Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[sopranos]
> [XODAT]
> Če bi se šteli dohodki od oddajanja premoženja v namejem v dohodnino, potem bi eden izmed njiju moral plačati 2.054 EUR dohodnine, drugi pa 3.350 EUR.+ oz. 96 EUR več kot po sedaj veljavni ureditvi.
>
> dohodke od oddajanja premoženja si lahko tudi razdelita in je skupaj dohodnine še vedno manj..
>
> Bistvo pa je, da ne bodo za davek dali - polovico oz. 50% kot jih večina razlaga.
>
> Višji kot so prihodki posameznikov, več bi se jim v takem primeru vzelo.
>
> Lahko naredimo še izračun za povprečno plačo in povprečno plačo v javnem sektorju. Bodo razlike še večje.
>
> Sedaj pa pomisli, da imaš recimo delnice ali vzajemne sklade v katere si vlagal 10,15 ali 20 let. Pa bo recimo tvoj vložek 20.000 EUR, ob prodaji boš pa ven dobil recimo 40.000 EUR. Potem boš pa to dal v dohodnino. Misliš da bodo ljudje kar gledali da jim država od teh 20.000 "zaslužka" vzame 10.000 EUR? Ljudje bodo pač iskali in tudi našli načine, da se temu izognejo.
>
> Tudi tukaj je napačna predpostavka polovica, ki jo vzame država od "zaslužka" - do meje trenutnega davčnega razreda 48000€ (to je 20000€ "zaslužka"+več kot povprečna plača 28000€) je procent obdavčitve 26.8% kar ni 50%.
>
> Tistih davkoplačevalcev v zadnjem dohodninskem razredu je pa menda cca. 3600, velika večina (cca.94% pa v prvem in drugem) kjer je bi jih bila večina obdavčena manj kot 25%.
>
> Delnice ali vzajemne sklade si lahko izpalčaš tudi preko daljšega obdobja in zmanjšaš dohodnino.
>
> Ne me napačno razumeti, jasno mi je, da želijo zvišati obdavčitev, tudi meni bi bilo bolj všeč če bi zmanjašli porabo in znižali davke oz. prispevke, ampak kar povprek govoriti, da ti bodo vzeli polovico, pa je daleč od resnice.

Ja, poglejmo zadevo s stališča podjetnika, ki si izplačuje plačo v višini recimo 5.000 EUR, toliko kot približno dobi tak jebi veter kot je Mesec ali Kordiš. Samo pomisli, podjetnik tvega svoje premoženje, dela, mora razmišljati in ima na sebi ogromno odgovornost. Mesec je pa prvo sližbo dobil v parlamentu!!!

Sedaj je dobiček podjetij določen pri 19%. Mesec in njegovi lunatiki pravijo, da bi morali to dvigniti vsaj na 25% tako kot imajo nekatere države. Smo torej že na 25%.

Sedaj pa poglejmo. Za 60.000 letnih dohodkov mora tak podjetnik plačati 17.400 EUR dohodnine ali 29%.

No sedaj pa recimo, da ima firma 200.000 EUR dobička. Najprej bo država vzela svojih 25% oz. 50.000. Podjetniku ostane samo še 150.000 EUR. Recimo, da si polovico dobička želi izplačati, polovico pa ga pusti v firmi za nadaljnji razvoj. Torej mora v dohodnino dati tudi teh 75.000 EUR. V tem primeru bi torej moral plačati 50.000 EUR dohodnine. Če pogledamo sedaj delež dobička, ki si ga je podjetnik izplačal. Se pravi tisto polovico. 100.000 EUR je bilo dobička. Država si je najprev vzela 25.000 EUR. Nato pa si je od 75.000 preostanka vzela še 32.500 EUR. Torej od 100.000 EUR dobička, si je država vzela 57%!!!! No, sedaj pa reci, da to ni nora cifra. In več kot si podjetnik izplača bolj se zadeva približa 75% obdavčitvi.

Sedaj je pa tako, da je davek na dobiček 19%. Torej ostane 81.000 EUR. Nato pa od teh 81.000 plača še 25% oz. 20.250 EUR. Skupaj torej plača 39.250 EUR.

Se pravi že sedaj je stopnja obdavčitve skoraj 40%. S novim predlogom pa potem pridemo na skoraj 75%.

