Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek NLB v proračun vbrizgnila 270,6 milijona evrov

Strani: 1 2

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2737889] 15.10.18 11:31 · odgovor na: shevchenko (#2737886)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Po vzoru društva Frank, sredlagam društvo NKBM. Tožit državo, pa da vidimo kaj bo ratalo, magari do ESČP.

kako zaboga ti rata primerjat kupovanje delnic s kupovanjem nepremicnin.

brez lastnistva delnic lahko komot v miru zivis...
Tudi brez lastništva nepremičnin, če smo natančni. Je pa dandanašnji moderno prevelit odgovornost za svoje zgrešene odločitve na nekoga drugega, zato. ;)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2737891] 15.10.18 11:35 · odgovor na: anon-204390 (#2737889)
Odgovori   +    0
Tudi brez lastništva nepremičnin, če smo natančni.
ja, verjamem. ampak jaz nisem cigan. si ti cigan? ali si zelis pozimi zmrzovati pod mostom? dej dej...
Je pa dandanašnji moderno prevelit odgovornost za svoje zgrešene odločitve na nekoga drugega, zato. ;)
zgresena odlocitev je bila predvsem odlocitev drzave, da dopusti kreditiranje v tujih valutah. ker je naredila zgreseno odlocitev, mora na tak ali drugacen nacin poravnati posledice. QED.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2737894] 15.10.18 11:45 · odgovor na: anon-204390 (#2737883)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Po vzoru društva Frank, predlagam društvo NKBM. Tožit državo, pa da vidimo kaj bo ratalo, magari do ESČP.
Saj tam, ob klavrnem propadu se začne ves ta IZVIRNI Greh...

Ne verjamem, da bi se dalo še kaj doseči. Verjetno je že vse zastaralo, ali pa še bi...

*Morda se pa motim!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2737919] 15.10.18 13:29 · odgovor na: shevchenko (#2737891)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> Tudi brez lastništva nepremičnin, če smo natančni.

ja, verjamem. ampak jaz nisem cigan. si ti cigan? ali si zelis pozimi zmrzovati pod mostom? dej dej...
Ah dejnomir, a po tvojem nelastniki živijo kar pod mostovi ? Kot kaže so nevidni ali pa se dobro skrivajo, ker ko se peljem po obvoznici ne vidim nobenega.
> Je pa dandanašnji moderno prevelit odgovornost za svoje zgrešene odločitve na nekoga drugega, zato. ;)

zgresena odlocitev je bila predvsem odlocitev drzave, da dopusti kreditiranje v tujih valutah. ker je naredila zgreseno odlocitev, mora na tak ali drugacen nacin poravnati posledice. QED.
Država ne more preprečiti vsega riskantnega obnašanja svojih državljanov, ali pač ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2737920] 15.10.18 13:32 · odgovor na: anon-333107 (#2737894)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [vickibedi]
> Po vzoru društva Frank, predlagam društvo NKBM. Tožit državo, pa da vidimo kaj bo ratalo, magari do ESČP.

Saj tam, ob klavrnem propadu se začne ves ta IZVIRNI Greh...

Ne verjamem, da bi se dalo še kaj doseči. Verjetno je že vse zastaralo, ali pa še bi...

*Morda se pa motim!
To sem napisal malo za provokacijo, čeprav bi se z veseljem prišlepal na ta vlak :)

p. Izgubil sem 27 delnic NKBM :)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2737925] 15.10.18 13:49 · odgovor na: anon-204390 (#2737919)
Odgovori   +    0
Ah dejnomir, a po tvojem nelastniki živijo kar pod mostovi ? Kot kaže so nevidni ali pa se dobro skrivajo, ker ko se peljem po obvoznici ne vidim nobenega.
ampak na koncu nekdo mora biti lastnik. ker ce novih nepremicnin nihce ne kupi, potem jih banke drzijo na lagerju, cakajo lahko, kolikor hocejo. stare bajte pa se tudi drzijo na lagerju. zadnjic sem sel gledat, koliko hocejo lastniki za neke stare bajte, v katerih nihce ne zivi in so potrebne popolne obnove. za se zjokat...
Država ne more preprečiti vsega riskantnega obnašanja svojih državljanov, ali pač ?
ne, seveda ne, ampak vsaj ko gre clovek po kredit za nepremicnino, ki je ena od osnovnih clovekovih potreb, bi morala drzava to nadzirati. in ne mi rec, da ne, ker bs obstaja, da bancni sistem ureja in nadzira. no, saj vemo kako je s tem v praksi.

