23 min
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier
52 min
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
2 uri
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
2 uri
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
2 uri
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
2 uri
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
3 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
4 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
5 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
5 ur
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
5 ur
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
6 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
7 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
7 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
7 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2725339] 26.07.18 20:39
Odgovori   +    18
Bodimo optimisti, EU bo v enem letu imela dorečena pravila za ravnanje z begunci, ki so že v EU in hkrati pravila za varovanje zunanje šengenske meje, med ostalimi tudi meje s Hrvaško, ki bo s pomočjo Frontexa (ograje, zida, vojakov) nepredušno zaprta in posledično bo Hrvaška za dolgo časa ostala izven šengna, kajti že konfiguracija hrvaške meje z BiH kaže, da se je ne da »šengensko« zapreti.
novica sporočil: 5.397
[#2725355] 27.07.18 07:31 · odgovor na: anon-317028 (#2725339)
Odgovori   +    10
Če se sedanje razmere nadaljujejo, bo Hrvaška v šengnu, ko bo BiH v šengnu. Torej nikoli.
novica
kzupanc sporočil: 10.519
[#2725414] 27.07.18 11:37
Odgovori   +    2
Zaključek s emi zdi smiseln. Vedno ob strašni borbi nekaterih proti nadzoru in vdoru v zasebnost s strani države, pomislim: A bi oni rajši, dajih nadzirajo lopovi, mafijci in teroristi, ne da bi to vedeli? Ali je bolje, da nas uradne institucije vsaj približno pravno nadzirajo s ciljem reda, miru in svobode? Svobode namreč ne dojemam v prvi vrsti kot to, da se bom sam odločal, kdo (če sploh) bo smel vedeti, kje sem, kje sem bil in kaj počnem. V prvi vrsti mi zdi pomembno, da se lahko hčerka sredi noči brezskrbno sprehaja tudi po najbolj ozkih in temnih ulicah in da lahko brez skrbi odprem vsa okna stanovanja za petnajst minut, da se prezrači. Da tega, da lahko kadarkoli grem kamorkoli na dopust brez skrbi niti ne govorim. Pa da ne razmišljam o tem ali bom njivo krompirja prej izkopal jaz ali kdo bolj "lačen" od mene.
Morda bo pa kmalu za zagotavljanje svobode nujno, da bo vsak opremljen s čipom, kjer mu bo možno do metra natančno slediti? Galileo mend ane bo brez veze imel toliko satelitov v vesolju! :)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2725515] 27.07.18 20:06 · odgovor na: kzupanc (#2725414)
Odgovori   +    0
[kzupanc]
...Svobode namreč ne dojemam v prvi vrsti kot to, da se bom sam odločal, kdo (če sploh) bo smel vedeti, kje sem, kje sem bil in kaj počnem. V prvi vrsti mi zdi pomembno, da se lahko hčerka sredi noči brezskrbno sprehaja tudi po najbolj ozkih in temnih ulicah in da lahko brez skrbi odprem vsa okna stanovanja za petnajst minut, da se prezrači...
Okoli leta 1980 mi niti na misel ni padlo, da bi zaklenil avto na parkirišču pred blokom kje sem tedaj stanoval. Po letu 1991 v samostojni Sloveniji pa mi ni na misel padlo, da ga nebi zaklenil.
anon-217633 sporočil: 19
[#2726119] 01.08.18 11:34
Odgovori   +    0
Šengen je velika pridobitev za tiste, ki potujejo, predvsem pogosto potujejo. Upal bi si špekulirati, da večina ne potuje toliko, da bi jih ustavljanje in čakanje ob kontrolah zares trajno motilo. Razliko opaziš in občutiš, ko priletiš iz območja zunaj šengna. Kolikšen delež volivcev doživi to izkušnjo enkrat letno in koliko večkrat letno?
Strah, upravičen ali ne, pa poznamo vsi. Delež volivcev, ki jih je strah in so prepričani, da bo povečana kontrola ta strah odpravila, je verjetno velik, če izhajamo iz volilnih rezultatov.
Za Hrvaško bi bil simbolno pomemben vstop v šengen. Vprašanje pa je, ali to odtehta njihove praktične potrebe. Ali je povprečnemu hrvatu pomembnejša enostavna pot v BIH ali Slovenijo?

Strani: 1