Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

grgl1976 sporočil: 271
Zadnja sprememba: grgl1976 19.07.2018 16:33
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2724061

Strani: 1

anon-49383 sporočil: 3.465
Zadnja sprememba: anon-49383 19.07.2018 16:55
[grgl1976]
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.
Zemlja ni prazna in zaraščena. Zemljo imam rad, mogoče bom kdaj tudi v drugem delu države dokupoval.

Poznam vsa ledinska imena in meje znam najti miže. Zdi se mi, da za svojo lastnino skrbim.

Imam solastnike, gre pa kot je jasno iz članka za družinsko premoženje.

Edini prolem imam, da so mi naložili obvezno članstvo.
slovenecnb1 sporočil: 5.616
[grgl1976]
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.
Ne vem a ti živiš že na Marsu a veš kakšen je relijef Slovenije in obdelava zemlje ni možna ali pa so stroški previsoki

Strani: 1