Strani: 1 2 3

crt sporočil: 27.190
[#2734262] 18.09.18 10:29 · odgovor na: anon-333107 (#2734256)
Odgovori   +    4
[FrRoSt]
Problem NI v tem, da imaš črni fond, ker ga verjetno imajo nekako vsi, nekateri - premnogi samo veliko manjšega, kot bi si želeli; .... problem je v tem, kakšno imaš vizijo: Če še drugače povem: za kaj (si pripravljen) u/porabiti svoj črni fond.
oh ja, kajpada. he's a sonofabitch but he's our sonofabitch :)

cdu je denar na crno prejela od prodajalca orozja. verjetno za narodov blagor in visje cilje.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734268] 18.09.18 10:50 · odgovor na: crt (#2734262)
Odgovori   +    0
[crt]
> [FrRoSt]
> Problem NI v tem, da imaš črni fond, ker ga verjetno imajo nekako vsi, nekateri - premnogi samo veliko manjšega, kot bi si želeli; .... problem je v tem, kakšno imaš vizijo: Če še drugače povem: za kaj (si pripravljen) u/porabiti svoj črni fond.
oh ja, kajpada. he's a sonofabitch but he's our sonofabitch :)

cdu je denar na crno prejela od prodajalca orozja. verjetno za narodov blagor in visje cilje.
Natančno TAKO!

Tako so rekli tudi za našega taStarega! In te besede si povzel od Rosvelta in Čerčila! :))

Vsaka podobnost z domačo UDBO, ki je tudi zbirala denar, samo s prodajo prešvercanih cigaret in ustanovila NLB je zgolj naključna! :))
crt sporočil: 27.190
[#2734269] 18.09.18 10:51 · odgovor na: anon-333107 (#2734268)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Vsaka podobnost z domačo UDBO, ki je tudi zbirala denar, samo s prodajo prešvercanih cigaret in ustanovila NLB je zgolj naključna! :))
okej. jaz grem zdaj spisat en komad kode, ti se pa dalje pogovarjaj s tistimi, ki jim mogoce ne bo vsec, kako sta prisla skupaj kohl in udba :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2734271] 18.09.18 11:06 · odgovor na: crt (#2734246)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 18.09.2018 11:24
[crt]
v tem je vsekakor nekaj smesnega, ampak smeh se je zacel ze s tem, ko je ravno sofer crnega fonda postal v ljudskem glasu obvladovanih provinc spomenik pravilnosti in korektnosti.
Klub vsemu pa ne moreš zanikati dejstva, da sta bila že omenjena politika v svojem času motor evropske integracije, teli današnji pezdeti pa jo rušijo. Kakor tudi, da sta imela omenjena politika vsekakor določeno mero osebnega ponosa in integritete. Nenazadnje je Kohl pospravil kufre, ko so ga dobili pri motoviljenju. Česa takega danes žal ne boš več doživel. Prej se boš naposlušal alternativnih dejstev, ki jih bo serviral lažnjivi kljukec kot protiutež zanj obremenjujočim "fake news", ki da jih servirajo lažnjivi mediji. Ujemite tatu, vpije tat. In o tem je izvorno tekla beseda.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2734272] 18.09.18 11:13 · odgovor na: anon-333107 (#2734257)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [vickibedi]

> > [crt]
> > > [vickibedi]
> > > No, vsaj to lahko priznaš da je Kohl živel v času ko je moral pokazati bistveno več politične modrosti (vizije) in tudi odgovornosti (jajc če hočeš). Takrat so bili prelomni časi za Nemčijo, vso ostalo Evropo in seveda Balkan.
> >
> > lahko samo ponovim, da je gledano od dovolj dalec vse super, tudi zdruzitev nemcij. to, da naredis neko veliko potezo, nikakor samoumevno ne pomeni uspesnosti. jajca in vizijo so se sli tudi fantje ljubitelji balkanskih delnic, na primer.

> Ne moreš združevanje Evrope enačit z vlaganjem na Balkan, halo ? Poleg tega je bila združitev Nemčij uspešna zgodba, za razliko od balkanskih zgodbic, ki so bile pušiona.

> > kar se tice odgovornosti, je sicer kohl ob pizdariji s crnim fondom odstopil, vendar ima tam neko komponento to, da mu je pomagala odstopiti njegova dolgoletna senca, ki je danes predsednica vlade.

> Ni bil svetnik, tega nihče ne trdi. Je pa moral pokazati bistveno več kot večina evropskih birokratov danes, ki se več ali manj samo šlepajo na to kar so dobili kot zapuščino.
> Se pa strinjam da mi nanj gledamo najbrž drugače, zaradi takratnih dogodkov (osamosvojitve SLO in vojne) in ta bias ga prikazuje v malo lepši luči...

