Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Turčija – tempirana bomba

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.959
[#2730325] 27.08.18 07:17
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: FIN-379669 27.08.2018 07:18
Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.

Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.

Padec Turčije pomeni en kup težav, verižno reakcijo, slabo znamenje. Lehman brothers.

Eksplozija Turčije gre lahko v vse smeri, tudi v državljansko vojno. Jugoslavija, vendar s 3x večjim učinkom na regijo.

Zato je treba s Turčijo v rokavicah, tamkajšnja svetovna podjetja pa bodo začela vleči ročno, počasi bodo iz previdnosti zmanjševala proizvodnjo in to bo prvi neizogibni znak težav za Turčijo - katere prva in zadnja težava je radikalizirani predsednik države in lakajstvo vladajoče kamarile.

Težava bo, ker ne bo proaktivnega sodelovanja, ampak bodo vsi, EU, ZDA, Katar, itd. bolj ali manj čakali kaj bo s tole Turčijo. Res en lep dokaz, kam diktatorji - norci pripeljejo svojo državo in kakšni so potenciali polpismenega naroda - ovc.
bc123a sporočil: 48.253
[#2730328] 27.08.18 08:16 · odgovor na: FIN-379669 (#2730325)
Odgovori   +    10
[]
Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.

Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.
Turcija rabi predvsem en prozahoden, ateisticni drzavni udar, kot jih je redno dozivljala v casu, ko je bila stabilna. In mnozicno ciscenje islamisticne kuge iz oblasti.
najobj sporočil: 31.909
[#2730398] 27.08.18 13:50 · odgovor na: bc123a (#2730328)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> []
> Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.
>
> Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.
Turcija rabi predvsem en prozahoden, ateisticni drzavni udar, kot jih je redno dozivljala v casu, ko je bila stabilna. In mnozicno ciscenje islamisticne kuge iz oblasti.
... OK, ampak jaz nisem nič slišal, da bi bil Erdogan verski fanatik ...

P.S.: kot sem pred časom že napisal forum.finance.si/?m=...061&single , mene tota turška zgodba malo preveč spominja na rusko iz časov Krima, pa tudi slovenska iz časov "vi dont nid mani, vi đast nid tajm" ni tako daleč, tako da toti Jim O'Neill fura standardno proameriško propagando, ki se od predsednika organizacije Chatham House in nekdanjaga predsednika Goldman Sachs Asset Managementa ter nekdanjega finančnega ministra Velike Britanije pravzaprav pričakuje ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2730399] 27.08.18 13:52 · odgovor na: najobj (#2730398)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 27.08.2018 13:55
[najobj]
> [bc123a]
> > []
> > Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.
> >
> > Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.

> Turcija rabi predvsem en prozahoden, ateisticni drzavni udar, kot jih je redno dozivljala v casu, ko je bila stabilna. In mnozicno ciscenje islamisticne kuge iz oblasti.

... OK, ampak jaz nisem nič slišal, da bi bil Erdogan verski fanatik ...
Eh? Erdogan je islamist (islamizem = politicna inkarnacija muslimanske vere) in na tem gradi svojo politiko.

Za Turcijo je to se posebej katastrofalno zato, ker je vse kar je dosegla v primerjavi z shithole bliznjim vzhodom, dosegla zaradi dosledne de-islamizacije, ki jo je kot doktrino postavil Ataturk.

Pred cca 6 leti sem bil v Istambulu. Pricakoval hujse razmere kot v Atenah (vsak ki je bil v Atenah, pa tudi sicer v Grciji, ve, kaksno cigansko naselje so).

Pricakalo me je vzorno urejeno mesto, nobene bajte brez strehe (v grciji vsaj pol), urejene ciste ulice, urejeno letalisce, zahodni hoteli. Edino net je bil cenzuriran :)
najobj sporočil: 31.909
[#2730400] 27.08.18 14:04 · odgovor na: bc123a (#2730399)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 27.08.2018 14:10
[bc123a]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > []
> > > Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.
> > >
> > > Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.
> > Turcija rabi predvsem en prozahoden, ateisticni drzavni udar, kot jih je redno dozivljala v casu, ko je bila stabilna. In mnozicno ciscenje islamisticne kuge iz oblasti.
> ... OK, ampak jaz nisem nič slišal, da bi bil Erdogan verski fanatik ...
Eh? Erdogan je islamist (islamizem = politicna inkarnacija muslimanske vere) in na tem gradi svojo politiko.

