Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

rx170 sporočil: 6.403
[#2731713] 03.09.18 07:04 · odgovor na: bc123a (#2731708)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)

Po moje bi ta storija ze zdavnaj potihnila, ce ne bi frajerji z levice sli v doubling down, ostali del sestorcka pa se je izvijal z "no comment" ob izjavah iz leve, ki bi jim komot lahko rekel cist pravi sovrazni govor (ceprav ga veliko plebsa ne dojema kot takega, za njih so kapitalisti se vedno pizde, ki jim je treba cimvec pobrati).

Iskreno povedano, mene tudi to ni presenetilo, ker ze od sestave vlade trdim da je Levica najmocnejsa stranka v tej koaliciji, v najudobnejsem polozaju, Mesec je pa efektivni predsednik vlade.
Levica pač nagovarja predvsem svojo bazo. Razni Boscaroli in Batagelji pa kljub medijskemu forsiranju niso neki ljubljenci in so za njih povsem primerna tarča.
najobj sporočil: 31.920
[#2731753] 03.09.18 09:49 · odgovor na: PetraS (#2731551)
Odgovori   +    1
[PetraS]
ah, Njobj, mal sem te špiknila, za zabavo, sem mislila, da mava nek "thing" ;) ti dajem takoj plus na post..

tudi mene, zelo. in, again, ne morem biti tiho, če me moti.
... eh, če pomislim, kolikokrat sem jaz tebe prešpikal v vseh teh letih, si itak še vedno zaostanku, tako da samo izvoli ...
najobj sporočil: 31.920
[#2731756] 03.09.18 09:59 · odgovor na: anon-61428 (#2731625)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.09.2018 10:00
[Inside]
> [najobj]
> > [PetraS]
> > seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
> >
> > ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
> >
> > da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
> ... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...
>
> P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...
Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.
... OK, razen če me kdo opozori na kakšen članek, Mladine že vsaj 20 let ne berem, vsekakor pa zelo dvomim, da na Mladini enako kot na Nova24TV tako sistematično furajo nagravžno - poglej na njihov forum - sovraštvo do vsega, kar ne paše v njihov zarukan omejeni kmetavzarski svet ... khmm, pa to nima nobene zveze z levim ali desnim, karkoli že levo ali desno v Sloveniji komu pomeni ...
najobj sporočil: 31.920
[#2731763] 03.09.18 10:13 · odgovor na: anon-207617 (#2731641)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 03.09.2018 10:16
[NemirniTujec]
Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)

Vsi smo za zivljenhe itd, vsi smo proti temu da se neodgovorno fukari naokrog in potem xplavlja produkte tega pocetja. Ampak v praksi je tisoc let tako bilo in bo se tisoc let tako. Bolje je stvar imet racionalno pokrito kot pa glumiti moralno drzavo.

Kot pravoverni anarholeninist bi tezko nasel bolj pravicen davek od davka na dediscino - takoj za njim je davek na kapital in dobicke iz kapitala.

Ampak ze tisoc let, in tudi v najbolj marksisticnih ureditvah, se je folk potrudil da je dedoval okoli ovinka, in da je dobicek izvozil okoli ovinka.

Kje so pa sploh kake firme, ki imajo omembe vreden dobicek ali izplacilo dobicka - ce ne govorimo o konglomeratih s sedezi na irskem in v cipru itd.

Normalna firma v sloveniji dobicek "prikazuje" v visini ki ji ga svetuje racunovodja - ostalo se izvozi skozi razne stroske in "investicije" - ki dosti bolj koristijo lastniku firme kot pa razvoju firme.

Zato je razen za par izjem povsem irelavantno tudi ce je davek na dobicek 90%, ker smo ze zdavnaj preko lafferjeve krivulje; pri prikazu in izplacilu skozi dividende je kapitalist obdavcen cca 37% - pa a je slucajno kdo od vas na glavo padel da bi res placal take davke na svoj efektivni dobicek? Ni ga takega bedaka, ker bi propadel zdavnaj.

Morda je v celi sloveniji 200 ali 300 manjsih firm z velikim dobickom in slabim obcutkom za racunovodstvo, ki pac res delajo nekaj z visoko dodano vrednostjo in si to pismevuhovsko kar izplacajo - in je svinjsko da se jih bo tako dodatno upalilo, ker je nepotrebno in nic ne pomaga v splosni drzavni proracunski sliki.

Glede "selitve" takih prihodkov v osebno dohodnino pa spet pridemo do bizarnega vprasanja slovenske in evropske "dohodnine" - obdavcitve osebnih prihodkov v brezumne visine; da nekdo ki pokasira malo cez 2 jurja bruto drzavi pusti skoraj polovico svoje dodane vrednosti. To je bizarnost s katero ocitno slovenija in celina komot zivi.

Jaz tukaj pizdim ze kakih ne vem, 10 let, da je to skrajno bizarno, in da futramo vzdrzevane razrede druzbe z naravnost bizarnimi obremenitvami dela... pa nic. nikogar na barikadah. Delavci protestirajo proti jansi, pa proti ciganom, pa proti verouku or whatever - proti VSEMU, samo proti visoko obdavceni placi ne.

Ja vredi pol. Fuck the employed. Fuck the young. Fuck them three times. Upali harac na 70% bruto bruto dohodka za "bogate", in upali se vsako privarcevano sirotovino ki jo bo prodal z uvrstitvijo v letno dohodnino. Upali majmuna dokler ima gate na sebi, ker bogamy, v poletnih mesecih lahko krevsa okoli tudi brez gat, pa naj dela da jih bo imel pozimi. Naj sveti mesec zivo rdece.

Ker jaz se bom znasel. Jaz bom placan skozi enega od obvodov ki jih je gospoda ustvarila za svoje svetovalne pogodbice z raznimi javnimi porabniki. Kasiral bom na crno. Imel bom malo delo, polovicnega minimalca, podjemno pogodbo za 4eur/h. Pri dohtarju bom v isti vrsti. In bom komot doplacal iz denarja ki ga imam v zepu. Ce kaj podedujem bom nekako zglumil enega od obvodov (slavni trije procenti za prvi dedni red) ki so bili ustvarjeni zato, da lahko tudi elita udobno deduje brez davkov in brez uporabe raznih oaz. Jaz se bom znasel, tudi ce bodo davki 115%. Delavce in srpokladivarske delodajalce pa naj se ozame dokler ne crknejo.

