Dunaju, ampak s kmeti na meji se začne sodobnost Avstrije 21. stoletja in konča Slovenija, kakršnakoli pač je ... aja, če mene kaj vprašaš, si s takim razmišljanjem zelo podoben Pahorju in njegovi družbi znanja, karkoli že tota družba znanja pomeni ...
Jaz propagiram enakomerno obdavcitev prebivalstva, ti me zvleces v pahorjanstvo in civiliziranost bad radkesburga... lahko razpredava o tem zakaj ni prav, da je kapital obdavcen, kako naj bo obdavcen v primerjavi z drugimi davki etc. Ampak tvojih jeremijad se mi pa ne ljubi razvozlavati. Saj razumem, da bi se ti predvsem rad pogovarjal in se sam cudil svoji intelektualni sirini s katero obdarujes ta forum.

Lej... nic ni narobe, ce nisi najbolj zanimiv clovek na svetu - celo jaz nisem :-) Se vedno si lahko okej. Sprejmi se takega, kot si. Za neskoncne debate s teboj ima potrpljenje zgolj on ki tezko gre mimo.
najobj sporočil: 31.829
[#2739999] 30.10.18 11:19 · odgovor na: anon-207617 (#2739940)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.10.2018 11:25
[NemirniTujec]
> [najobj]
> > [NemirniTujec]
> > > [najobj]
> > >
> > > ... eh, saj s tvojim trudom na totem forumu ni nič narobe, ampak kaj je narobe z življenskim slogom biti kmet ob meji, kjer so pred tabo kmetovali mnogi rodovi tvojih prednikov ? ...
> > Cist nic, naj kar ima tak zivljenjski slog... narobe je zahtevati od tistih, ki so se premaknili v sodobnost, da ga iz srednjega veka potegnejo v sodobni zivljenjski standard s placevanjem davkov in subvencioniranjem.
> ... uhh, sem si zdaj oddahnil, ker sam nisem (za)ostal v srednjem veku, ampak sem kot mestno bitje iz Maribora sicer v slovenski varianti pa vendar v neke sorte sodobnosti ...
>
> P.S.: ne vem točno, kaj za tebe pomeni srednji vek in kaj sodobnost, ampak jaz tukaj zgoraj - pozabil si citirat - govorim o avstrijskih kmetih tik ob meji, ker ne z gospodo na Dunaju, ampak s kmeti na meji se začne sodobnost Avstrije 21. stoletja in konča Slovenija, kakršnakoli pač je ... aja, če mene kaj vprašaš, si s takim razmišljanjem zelo podoben Pahorju in njegovi družbi znanja, karkoli že tota družba znanja pomeni ...
Jaz propagiram enakomerno obdavcitev prebivalstva, ti me zvleces v pahorjanstvo in civiliziranost bad radkesburga... lahko razpredava o tem zakaj ni prav, da je kapital obdavcen, kako naj bo obdavcen v primerjavi z drugimi davki etc. Ampak tvojih jeremijad se mi pa ne ljubi razvozlavati. Saj razumem, da bi se ti predvsem rad pogovarjal in se sam cudil svoji intelektualni sirini s katero obdarujes ta forum.

Lej... nic ni narobe, ce nisi najbolj zanimiv clovek na svetu - celo jaz nisem :-) Se vedno si lahko okej. Sprejmi se takega, kot si. Za neskoncne debate s teboj ima potrpljenje zgolj on ki tezko gre mimo.
... čuj, s svojim hohštaplerskim sranjem tudi ti raje idi mimo, ker jaz forum.finance.si/?m=...592&single od samega začetka ne govorim niti o davkih niti o civiliziranosti (WTF?) avstrijskih kmetov, ampak že ves čas govorim o poseljenosti(!) ozemlja (= osnova vsake države) neke države (= ne samo Slovenije), ker se vsaka država razen redkih izjem začne in konča na zadnjem metru zemlje v lasti kmeta (= tudi reveža v Halozah) iste države ... aja, ker se čudiš, od kod sem potegnil Pahorja in njegovo družbo znanja, verjetno samo ti in Pahor vesta, kaj bo kmet iz Haloz in še marsikdo počel z njegovo družbo znanja oziroma s tvojo vizijo - karkoli že to pomeni - Ljubljane, Bleda, Radovljice, če že čepimo znotraj Slovenije ... khmm, če si lahko sposodim tvoje globoke misli iz nalimanega posta ...