In da potem en tak mulec kot je Mesec, ki še nič v življenju ni naredil, potem Akrapoviča zmerja z utajevalcem, mu grozi z nacionalizacijo in ga izganja iz države, je nezaslišano. Mesec in Kordiš ter njuni volivci so v resnici tisti parazitski del družbe, ki samo jemlje delovnim in poštenim ljudem. In take bi bilo treba naterati ven iz Slovenije, ne pa Akrapoviče. Ko so pri Akrapoviču sprejeli sklep, da si bodo izplačali 32 milijonov EUR dobička, to pomeni, da bo samo iz tega naslova država dobila 25% oz. 8 milijonov EUR!!!!. Davek na dobiček pa je bil plačan že v preteklosti.In sedaj bo en tak mulo kot je Mesec govoril, da je Akrapovič utajevalec. Da so bili pa hinavci in lažnivci iz SD, SMC, Desus in SAB čisto tiho in niso nič rekli, pa pove veliko o stanju duha v Sloveniji. In stanje duha je bolano. In več kot bo šlo normalnih ljudi ven, bolj bo situacija bolana.
Ja kolega....pa to še ni vsa tragedija...

Obdavčen je namreč BILANČBI dobiček.

To ni obdavčeno stanje v blagajni (ali pa na računu), pač pa stanje med izdanimi in prejetim fakturami (recimo da sem vštejemo vse prejete račune, plače, skratka vse kar mora podjetje plačat...)

Jaz že kakih deset let vodim firmo po "cash flowu" in me v bistvu bilanca kaj dosti niti ne zanima (če je firma zdrava po cash flowu je zagotovo tudi po bilanci).

Vsak petek mi kolegica poroča stanje izdanih in prejetih faktur, stanje tekočih naročil, stanje na računih podjetja.

In dejstva so sledeča (za ta teden)...Glede na rezultate bi morali imeti kakih 10.000€ na računu, imamo pa namesto tega koriščenega cca 60.000€ kredita za katerega plačujemo obresti.

Torej...razkorak med bilančnim in realnim stanjem je pri nas -70.000€.

S takim zneskom moje malo podjetje (ja smo 4 v njem) brezobrestno financira kunce in DDV državi.

Namesto, da bi del teh sredstev plasiral v invseticije (ali pa karkoli drugega), jih imam zaklenjene in zanje plačujem obresti, od bilančnega dobička pa 25% državi.

Kot je iz zgornjega jasno je enostavno sklepat, da je naša efektivna davčna stopnja 19% (ali kak promil manj). In večina malih firm kar lepo plačuje 19% davka na dobiček, če nočejo ogrozit lastne eksistence.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2731587

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[0513ANITO]

Ja kolega....pa to še ni vsa tragedija...

Obdavčen je namreč BILANČBI dobiček.

To ni obdavčeno stanje v blagajni (ali pa na računu), pač pa stanje med izdanimi in prejetim fakturami (recimo da sem vštejemo vse prejete račune, plače, skratka vse kar mora podjetje plačat...)

Jaz že kakih deset let vodim firmo po "cash flowu" in me v bistvu bilanca kaj dosti niti ne zanima (če je firma zdrava po cash flowu je zagotovo tudi po bilanci).

Vsak petek mi kolegica poroča stanje izdanih in prejetih faktur, stanje tekočih naročil, stanje na računih podjetja.

In dejstva so sledeča (za ta teden)...Glede na rezultate bi morali imeti kakih 10.000€ na računu, imamo pa namesto tega koriščenega cca 60.000€ kredita za katerega plačujemo obresti.

Torej...razkorak med bilančnim in realnim stanjem je pri nas -70.000€.

S takim zneskom moje malo podjetje (ja smo 4 v njem) brezobrestno financira kunce in DDV državi.

Namesto, da bi del teh sredstev plasiral v invseticije (ali pa karkoli drugega), jih imam zaklenjene in zanje plačujem obresti, od bilančnega dobička pa 25% državi.

Kot je iz zgornjega jasno je enostavno sklepat, da je naša efektivna davčna stopnja 19% (ali kak promil manj). In večina malih firm kar lepo plačuje 19% davka na dobiček, če nočejo ogrozit lastne eksistence.
Ja, saj jaz to skušam folku razložiti. Da če hočeš biti likviden, izplačevati plače, fakture, davke itd. potem mora imeti firma dobiček. In majhen dobiče pomeni samo to, da si v resnici na nuli. Šele pri večjem dobičku se v resnici lahko pogovarjamo o tem, da ti dejansko kaj ostane in si lahko kaj izplačaš.

Potem je tukaj še DDV, katerega vprašanja sploh nisem načel. Ker eni se obnašajo kot da DDV ne obstaja. Potem pa folku razlagati, da moraš med razliko kupljenega in prodanega blaga plačati državi najprej DDV. Potem pa plače in prispevke itd. In šele potem pridejo kakšni dobički.

Eni samo glupo gledajo, ko jim začnem razlagati koliko moram jaz kot firma zaračunati neki stranki, da potem delavcu lahko izplačam toliko in toliko neto. Nič jim ni jasno.

Ali pa ko jim razlagam, kako pri nas ogromno malih s.p.-jev ne zna izračunati svojih stroškov in delajo pod ceno in si že na srednji rok pljuvajo v lastno skledo.

Potem ni čudno, da takemu folku Mesec lahko proda marsikaj.

Strani: 1