Na neki tocki ti rata vseeno za vseskupaj; in ce si delprivilegirani slovenec, imas dve izbiri: ali ratas privilegirani (del politicne kaste js uradnikov ali dobaviteljev v js), ali pa se izselis tja, kjer neposvecenih ne jebejo tako brutalno.

Mazohiste, ki placujejo 50% davke na svoje delo in na morebiten prigarani kapital, in vse kar zmorejo je malo pojamrati, se bo pac vedno jebalo naprej - na 70%, in ce bojo se nastavljali svoj skrivenceni hrbet - pa na 90. Zakaj pa ne.
... čuj, sicer nimam pojma, kaj je to pravoverni anarholeninist, vsekakor pa sem kot levičar desno na sredini dovolj liberalen, da bi vsem, ki v Sloveniji nočejo plačevati davkov, nekje v Kočevskem Rogu omogočil ustanovitev svojega kibuca, kjer bi lahko vsak brez plačevanja davkov svobodno delal svoj posel, svoje izdelke izvažal kamorkoli po svetu, iz Slovenije pa bi uvažal - če bi jih rabil - zdravnike, policaje, gasilce. učitelje in ostalo nebodigatreba nadlogo iz javnega sektorja po cenah, ki bi jih izpogajali na svobodnem trgu ... aja, in da ne bo pomote, zdravniki bi zdravili, policaji varovali, gasilci gasili in učitelji učili šele takrat, ko bi svoje storitve dobili plačane po tržnih cenah, ker nema džabe ni kod stare babe ...

P.S.: kdor ni zadovoljen s tako velikodušno ponudbo, se komot lahko preseli v katerokoli davčno oazo na svetu in isto kot v Kočevskem Rogu s svobodnim življenjem brez plačevanja davkov proba tam ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731765] 03.09.18 10:19 · odgovor na: najobj (#2731763)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [NemirniTujec]
> Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)
>
> Vsi smo za zivljenhe itd, vsi smo proti temu da se neodgovorno fukari naokrog in potem xplavlja produkte tega pocetja. Ampak v praksi je tisoc let tako bilo in bo se tisoc let tako. Bolje je stvar imet racionalno pokrito kot pa glumiti moralno drzavo.
>
> Kot pravoverni anarholeninist bi tezko nasel bolj pravicen davek od davka na dediscino - takoj za njim je davek na kapital in dobicke iz kapitala.
>
> Ampak ze tisoc let, in tudi v najbolj marksisticnih ureditvah, se je folk potrudil da je dedoval okoli ovinka, in da je dobicek izvozil okoli ovinka.
>
> Kje so pa sploh kake firme, ki imajo omembe vreden dobicek ali izplacilo dobicka - ce ne govorimo o konglomeratih s sedezi na irskem in v cipru itd.
>
> Normalna firma v sloveniji dobicek "prikazuje" v visini ki ji ga svetuje racunovodja - ostalo se izvozi skozi razne stroske in "investicije" - ki dosti bolj koristijo lastniku firme kot pa razvoju firme.
>
> Zato je razen za par izjem povsem irelavantno tudi ce je davek na dobicek 90%, ker smo ze zdavnaj preko lafferjeve krivulje; pri prikazu in izplacilu skozi dividende je kapitalist obdavcen cca 37% - pa a je slucajno kdo od vas na glavo padel da bi res placal take davke na svoj efektivni dobicek? Ni ga takega bedaka, ker bi propadel zdavnaj.
>
> Morda je v celi sloveniji 200 ali 300 manjsih firm z velikim dobickom in slabim obcutkom za racunovodstvo, ki pac res delajo nekaj z visoko dodano vrednostjo in si to pismevuhovsko kar izplacajo - in je svinjsko da se jih bo tako dodatno upalilo, ker je nepotrebno in nic ne pomaga v splosni drzavni proracunski sliki.
>
> Glede "selitve" takih prihodkov v osebno dohodnino pa spet pridemo do bizarnega vprasanja slovenske in evropske "dohodnine" - obdavcitve osebnih prihodkov v brezumne visine; da nekdo ki pokasira malo cez 2 jurja bruto drzavi pusti skoraj polovico svoje dodane vrednosti. To je bizarnost s katero ocitno slovenija in celina komot zivi.
>
> Jaz tukaj pizdim ze kakih ne vem, 10 let, da je to skrajno bizarno, in da futramo vzdrzevane razrede druzbe z naravnost bizarnimi obremenitvami dela... pa nic. nikogar na barikadah. Delavci protestirajo proti jansi, pa proti ciganom, pa proti verouku or whatever - proti VSEMU, samo proti visoko obdavceni placi ne.
>
> Ja vredi pol. Fuck the employed. Fuck the young. Fuck them three times. Upali harac na 70% bruto bruto dohodka za "bogate", in upali se vsako privarcevano sirotovino ki jo bo prodal z uvrstitvijo v letno dohodnino. Upali majmuna dokler ima gate na sebi, ker bogamy, v poletnih mesecih lahko krevsa okoli tudi brez gat, pa naj dela da jih bo imel pozimi. Naj sveti mesec zivo rdece.
>
> Ker jaz se bom znasel. Jaz bom placan skozi enega od obvodov ki jih je gospoda ustvarila za svoje svetovalne pogodbice z raznimi javnimi porabniki. Kasiral bom na crno. Imel bom malo delo, polovicnega minimalca, podjemno pogodbo za 4eur/h. Pri dohtarju bom v isti vrsti. In bom komot doplacal iz denarja ki ga imam v zepu. Ce kaj podedujem bom nekako zglumil enega od obvodov (slavni trije procenti za prvi dedni red) ki so bili ustvarjeni zato, da lahko tudi elita udobno deduje brez davkov in brez uporabe raznih oaz. Jaz se bom znasel, tudi ce bodo davki 115%. Delavce in srpokladivarske delodajalce pa naj se ozame dokler ne crknejo.
>
> Na neki tocki ti rata vseeno za vseskupaj; in ce si delprivilegirani slovenec, imas dve izbiri: ali ratas privilegirani (del politicne kaste js uradnikov ali dobaviteljev v js), ali pa se izselis tja, kjer neposvecenih ne jebejo tako brutalno.
>
> Mazohiste, ki placujejo 50% davke na svoje delo in na morebiten prigarani kapital, in vse kar zmorejo je malo pojamrati, se bo pac vedno jebalo naprej - na 70%, in ce bojo se nastavljali svoj skrivenceni hrbet - pa na 90. Zakaj pa ne.
... čuj, sicer nimam pojma, kaj je to pravoverni anarholeninist, vsekakor pa sem kot levičar desno na sredini dovolj liberalen, da bi vsem, ki v Sloveniji nočejo plačevati davkov, nekje v Kočevskem Rogu omogočil ustanovitev svojega kibuca, kjer bi lahko vsak brez plačevanja davkov svobodno delal svoj posel, svoje izdelke izvažal kamorkoli po svetu, iz Slovenije pa bi uvažal - če bi jih rabil - zdravnike, policaje, gasilce. učitelje in ostalo nebodigatreba nadlogo iz javnega sektorja po cenah, ki bi jih izpogajali na svobodnem trgu ... aja, in da ne bo pomote, zdravniki bi zdravili, policaji varovali, gasilci gasili in učitelji učili šele takrat, ko bi svoje storitve dobili plačane po tržnih cenah, ker nema džabe ni kod stare babe ...