Problem pri tem je, ker crt hoče zadevo prikazati kot NAPAKO BLIŽINE, pa to ni! :)

Tukaj ne gre za napako bližine. Tudi marsikje drugje ne gre! :)

Navdušen sem nad tole (novoodkrito) napako bližine. Pravzaprav gre za pravo ledeno goro. :) Nas niso učili o tej napaki. Kdor jo je odkril, bi si zagotovo zaslužil Nobelovo!! :)

*Vedel sem, da mora obstajati tale NAPAKA Bližine, predvidel in izračunal sem jo, zdaj pa vidim, da je še/že uradno potrjena in priznana! :))
Absolutno. Tudi dogajanje v Fritzlovi kleti namreč lahko proglasiš zgolj kot napako bližine ;)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734275] 18.09.18 11:25 · odgovor na: crt (#2734269)
Odgovori   +    0
Saj menda nisem omenjall Ivana in prodaje orožja!??? :))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734279] 18.09.18 11:36 · odgovor na: anon-204390 (#2734272)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Absolutno. Tudi dogajanje v Fritzlovi kleti namreč lahko proglasiš zgolj kot napako bližine ;)
Tale NAPAKA Bližine je res neverjetna in z njo se da pojasniti marsikatero zadevo! :)

RESNO! Pravzaprav je (res) tako univerzalna, da se prav čudim, da sem (uradno) šele sedaj naletel nanjo! ;)

Na slo-tech forumu sem Persona Bez Gata! :)) Izbrisali so mi vse možnosti, v pritožbe NE morem pisati, ker so (mi) odvzeli to možnost, izbrisali so mi kodo za pritožbe!...ect.ect.

Zdaj pa se je veter (kao) nekoliko obrnil, imaš (celo) neka pisna pojasnila, da lahko zahtevaš pojasnilo, o izbrisanih postih, nazivih, .... ect.ect.

Vse skupaj pa deluje takole: Lahko te ustrelim (med oči), vendar imaš za to možnost pritožbe in pojasnila. Seveda naknadnega. ;)

*Ali misliš, da gre tukaj tudi za NAPAKO Bližine!??
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2734280] 18.09.18 11:46 · odgovor na: najobj (#2734254)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [robi2107]
> Najbolj žalostno je to, da proti takšni EU komisiji očitno ne moreš nič. EU se je spremenila v navadno greznico, kjer na prvem mestu ni več evropska ideja, temveč parcialno interesno kupčkanje. Kje so časi, ko so evropsko idejo promovirali vizionarji tipa Kohl, Mitterand... da ne grem nazaj vse očetov današnje EU, Monneta, Schumanna in De Gasperija, Žal so ti časi nepreklicno mimo. Tako, kot so mimo časi, ko je bilo držanje dane besede, spoštovanje dogovorov... norma in obenem stvar ponosa. Danes pa nam (navadnim ljudem po celem svetu) vladajo notorični lažnjivci, psihopati in sociopati, ki jim ni niti najmanj nerodno, ko jih dobijo na laži. Celo poseben termin so izumili za laž: alternativna dejstva. Mi gre na kozlanje.

... čuj, toti vizionarji niso naredili nič drugega, kot onim drugim vizionarjem ni ratalo ob prvem poskusu "širitve EU" na vzhod pred skoraj 80 leti, ker se takrat prvorazredni v Berlinu, Parizu in Londonu med sabo niso uspeli do konca zmenit in je Hitler začel solirat s silo, ob tem pa je rasistični psihopat pretiraval v izkazovanju svoje "ljubezni" do Židov, tako da je razpizdil Američane (= vplivne Žide) in se je potem zgodilo, kar se je zgodilo ...

P.S.: Juncker je en tak hecni Hitler, ki v imenu prvorazrednih silo uporablja na rahlo drugačen način, zato je vprašanje, če se bo kdaj zgodilo isto, kot se je zgodilo sredi prejšnjega stoletja ... aja, slovenski domobranci so v branjenju svoje domovine EU (= ne Slovenije) tudi dandanašnji očitno ostali isti kot oni sredi prejšnjega stoletja ...
Ja ljubibog domovina je samo ena. Razen, če si mislil, da so se eni slovenski branilci domovine povezali z enim sovražnikom, drugi slovenski branilci domovine pa z drugim.
Obtem da so bili tadrugi branilci notranje razdeljeni na one, ki so bili dejansko branilci in one, ki so bili samo revolucionarji in so branilci postali šele po sili razmer, namreč ko je oni taprvi sovražnik vmes napadel tadrugega. Eh jebiga ;)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734281] 18.09.18 11:49 · odgovor na: robi2107 (#2734271)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [crt]
> v tem je vsekakor nekaj smesnega, ampak smeh se je zacel ze s tem, ko je ravno sofer crnega fonda postal v ljudskem glasu obvladovanih provinc spomenik pravilnosti in korektnosti.
Klub vsemu pa ne moreš zanikati dejstva, da sta bila že omenjena politika v svojem času motor evropske integracije, teli današnji pezdeti pa jo rušijo. Kakor tudi, da sta imela omenjena politika vsekakor določeno mero osebnega ponosa in integritete. Nenazadnje je Kohl pospravil kufre, ko so ga dobili pri motoviljenju. Česa takega danes žal ne boš več doživel. Prej se boš naposlušal alternativnih dejstev, ki jih bo serviral lažnjivi kljukec kot protiutež zanj obremenjujočim "fake news", ki da jih servirajo lažnjivi mediji. Ujemite tatu, vpije tat. In o tem je izvorno tekla beseda.
Tukaj gre nekako v bistvu za izgubljanje (prave) smeri. :) TO je danes VELIK (univerzalni) problem!!

