Strani: 1 2

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2734577] 20.09.18 08:43 · odgovor na: anon-178149 (#2734570)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-317028 20.09.2018 08:57
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [pcs]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, kdo bo plačal davke, če noben ne bo plačal davke ? ...
Očevidno je ideal države za slovenske (financarske) forumaše država brez davkov, oziroma mini malnimi davki, recimo majčken DDV v štacuni. Njih moti delež davkov v BDP, ki je v RS primerljiv z € državami (razen "oaz" kot je Irska, ta je celo protestirala proti temu da bi dobila po sodbi nekaj milijard davkov, Luksemburg(?)), ki pač živijo od dela, recimo Nemčija. Ta delež je okvirno od 40 do preko 50% BDP. In glej čudo, vsi bi radi imeli družbeni štandard kot v Skandinaviji (+50%).....
Če že omenjaš Skandinavijo...Ko mi je danski kolega rekel, da z veseljem plačuje davke, sem mislila, da se šali...je zapisala novinarka v eni Sobotni prilogi Dela. Na Danskem obstajajo vrhunski upravljavci državnega premoženja, ki skrbno bedijo nad zaupano jim lastnino, kar je seveda v Sloveniji nekaj tujega. Na Danskem država stremi k zaščiti svojega premoženja. Na Danskem so visoki davki in jih ljudje kljub temu z veseljem plačajo, ker vedo da bo država z njihovim denarjem skrbno upravljala in Danci očitno vidijo koristi tega in seveda, zelo natančno vedo kam gre njihov denar.

Kaj pa imamo v Sloveniji? Državo kot plen volilnih zmagovalcev in zaposlenih v javnem sektorju...Imamo kup parlamentarnih komisij, ki ugotavljajo kam so skorumpirani birokrati in zaposleni v javnem sektorju npr. v zdravstvu zapravili naš denar. V javno – državnem sektorju se krade vse počez. Spomnimo se Počivalškovih lopovskih uradnikov, ki jih je Počivalšek lovil z detektivi, ker so kradli na prevoznih stroških...Spomnimo se Mramorja in lopovskih profesorjev, ki so pripravljeni na krajo kradli naš denar...Spomnimo se TEŠ 6, kje je izginilo nekaj 100 milijonov državnega denarja...

Spomnimo se sodnikov npr. v Krškem, ki so eno leto skupaj dobili plačanih več kot 10.000 ur stalne pripravljenosti za sojenje v dežurnem senatu pa se ta senat ni sestal niti enkrat, ni se sestal niti v Celju, Murski Soboti, Slovenj Gradcu, Novem mestu...

Spomnimo se lopovske ocene, da bo drugi tir stal 1,5 milijard in šele po pritisku javnost je ugotovljeno, da bo stal "le" milijardo (cena ni končna), slovenski državni lopovi plačani iz davkov, ki so rekli 1,5 milijard še vedno nekje upravljajo z državnim denarjem in zapravljajo z davki pobran denar...Spomnimo se slovenskih učiteljev, ki so na šolah 4 ure na dan in imajo 3 mesece počitnic...Spomnimo se zdravnikov, ki počivajo v državnih bolnišnicah, da bi lahko delali pri zasebnikih...In kdo naj z veseljem plačuje davke takšni slovenski državi?????
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734593] 20.09.18 11:09 · odgovor na: anon-317028 (#2734577)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
Pravzaprav na tako udarni post ni kaj dodajat. Smo narod lopovov (ali pa švercerjev kot Krpan) in PIKA. Kaj si pa naredil, da se to neha? NIČ od niča, vodiš svojo neperspektivno firmo (če ni investicij očevidno ni perspektive) in se nadejaš malo obdavčenega izplačanega dobička.... ostali ti pa krijemo stroške infrastrukture v ožjem in širšem pomenu besede. Pa da ne slišim, da podjetniki plačujete davke za zaposlene, kakor je eno seme navajalo!