razen ce ti mislis, da bi si moral drzavljan kupiti nepremicnine brez kredita. tudi sam sem tega mnenja, ampak v tem primeru bi sle cene nepremicnin najmanj na pol. verjetneje je, da bodo zaceli dajati kredite na 40 let.

absurd.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2737936] 15.10.18 14:23 · odgovor na: shevchenko (#2737925)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Ah dejnomir, a po tvojem nelastniki živijo kar pod mostovi ? Kot kaže so nevidni ali pa se dobro skrivajo, ker ko se peljem po obvoznici ne vidim nobenega.

ampak na koncu nekdo mora biti lastnik. ker ce novih nepremicnin nihce ne kupi, potem jih banke drzijo na lagerju, cakajo lahko, kolikor hocejo. stare bajte pa se tudi drzijo na lagerju. zadnjic sem sel gledat, koliko hocejo lastniki za neke stare bajte, v katerih nihce ne zivi in so potrebne popolne obnove. za se zjokat...
Slovenska obsedenost z nepremičninami je res poetična...
Hočem reči, da se lahko čisto dobro živi tudi v najemu.
> Država ne more preprečiti vsega riskantnega obnašanja svojih državljanov, ali pač ?

ne, seveda ne, ampak vsaj ko gre clovek po kredit za nepremicnino, ki je ena od osnovnih clovekovih potreb, bi morala drzava to nadzirati. in ne mi rec, da ne, ker bs obstaja, da bancni sistem ureja in nadzira. no, saj vemo kako je s tem v praksi.

razen ce ti mislis, da bi si moral drzavljan kupiti nepremicnine brez kredita. tudi sam sem tega mnenja, ampak v tem primeru bi sle cene nepremicnin najmanj na pol. verjetneje je, da bodo zaceli dajati kredite na 40 let.