P.S.: kdor ni zadovoljen z mojo velikodušno ponudbo, se lahko preseli v katerokoli davčno oazo na svetu in isto kot v Kočevskem Rogu s svobodnim življenjem brez davkov proba tam ...
Saj nismo daleč od tega. :))

Problem je samo v tem, da je tale tvoj Kočevski Rog razširjen na vso Butalsko Kuro! :))

VPRAŠANJE, ki je tukaj smiselno, je samo: Kakšne bi lahko bile ALTERNATIVE!?? tega.
anon-86274 sporočil: 1.399
[#2731771] 03.09.18 10:33
Odgovori   +    2
Filozofija ne da nove DDV. Vse še razumem, socializem in kapitalizem, kjer je za dodano vrednost potrebno uporabljati materiale in denar, in tako se pride do osebnega dohodka povsod po svetu, a ne?

Ne razumem pa, kako lahko država izplačuje prihodke za nedelo (socialna podpora na število članov v družini). Dva ločena starša in dva otroka dobijo mesečno cca 1400 evrov? Pa se sprašujemo, kdo bo še delal. A ponujene služba odklanjajo na zavodu ali socialni, a jih te službe ne brišejo iz evidence. To dela sovraženje med nami, ki smo v življenju delali 40 ali 35 let. Vlade dobro vedo, da se denar ne pobira po cestah ali iz drevja, in tega se bodo vlade morale lotevati in pomirjati volivke in volivce v sistemu.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731774] 03.09.18 10:40 · odgovor na: anon-86274 (#2731771)
Odgovori   +    2
[ironi]
Filozofija ne da nove DDV. Vse še razumem, socializem in kapitalizem, kjer je za dodano vrednost potrebno uporabljati materiale in denar, in tako se pride do osebnega dohodka povsod po svetu, a ne?

Ne razumem pa, kako lahko država izplačuje prihodke za nedelo (socialna podpora na število članov v družini). Dva ločena starša in dva otroka dobijo mesečno cca 1400 evrov? Pa se sprašujemo, kdo bo še delal.
Tako! Ali bosta ta dva šla delat za 800€ neto mesečno!???
kzupanc sporočil: 10.519
[#2731784] 03.09.18 11:31 · odgovor na: 0430ABAKU (#2731292)
Odgovori   +    1
[0430ABAKU]
> "akumulirani bilančni dobiček družbe" se ful boljše sliši kot "prisvojena presežna vrednost delavcev"

Tule je Marx pihnil popolnoma v prazno. Dobiček ni presežna vrednost delavcev.
Dobiček ustvari kapitalist in ne delavci.

Če ponazorimo z vožnjo avta.
Avto ima sposobnost, da se premika. Premika pa se lahko naprej in nazaj. Da avto pride na nek cilj, je zalužen predvsem voznik in ne avto. Avto sam nikoli ne bi prispel do cilja.
Voznik brez avta sicer tudi veliko težje, ampak je uresničljivo. Obratno pa nikakor.