POVSOD! Na vseh področjih!! To je vprašanje vizije in strategije. Samo danes je lazje mešati meglo in drek, kakor razmišljati in delovati strateško....

---------------------------------- ------------------------------

Ti si brihten poba. :)

Ali bi morda znal odgovoriti na tole težavo nerazumevanja uporabnika alek14 iz posta [#2731877]!??
[FrRoSt]
[alek14]
> [republican]
> Povsod po svetu se najdejo levosučni ljudje, ampak v nekaterih (praviloma germanskih) državah so v manjšini, v drugih pa v večini (vključno s Slovenijo). Mi lahko do zadnje vejice in pike prepišemo švicarske, ali avstrijske zakone in ustavo, pa zato še ne bomo druga Švica, ali Avstrija... ker pač nimamo švicarskih in avstrijskih volilcev.
Če prav imaš deloma prav, saj desni pobegnejo v desne države in levi ostanejo - je tudi nekaj na tem, da se ljudem lahko prepreči postali preveč levi. Če plačajo svoje davke sami (če jih ne podjetje za njih) je čisto drugačen odnos do davka. Tako, da Ustava lahko na to še kako vpliva.
Če imaš Ustavno omejitev velikosti JS, so šole in zdravstvo privat (Švica). Zelo pomembno je, da so šole privat. Državne šole so leglo Marxizma.
Jaz sem hodil v državno šolo, pa je bila daleč od Marksizma.... Tudi drugi niso imeli ravno občutka, da gre za Marsizem. :) Poleg tega tudi v drugih državah, vključno z zda, velika večina otrok hodi v državne šole. AHA! Samo tam ne učijo Maxizma. :)
(nisem mislil Marxizma dobesedno) Tudi jaz sem šel skozi državno šolo in je bilo OK. Toda sedaj je drugače. Mi je tamal pripovedoval kako zelo socilistično učitelji danes zastruplajo mladež. V ZDA je žal enako. Yale je špica Ameriškega "marxizma". [shit pa še privat je - fak]

*Vzemi si čas. Se nič ne mudi. Kakšen teden bi bil (morda) ravno prav! :) Kaj tukaj aleka14 bega!?? Kaj mu ni jasno!?? Kje se mu zadeve NE izidejo!???
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734283] 18.09.18 11:56 · odgovor na: najobj (#2734254)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [robi2107]
> Najbolj žalostno je to, da proti takšni EU komisiji očitno ne moreš nič. EU se je spremenila v navadno greznico, kjer na prvem mestu ni več evropska ideja, temveč parcialno interesno kupčkanje. Kje so časi, ko so evropsko idejo promovirali vizionarji tipa Kohl, Mitterand... da ne grem nazaj vse očetov današnje EU, Monneta, Schumanna in De Gasperija, Žal so ti časi nepreklicno mimo. Tako, kot so mimo časi, ko je bilo držanje dane besede, spoštovanje dogovorov... norma in obenem stvar ponosa. Danes pa nam (navadnim ljudem po celem svetu) vladajo notorični lažnjivci, psihopati in sociopati, ki jim ni niti najmanj nerodno, ko jih dobijo na laži. Celo poseben termin so izumili za laž: alternativna dejstva. Mi gre na kozlanje.
... čuj, toti vizionarji niso naredili nič drugega, kot onim drugim vizionarjem ni ratalo ob prvem poskusu "širitve EU" na vzhod pred skoraj 80 leti, ker se takrat prvorazredni v Berlinu, Parizu in Londonu med sabo niso uspeli do konca zmenit in je Hitler začel solirat s silo, ob tem pa je rasistični psihopat pretiraval v izkazovanju svoje "ljubezni" do Židov, tako da je razpizdil Američane (= vplivne Žide) in se je potem zgodilo, kar se je zgodilo ...