Moti me pa ena izjava:

....Spomnimo se TEŠ 6, kje je izginilo nekaj 100 milijonov državnega denarja...
V TEŠ VI ni izginil niti € državnega denarja. Država je dala samo garancijo za kredite in do sedaj ni še plačala centa. Malo več preciznosti bi pa od gospodarstvenika (čeprav neperspektivnega) le pričakoval!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2734616] 20.09.18 12:52 · odgovor na: anon-178149 (#2734593)
Odgovori   +    3
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]

>....Spomnimo se TEŠ 6, kje je izginilo nekaj 100 milijonov državnega denarja...

V TEŠ VI ni izginil niti € državnega denarja. Država je dala samo garancijo za kredite in do sedaj ni še plačala centa. Malo več preciznosti bi pa od gospodarstvenika (čeprav neperspektivnega) le pričakoval!
Čigav denar pa je izginil? Od državnih podjetij, ki jih bo v primeru težav morala dokapitalizirati država. Le mimogrede prvič, DZ je danes z 29 glasovi za in 20 proti sprejel zakon o poroštvu države za posojilo v višini 440 milijonov evrov za šesti blok Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6)...je pisal 23.10.2012 Dnevnik. Mimogrede drugič, v mojem podjetju vsakodneeno dobivamo nove stranke in se pripravljamo na nove zaposlitve.
najobj sporočil: 31.920
[#2734645] 20.09.18 14:36 · odgovor na: anon-178149 (#2734570)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2018 14:37
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [pcs]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, kdo bo plačal davke, če noben ne bo plačal davke ? ...
>
> > Čuj, ali tebe skrbi za uboge Irce in Luxemburžane z razpadajočo infrastrukturo ali za ostale države z bolj pravično/egalitarno naravnano davčno politiko, ki pobirajo veliko večji procent sicer zavoljo tega znatno manjše davčne pogače?
> >
> > M
> ... čuj, mene skrbi točno to, kar sem napisal, in sicer kdo bo plačal davke (= se držal pravil EU), če noben ne bo plačal davke (= se držal pravil EU) ? ...
>
> P.S.: pravičniki na totem forumu naj se ne pizdijo, če jih z davki opizdijo bolj, kot naj bi jih, ker nekdo mora nekje plačat, kar nekdo drugi nekje spizdi, ti pa s pravičniki na totem forumu sam ugani, kdo kje koga pizdi in kako ...
Očevidno je ideal države za slovenske (financarske) forumaše država brez davkov, oziroma mini malnimi davki, recimo majčken DDV v štacuni. Njih moti delež davkov v BDP, ki je v RS primerljiv z € državami (razen "oaz" kot je Irska, ta je celo protestirala proti temu da bi dobila po sodbi nekaj milijard davkov, Luksemburg(?)), ki pač živijo od dela, recimo Nemčija. Ta delež je okvirno od 40 do preko 50% BDP. In glej čudo, vsi bi radi imeli družbeni štandard kot v Skandinaviji (+50%), zavzemajo se pa za minimalne davke in ne bi bili zadovoljni, če bi presegali 10% v BDP. Ampak sem globoko prepričan, da v taki državi ne bi hotel nihče živet. V maniri obkladanja z Venezuelo jo imenujmo "Natsinagfa", in celo naši soldati se tam včasih pokažejo iz kasarne. Se bojim, da takšna davčna enačba nima rešitve.....
... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu, le da jaz za razliko od velike večine na totem forumu znam računat in vem, da vse stane in vse kar stane, je - če nisi lopov in ne kradeš - treba plačat, jebiga ...

P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ... no, ziher pa sem, da noben davčni genij na totem forumu egalitarnosti ne povezuje z varnostjo, ki je brez egalitarnosti ne bi bilo in bi tudi pri nas imeli roparske ulične bande, kot jih imajo v velecenjeni Ameriki ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734709] 20.09.18 20:23 · odgovor na: anon-317028 (#2734616)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
>
> >....Spomnimo se TEŠ 6, kje je izginilo nekaj 100 milijonov državnega denarja...
>
> V TEŠ VI ni izginil niti € državnega denarja. Država je dala samo garancijo za kredite in do sedaj ni še plačala centa. Malo več preciznosti bi pa od gospodarstvenika (čeprav neperspektivnega) le pričakoval!