Delavci imajo lastnost, da delajo. Ampak da delajo pravo stvar na pravi način in da to prinese denar, je zelo malokrat zasluga delavcev. Taki delavci gredo itak ponavadi na svoje in postanejo podjetniki.
No ja...Dobri delavci v današnjem času imajo lastnost, da delajo pravo stvar na pravi način, čeprav šefi pogosto ne vedo, kateri način je pravi. In jih zato niti ne plačajo toliko kot bi si zaslužili. Ampak vsak naj se sam bori za svojo plačo, ne pa da hoče seči po kapitalu, ki je last nekoga drugega.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2731789] 03.09.18 11:49 · odgovor na: anon-333107 (#2731765)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [najobj]
> > [NemirniTujec]
> > Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)
> >
> > Vsi smo za zivljenhe itd, vsi smo proti temu da se neodgovorno fukari naokrog in potem xplavlja produkte tega pocetja. Ampak v praksi je tisoc let tako bilo in bo se tisoc let tako. Bolje je stvar imet racionalno pokrito kot pa glumiti moralno drzavo.
> >
> > Kot pravoverni anarholeninist bi tezko nasel bolj pravicen davek od davka na dediscino - takoj za njim je davek na kapital in dobicke iz kapitala.
> >
> > Ampak ze tisoc let, in tudi v najbolj marksisticnih ureditvah, se je folk potrudil da je dedoval okoli ovinka, in da je dobicek izvozil okoli ovinka.
> >
> > Kje so pa sploh kake firme, ki imajo omembe vreden dobicek ali izplacilo dobicka - ce ne govorimo o konglomeratih s sedezi na irskem in v cipru itd.
> >
> > Normalna firma v sloveniji dobicek "prikazuje" v visini ki ji ga svetuje racunovodja - ostalo se izvozi skozi razne stroske in "investicije" - ki dosti bolj koristijo lastniku firme kot pa razvoju firme.
> >
> > Zato je razen za par izjem povsem irelavantno tudi ce je davek na dobicek 90%, ker smo ze zdavnaj preko lafferjeve krivulje; pri prikazu in izplacilu skozi dividende je kapitalist obdavcen cca 37% - pa a je slucajno kdo od vas na glavo padel da bi res placal take davke na svoj efektivni dobicek? Ni ga takega bedaka, ker bi propadel zdavnaj.
> >
> > Morda je v celi sloveniji 200 ali 300 manjsih firm z velikim dobickom in slabim obcutkom za racunovodstvo, ki pac res delajo nekaj z visoko dodano vrednostjo in si to pismevuhovsko kar izplacajo - in je svinjsko da se jih bo tako dodatno upalilo, ker je nepotrebno in nic ne pomaga v splosni drzavni proracunski sliki.
> >
> > Glede "selitve" takih prihodkov v osebno dohodnino pa spet pridemo do bizarnega vprasanja slovenske in evropske "dohodnine" - obdavcitve osebnih prihodkov v brezumne visine; da nekdo ki pokasira malo cez 2 jurja bruto drzavi pusti skoraj polovico svoje dodane vrednosti. To je bizarnost s katero ocitno slovenija in celina komot zivi.
> >
> > Jaz tukaj pizdim ze kakih ne vem, 10 let, da je to skrajno bizarno, in da futramo vzdrzevane razrede druzbe z naravnost bizarnimi obremenitvami dela... pa nic. nikogar na barikadah. Delavci protestirajo proti jansi, pa proti ciganom, pa proti verouku or whatever - proti VSEMU, samo proti visoko obdavceni placi ne.
> >
> > Ja vredi pol. Fuck the employed. Fuck the young. Fuck them three times. Upali harac na 70% bruto bruto dohodka za "bogate", in upali se vsako privarcevano sirotovino ki jo bo prodal z uvrstitvijo v letno dohodnino. Upali majmuna dokler ima gate na sebi, ker bogamy, v poletnih mesecih lahko krevsa okoli tudi brez gat, pa naj dela da jih bo imel pozimi. Naj sveti mesec zivo rdece.
> >
> > Ker jaz se bom znasel. Jaz bom placan skozi enega od obvodov ki jih je gospoda ustvarila za svoje svetovalne pogodbice z raznimi javnimi porabniki. Kasiral bom na crno. Imel bom malo delo, polovicnega minimalca, podjemno pogodbo za 4eur/h. Pri dohtarju bom v isti vrsti. In bom komot doplacal iz denarja ki ga imam v zepu. Ce kaj podedujem bom nekako zglumil enega od obvodov (slavni trije procenti za prvi dedni red) ki so bili ustvarjeni zato, da lahko tudi elita udobno deduje brez davkov in brez uporabe raznih oaz. Jaz se bom znasel, tudi ce bodo davki 115%. Delavce in srpokladivarske delodajalce pa naj se ozame dokler ne crknejo.
> >
> > Na neki tocki ti rata vseeno za vseskupaj; in ce si delprivilegirani slovenec, imas dve izbiri: ali ratas privilegirani (del politicne kaste js uradnikov ali dobaviteljev v js), ali pa se izselis tja, kjer neposvecenih ne jebejo tako brutalno.
> >
> > Mazohiste, ki placujejo 50% davke na svoje delo in na morebiten prigarani kapital, in vse kar zmorejo je malo pojamrati, se bo pac vedno jebalo naprej - na 70%, in ce bojo se nastavljali svoj skrivenceni hrbet - pa na 90. Zakaj pa ne.

> ... čuj, sicer nimam pojma, kaj je to pravoverni anarholeninist, vsekakor pa sem kot levičar desno na sredini dovolj liberalen, da bi vsem, ki v Sloveniji nočejo plačevati davkov, nekje v Kočevskem Rogu omogočil ustanovitev svojega kibuca, kjer bi lahko vsak brez plačevanja davkov svobodno delal svoj posel, svoje izdelke izvažal kamorkoli po svetu, iz Slovenije pa bi uvažal - če bi jih rabil - zdravnike, policaje, gasilce. učitelje in ostalo nebodigatreba nadlogo iz javnega sektorja po cenah, ki bi jih izpogajali na svobodnem trgu ... aja, in da ne bo pomote, zdravniki bi zdravili, policaji varovali, gasilci gasili in učitelji učili šele takrat, ko bi svoje storitve dobili plačane po tržnih cenah, ker nema džabe ni kod stare babe ...
>
> P.S.: kdor ni zadovoljen z mojo velikodušno ponudbo, se lahko preseli v katerokoli davčno oazo na svetu in isto kot v Kočevskem Rogu s svobodnim življenjem brez davkov proba tam ...

Saj nismo daleč od tega. :))
Ko bi se NemirniTujec zavedal, da je davek na dobiček v Sloveniji 7. najnižji v EU po nominalni stopnji, efektiven je pa itak že sedaj na ravni davčne oaze. Kar naj "podjetniki" preselijo svoje firme, recimo v Luksemburg, tam je osnovna davčna stopnja za davek na dobiček po www.fidata.si/2017/0...anj-davka/ enak 29,22%. Sicer pa dvomim, da bi se preselili v Bolgarijo (10%) ali Romunijo (16%), no Litva in Latvija stamalo bolj primerna, tam nekje sem celo majhen delničar ene HT firmice, je davek 15%. Samo ravno prijetno pa v tistih krajih ni, je zbežala že 1/5 prebivalstva, v glavnem mladega. Tako ostaneta samo še priznani davčni oazi Irska in Ciper z 12,5% davkom. V naši okolici, recimo do 1000 km so pa davki v vseh državah višji!

Problem je samo v tem, da je tale tvoj Kočevski Rog razširjen na vso Butalsko Kuro! :))

VPRAŠANJE, ki je tukaj smiselno, je samo: Kakšne bi lahko bile ALTERNATIVE!?? tega.
Iz goraj povedanega sledi, da smo res skorajda davčna oaza Kočevski Rog po najobj.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2731792] 03.09.18 12:10 · odgovor na: najobj (#2731756)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [Inside]
> > [najobj]
> > > [PetraS]
> > > seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
> > >
> > > ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
> > >
> > > da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530

> > ... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...
> >
> > P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...

> Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.