P.S.: Juncker je en tak hecni Hitler, ki v imenu prvorazrednih silo uporablja na rahlo drugačen način, zato je vprašanje, če se bo kdaj zgodilo isto, kot se je zgodilo sredi prejšnjega stoletja ... aja, slovenski domobranci so v branjenju svoje domovine EU (= ne Slovenije) tudi dandanašnji očitno ostali isti kot oni sredi prejšnjega stoletja ...
čuj, .... zadeva, ki je ti tukaj ne razumeš je, da: Nekatere stvari so povzročene AKTIVNO, za razliko od drugih, ki so (povzročene) s pasivnostjo!*

* To ti na koncu filma Sončeve Solze razložijo v zelo jasni in eksplicitni obliki!!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734287] 18.09.18 12:36
Odgovori   +    0
Kaj nič ne hodite na hrvaško na morje? Oni pravijo da mi nismo problem, z nami imajo vse rešeno. Problem je meja nižje s Srbijo, BiH,...
Oni itak vse delajo da bodo potem lažje uredili mejo nižje, tudi tako da kako vilo kdo dobi na otoku...
Kdo od naših je trdil da je pravo na naši strani, da imamo vso podporo? Zakoni, ki jih pišejo birokrati so itak samo nek okvir.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734293] 18.09.18 12:48 · odgovor na: anon-61428 (#2734287)
Odgovori   +    0
Saj ti si pravi Insajder! :)

Hrvati bi vse. :) Malo tu, malo tam, .... TU jim TO odgovarja, TAM bi drugače, ker je TO tam BOLJE za njih, ....

Res so UNIVERZALCI! :)

Mi se pa tukaj nekaj razburjamo in zganjamo nevemkaj!???

Zadeve je potrebno prilagoditi samo tako, da bodo ustrezale HRVATOM in vsi problemi bodo izginili!??? ali kako!?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2734295] 18.09.18 12:51 · odgovor na: anon-333107 (#2734279)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [vickibedi]
> Absolutno. Tudi dogajanje v Fritzlovi kleti namreč lahko proglasiš zgolj kot napako bližine ;)

Tale NAPAKA Bližine je res neverjetna in z njo se da pojasniti marsikatero zadevo! :)

RESNO! Pravzaprav je (res) tako univerzalna, da se prav čudim, da sem (uradno) šele sedaj naletel nanjo! ;)

Na slo-tech forumu sem Persona Bez Gata! :)) Izbrisali so mi vse možnosti, v pritožbe NE morem pisati, ker so (mi) odvzeli to možnost, izbrisali so mi kodo za pritožbe!...ect.ect.

Zdaj pa se je veter (kao) nekoliko obrnil, imaš (celo) neka pisna pojasnila, da lahko zahtevaš pojasnilo, o izbrisanih postih, nazivih, .... ect.ect.

Vse skupaj pa deluje takole: Lahko te ustrelim (med oči), vendar imaš za to možnost pritožbe in pojasnila. Seveda naknadnega. ;)

*Ali misliš, da gre tukaj tudi za NAPAKO Bližine!??
Mislim da si to napako bližine razlagaš bistveno preveč univerzalno. Ni nujno, da je posledica efekta bližine to, da si prišel na črno listo :)
najobj sporočil: 31.920
[#2734301] 18.09.18 13:04 · odgovor na: anon-204390 (#2734280)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [robi2107]
> > Najbolj žalostno je to, da proti takšni EU komisiji očitno ne moreš nič. EU se je spremenila v navadno greznico, kjer na prvem mestu ni več evropska ideja, temveč parcialno interesno kupčkanje. Kje so časi, ko so evropsko idejo promovirali vizionarji tipa Kohl, Mitterand... da ne grem nazaj vse očetov današnje EU, Monneta, Schumanna in De Gasperija, Žal so ti časi nepreklicno mimo. Tako, kot so mimo časi, ko je bilo držanje dane besede, spoštovanje dogovorov... norma in obenem stvar ponosa. Danes pa nam (navadnim ljudem po celem svetu) vladajo notorični lažnjivci, psihopati in sociopati, ki jim ni niti najmanj nerodno, ko jih dobijo na laži. Celo poseben termin so izumili za laž: alternativna dejstva. Mi gre na kozlanje.
> ... čuj, toti vizionarji niso naredili nič drugega, kot onim drugim vizionarjem ni ratalo ob prvem poskusu "širitve EU" na vzhod pred skoraj 80 leti, ker se takrat prvorazredni v Berlinu, Parizu in Londonu med sabo niso uspeli do konca zmenit in je Hitler začel solirat s silo, ob tem pa je rasistični psihopat pretiraval v izkazovanju svoje "ljubezni" do Židov, tako da je razpizdil Američane (= vplivne Žide) in se je potem zgodilo, kar se je zgodilo ...
>
> P.S.: Juncker je en tak hecni Hitler, ki v imenu prvorazrednih silo uporablja na rahlo drugačen način, zato je vprašanje, če se bo kdaj zgodilo isto, kot se je zgodilo sredi prejšnjega stoletja ... aja, slovenski domobranci so v branjenju svoje domovine EU (= ne Slovenije) tudi dandanašnji očitno ostali isti kot oni sredi prejšnjega stoletja ...
Ja ljubibog domovina je samo ena. Razen, če si mislil, da so se eni slovenski branilci domovine povezali z enim sovražnikom, drugi slovenski branilci domovine pa z drugim.
Obtem da so bili tadrugi branilci notranje razdeljeni na one, ki so bili dejansko branilci in one, ki so bili samo revolucionarji in so branilci postali šele po sili razmer, namreč ko je oni taprvi sovražnik vmes napadel tadrugega. Eh jebiga ;)
... čuj, da je domovina lahko večja en.wikipedia.org/wik...apallo.png ali manjša sl.wikipedia.org/wik..._meja1.JPG , sva midva že večkrat obdelala, ampak se te očitno nič ne prime ...