absurd.
V slo v bistvu ni nepremičninskega trga. Mokre sanje vsakega socialnega podjetnika pa so imeti staro stanovanje, bodisi dajati v večni najem, ali prodati za 4.000 EUR/m2 ali se prej stegniti (whichever comes first :))
pobalin sporočil: 14.456
[#2737939] 15.10.18 14:32 · odgovor na: (#2737814)
Odgovori   +    0
[rename]
Leta 2007 pa res ni bilo vec dial-up....pa tudi prehojena pot ni bila dial-up - optika, ampak je bilo vmes se adsl,vdsl.
Dialup je bil 20 let prej, torej 1987.
Ja, je bil, ko smo malo bebeesali. :-)
Lahko delno potrdim pozicijo, ki jo je navedel BeliF. Ravno okrog 2006-2007 smo doma šli na internet, ker se je zazdelo, da zdaj bo pa res koristen tudi za doma. Prej je bil najbolj uporaben za službo in uporabljan v njej (in tudi zastonj). Doma smo klasicistično brali cajtenge in gledali TV, jasno, skoraj izključno mejnstrim. Če danes pogledam nazaj, smo bili idealno gojene ovce za vesoljni politično-kleptomanski nateg, za uresničenje tisočletnega sna deželnih razbojnikov. Še sreča, da sem dovolj pogosto pogledal čez planke, da nisem bil totalno mentalno kondicioniran.
najobj sporočil: 31.920
[#2737940] 15.10.18 14:34 · odgovor na: (#2737834)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.10.2018 14:35
[BeliF]
nima veze kje je. internet je bil ali totalno počasen ali totalno drag. nekateri žal nismo imeli sreče, da bi nam tisti bankrotiranec na davkoplačevalske stroške zgradil optiko v vsako rupo. in je zato še danes nimamo
... čuj, kaj se nisi ti pred leti tukaj forum.finance.si/?m=...198&single pohvalil, da sploh nisi rabil učiteljev, ker si imel internet ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: ne se preveč jezit na mene, če sem malo žleht, ampak kar si takrat pisal na totem forumu, si bom zapomnil za celo življenje in zdaj si nisem mogel pomagat, da se ne bi spomnil še enkrat ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2737942] 15.10.18 14:41 · odgovor na: anon-204390 (#2737936)
Odgovori   +    0
Hočem reči, da se lahko čisto dobro živi tudi v najemu.
pa tako ti bom rekel. zivim v najemu 13 let, tako da v principu nimam nic proti najemu. ampak najti primerno nepremicnino, da bi lahko v njej normalno stanoval je pa problem. vsaj trenutno.
pobalin sporočil: 14.456
[#2737944] 15.10.18 14:51 · odgovor na: Endimion (#2737867)
Odgovori   +    1
[Endimion]
Dejstvo je, da se vrneva v izhodišče, da možnosti "zvedeti" so bile. Težava je predvsem v tem, da ta "zvedeti" , v kolikor ni potrjeval takratnih Ljudskih modrosti, in vsesplošnega verovanja, ne bi nihče prebral, pa če bi mu ga na kamen napisanega v glavo fuknil.
Takrat sem tudi jaz delal v eni od borzno posredniških hiš..
Tole drugo pojasnjuje tvoj verjetno nadpovprečen interes za brskanje po internetu onkraj meja Moje Dežele. Upoštevaj pa, da ni vsak od tistih 1,1 milijona deželnih uporabnikov interneta iskal informacij, ki jih rabi ali hoče imeti borzni posrednik in da za nakup NKBM načeloma ne bi bilo treba lutati po širinah in globočinah www. Tudi povprečen Nemec ne bi eno leto študiral WSJ, FT in Nikkei, da bi kupil nekaj delnic Commerzbank. Dejstvo je, da smo imeli plebs in medije, ki so bili na področju gospodarstva in financ večinoma na banana nivoju.
pobalin sporočil: 14.456
[#2737945] 15.10.18 14:56 · odgovor na: shevchenko (#2737891)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
zgresena odlocitev je bila predvsem odlocitev drzave, da dopusti kreditiranje v tujih valutah. ker je naredila zgreseno odlocitev, mora na tak ali drugacen nacin poravnati posledice. QED.
To predstavo bi pa rad videl: da banke vržejo na trg super-truper švicarske kredite, država pa reče: ne, lupčki, tole pa ne bo šlo, naš narod mora trpet visoke obrestne mere in majhno kreditno sposobnost, ker što ne ubija čeliči. Sicer bi pa kaj takega naredila samo komunajzarska oblast, nikdar pa razsvetljena, razvojna demokratična oblast, ki smo jo imeli 2004-2008. :-P
crt sporočil: 27.190
[#2737947] 15.10.18 15:18 · odgovor na: pobalin (#2737944)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 15.10.2018 15:30
[pobalin]
Tole drugo pojasnjuje tvoj verjetno nadpovprečen interes za brskanje po internetu onkraj meja Moje Dežele. Upoštevaj pa, da ni vsak od tistih 1,1 milijona deželnih uporabnikov interneta iskal informacij, ki jih rabi ali hoče imeti borzni posrednik in da za nakup NKBM načeloma ne bi bilo treba lutati po širinah in globočinah www. Tudi povprečen Nemec ne bi eno leto študiral WSJ, FT in Nikkei, da bi kupil nekaj delnic Commerzbank. Dejstvo je, da smo imeli plebs in medije, ki so bili na področju gospodarstva in financ večinoma na banana nivoju.
a propos...

klasika je, da ko se svet trese, se nemski delniski indeksi bolj kot ameriski. ker pac kontinentalna investicijska kultura, such as it is, ni ravno taka kot ameriska, such as it is. ni tolko delniska in ni tolko bogata z viri.

hocem reci, da nemci niso ravno neka primerjava v smislu standarda kako se pa delniske stvari it, temvec je to bolj tista folklorna slovenska fora, ko reces kaj pa drugod in hopa, ze je na tapeti nemcija.

za nakup nkbm si lahko sel, ce ne drugega, brat fizicni prospekt in druga javna gradiva banke.

ce ti ni bilo do tega in/ali ce takih stvari ne razumes... potem si pac sel not brez vsaj osnovnega razumevanja poslovanja firme, kar daje zadevi neko gamblersko noto.

gambling je vedno komponenta delniskega trga, vendar si najvecji gambler v primeru, ko niti tega ne ves, da to si.