... OK, razen če me kdo opozori na kakšen članek, Mladine že vsaj 20 let ne berem, vsekakor pa zelo dvomim, da na Mladini enako kot na Nova24TV tako sistematično furajo nagravžno - poglej na njihov forum - sovraštvo do vsega, kar ne paše v njihov zarukan omejeni kmetavzarski svet ... khmm, pa to nima nobene zveze z levim ali desnim, karkoli že levo ali desno v Sloveniji komu pomeni ...
Pa pokaži kaj bereš, da eni bruhajo. ;)
Zadnja leta se je razpasla tekma kdo bo bolj prostaški do tega kar podpira druga stran. To da ti bruhaš je za njih pohvala, da delajo prav, zato so ustanovljeni, da pokažejo drugačen svet in imajo publiko. Ni to ok da bo ena vlada za ene mama za druge pa rabelj. Tako ne bomo daleč prišli.
Če hočeš bit pravičen moraš pokazat obe strani sam pol si v primežu. Vpraši Petro kako to zgleda. ;)
Gustl sporočil: 13.629
[#2731794] 03.09.18 12:51 · odgovor na: PetraS (#2731518)
Odgovori   +    1
[PetraS]
ne verjamem, dokler ne vidim na lastne 4 oči :)
Vem, vem, težko verjet. Še pes je debelo gledal :)

prntscr.com/kq080c
PetraS sporočil: 2.368
[#2731795] 03.09.18 12:56 · odgovor na: Gustl (#2731794)
Odgovori   +    0
it's staged!! :)
PetraS sporočil: 2.368
[#2731796] 03.09.18 12:59 · odgovor na: anon-61428 (#2731792)
Odgovori   +    1
trenutno sem na twiterju (največ oboževalcev, jasno) neoliberalka in plačanka kapitala, doma iz Murgelj, pa tko lačna, da mi megli razum in, seveda, pa menstrualna :)
PetraS sporočil: 2.368
[#2731797] 03.09.18 13:02 · odgovor na: anon-333107 (#2731681)
Odgovori   +    0
jst bi mela velik raj, če se naročiš ;)

lp, p
PetraS sporočil: 2.368
[#2731798] 03.09.18 13:03 · odgovor na: najobj (#2731753)
Odgovori   +    0
ah, nisem jst taka ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2731808] 03.09.18 14:10 · odgovor na: bc123a (#2731708)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-207617 03.09.2018 14:13
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)

Po moje bi ta storija ze zdavnaj potihnila, ce ne bi frajerji z levice sli v doubling down, ostali del sestorcka pa se je izvijal z "no comment" ob izjavah iz leve, ki bi jim komot lahko rekel cist pravi sovrazni govor (ceprav ga veliko plebsa ne dojema kot takega, za njih so kapitalisti se vedno pizde, ki jim je treba cimvec pobrati).

Iskreno povedano, mene tudi to ni presenetilo, ker ze od sestave vlade trdim da je Levica najmocnejsa stranka v tej koaliciji, v najudobnejsem polozaju, Mesec je pa efektivni predsednik vlade.
V praksi je vse to teater v groteski o zasedanju castnih stolckov.

V primerih grcije ki je volila Syrizo - 10 mio drzava z resno vojsko in dobro dozo domace elite, in UK ki je volila brexit, povsem neodvisne drzave z jedrsko oborozitvijo, ki je naceloma ne more zares jebat nihce razen USA, se je jasno pokazalo, da so tvorbice kot je slovenija de facto nemske kolonije.

Zato je levica prejsnjega mandata z ustavno vecino v ustavi spremenila "pravico do vode" - ker take budalastine Merklov aparat prepusca paglavcem na shizofreni strani alp.

Ce bi slovencki izvolili mesecnike s 50+, tako kot so grki Ciprasa, bi dobili lekcijo z naslovom Jaci tlaci, tako kot so jo dobili grki - in vse kaze da jo bodo dobili celo britanci, ceprav imajo 1. svojo valuto, 2. neto uvoz iz EU, 3. So neto vplacniki v bruseljske kufre, 4. Svojo operativno vojsko z nuclear submarines.

Slovenija nima nic od tega. Vse kar ima slovenija so prevodi marxa za 57 eur (v anglescini 5 eur), stranko upokojencev, in slucajno lego v nemski interesni coni.

V sloveniji se nikoli ne bo nic zgodilo, dokler nemci ne streljajo po soseski. Tako je bilo tudi vedno v zgodovini do sedaj. Se osamosvojili smo se lahko predvsem zato, kr nemci niso imeli nic proti. Nazadnje ko se nam je dovolilo narediti resno pizdarijo (palamuditi o panslovanstvu in samoodlocbi hlapcev), je to bilo tocno zaradi tega, ker so nemci bili prezaposleni s streljanjem sosedov (unih tazaresnih, ne zgolj sosedovih hlapcev).

Zato je vso to kokodajsanje najbolj podobno unemu vesolju v stekleni kugli v eni omarci une velepisarne v filmu men in black.

Se to; grcija je celo lahko fintirala pajdasenje z rusi (podobno madzarska) in morda kitajci - slovenija se to ne more. Ena obskurna zaplata, ki si jo v vsaki resni krizi razdelijo nemci in italijani (kolikor jim nemci pustijo). Tak da dobesedno z nicemer ne moremo zugati.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2731823] 03.09.18 15:00 · odgovor na: PetraS (#2731796)
Odgovori   +    2
Pol nekaj dobro delaš če te iz obeh strani napadajo, pol si v sredini. Taki odkriti niso problematični, boj se tistih ki po tihem nekaj mutijo.
0329Knjiz3 sporočil: 2
[#2731827] 03.09.18 15:10 · odgovor na: dikembe (#2731435)
Odgovori   +    0
Si me nasmejal
najobj sporočil: 31.920
[#2731829] 03.09.18 15:15 · odgovor na: anon-61428 (#2731792)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.09.2018 15:17
[Inside]
> [najobj]
> > [Inside]
> > > [najobj]
> > > > [PetraS]
> > > > seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
> > > >
> > > > ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
> > > >
> > > > da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
> > > ... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...
> > >
> > > P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...
> > Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.
> ... OK, razen če me kdo opozori na kakšen članek, Mladine že vsaj 20 let ne berem, vsekakor pa zelo dvomim, da na Mladini enako kot na Nova24TV tako sistematično furajo nagravžno - poglej na njihov forum - sovraštvo do vsega, kar ne paše v njihov zarukan omejeni kmetavzarski svet ... khmm, pa to nima nobene zveze z levim ali desnim, karkoli že levo ali desno v Sloveniji komu pomeni ...
Pa pokaži kaj bereš, da eni bruhajo. ;)
Zadnja leta se je razpasla tekma kdo bo bolj prostaški do tega kar podpira druga stran. To da ti bruhaš je za njih pohvala, da delajo prav, zato so ustanovljeni, da pokažejo drugačen svet in imajo publiko. Ni to ok da bo ena vlada za ene mama za druge pa rabelj. Tako ne bomo daleč prišli.
Če hočeš bit pravičen moraš pokazat obe strani sam pol si v primežu. Vpraši Petro kako to zgleda. ;)
... čuj, klikni na tole nova24tv.si/ in pod katerimkoli člankom poglej komentarje psihičev, ki se jih jaz - nisem novinar kot Petra - ne bi dotaknil niti s palico, kaj šele da bi se o čemerkoli pogovarjal z njimi ...