Za Turcijo je to se posebej katastrofalno zato, ker je vse kar je dosegla v primerjavi z shithole bliznjim vzhodom, dosegla zaradi dosledne de-islamizacije, ki jo je kot doktrino postavil Ataturk.

Pred cca 6 leti sem bil v Istambulu. Pricakoval hujse razmere kot v Atenah (vsak ki je bil v Atenah, pa tudi sicer v Grciji, ve, kaksno cigansko naselje so).

Pricakalo me je vzorno urejeno mesto, nobene bajte brez strehe (v grciji vsaj pol), urejene ciste ulice, urejeno letalisce, zahodni hoteli. Edino net je bil cenzuriran :)
... ja, in ker je sedanji vladar Erdogan en.wikipedia.org/wik...do%C4%9Fan kot župan Istanbula in predsednik turške vlade že četrt stoletja v sami špici turške politike, bi jaz bolj težko rekel, da za vse to nima nobenih zaslug, pa njegov "islamizem" gor ali dol ...

P.S.: ker sem glih pri citiranju samega sebe, bom še tole forum.finance.si/?m=...513&single nalimal ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2730415] 27.08.18 15:47 · odgovor na: najobj (#2730400)
Odgovori   +    2
[najobj]
... ja, in ker je sedanji vladar Erdogan en.wikipedia.org/wik...do%C4%9Fan kot župan Istanbula in predsednik turške vlade že četrt stoletja v sami špici turške politike, bi jaz bolj težko rekel, da za vse to nima nobenih zaslug, pa njegov "islamizem" gor ali dol ...
v 25 letih se v tako zjebanih drzavah nic ne naredi. To je stoletni posel. Ko so postavili Istanbul Hilton, so se v okolici pasle koze in ovce (bil je peti Hiltonov hotel izven ZDA).

www3.hilton.com/en/h...index.html

Sedanja razvitost turcije je dediscina Ataturka, ne pa Erdogana. Ker tistega, kar zgradis v 80 letih, ne unicis v 10 letih, kmalu pa bomo videli, kaj se bo zgodilo, ko pride racun za Erdoganove populisticne eskapade.

meni se je poznalo toliko, da sem na letaliscu v istanbulu prav poceni pil in jedel zaradi kolapsa lire.
najobj sporočil: 31.909
[#2730439] 27.08.18 18:55 · odgovor na: bc123a (#2730415)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.08.2018 19:00
[bc123a]
> [najobj]
> ... ja, in ker je sedanji vladar Erdogan en.wikipedia.org/wik...do%C4%9Fan kot župan Istanbula in predsednik turške vlade že četrt stoletja v sami špici turške politike, bi jaz bolj težko rekel, da za vse to nima nobenih zaslug, pa njegov "islamizem" gor ali dol ...
v 25 letih se v tako zjebanih drzavah nic ne naredi. To je stoletni posel. Ko so postavili Istanbul Hilton, so se v okolici pasle koze in ovce (bil je peti Hiltonov hotel izven ZDA).

www3.hilton.com/en/h...index.html

Sedanja razvitost turcije je dediscina Ataturka, ne pa Erdogana. Ker tistega, kar zgradis v 80 letih, ne unicis v 10 letih, kmalu pa bomo videli, kaj se bo zgodilo, ko pride racun za Erdoganove populisticne eskapade.

meni se je poznalo toliko, da sem na letaliscu v istanbulu prav poceni pil in jedel zaradi kolapsa lire.
... eh, zakaj pa nisi takoj povedal, da te je vzorno urejeno mesto, nobene bajte brez strehe (v grciji vsaj pol), urejene ciste ulice, urejeno letalisce, zahodni hoteli pričakalo samo zato, ker je bilo še od časov Atatürka 100 let konzervirano ... OK, malo se hecam, ampak ti me provociraš z nerazumljivim vztrajanjem, da Erdogan v gospodarstvu dela vse narobe (= enako kot celi svet), ker je islamski fanatik ...

P.S.: s citiranjem samega sebe počasi že sam sebi postajam rahlo tečen, ampak da ne bom še enkrat isto pisal tukaj forum.finance.si/?m=...588&single lepo piše - poglej graf - zakaj tako mislim ... alzo, da skrajšam, če se svojeglavi Erdogan ne bi spajdašil s Putinom in zdaj forum.finance.si/?m=...407&single očitno še z Iranom, bi pokvarjeni EU politiki enako kot zadnjih 25 let Turke s "priključevanjem" zajebavali še naslednjih 25 let, vsekakor pa bi ZDA imela Turčijo za vzorno članico NATO pakta in zanesljivega partnerja v nemirni regiji ...

Strani: 1