P.S.: vse so zajebali Titovi partizani, ker se brez njih Slovenci s Hrvati o meji na morju ne bi mogli prepirat, ker se z meje na Ravbarkomandi morja sploh ne vidi ...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734304] 18.09.18 13:15 · odgovor na: anon-333107 (#2734293)
Odgovori   +    0
Oni hočejo naš spor rešiti na način, da jim bo to pomagalo kasneje pri izsiljevanju vstopa Srbije v EU in Shengen.
Kaj lahko mi naredimo? Z njimi definitivno pazljivo, ker so pripravljeni iti do konca kljub hujšim pritiskom na njih. Kdor predlaga kakršno koli zaostrovanje ni za v politiko.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734308] 18.09.18 13:30 · odgovor na: anon-204390 (#2734295)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Mislim da si to napako bližine razlagaš bistveno preveč univerzalno. Ni nujno, da je posledica efekta bližine to, da si prišel na črno listo :)
Morda imaš prav. :)

Vendar ne gre spregledati univerzalnosti Napake Bližine. :)

TO se je resnično dogajalo! NI plod neke moje domišlije, predvidevanj in ne vem še česa.

Na svoja lastna ušesa sem slišal tako pripoved od človeka, ki je preživek nemško koncentracijsko taborišče. Zdaj ga ni več med nami. Naj mu bo lahka zemlja, kot bi rekel (moj) prof. Lozar! Preživel je samo zato, ker je bil mlad, močan sokolovec. V delovnem taborišču, kamor so ga poslali je bil oficir, ki je imel pištolo kar na vrvici. Niti v toku ne! In če mu nisi bil všeč, tako ali drugače, te je kar ustrelil. Meni nič, tebi nič. TO se je dogajalo!!

Ali je tukaj in kako uporabljena Napaka bližine!?

If LIBERTY means anything at all, it means the right to tell peoplewhat thej dont want to Hear.*

*Oglej si še druge Orwellove (odlične) izreke!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734311] 18.09.18 13:34 · odgovor na: anon-61428 (#2734304)
Odgovori   +    0
Menda še niso (nismo) na Koncu!? ali kako!?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734315] 18.09.18 14:40 · odgovor na: (#2734313)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Inside]
> Oni hočejo naš spor rešiti na način, da jim bo to pomagalo kasneje pri izsiljevanju vstopa Srbije v EU in Shengen.
> Kaj lahko mi naredimo? Z njimi definitivno pazljivo, ker so pripravljeni iti do konca kljub hujšim pritiskom na njih. Kdor predlaga kakršno koli zaostrovanje ni za v politiko.

Kakšno zaostrovanje?
Arbitražno sodišče je razsodilo in to je zdaj na EK, da od obeh članic EU zahteva realizacijo.
Pika.
Vse ostalo je - natezanje elastike, kjer pa naši (nategovalci) niso tako spretni kot so hrvaški.

Zagotovo pa je eno - Hrvaška ne bo dala soglasja Srbiji za vstop v EU, dokler ne bodo meje takšne, kot so si jih zrisali Hrvatje.
Morda pa je to tudi v interesu nekaterih članic EU, da še lep čas ne bo prišlo do sprejemanja novih članic (pa tudi Rusiji zagotovo bolj ustreza ruska, kot pa evropska Srbija).
Najprej se nekako dogovorimo za arbitražo, potem zaserjemo postopek s podkupovanjem sodnika in ko pride v javnost ne sprejememo odhod Hrvaške iz arbitraže zahtevamo nadaljevanje, in sedaj na koncu zahtevamo da Hrvaška sprejme odločitev te podkupljene arbitraže. Legende smo res.
EU je itak dvignila roke samo tega ne boš slišal od naše vlade. EU je za dogovor, je za odprtost na vseh področjih, nikakor ne za silo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734317] 18.09.18 14:47 · odgovor na: anon-61428 (#2734315)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [rename]
> > [Inside]
> > Oni hočejo naš spor rešiti na način, da jim bo to pomagalo kasneje pri izsiljevanju vstopa Srbije v EU in Shengen.
> > Kaj lahko mi naredimo? Z njimi definitivno pazljivo, ker so pripravljeni iti do konca kljub hujšim pritiskom na njih. Kdor predlaga kakršno koli zaostrovanje ni za v politiko.
>
> Kakšno zaostrovanje?
> Arbitražno sodišče je razsodilo in to je zdaj na EK, da od obeh članic EU zahteva realizacijo.
> Pika.
> Vse ostalo je - natezanje elastike, kjer pa naši (nategovalci) niso tako spretni kot so hrvaški.
>
> Zagotovo pa je eno - Hrvaška ne bo dala soglasja Srbiji za vstop v EU, dokler ne bodo meje takšne, kot so si jih zrisali Hrvatje.
> Morda pa je to tudi v interesu nekaterih članic EU, da še lep čas ne bo prišlo do sprejemanja novih članic (pa tudi Rusiji zagotovo bolj ustreza ruska, kot pa evropska Srbija).
Najprej se nekako dogovorimo za arbitražo, potem zaserjemo postopek s podkupovanjem sodnika in ko pride v javnost ne sprejememo odhod Hrvaške iz arbitraže zahtevamo nadaljevanje, in sedaj na koncu zahtevamo da Hrvaška sprejme odločitev te podkupljene arbitraže. Legende smo res.
EU je itak dvignila roke samo tega ne boš slišal od naše vlade. EU je za dogovor, je za odprtost na vseh področjih, nikakor ne za silo.
In mi smo za silo za razliko od hrvaške in evrope, ki sta OČITNO za odprtost!? ali kako!?