Čigav denar pa je izginil? Od državnih podjetij, ki jih bo v primeru težav morala dokapitalizirati država. Le mimogrede prvič, DZ je danes z 29 glasovi za in 20 proti sprejel zakon o poroštvu države za posojilo v višini 440 milijonov evrov za šesti blok Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6)...je pisal 23.10.2012 Dnevnik.
Ja, res je tako mpisal Dnevnik, sam sem lepo napisal, da je država dala poroštva. Ampak po 6 letih NI državaplačala še niti centa! o tem pa molčiš!

Mimogrede drugič, v mojem podjetju vsakodneeno dobivamo nove stranke in se pripravljamo na nove zaposlitve.
To je zelo razveseljivo, samo ne gre mi v galvo, firmo hočeš širit, investiraš pa nič, vsaj davčnih olajšav ne prijavljaš. Spominjaš me na ne tepčke izpred let, ko so šteli za olajšavo razni računi, in so se čudili, zakaj jaz, ki imam največjo plačo dobivam povračilo dohodnine, oni reveži pa morajo še običajno kaj doplačat. In je dandanes isto z vplačili v pokojninske sklade in tozadevnimi povračili dohodnine. Eni pač stalno jamrajo, naredijo pa eno pasjo figo za rešitev problemov. In ne zamerit, ti sodiš točno v to kategorijo.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734710] 20.09.18 20:28 · odgovor na: najobj (#2734645)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [MarijanMacek]
... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu, le da jaz za razliko od velike večine na totem forumu znam računat in vem, da vse stane in vse kar stane, je - če nisi lopov in ne kradeš - treba plačat, jebiga ...

P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ... no, ziher pa sem, da noben davčni genij na totem forumu egalitarnosti ne povezuje z varnostjo, ki je brez egalitarnosti ne bi bilo in bi tudi pri nas imeli roparske ulične bande, kot jih imajo v velecenjeni Ameriki ...
veš, toti naši forumaši me spominjanjo na ono o Izraelcih v Rimskih časih. Vun in vun so se upirali in bili nezadovoljni, pa jih recimo Herod povpraša
-ali nimate šol, da se deca izobrazi,
-ali nimate cest, da lahko trgujete
-ali ne vlada mir in lahko potujete varno
-ali nimate.....

Ja, res je vse to, ampak DAVKE JE POTREBA PLAČAT
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2734740] 21.09.18 09:05 · odgovor na: anon-178149 (#2734710)
Odgovori   +    2
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [MarijanMacek]
...
> ... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu...
>
> P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ...

Ja, res je vse to, ampak DAVKE JE POTREBA PLAČAT
Seveda, davke je treba plačati, tudi država mora z davki skrbno ravnati. Računsko sodišče Republike Slovenije je najvišji organ kontrole državnih računov, državnega proračuna in celotne javne porabe v Republiki Sloveniji. Na današnji dan na RS poteka 109 revizij o porabi državnega denarja, tudi v preteklosti je revizij bilo veliko, ugotovljenih je bilo veliko nepravilnosti pri porabi davkoplačevalskega denarja, denar pobran iz davkov je izginjal in nikomur se zaradi tega ni zgodilo nič, kajti državna vrana državni vrani oči ne izkljuje, država raje nabije še višje davke.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734765] 21.09.18 11:24 · odgovor na: anon-317028 (#2734740)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [najobj]
> > > [MarijanMacek]
> ...
> > ... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu...
> >
> > P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ...
>
> Ja, res je vse to, ampak DAVKE JE POTREBA PLAČAT

