Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2723157] 14.07.18 20:09
Odgovori   +    3
Za vrhunskega strokovnjaka cc. 8000 evrov bruto na mesec z nadurami vred ni denar, ki ga ne bi zaslužil. Problem je na drugem mestu, in sicer v splošni delitvi BDP v slovenski družbi. V Nemčiji in Avstriji porabijo za plače zaposlenih v javnem sektorju 9% BDP, v Sloveniji porabimo 11% BDP. Naj zaposlenim v javnem sektorju ostane teh 11% BDP in niti promil več, in naj v okvirju teh 11% BDP delijo kakor vedo in zmorejo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723279] 15.07.18 22:13 · odgovor na: (#2723184)
Odgovori   +    1
[alek14]
> [FIN-311684]
> Za vrhunskega strokovnjaka cc. 8000 evrov bruto na mesec z nadurami vred ni denar, ki ga ne bi zaslužil. Problem je na drugem mestu, in sicer v splošni delitvi BDP v slovenski družbi. V Nemčiji in Avstriji porabijo za plače zaposlenih v javnem sektorju 9% BDP, v Sloveniji porabimo 11% BDP. Naj zaposlenim v javnem sektorju ostane teh 11% BDP in niti promil več, in naj v okvirju teh 11% BDP delijo kakor vedo in zmorejo.
Hm. Zakaj SLO javni sektor ne bi dobil samo 8% BDP?
Nemci z javnim bolje razpolagajo in lahko imajo več. Mi ne znamo - torej je prav manj.
Plače pa se tudi meni ne zde visoke - toda kakšni so rezultati za ove pare?
Kje so Nobelove nagrade?
Torej ZAKAJ!???

Tukaj bi se bilo potrebno (malce) USTAVITI in tole zadevo RAZČISTITI in rešiti.

Samo tega (očitno nismo) niti zmožni, niti nočemo in niti ne želimo. :)

TAKA je ZATEČENA SITUACIJA pri NAS! Žaloatno, a resnično. Najlažje je, če problem ignoriramo in jokcamo in stokcamo, se delamo pametne in modrujemo, pa še JAMRAMO. :)

*Čivave bevskajo, karavana pa dremlje dalje.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723318] 16.07.18 11:08 · odgovor na: (#2723288)
Odgovori   +    1
[alek14]
> [FrRoSt]
> Torej ZAKAJ!???
> *Čivave bevskajo, karavana pa dremlje dalje.
Ker so volivci tako hoteli.
TALE Zadeva me spominja bolj na VISOKO Matematiko. :))

Vsi (možni in nemožni) pametnjakoviči se vključujejo v debate, na koncu pa se izkaže, da imajo močne težave že z osnovnimi računskimi operacijami. :) Ki jih je najbolje ignorirati. Saj jim papir (diploma, magisterij, doktorat, .... in titule dokazujejo, da naj bi jih obvladali). A se prem/nogokrat izkaže, da jih ne!

Odgovora na vprašanje seveda ne vedo. :) Saj (niti) nisem pričakoval, da bi ga. :)

Vendar se da zadeva rešiti tudi na drugačen način. Izločiš (in porabiš) vse NEumne odgovore, potem pa se ti začne počasi prikazovati pravo bistvo. :)

Tale tvoj odgovor: Ker so volilci tako hoteli, bi bil šele moja DRUGA izbira! :)

Volilci so že malo izrabljen in močno spran pojem. :)

Tukaj bi si vzel za zgled COP-ov komentar [3397] in se `naslonil` na Ljudi. :)

V pravilni obliki bi se tale točka na vprašanje: torej ZAKAJ!?? glasila:

Ker so ljudje tako želeli.


Jaz bi za prvo točko ponudil (možni) odgovor:

Zato, ker imamo denar. Ker smo bogati!:)

Strani: 1