*kam za Vraga je poniknilo pravo ob vsej tej silnosti in odprtosti!?
**+ hrvati so šli v zadevo s figo v žepu in to ni nobeno naključje, še manj pa kakšna odprtost!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734321] 18.09.18 15:08 · odgovor na: (#2734316)
Odgovori   +    0
Nadaljevala brez ene stranke hrvaške. Kakšno je to nadaljevanje postopka si misli.
Rekla je ker vseeno poskuša zaključiti zadevo. Dosti jim je poslušanja o tem sporu. To so večkrat povedali.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734322] 18.09.18 15:12 · odgovor na: anon-333107 (#2734317)
Odgovori   +    1
Po toči zvonis.
Oni so šli s figo mi smo pa zasrali. Oni so za dogovor pri nas so pa ideje za zaostritev. Žal nesposobni politiki se vedno na vrhu varno v stolckih.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734325] 18.09.18 15:23 · odgovor na: anon-61428 (#2734322)
Odgovori   +    0
[Inside]
Po toči zvonis.
Oni so šli s figo mi smo pa zasrali. Oni so za dogovor pri nas so pa ideje za zaostritev. Žal nesposobni politiki se vedno na vrhu varno v stolckih.
Stvar pogleda! :)

Kaj pa pravo!?

Morda PRAVO poleg ZVONENJA tudi kaj šteje!??

Ali menda štejejo samo fige, prebrisanost in neke neverjetne odprtosti!?

Saj to ni res! .... Pa je!
najobj sporočil: 31.920
[#2734328] 18.09.18 15:30 · odgovor na: anon-61428 (#2734315)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.09.2018 15:33
[Inside]
> [rename]
> > [Inside]
> > Oni hočejo naš spor rešiti na način, da jim bo to pomagalo kasneje pri izsiljevanju vstopa Srbije v EU in Shengen.
> > Kaj lahko mi naredimo? Z njimi definitivno pazljivo, ker so pripravljeni iti do konca kljub hujšim pritiskom na njih. Kdor predlaga kakršno koli zaostrovanje ni za v politiko.
>
> Kakšno zaostrovanje?
> Arbitražno sodišče je razsodilo in to je zdaj na EK, da od obeh članic EU zahteva realizacijo.
> Pika.
> Vse ostalo je - natezanje elastike, kjer pa naši (nategovalci) niso tako spretni kot so hrvaški.
>
> Zagotovo pa je eno - Hrvaška ne bo dala soglasja Srbiji za vstop v EU, dokler ne bodo meje takšne, kot so si jih zrisali Hrvatje.
> Morda pa je to tudi v interesu nekaterih članic EU, da še lep čas ne bo prišlo do sprejemanja novih članic (pa tudi Rusiji zagotovo bolj ustreza ruska, kot pa evropska Srbija).
Najprej se nekako dogovorimo za arbitražo, potem zaserjemo postopek s podkupovanjem sodnika in ko pride v javnost ne sprejememo odhod Hrvaške iz arbitraže zahtevamo nadaljevanje, in sedaj na koncu zahtevamo da Hrvaška sprejme odločitev te podkupljene arbitraže. Legende smo res.
EU je itak dvignila roke samo tega ne boš slišal od naše vlade. EU je za dogovor, je za odprtost na vseh področjih, nikakor ne za silo.
... čuj, tota EU se naj najprej sama s sabo zmeni, kaj bi rada, ker namreč leva roka (= Juncker = evropske komisija) očitno ne ve, kaj dela desna (= pravna služba evropske komisije) oziroma pijani Juncker noče vedet, če mu mnenje lastne pravne službe ne paše ...

P.S.: nimam pojma, kje si pobral podkupovanje sodnikov, ampak če bi bilo s sodiščem res kaj narobe, potem bi Juncker lepo povedal, da sodbe podkupljenih sodnikov ne jebe, ne pa da o njihovi sodbi za mnenje sprašuje lastno pravno službo in ga potem skriva, ker mu ne paše ...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734329] 18.09.18 15:34 · odgovor na: anon-333107 (#2734325)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [Inside]
> Po toči zvonis.
> Oni so šli s figo mi smo pa zasrali. Oni so za dogovor pri nas so pa ideje za zaostritev. Žal nesposobni politiki se vedno na vrhu varno v stolckih.