P.S.: če ti je moje pisanje - BTW, jeremijada je jamranje, jaz pa nisem Jeremija in ne jamram - prezahtevno, ga ne beri in ti ne bo treba ničesar razvozlavat ...
najobj sporočil: 31.829
[#2740317] 01.11.18 19:11 · odgovor na: najobj (#2739999)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.11.2018 19:15
[najobj]
> [NemirniTujec]
> > [najobj]
> > > [NemirniTujec]
> > > > [najobj]
> > > >
> > > > ... eh, saj s tvojim trudom na totem forumu ni nič narobe, ampak kaj je narobe z življenskim slogom biti kmet ob meji, kjer so pred tabo kmetovali mnogi rodovi tvojih prednikov ? ...

> > > Cist nic, naj kar ima tak zivljenjski slog... narobe je zahtevati od tistih, ki so se premaknili v sodobnost, da ga iz srednjega veka potegnejo v sodobni zivljenjski standard s placevanjem davkov in subvencioniranjem.

> > ... uhh, sem si zdaj oddahnil, ker sam nisem (za)ostal v srednjem veku, ampak sem kot mestno bitje iz Maribora sicer v slovenski varianti pa vendar v neke sorte sodobnosti ...
> >
> > P.S.: ne vem točno, kaj za tebe pomeni srednji vek in kaj sodobnost, ampak jaz tukaj zgoraj - pozabil si citirat - govorim o avstrijskih kmetih tik ob meji, ker ne z gospodo na Dunaju, ampak s kmeti na meji se začne sodobnost Avstrije 21. stoletja in konča Slovenija, kakršnakoli pač je ... aja, če mene kaj vprašaš, si s takim razmišljanjem zelo podoben Pahorju in njegovi družbi znanja, karkoli že tota družba znanja pomeni ...

> Jaz propagiram enakomerno obdavcitev prebivalstva, ti me zvleces v pahorjanstvo in civiliziranost bad radkesburga... lahko razpredava o tem zakaj ni prav, da je kapital obdavcen, kako naj bo obdavcen v primerjavi z drugimi davki etc. Ampak tvojih jeremijad se mi pa ne ljubi razvozlavati. Saj razumem, da bi se ti predvsem rad pogovarjal in se sam cudil svoji intelektualni sirini s katero obdarujes ta forum.
>
> Lej... nic ni narobe, ce nisi najbolj zanimiv clovek na svetu - celo jaz nisem :-) Se vedno si lahko okej. Sprejmi se takega, kot si. Za neskoncne debate s teboj ima potrpljenje zgolj on ki tezko gre mimo.
... čuj, s svojim hohštaplerskim sranjem tudi ti raje idi mimo, ker jaz forum.finance.si/?m=...592&single od samega začetka ne govorim niti o davkih niti o civiliziranosti (WTF?) avstrijskih kmetov, ampak že ves čas govorim o poseljenosti(!) ozemlja (= osnova vsake države) neke države (= ne samo Slovenije), ker se vsaka država razen redkih izjem začne in konča na zadnjem metru zemlje v lasti kmeta (= tudi reveža v Halozah) iste države ... aja, ker se čudiš, od kod sem potegnil Pahorja in njegovo družbo znanja, verjetno samo ti in Pahor vesta, kaj bo kmet iz Haloz in še marsikdo počel z njegovo družbo znanja oziroma s tvojo vizijo - karkoli že to pomeni - Ljubljane, Bleda, Radovljice, če že čepimo znotraj Slovenije ... khmm, če si lahko sposodim tvoje globoke misli iz nalimanega posta ...

P.S.: če ti je moje pisanje - BTW, jeremijada je jamranje, jaz pa nisem Jeremija in ne jamram - prezahtevno, ga ne beri in ti ne bo treba ničesar razvozlavat ...
... holy shit ! ... evo, NemirniTujec se je po kakšnem letu pavze že spet tako vznemiril, da je raje postal številka 161, kot pa da bi na totem forumu slučajno prebral, da se kdo ne strinja z njegovim modrovanjem na osnovi bogatih izkušenj z razvitega zahoda ...

Strani: 1 2