Strani: 1 2 3

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723276] 15.07.18 21:57 · odgovor na: (#2723005)
Odgovori   +    0
[abohte]
Sedaj sem pa razjarjen kot hudič (še toliko bolj, ker sem talal pluse). Berem članek na Siolu, končni obračun investicije je 9k€ (priprava dokumentacije in vseh del), pri čemer investicija ne zajema 3 stopnic, kakor izhaja iz članka, ampak stopnice in pomol, na katerem je lahko hkrati 20-30 ljudi (to pa je konkretna konstrukcija). Ne pravim, da je s projektom vse čisto, ampak tako kot ste prikazali pa tudi ni. Kaj je sedaj res?


Šalabajzersko novinarstvo začinjeno s furjanjem.
Si že pogruntal, koliko ljudi lahko spraviš na eno stopnico, kje je pomol in koliko je konča vrednost investicije (s konstruktrukcijo) vred!??

*Da ne bodo celotne Butale, z vsem PR-om in kvazi poročevalci, - samozvanimi novinarji izpadli Šalebajzerji I. Razreda!? :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723277] 15.07.18 22:03 · odgovor na: simona2 (#2722943)
Odgovori   +    0
[simona2]
ja, menda je res vprašanje, če so sploh rabili PGD, ker je enostaven objekt... tudi popis ni glih velika znanost, 13k za te štengice, pa tudi če vzameš v zakup, koliko je to v naravi veliko - ker je večje, kot je na sliki -- ne pije vode...

s tem, da koliko je stal en črni gaber na Gosposvetski nov drevored?
Pije ali ne pije vodo, TAKO pač je!

In zakaj ne poročate, koliko je stal en črni gaber na gosposvetski!???

In toliko ne stane samo na gosposvetski. :)

Naj ugibam: debelina debla od 8 do 10 cm in velikosti 4m, pa recimo da damo še vsaditev zraven, = 1000€!?
moon sporočil: 1.623
[#2723278] 15.07.18 22:10 · odgovor na: anon-207617 (#2723129)
Odgovori   +    0

Pomoje je bolj kot centralizacija problem splosna kultura.
Nope.. problem je, da denar ni tvoj, je nas in potem se dela tako.. da ena stenga stane 3 jurje.. obenem se pa ta isti (zupan) vozi s KIO, katero naj bi vozili vsi, razen Djuro.
Kurz vas gleda... nasega zupana sekira par jurjev za ogrevanje bazena...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723281] 15.07.18 22:20 · odgovor na: moon (#2723278)
Odgovori   +    0
[moon]
>
> Pomoje je bolj kot centralizacija problem splosna kultura.
>

Nope.. problem je, da denar ni tvoj, je nas in potem se dela tako.. da ena stenga stane 3 jurje.. obenem se pa ta isti (zupan) vozi s KIO, katero naj bi vozili vsi, razen Djuro.
Kurz vas gleda... nasega zupana sekira par jurjev za ogrevanje bazena...
:)))

DA, trije meseci, se pravi: TRIJE MESECI, pa bi lahko tudi vaš župan imel take stopnice do reke.... :) Topla voda v bazenu bo minila, stopnice in dovoljenje pa bo ostalo, :)) tudi če jih bo povodenj odnesel, bodo dobili povrnjeno celotno investicijo :)) in jih lahko ponovno izdelali za samo nekaj jurjev, kar vi porabite za ogrevanje bazena v enem mesecu :)))
pobalin sporočil: 14.456
[#2723297] 16.07.18 09:46 · odgovor na: anon-333107 (#2723281)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
DA, trije meseci, se pravi: TRIJE MESECI, pa bi lahko tudi vaš župan imel take stopnice do reke.... :)
Si mi sprožil asociacijo: za 12 jurjev dobiš za en mesec predsednika države IN predsednika vlade (bruto). www.dnevnik.si/1042781608
Za Cerarja močno dvomim, žilavi taužentkinstler Pahor bi pa v enem mesecu že scimpral ene take štenge in jih objavil na instagramu.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723308] 16.07.18 10:39 · odgovor na: pobalin (#2723297)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Si mi sprožil asociacijo: za 12 jurjev dobiš za en mesec predsednika države IN predsednika vlade (bruto). www.dnevnik.si/1042781608
Za Cerarja močno dvomim, žilavi taužentkinstler Pahor bi pa v enem mesecu že scimpral ene take štenge in jih objavil na instagramu.
Verjetno si mislil, da bi objavil svojo fotko na instagramu, kako je kot prostovoljec pomagal pri udarniškem delu, ko bi se gradile take stopnice, da občini ne bi bilo treba seči tako globoko v žep... :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2723309] 16.07.18 10:43 · odgovor na: anon-277506 (#2723209)
Odgovori   +    0
[Johan52]
Bilo nam všeč ali pa ne, vendar je to odraz življenja, ki ga živimo. Verjetno bi na Hrvaškem, v Bosni ali Srbiji bile stopnice bistveno cenejše. Ampak, mi smo v EU, plačilno sredstvo je Euro, gradbena zakonodaja je jasna, iskanje odgovornosti pa nacionalni šport.

Naredili so stopnice. Po PS-u bi rekli tisti, ki smo služili vojsko. Drugače jih, kot država, niso niti smeli. In po skicah projektne dokumentacije, so jih naredili odlično.

Cena?! "Sitnica!" bi sekel Sir Oliver iz Alan Fordovih zgodb ....

Očitno ste tukaj vsi tisti, ki še niste iz lastnih žepov plačevali gradnje ali adaptacije svojih domovanj. In to legalno: PGD, PZI, ..., ponudba izvajalca s predračunom, uskladitev, račun z DDV! Izjava o skladnosti, uporabno dovoljenje.

Sem malce posplošil, pa vendar za vse, ki ste "vešči" gradbenih in obrtnih kalkulacij. Poiščite cenike del in storitev na OZS, nato pa nadaljujte.

Ja štenge so svinjsko drage, ampak živeti v Sloveniji je še bolj "svinjsko drago"!
Zakaj?? Ker smo zaprt in majhen trg, in nam ceno življenja legalno (legitimno??!!) kroji peščica izbranih!

Pa bi šli za tesarje. JIh primanjkuje, obstoječi so dragi kot strela, pa še čakaš jih vsaj pol leta ...

Lahko pa šteng sploh ne bi naredili ... pa denarja prav tako ne bi bilo v proračunu ... pojdite in preverjajte cene drugih storitev, ki jih plačujejo občine. Kot npr. pluženje snega, čiščenje in flikanje zemljišč, ...

To je pač "mali drugi tirček ..."
Tole sem pa včeraj čisto spregledal. :)

In še simona2 mi ni odgovorila, koliko pride črni gaber!?

Zdaj bom moral pa tebe vprašati: KDO je TUKAJ NOR in KDO je TUKAJ (torej) NEUMEN!??

Narod, novinarji, politiki,....!???

Strani: 1 2 3