Stvar pogleda! :)

Kaj pa pravo!?

Morda PRAVO poleg ZVONENJA tudi kaj šteje!??

Ali menda štejejo samo fige, prebrisanost in neke neverjetne odprtosti!?

Saj to ni res! .... Pa je!
Pravo šteje. Ampak lahko sprejmeš zakon če nimaš policije, inšpektorja... ga ljudje ne spoštujejo. Očitno hrvaška meni da ji EU ne more nič in da ima prav.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2734340] 18.09.18 17:14 · odgovor na: anon-61428 (#2734329)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 18.09.2018 17:16
[Inside]
Pravo šteje. Ampak lahko sprejmeš zakon če nimaš policije, inšpektorja... ga ljudje ne spoštujejo. Očitno hrvaška meni da ji EU ne more nič in da ima prav.
Majhen popravek: NDH skoraj zagotovo ve (ker baje da ima dobre pravnike), da nima prav, vendar se na to poserje in uveljavlja argument moči proti moči argumenta. Lokalni bully pač. Kako tega ne bi vedela, saj vsak študent 1. letnika prava ve, da je spoštovanje pravnomočnih sodnih odločb ena osnovnih norm v pravu, nekaj o čemer se ne prereka. V določenih primerih sicer obstajajo izredna pravna sredstva, vendar ne verjamem, da so predvidena v zvezi s sodbami sodišča EU. Sama sodba AS pa je prav tako dokončna in zavezujoča. Kar se tiče sankcioniranja članice, ki krši pravo Unije, pa tudi povsem prepričan, da ji EU ne more nič. Kolikor vem, jo lahko EK useka s finančnimi sankcijami. Če je tu na forumu kakšen, ki o tem ve kaj več, naj pove kaj na to temo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2734343] 18.09.18 17:26 · odgovor na: najobj (#2734328)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [Inside]
> > [rename]
> > > [Inside]
> > > Oni hočejo naš spor rešiti na način, da jim bo to pomagalo kasneje pri izsiljevanju vstopa Srbije v EU in Shengen.
> > > Kaj lahko mi naredimo? Z njimi definitivno pazljivo, ker so pripravljeni iti do konca kljub hujšim pritiskom na njih. Kdor predlaga kakršno koli zaostrovanje ni za v politiko.
> >
> > Kakšno zaostrovanje?
> > Arbitražno sodišče je razsodilo in to je zdaj na EK, da od obeh članic EU zahteva realizacijo.
> > Pika.
> > Vse ostalo je - natezanje elastike, kjer pa naši (nategovalci) niso tako spretni kot so hrvaški.
> >
> > Zagotovo pa je eno - Hrvaška ne bo dala soglasja Srbiji za vstop v EU, dokler ne bodo meje takšne, kot so si jih zrisali Hrvatje.
> > Morda pa je to tudi v interesu nekaterih članic EU, da še lep čas ne bo prišlo do sprejemanja novih članic (pa tudi Rusiji zagotovo bolj ustreza ruska, kot pa evropska Srbija).

> Najprej se nekako dogovorimo za arbitražo, potem zaserjemo postopek s podkupovanjem sodnika in ko pride v javnost ne sprejememo odhod Hrvaške iz arbitraže zahtevamo nadaljevanje, in sedaj na koncu zahtevamo da Hrvaška sprejme odločitev te podkupljene arbitraže. Legende smo res.
> EU je itak dvignila roke samo tega ne boš slišal od naše vlade. EU je za dogovor, je za odprtost na vseh področjih, nikakor ne za silo.

... čuj, tota EU se naj najprej sama s sabo zmeni, kaj bi rada, ker namreč leva roka (= Juncker = evropske komisija) očitno ne ve, kaj dela desna (= pravna služba evropske komisije) oziroma pijani Juncker noče vedet, če mu mnenje lastne pravne službe ne paše ...

