Strani: 1 2

anon-61428 sporočil: 4.493
[#2727762] 10.08.18 17:08
Odgovori   +    4
No zato bo Sarec premier ko bo treba prodat banko bo pa odstopil in ne bo vec premier. V tem casu pa bo prodajo preprecil.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2727769] 10.08.18 18:13 · odgovor na: (#2727751)
Odgovori   +    1
[republican]
> [vickibedi]
> Če pa se bodo ruski bankirji odločili reševat zadeve s sekiro

Kaj to pomeni? Ruski bankirji ga bodo nekomu prodali, ker se bankirji ne znajo (niti nočejo) ukvarjat s trgovino. Upam samo, da ga ne bo kupila država... z davkoplačevalskim denarjem.
Itak, samo težava je v tem da slabo podjetje ne moreš prodati za prav visoko ceno. Če pa se prodajalec odloči za en tak temeljitejši face-lift, potem pa Slovenija lahko ima problem (par tisoč na zavodu, par sto malih dobaviteljev out in posledično tudi na zavodu). Še preden to dobi v roke potencialni kupec, da se razumemo. Ta kupec (upamo da bo strateški al kako se že reče) bo potem, upajmo, ravnal racionalno v vseh pogledih.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2727772] 10.08.18 18:21 · odgovor na: vrac (#2727725)
Odgovori   +    2
Gorenje je bilo npr. prodano na transparenten način. In vendarle se premika.
pelle sporočil: 737
[#2727775] 10.08.18 18:38 · odgovor na: bambino (#2727757)
Odgovori   +    6
ne vem od kje predpostavka, da če bo v lasti tujcev je ne bo potrebno dokapitalizirati? Kdo garantira, da tujec v primeru, če je stečajna masa manjša od 0 enostavno ne pošlje ključev na MF.
Najverjetnejši (dogovrjen?) scenarij bi bil, da bo NLB kupil Appolo za 0,5 mlrd, jo "očistil", in čez 3 leta (skupaj z NKBM) prodal za 3 mlrd Intesi ali Unicreditu.

Zmerni scenarij je, da gre v naslednjih 3 letih vse v maloro in Biser iz luxemburga pošlje ključe na MF, mi pa moramo sistemske banke znova dokapitalizirati za kakšno 1 mlrd.
Črni scenarij je, da Appolo uspe prodati banke Intesi ali Unicreditu za 3 mlrd, nato pa po petih letih gre vse v maloro, mi pa moramo sistemske banke znova dokapitalizirati za kakšno 1 mlrd. Uniredit ali intesa pa nas naprej terjata za dolg hrvaških davkoplačevalcev iz Zagrebačke banke in Privredne banke, katere je RS prevzela nase pred prodajo.
Optimistični scenarij je, da Appolo kupi za 1mlrd in proda za 3 mlrd, ko pa gre vse v maloro vsi evropski državljani skupaj dokapitaliziramo Deutsche, SG, Inteso, Uncredit... pri čemer bom mi prevzeli malo večji delež na glavo, ker je po mramorju terjatev do insolventnih dolžnikov full donosna.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2727783] 10.08.18 19:40 · odgovor na: bambino (#2727757)
Odgovori   +    3
[bambino]
Zakaj si prepričan, da je če bo prodana, ne bo potrebno ponovno dokapitalizirati? Če bi to bilo tako, zakaj je VB dokapitalizirala zasebno Royal Bank of Scotland cca 100 mia in je še ni privatizirala? Zakaj je niso pač pustili propasti. In zakaj smo dokapitalizirali Grčijo, zakaj nismo pustili, da bi nemške in francoske fzasebne in državne banke prevzele izgube? Jaz sem prepričan, da jo bomo vsake toliko dokapitalizirali v vsakem primeru.
Super. Jo bomo pa večkrat prodajali.
Samo paziti bo potrebno v bodoče da bo kupnina višja od dokapitalizacije.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2727795] 10.08.18 20:10
Odgovori   +    4
Slovenija republjik je ko ena ku*ceva loterija... z eno bistveno razliko... loteriji vplačuje večina prostovoljno, ene par pa se jih omasti, v republjik Slovenija pa VSI (ne)prostovoljno vplačujemo v proračun, ene par pa se jih masti...

in pol pride en as in pravi, kaj če loterija rečmo en eno igro na "srečo" neha prirejat, pa vsi mi, ki ne gamblamo prostovoljno, poskočimo juhej... pa se hitro oglasijo navdušeni igrači (ki so verjetno že kdaj kakšno dobitno štirko fasali, alpa tudi ne, hehe...) in rečejo, saj pa zakaj bi nehali, mogoče nam pa še kdaj rata...

pi*da, zdaj sem pa v dilemi, naj dam kot ponavadi enga smejkota na tem mestu, ali onga žalostinkoja... je*a je živet v državi, kjer bi wanabi komedijant rad bil precednik!, kak naj pošten človk sploh ve, kje se gre zares, pa kje se Geza zeza...

:-)

lpA
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2727808] 10.08.18 21:01 · odgovor na: (#2727780)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vickibedi]
> Ta kupec (upamo da bo strateški al kako se že reče) bo potem, upajmo, ravnal racionalno v vseh pogledih.

Racionalno ravnanje je tudi odpuščanje odvečnih zaposlenih... To je za Slovence največji greh, zato očitno potrebujemo (grde) tujce, da "očistijo" slovenska podjetja.
Jasno, samo preprodajalec to počne bolj pavšalno, dolgoročni lastnik pa bolj razmisli kako bo racionaliziral. Mercator bo gotovo deležen racionalizacije, samo tega pomoje ne bodo naredili Hrvati.
153 sporočil: 9.333
[#2727821] 10.08.18 22:03
Odgovori   +    1
Izvoljeni, Bruslju upognjeni podaniki, ali
se sploh zavedate čigavi ste služabniki ?

Sodražan
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2727835] 11.08.18 07:35
Odgovori   +    2
Bruselj, uradno: Do konca leta je treba prodati vsaj polovico NLB, država na četrtinski delež najkasneje do konca 2019
In cena delnnice zaradi prodaje pod časovno prisilo bo ....

Strani: 1 2