P.S.: v tukaj zgoraj nalimani Demokraciji kleni slovenski rasisti pišejo, da afriški migranti posiljujejo vse, kar leze in gre, na TV pa so pred dnevi na osnovi policijske statistike povedali, da je bilo v zadnjih 10 letih v Sloveniji - ne spomnim se točne cifre - približno 400 posilstev, od katerih so bili 4 (štirje) posiljevalci iz Afrike, nekaj več jih je bilo iz bivše Juge, skoraj 95 % posiljevalcev pa je bilo klenih Slovencev katoliške veroizpovedi ... aja, ko sem probal zguglat točne cifre o posilstvih v Sloveniji, sem naletel na lažnivca Bojana Požarja www.vecer.com/pod-dr...zi-6430117 , ki hvala kurcu na volitvah niti potrebnega enega procenta ni dobil, pa da bi naslednja 4 leta brez dela dobro živel na račun davkoplačevalcev ali pa da bi za davkoplačevalski denar ustanovil - pizda, kaj toti majster kadi - svojo vojsko www.rtvslo.si/sloven...osi/464882 kot Andrej Šiško ...
PetraS sporočil: 2.368
[#2731838] 03.09.18 15:46 · odgovor na: najobj (#2731829)
Odgovori   +    0
če čta, vama lahk pošljem dve čist personalizirani in aktualizirani twitter niti, ki so mi ju poslal (dokler nisem prosila, naj mi jih ne pošiljajo več, ker me res ne zanima) :)
najobj sporočil: 31.920
[#2731842] 03.09.18 15:55 · odgovor na: PetraS (#2731838)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.09.2018 15:55
[PetraS]
če čta, vama lahk pošljem dve čist personalizirani in aktualizirani twitter niti, ki so mi ju poslal (dokler nisem prosila, naj mi jih ne pošiljajo več, ker me res ne zanima) :)
... čuj, mene celi twitter ne zanima, kaj šele neke personalizirane budale, ki tam objavljajo svoje blodnje ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731847] 03.09.18 16:15 · odgovor na: anon-178149 (#2731789)
Odgovori   +    0
Ko bi se NemirniTujec zavedal, da je davek na dobiček v Sloveniji 7. najnižji v EU po nominalni stopnji, efektiven je pa itak že sedaj na ravni davčne oaze. Kar naj "podjetniki" preselijo svoje firme, recimo v Luksemburg, tam je osnovna davčna stopnja za davek na dobiček po www.fidata.si/2017/0...anj-davka/ enak 29,22%. Sicer pa dvomim, da bi se preselili v Bolgarijo (10%) ali Romunijo (16%), no Litva in Latvija stamalo bolj primerna, tam nekje sem celo majhen delničar ene HT firmice, je davek 15%. Samo ravno prijetno pa v tistih krajih ni, je zbežala že 1/5 prebivalstva, v glavnem mladega. Tako ostaneta samo še priznani davčni oazi Irska in Ciper z 12,5% davkom. V naši okolici, recimo do 1000 km so pa davki v vseh državah višji!
Nemarni Tujec ima meme na funkciji Ignore, za njega sem Totalni Ekstremist :)) in se ne mislim z njim ukvarjati. :) Še za ostale, veliko bolj pomembne zadeve in stvari mi zmanjkuje časa!
> Problem je samo v tem, da je tale tvoj Kočevski Rog razširjen na vso Butalsko Kuro! :))
>
> VPRAŠANJE, ki je tukaj smiselno, je samo: Kakšne bi lahko bile ALTERNATIVE!?? tega.
Iz goraj povedanega sledi, da smo res skorajda davčna oaza Kočevski Rog po najobj.
Problem ni v temu!! Ali smo ali nismo....

Problem je DRUGJE!!

Naši niso dobili čistilca! Že tretji razpis!! Ni čisto res, da ga niso dobili, se je javila neka stara teta, verjetno že blizu 70, pa je niso sprejeli, ker menda naj bi bila prestara in posledično bi lahko bila preveč na bolniški.... Ker nekaj veliko mlajših čistilk je sedaj na bolniški, pa jim zadeve ne laufajo ..... Zdaj, na tretjem razpisu, za skoraj 800€ NETO, pa so dobili 4 prijave! Morda jim bo kdo celo povšeči!?

Koliko pa misliš, da bi bilo prijav za kakšno pomočnico PR službe, ali kaj podobnega!??

In to nima z/veze z davki, prispevki in obdavčitvijo, .... ampak ima s socialno podporo....

Ravno kolega, ki opravlja to delo, mi je razložil. Ima hčerko in svaka, oba bresposelna, imata enega otroka, .... dobijo 800€ mesečno socialne podpore, + on še zasluži na črno kakšnega jurja evrov, .... vozi avtomobile iz tujine, .... imajo subvencionirano stanovanje, subvencionirano šolo, .... zakaj bi se matral za 800€ plače!??

PROBLEM pri tem je, da toko razmišljanje, obnašanje in delovanje ne vodi naprej!! In ko bodo v penziji, če sploh bodo, bodo spet reveži in odvisni od nekih socialnih transferjev!!

Tukaj se skriva Kavelj22!!

Za čistilce naj pa uvažamo migrante, črnce in ostalo populacijo!? Oni pač imajo voljo za delo, ali kako!?? Kot to počne Nemčija!?
PetraS sporočil: 2.368
[#2731849] 03.09.18 16:21 · odgovor na: najobj (#2731842)
Odgovori   +    0
twitter je fajn. eni userji niso. fajn je, da obstajata funkciji block in mute :)
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2731860] 03.09.18 16:55 · odgovor na: najobj (#2731829)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [Inside]
> > [najobj]
> > > [Inside]
> > > > [najobj]
> > > > > [PetraS]
> > > > > seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
> > > > >
> > > > > ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
> > > > >
> > > > > da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530

> > > > ... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...
> > > >
> > > > P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...

> > > Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.

