Strani: 1 2 3

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2731431] 01.09.18 07:21 · odgovor na: (#2731413)
Odgovori   +    0
[denac]
> [MarijanMacek]
> > [kzupanc]
> > > [MarijanMacek]
>
> > > Hvala lepa za toko enostrankarsko demokracijo. Smo jo že imeli in mislim, da ni potrebe po novi! Sicer pa tvoj stavek lepo pove, kakšno demokracijo si predstavljaš v mokrih sanjah.
> >
> > Ne. Gre za to, da ima večina strank v demokraciji pravico prepovedati stranko, ki lahko ogrozi demokracijo.
>
> Čuj, jaz prvič slišim, da lahko večina prepove manjšino, tokrat recimo stranko, ne glede na to, d a smatrajo da je nedemokratična. Do sedaj sem mislil, da se s takimi stvarmi ukvarjajo sodišča, ti pa kar s posredno voljo naroda. Daj malo razmisli preden napišeš neumnosti!
>
> PS.:V Nemčiji je leta 1956 KP prepovedalo US in ne Bundestag!

Gre za destabilizacijo države, gospodarstva. Taka stranka deluje razdiralno, tega pa si normalna država (če je RS sploh še normalna) ne sme privoščiti.
Prepoved ZL zaradi destruktivnosti!!! In to je DEMOKRATIČNO dejanje.
In nič nisi povedal o blodnjah da to stori večina strank. Recimo, da sem pa jaz mnenja, da je destruktivna stranka SDS, torej jo prepovejmo, pa še večina strank bi mogoče bila za ta ukrep. Se strinjaš? če se ne strinjaš prosim obrazloži!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2731432] 01.09.18 07:25 · odgovor na: (#2731413)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 01.09.2018 07:30
[denac]
> [MarijanMacek]
> > [kzupanc]
> > > [MarijanMacek]
>
> > > Hvala lepa za toko enostrankarsko demokracijo..
> >
> > Ne. Gre za to, da ima večina strank v demokraciji pravico prepovedati stranko, ki lahko ogrozi demokracijo.
>
> Čuj, jaz prvič slišim, da lahko večina prepove manjšino...
>
> PS.:V Nemčiji je leta 1956 KP prepovedalo US in ne Bundestag!

Gre za destabilizacijo države, gospodarstva. Taka stranka deluje razdiralno...
Prepoved ZL zaradi destruktivnosti!!! In to je DEMOKRATIČNO dejanje.
Preberi kaj v »Mladini« mislijo o destruktivnosti Levice in kako Repovž ter Mekina pojeta panegirike Mescu in njegovim. Mekina postavi manipulativno tezo in vpraša, če je to pravično in goni naprej...Osebno plačam 19% davka na dohodek in še 25% davka na izplačilo dobička, kar je veliko več od Repovžove manipulacije o 20% plačilu...www.mladina.si/ Poglejmo naprej, če zasebni lastnik podjetja dobiček investira si ga ne izplača, kaj nastane iz tega dobička? Nove proizvodne hale in nova delovna mesta, ki prinašajo nove prispevke v socialne blagajne...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2731441] 01.09.18 08:59 · odgovor na: anon-317028 (#2731432)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [denac]
> > [MarijanMacek]
> > > [kzupanc]
> > > > [MarijanMacek]
> >
> > > > Hvala lepa za toko enostrankarsko demokracijo..
> > >
> > > Ne. Gre za to, da ima večina strank v demokraciji pravico prepovedati stranko, ki lahko ogrozi demokracijo.
> >
> > Čuj, jaz prvič slišim, da lahko večina prepove manjšino...
> >
> > PS.:V Nemčiji je leta 1956 KP prepovedalo US in ne Bundestag!
>
> Gre za destabilizacijo države, gospodarstva. Taka stranka deluje razdiralno...
> Prepoved ZL zaradi destruktivnosti!!! In to je DEMOKRATIČNO dejanje.

Preberi kaj v »Mladini« mislijo o destruktivnosti Levice in kako Repovž ter Mekina pojeta panegirike Mescu in njegovim. Mekina postavi manipulativno tezo in vpraša, če je to pravično in goni naprej...Osebno plačam 19% davka na dohodek in še 25% davka na izplačilo dobička, kar je veliko več od Repovžove manipulacije o 20% plačilu...www.mladina.si/
Če bi pazljivo prebral bi vedel, da je govora o efektivnih stopnjah plačila davka na dobiček, podaja tudi številke, še Finance so nekaj dni nazaj pisale o firmah, ki ne plačlajo 0 ali skoraj nič davka na dobiček. Resne firme plačajo malo, imajo pač programe in umne upravljalce financ, manj resne medijsko aktivne (recimo ti plačaš 19%, nekoliko podjetnejši Boscarol okoli 14%, še bolj podjeten Akrapovič okoli 8%) Joc Pečečnik, ki je malo manj prisoten pri pljuvanju vsepovprek pa fantastičnih 6,5%, da ne govorimo o firma ki plačajo 0,0%. pa vsi plačujeto po istem zakonu!

Poglejmo naprej, če zasebni lastnik podjetja dobiček investira si ga ne izplača, kaj nastane iz tega dobička? Nove proizvodne hale in nova delovna mesta, ki prinašajo nove prispevke v socialne blagajne...
Ja, namen davčne politike je stimulirati investicije, ti pa se investicij braniš, ker boš v skupnem znesku plačal več davkov in prispevkov. Logika za crknit, vredna moje stare mame. In kaj nastane, če si dobiček izplača. Mogoče izlet na Sejšele, večina tako in tako ne konča v domači potrošnji, saj si verjetno med letom izplačuješ spodobno plačo. Se mi zdi, da si je pa ne, ker bi spet moral plačati davke in prispevke.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2731452] 01.09.18 09:58 · odgovor na: anon-178149 (#2731441)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]

Če bi pazljivo prebral bi vedel, da je govora o efektivnih stopnjah plačila davka na dobiček, podaja tudi številke,...
Ker se mi zdi, da vseeno nisi sposoben prebrati številk v Mladini, ti povem kako se pride do teh 20,2%.

leta 2016 je 1022 davkoplačevalcev v RS prejelo večino prihodka iz dobičkov svojih firm, , delnic ali nepremičnin in ne kot oastala velika večin iz dela. Prejeli so skupno 191,1 M€ (2016) in plačali 20,2% davkov, kar znese (ponovno ti pomagam 20,2*191,1/100) 38,6M€ davka. Povprečna obdavčitev plač je pa 34%.

Strani: 1 2 3