Seveda, davke je treba plačati, tudi država mora z davki skrbno ravnati. Računsko sodišče Republike Slovenije je najvišji organ kontrole državnih računov, državnega proračuna in celotne javne porabe v Republiki Sloveniji. Na današnji dan na RS poteka 109 revizij o porabi državnega denarja, tudi v preteklosti je revizij bilo veliko, ugotovljenih je bilo veliko nepravilnosti pri porabi davkoplačevalskega denarja, denar pobran iz davkov je izginjal in nikomur se zaradi tega ni zgodilo nič, kajti državna vrana državni vrani oči ne izkljuje, država raje nabije še višje davke.
Pa imaš kakšne eksplicitne podatke s katerimi lahko primerjaš slovensko ravnanje z davčnimi prihodki in v nam bližnji tujini. To kar si napisal je namreč eksplicitno le v primeru števila revizij. Ampak kolikor vem je večina revizij za nadzirance uspešna, večinoma se poda mnenje s pridržkom, zaradi nekaterih nepravilnosti, ki jih je potrebno odpraviti. Sedaj pa prosim povej:

1) Koliko je bilo nepravilnosti pri uporabi davkoplačevalskega denarja, pa prosim ne o mnenjih s pridržkom, kakšne so bile nepravilnosti, kdo je krivec.

2) povej KAM je izginil denar iz davkov, če že veš da je to bilo.

3) Komu, bi se taradi tega moralo kaj zgoditi. Če veš in ne sporočiš merodajnim si sokrivec, pazi!


Budno čakam na alarmantne novice od priznanega podjetnika!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2734772] 21.09.18 11:59 · odgovor na: anon-178149 (#2734765)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [najobj]
> > > > [MarijanMacek]
> > ...
> > > ... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu...
> > >
> > > P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ...
> >
> > Ja, res je vse to, ampak DAVKE JE POTREBA PLAČAT
>
> Seveda, davke je treba plačati, tudi država mora z davki skrbno ravnati. Računsko sodišče Republike Slovenije je najvišji organ kontrole državnih računov, državnega proračuna in celotne javne porabe v Republiki Sloveniji. Na današnji dan na RS poteka 109 revizij o porabi državnega denarja, tudi v preteklosti je revizij bilo veliko, ugotovljenih je bilo veliko nepravilnosti pri porabi davkoplačevalskega denarja, denar pobran iz davkov je izginjal in nikomur se zaradi tega ni zgodilo nič, kajti državna vrana državni vrani oči ne izkljuje, država raje nabije še višje davke.

Pa imaš kakšne eksplicitne podatke s katerimi lahko primerjaš slovensko ravnanje z davčnimi prihodki in v nam bližnji tujini. To kar si napisal je namreč eksplicitno le v primeru števila revizij. Ampak kolikor vem je večina revizij za nadzirance uspešna, večinoma se poda mnenje s pridržkom, zaradi nekaterih nepravilnosti, ki jih je potrebno odpraviti. Sedaj pa prosim povej:

1) Koliko je bilo nepravilnosti pri uporabi davkoplačevalskega denarja, pa prosim ne o mnenjih s pridržkom, kakšne so bile nepravilnosti, kdo je krivec.

2) povej KAM je izginil denar iz davkov, če že veš da je to bilo.

3) Komu, bi se taradi tega moralo kaj zgoditi. Če veš in ne sporočiš merodajnim si sokrivec, pazi!