P.S.: nimam pojma, kje si pobral podkupovanje sodnikov, ampak če bi bilo s sodiščem res kaj narobe, potem bi Juncker lepo povedal, da sodbe podkupljenih sodnikov ne jebe, ne pa da o njihovi sodbi za mnenje sprašuje lastno pravno službo in ga potem skriva, ker mu ne paše ...
A ti bi da Juncker naroci pravnikom cujte tako napisite da bo nam pasalo? :)
Ocitno pravno mnenje, nasvet ni zavezujoc za EK Junckerja. Koliko krat mi damo nek dokument v pregled pravnikov oni napisejo, precistijo mi pa strokovni upostevamo kar je prav. Vprasaj Bulc ce kaj ve o tem ali je mnenje zavezujoce. Zakaj se je Juncker odlocil da ne bo preganjal Hrvasko ne vem ocitno je ocenil da ni modro sedaj odprt rane in povzrocit hujse stvari, saj ves balkanski kotel.
Hrvaski je v kljucnem trenutku ko je v javnost prisla info o ravnanju nasih nekdo svetoval da naj odstopi od sporazuma in da ji nihce nic ne more. Kdo je to bil ne vem sumi so leteli na ZDA. In zaenkrat so za njih v dobrem polozaju.
Jaz verjamem da so vsi nasi delali, da bi jim uspelo za drzavo toda tokrat jim je spodletelo.
crt sporočil: 27.190
[#2734381] 18.09.18 20:33 · odgovor na: robi2107 (#2734271)
Odgovori   +    2
[robi2107]
Klub vsemu pa ne moreš zanikati dejstva, da sta bila že omenjena politika v svojem času motor evropske integracije, teli današnji pezdeti pa jo rušijo. Kakor tudi, da sta imela omenjena politika vsekakor določeno mero osebnega ponosa in integritete. Nenazadnje je Kohl pospravil kufre, ko so ga dobili pri motoviljenju. Česa takega danes žal ne boš več doživel.
no, kohlu je bilo nekoliko pomagano pospraviti kufre. pa pospravil jih je po ohoho letih mandata, od katerih ni samo zadnjih pet minut mesetaril z denarjem.

glede evropske integracije - je tako kot pri vsakem procesu, da je nekoc mlad in udarniski, potem scasoma, kako bi se izrazil, dozorel in zacne imeti svoje zivljenje povrh, izven ali celo nasproti tistemu, kar je svojcas bila njegova vsebina. dobi svojo kasto svecenikov, svoj novi razred. danes sta eur in eu tisto, kar smo tod lokalno svojcas poznali kot bratstvo i jedinstvo nasih naroda i narodnosti.

pri tem se seveda zdi privlacno imeti nostalgijo po "starih dobrih casih" (ki jih poznamo kot dobre, ker smo si zapomnili ali sploh kadakroli poznali samo dobre plati in se to ne nujno, da sploh resnicne) - povrhu hrepenenje, da naj ze vendar Nekdo Nekaj naredi oziroma da naj pride spet Pravi Kerlc.

meni je vedno bila nekoliko smesna ta mesanica hkrati pritozevanja, da ni dovolj demokracije, in kolcanja po mocni figuri odlocnega vodje.

pa ko se ozrem po zgodovini, nisem ravno velik fen navijanja za pravega kerlca in da naj vendar nekdo nekaj naredi. ker to zelo hitro preide v "pazite, kaj si zelite, ker se lahko zgodi, da to dobite".
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734399] 18.09.18 23:16 · odgovor na: anon-61428 (#2734329)
Odgovori   +    0
[Inside]
Pravo šteje. Ampak lahko sprejmeš zakon če nimaš policije, inšpektorja... ga ljudje ne spoštujejo. Očitno hrvaška meni da ji EU ne more nič in da ima prav.
DA! Menda menijo,.... i molijo Boga, .... i šta još!??
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2734400] 18.09.18 23:23 · odgovor na: robi2107 (#2734340)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [Inside]
> Pravo šteje. Ampak lahko sprejmeš zakon če nimaš policije, inšpektorja... ga ljudje ne spoštujejo. Očitno hrvaška meni da ji EU ne more nič in da ima prav.

Majhen popravek: NDH skoraj zagotovo ve (ker baje da ima dobre pravnike), da nima prav, vendar se na to poserje in uveljavlja argument moči proti moči argumenta. Lokalni bully pač. Kako tega ne bi vedela, saj vsak študent 1. letnika prava ve, da je spoštovanje pravnomočnih sodnih odločb ena osnovnih norm v pravu, nekaj o čemer se ne prereka. V določenih primerih sicer obstajajo izredna pravna sredstva, vendar ne verjamem, da so predvidena v zvezi s sodbami sodišča EU. Sama sodba AS pa je prav tako dokončna in zavezujoča. Kar se tiče sankcioniranja članice, ki krši pravo Unije, pa tudi povsem prepričan, da ji EU ne more nič. Kolikor vem, jo lahko EK useka s finančnimi sankcijami. Če je tu na forumu kakšen, ki o tem ve kaj več, naj pove kaj na to temo.
Zadeva lahko traja leta in leta. Očitno je, da se zadevi nekako poskuša izogniti celo (politična) evropa oz. e. komisija... :) Kar seveda navdušuje in spodbuja.

Važno je, da naši ostanejo odločeni in nepopustljivi. Tudi pri šengnu in drugih zadevah.... In naj stane kar hoče!
pobalin sporočil: 14.456
[#2734464] 19.09.18 11:10 · odgovor na: crt (#2734246)
Odgovori   +    0
[crt]
v tem je vsekakor nekaj smesnega, ampak smeh se je zacel ze s tem, ko je ravno sofer crnega fonda postal v ljudskem glasu obvladovanih provinc spomenik pravilnosti in korektnosti.
In to zelo velik in obilen spomenik. :-)

Strani: 1 2 3