pogovarjamo se pa o casu, ko je slovenska borza imela en cas mislim da najvisja vrednotenja na svetu, celo bolj od takrat tudi zelo vroce kitajske - www.finance.si/185811

med drugim je to bila sezona resno fuknjenih nadmudrivanj med petrolom in istrabenzom, ki so med drugim bila zasluzna za celotno rast polletnega dobicka nkbm - pa ni bila to edina taka zgodba. sami rekordi in visave in sami instant carji, ker jim je na rastocem trgu ratalo, da je zraslo, with only the sky being the limit.

takrat se je skratka utelesilo slovensko prepricanje, da je slovenija itak najboljsi od vseh moznih svetov. (ja, svojcas je bilo to prepricanje zelo popularno. danes je zelo popularno njegovo nasprotje. eni morajo pac vedno imeti najvecjega, tako v dobrem kot v slabem.)

komur je bila slovenija premalo, je pa takrat sel na sirsi balkan, ki je prav tako veljal kot ziher zasluzek.

zdaj pa ti sklepaj, kaj to pomeni za strukturo populacije in pricakovane izide - tudi v primeru, da bi sicer trg, mediji in populacija imeli vec kilometrine.

glede banan, why the past tense :)

se dodatek - leto po ipoju in ze sredi splosnega razsula: www.finance.si/227144
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2737953] 15.10.18 16:05 · odgovor na: pobalin (#2737939)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [rename]
> Leta 2007 pa res ni bilo vec dial-up....pa tudi prehojena pot ni bila dial-up - optika, ampak je bilo vmes se adsl,vdsl.
> Dialup je bil 20 let prej, torej 1987.

Ja, je bil, ko smo malo bebeesali. :-)
Lahko delno potrdim pozicijo, ki jo je navedel BeliF. Ravno okrog 2006-2007 smo doma šli na internet, ker se je zazdelo, da zdaj bo pa res koristen tudi za doma. Prej je bil najbolj uporaben za službo in uporabljan v njej (in tudi zastonj). Doma smo klasicistično brali cajtenge in gledali TV, jasno, skoraj izključno mejnstrim. Če danes pogledam nazaj, smo bili idealno gojene ovce za vesoljni politično-kleptomanski nateg, za uresničenje tisočletnega sna deželnih razbojnikov. Še sreča, da sem dovolj pogosto pogledal čez planke, da nisem bil totalno mentalno kondicioniran.
Prednost dial-up linije je bila predvsem v tem, da si se moral najprej vsesti za mizo, prižgati računalnik in počakati vsaj par minut, da si se povezal v svet. Takrat sem uporabljal internet od doma predvsem v službene namene in sem imel nastavljen call-back modem, kar je pomenilo še dodatnih par minut za vzpostavitev.
Skratka, prednost je bila predvsem v tem, da si res dobro premislil, če se ti sploh da priklapljati v svet :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2737957] 15.10.18 16:43 · odgovor na: crt (#2737947)
Odgovori   +    1
[crt]
glede banan, why the past tense :)
He, he, indeed! V tale kevder Financ sem se zdajle vrnil samo zato, da ti s Siola prenesem komentar, ki je kot odmev tiste tvoje slavne kolumne Slovenija republjik,
Kateri župani so bili najuspešnejši pri črpanju EU-sredstev
GREGA: Se spomnite, kako smo bentili čez jug, ker smo vedno morali dajat za manj razvite ... sedaj smo pa mi tisti "cigani", ki "krademo" onim iz severa ... in kar naenkrat je to ratala odlika in pozitivna stvar ... KAKO IMAMO KRATEK SPOMIN ...
siol.net/posel-danes...tev-475218
zdaj pa vidim, da tu serijsko recikliraš antološke komade in brez zborovske glasbene spremljave ustvarjaš vzdušje "še pomnite tovariši". Bi rad, da že danes pokurim vse žetone za oktober? :-)
crt sporočil: 27.190
[#2737975] 15.10.18 19:16 · odgovor na: crt (#2737947)
Odgovori   +    2
in se posebni dodatek...

The FTSE is up 1% this century, proving that stocks do go up in the long-term.

twitter.com/thecdstr...5033525248

Strani: 1 2