Budno čakam na alarmantne novice od priznanega podjetnika!
Brezskrbno zapravljanje davkov poteka po modelu...Prejemniki sredstev so se zavezali, da bodo do konca revidiranega obdobja skupno ustvarili 152 novih delovnih mest, dejansko pa sta razpolagala z dokazili, da so do konca revidiranega obdobja navedeni prejemniki sredstev ustvarili 51 novih delovnih mest, kar predstavlja 33,6 odstotno realizacijo odprtja novih delovnih mest...piše v enem mnenju RS. In kaj se je zgodilo tistim, ki so dobili denar, ga zapravili in niso odprli 101 delovno mesto? Kaj se je zgodilo tistim na ministrstvu za gospodarstvo, ki so morali nadzirati uporabo tega denarja, ki je uporabljen na negospodaren, mogoče tudi na kriminalen način? Krivce in sokrivce poišči na ministrstvu.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2734795] 21.09.18 14:47 · odgovor na: anon-317028 (#2734772)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [najobj]
> > > > > [MarijanMacek]
> > > ...
> > > > ... eh, saj jaz tudi ne bi rad plačal nobenih davkov in bi rad imel vse zastonj kot velika večina na totem forumu...
> > > >
> > > > P.S.: Slovenija je (zaenkrat) znana kot varna država, kjer se (zaenkrat) lahko sprehajaš po ulicah in te (zaenkrat) ni strah, da bi te - noben (zaenkrat) nima potrebe - kdo udaril po glavi in te oropal ...
> > >
> > > Ja, res je vse to, ampak DAVKE JE POTREBA PLAČAT
> >
> > Seveda, davke je treba plačati, tudi država mora z davki skrbno ravnati. Računsko sodišče Republike Slovenije je najvišji organ kontrole državnih računov, državnega proračuna in celotne javne porabe v Republiki Sloveniji. Na današnji dan na RS poteka 109 revizij o porabi državnega denarja, tudi v preteklosti je revizij bilo veliko, ugotovljenih je bilo veliko nepravilnosti pri porabi davkoplačevalskega denarja, denar pobran iz davkov je izginjal in nikomur se zaradi tega ni zgodilo nič, kajti državna vrana državni vrani oči ne izkljuje, država raje nabije še višje davke.
>
> Pa imaš kakšne eksplicitne podatke s katerimi lahko primerjaš slovensko ravnanje z davčnimi prihodki in v nam bližnji tujini. To kar si napisal je namreč eksplicitno le v primeru števila revizij. Ampak kolikor vem je večina revizij za nadzirance uspešna, večinoma se poda mnenje s pridržkom, zaradi nekaterih nepravilnosti, ki jih je potrebno odpraviti. Sedaj pa prosim povej:
>
> 1) Koliko je bilo nepravilnosti pri uporabi davkoplačevalskega denarja, pa prosim ne o mnenjih s pridržkom, kakšne so bile nepravilnosti, kdo je krivec.
>
> 2) povej KAM je izginil denar iz davkov, če že veš da je to bilo.
>
> 3) Komu, bi se taradi tega moralo kaj zgoditi. Če veš in ne sporočiš merodajnim si sokrivec, pazi!
>
>
> Budno čakam na alarmantne novice od priznanega podjetnika!

Brezskrbno zapravljanje davkov poteka po modelu...Prejemniki sredstev so se zavezali, da bodo do konca revidiranega obdobja skupno ustvarili 152 novih delovnih mest, dejansko pa sta razpolagala z dokazili, da so do konca revidiranega obdobja navedeni prejemniki sredstev ustvarili 51 novih delovnih mest, kar predstavlja 33,6 odstotno realizacijo odprtja novih delovnih mest...piše v enem mnenju RS. In kaj se je zgodilo tistim, ki so dobili denar, ga zapravili in niso odprli 101 delovno mesto? Kaj se je zgodilo tistim na ministrstvu za gospodarstvo, ki so morali nadzirati uporabo tega denarja, ki je uporabljen na negospodaren, mogoče tudi na kriminalen način? Krivce in sokrivce poišči na ministrstvu.
In si obdelodanil nekako 0,01% davčnih prihodkov, recimo reda 1M€ (101*recimo 10k€, kar je že dosti visoka številka). Vsaka ti čast. Sam ne vem, zakaj podjetja niso izpolnila plana zaposlovanja. Ampak v gospodarstvu se nikoli ne ve zanesljivo kakšen bo končen rezultat. Sem pa skoraj prepričan, da država ni so-financirala samo odpiranje 152 delovnih mest, za take minorne številke je namreč škoda papirja. Vsekakor je pa umestno vprašanje kako izterjati iz verjetno pokojnih pravnih oseb vložek za sofinanciranje odpiranja/obdržanja delovnih mest. Pa nimaš mogoče v mislih rajnko Primorje?

Strani: 1 2