> > ... OK, razen če me kdo opozori na kakšen članek, Mladine že vsaj 20 let ne berem, vsekakor pa zelo dvomim, da na Mladini enako kot na Nova24TV tako sistematično furajo nagravžno - poglej na njihov forum - sovraštvo do vsega, kar ne paše v njihov zarukan omejeni kmetavzarski svet ... khmm, pa to nima nobene zveze z levim ali desnim, karkoli že levo ali desno v Sloveniji komu pomeni ...

> Pa pokaži kaj bereš, da eni bruhajo. ;)
> Zadnja leta se je razpasla tekma kdo bo bolj prostaški do tega kar podpira druga stran. To da ti bruhaš je za njih pohvala, da delajo prav, zato so ustanovljeni, da pokažejo drugačen svet in imajo publiko. Ni to ok da bo ena vlada za ene mama za druge pa rabelj. Tako ne bomo daleč prišli.
> Če hočeš bit pravičen moraš pokazat obe strani sam pol si v primežu. Vpraši Petro kako to zgleda. ;)

... čuj, klikni na tole nova24tv.si/ in pod katerimkoli člankom poglej komentarje psihičev, ki se jih jaz - nisem novinar kot Petra - ne bi dotaknil niti s palico, kaj šele da bi se o čemerkoli pogovarjal z njimi ...

P.S.: v tukaj zgoraj nalimani Demokraciji kleni slovenski rasisti pišejo, da afriški migranti posiljujejo vse, kar leze in gre, na TV pa so pred dnevi na osnovi policijske statistike povedali, da je bilo v zadnjih 10 letih v Sloveniji - ne spomnim se točne cifre - približno 400 posilstev, od katerih so bili 4 (štirje) posiljevalci iz Afrike, nekaj več jih je bilo iz bivše Juge, skoraj 95 % posiljevalcev pa je bilo klenih Slovencev katoliške veroizpovedi ... aja, ko sem probal zguglat točne cifre o posilstvih v Sloveniji, sem naletel na lažnivca Bojana Požarja www.vecer.com/pod-dr...zi-6430117 , ki hvala kurcu na volitvah niti potrebnega enega procenta ni dobil, pa da bi naslednja 4 leta brez dela dobro živel na račun davkoplačevalcev ali pa da bi za davkoplačevalski denar ustanovil - pizda, kaj toti majster kadi - svojo vojsko www.rtvslo.si/sloven...osi/464882 kot Andrej Šiško ...
To ti je nasa demokracija kdo bo bolj vulgaren. Jaz ne vem zakaj bi si navlekel begunce, ki so znani kot teroristi, posiljevalci, zakaj bi imel v tej statistiki samo enega vec, od njih? Saj ze nasi dovolj delajo sranja. Sem ti rekel, da lahko tudi od Mladine kako naslovnico najdemo, ki ni primerna za zrelo revijo.
Moras priznat da je Pozar marsikaj zvrtal, objavil kar si drugi ne upajo in tudi na soocenjih marsikoga cicil. Je pa nespreten govornik v politicni debati, zato ni dobil dovolj glasov.
Šiško je pa tudi premagal bolj ugledne kandidate se pravi da v drzavi obstaja dovolj materiala. Samo potalaj orozje pa bos videl koliko je kandidatov. In to bi ti moral bolj vedet kaj se tam na pohorskih gozdovih dogaja, kaj nic v bife ne zahajas? Pa še neka viola je bil, pa ja kdo ve kod jih vlači.
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2731864] 03.09.18 17:08 · odgovor na: anon-178149 (#2731789)
Odgovori   +    15
[MarijanMacek]

Ko bi se NemirniTujec zavedal, da je davek na dobiček v Sloveniji 7. najnižji v EU po nominalni stopnji, efektiven je pa itak že sedaj na ravni davčne oaze. Kar naj "podjetniki" preselijo svoje firme, recimo v Luksemburg, tam je osnovna davčna stopnja za davek na dobiček po www.fidata.si/2017/0...anj-davka/ enak 29,22%. Sicer pa dvomim, da bi se preselili v Bolgarijo (10%) ali Romunijo (16%), no Litva in Latvija stamalo bolj primerna, tam nekje sem celo majhen delničar ene HT firmice, je davek 15%. Samo ravno prijetno pa v tistih krajih ni, je zbežala že 1/5 prebivalstva, v glavnem mladega. Tako ostaneta samo še priznani davčni oazi Irska in Ciper z 12,5% davkom. V naši okolici, recimo do 1000 km so pa davki v vseh državah višji!
Marijan, poskusi počasi, ampak zelo počasi pričeti problematizirati o tistem v čemer je problem. To ni davek na dobiček pravnih oseb, ampak tisto kar piše na 14. strani koalicijske pogodbe. In tam piše:

"Osebne prihodke iz kapitala in rent bomo vključili v osnovo za odmero dohodnine."

V koalicijski pogodbi sicer narobe piše prihodki, ker gre v resnici za dohodke fizičnih oseb (odtod ime dohodnina), ampak never mind.

Kaj so dohodki iz kapitala, je jasno zapisano v 80. členu veljavnega zakona o dohodnini. Dohodki iz kapitala so:
1. dividende,
2. obresti in
3. dobiček iz kapitala, ki je dobiček dosežen z odsvojitvijo kapitala.

Cedularni davek na navedeno znaša pri nas 25%. Koalicijska pogodba ga hoče prišteti k plačam in Akrapovičevih 50% od 32 mio EUR (v kontekstu progresivne obdavčitve plač) bi pomenilo več kot je Republika Slovenija od dividend prejela v zadnjih dveh letih od vseh državljanov skupaj.

In če ostaneva v radiusu 1.000 km sledi takojšnje prsenečenje pri omenjeni dohodninski dajatvi fizičnih oseb.

Hrvaška: 12,0 %,
Bosna in Hercegovina: 0,0 % (ne obdavčuje izplačila dividend)
Črna Gora: 9,0 % in
Srbija: 15,0 %.

Ker nič ne razumeš, verjetno tudi ne boš razumel, da se podjetnikom še kako izplača zbežati iz države tudi zaradi zgoraj navedenih dejstev in davkov, ne pa zaradi tvojih -še malo više zgoraj- navedenih blodenj, ki zgrešijo vsebino, logiko in ustrezne politične namene zapisane v koalicijski pogodbi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731873] 03.09.18 17:41 · odgovor na: bc123a (#2731708)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Iskreno povedano, mene tudi to ni presenetilo, ker ze od sestave vlade trdim da je Levica najmocnejsa stranka v tej koaliciji, v najudobnejsem polozaju, Mesec je pa efektivni predsednik vlade.
NAJMOČNEJŠI je vedno tisti, ki prevesi jeziček na tehtnici! :))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731878] 03.09.18 17:47 · odgovor na: kzupanc (#2731784)
Odgovori   +    1
[kzupanc]
> [0430ABAKU]
> > "akumulirani bilančni dobiček družbe" se ful boljše sliši kot "prisvojena presežna vrednost delavcev"
>
> Tule je Marx pihnil popolnoma v prazno. Dobiček ni presežna vrednost delavcev.
> Dobiček ustvari kapitalist in ne delavci.
>
> Če ponazorimo z vožnjo avta.
> Avto ima sposobnost, da se premika. Premika pa se lahko naprej in nazaj. Da avto pride na nek cilj, je zalužen predvsem voznik in ne avto. Avto sam nikoli ne bi prispel do cilja.
> Voznik brez avta sicer tudi veliko težje, ampak je uresničljivo. Obratno pa nikakor.
>
> Delavci imajo lastnost, da delajo. Ampak da delajo pravo stvar na pravi način in da to prinese denar, je zelo malokrat zasluga delavcev. Taki delavci gredo itak ponavadi na svoje in postanejo podjetniki.
No ja...Dobri delavci v današnjem času imajo lastnost, da delajo pravo stvar na pravi način, čeprav šefi pogosto ne vedo, kateri način je pravi. In jih zato niti ne plačajo toliko kot bi si zaslužili. Ampak vsak naj se sam bori za svojo plačo, ne pa da hoče seči po kapitalu, ki je last nekoga drugega.
KDO pa hoče seči po kapitalu tujega!???

Tole naj bi bila debata o DAVKIH na Dobiček!! Naslov je pač mičkeno zavajoč :))

In KDO je skočil pokonci, ko sta AB + Jazbec segla po kapitalu nekoga drugega!?????

**MORDA se vam bo začelo malce SVITATI, zakaj je ta primer, vključno s stališči in dejanji EU tako POMEMBEN!
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2731900] 03.09.18 19:01
Odgovori   +    3
V socializmu so vsi polovico delovnega časa delali zase, polovico pe za druge. Torej je ena polovica zaposlenih delala še za drugo polovico zaposlenih in obratno. Vsi so bili polno zaposleni, realno pa so dobili plačilo samo za pol delovnega časa.

Temu se je zato reklo osebni dohodek in ne plača, ker je le ta zadostoval za eno osebo in ne za celo familijo. In delati sta morala oba, mož in žena. Mož pol za ženo in žena pol za moža sta skupaj z dvema osebnima dohodkoma zaslužila eno celo plačo za poln delovni čas. Zdravstvo, šolstvo, pokojnine, sociala, vojska, itd so za vse enako špilale. Ker so bili vsi polno zaposleni, brezposelnih in kapitalistov pa ni bilo je vladal nek socialni mir. Sedaj so pa plače na ravni osebnega dohodka, zaposleni in brezposelni se selijo v tujino. In kapital se bo tudi, če se javno sektorska država ne bo pošteno reformirala.
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2731908] 03.09.18 19:47 · odgovor na: (#2731874)
Odgovori   +    5
[rename]
Se strinjam, le tole se mi ne zdi verjetno:

Cedularni davek na navedeno znaša pri nas 25%. Koalicijska pogodba ga hoče prišteti k plačam in Akrapovičevih 50% od 32 mio EUR (v kontekstu progresivne obdavčitve plač) bi pomenilo več kot je Republika Slovenija od dividend prejela v zadnjih dveh letih od vseh državljanov skupaj.
O tem je pisal Simić na svojem blogu, da je dobil od FURSa poročilo o plačanih davkih na dividende za leti 2017 in 2016. Je pa ravno danes ob 13:25 od FURSA izgleda dobil korekcijo, kjer so popravili številke iz prvotne verzije. Citiram prvotno objavo (glej tudi današnji Portalplus):

"Po podatki Finančne uprave (FURS) je bilo v letu 2017 izplačanih 23,6 milijona evrov dividend, od katerih je bilo plačano 5,9 milijona evrov dohodnin. Leto prej, to je 2016, pa je bilo izplačanih 15 milijonov dividend, od katerih je bilo plačano 3,7 milijona evrov dohodnine. Zneski so nizki. To pomeni, da bo gospod Akrapovič samo s svojim izplačilom, če se bo odločil, da si letos ali naslednje leto izplača 32 milijonov dividend, plačal toliko dohodnine, kot so jo v zadnjih dveh letih v Sloveniji plačali vsi, ki so si izplačali dobiček (!)."
mimoidoci sporočil: 5.999
[#2731910] 03.09.18 19:51 · odgovor na: anon-184333 (#2731900)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 03.09.2018 19:56
[picikato]
V socializmu so vsi polovico delovnega časa delali zase, polovico pe za druge. Torej je ena polovica zaposlenih delala še za drugo polovico zaposlenih in obratno. Vsi so bili polno zaposleni, realno pa so dobili plačilo samo za pol delovnega časa.

Temu se je zato reklo osebni dohodek in ne plača, ker je le ta zadostoval za eno osebo in ne za celo familijo. In delati sta morala oba, mož in žena. Mož pol za ženo in žena pol za moža sta skupaj z dvema osebnima dohodkoma zaslužila eno celo plačo za poln delovni čas. Zdravstvo, šolstvo, pokojnine, sociala, vojska, itd so za vse enako špilale. Ker so bili vsi polno zaposleni, brezposelnih in kapitalistov pa ni bilo je vladal nek socialni mir. Sedaj so pa plače na ravni osebnega dohodka, zaposleni in brezposelni se selijo v tujino. In kapital se bo tudi, če se javno sektorska država ne bo pošteno reformirala.
Samo Kosovo je imelo v zlatih časih 1 milijon nezaposlenih.

Iz analize New York Timsa za SFRJ v letu 1985:

"Svakog dana 700.000 radnika nalazi se na bolovanju, a 600.000 proslavlja praznike. Oni koji se i pojave na poslu rade u proseku 3,5 sata dnevno.

Uprkos novoj opremi u pogonima, potrebno je 1.500 sati rada kako bi se proizveo vagon. Taj isti vagon 1970. godine bio je proizveden za 1.000 sati rada."

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8