Strani: 1 2

XTAXA sporočil: 2.304
[#2721006] 02.07.18 17:15 · odgovor na: tstih (#2721005)
Odgovori   +    2
Lepo povedano. V prvi svetovni vojni so nam pobili pol fantov in možov. Komunisto takrat ni bilo nikjer. Pa smo Slovenci vseeno preživeli!!! Zato ne razumem raznih bozotov in najobj da dkajo na te rdeče klavce!

lp
Robert
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2721007] 02.07.18 17:18 · odgovor na: XTAXA (#2721002)
Odgovori   +    1
Ko smo se hoteli pogovarjati o slavnem krasevskem pesniku, partizanu, je Vipavka popenila: Moucte, moucte.Navaden pohajac.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721009] 02.07.18 17:26 · odgovor na: FIN-454644 (#2721007)
Odgovori   +    1
To je pač njeno mnenje. Če govoriš o Kosovelu - bil je občutljiva duša, malo razklan v sebi ker je živel med Ljublano in primorsko, bil je zelo politično angažiran, krhkega zdravja, INOVATIVEN, impresionist, itd. itd. Ko so pregledovali njegovo zapuščino, nobeden ni vedel ali je dobro ali slabo. Njegovi konsi so zelo inovativni (oblika ladje). Prof. dr. Vrečko bi ti o tem lahko več povedal.

lp
Robert
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2721011] 02.07.18 17:29 · odgovor na: XTAXA (#2721009)
Odgovori   +    1
Dragi moj, Kosovel je umrl pred drugo svetovno vojno. Ne govoriva o Kosovelu. On ni bil partizan.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721016] 02.07.18 17:36 · odgovor na: FIN-454644 (#2721011)
Odgovori   +    0
jbt ga. A potem misliš Mateja?

lp
Robert
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#2721017] 02.07.18 17:42 · odgovor na: XTAXA (#2721016)
Odgovori   +    0
Ne mislim Mateja.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721019] 02.07.18 17:44 · odgovor na: FIN-454644 (#2721017)
Odgovori   +    0
Potem pa povej ime, da ne bom ugibal brez veze.

lp
Robert
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721021] 02.07.18 17:50 · odgovor na: XTAXA (#2721006)
Odgovori   +    0
[XTAXA]
Lepo povedano. V prvi svetovni vojni so nam pobili pol fantov in možov. Komunisto takrat ni bilo nikjer. Pa smo Slovenci vseeno preživeli!!! Zato ne razumem raznih bozotov in najobj da dkajo na te rdeče klavce!

lp
Robert
Kako ne razumeš? Partizani so bili na strani zmagovalcev, osvojili celo Trst ki jim ga Angleži niso dali. Angleži so nam pa poslali domobrance, katere so zaradi njihove izdajalske vloge imeli pravico pokončati. V vojni vedno zmagovalci se maščujejo izdajalcem. Poleg tega je Tito fural mehki socializem in ni bil diktator pri nas so celo meje bile odprte. Vi pa bi radi vse to potvorili in napihnili neke stvari.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721024] 02.07.18 18:02 · odgovor na: anon-61428 (#2721021)
Odgovori   +    2
Jaz hočem povedat, da je enačenje parizanstva in komunajzarstva čisti idiotizem! Vsaj za ljudi, ki živimo v Vipavski dolini. Ljudje, ki so bili člani fašistične stranke, so se po kapitulaciji Italije prelevili v komuniste (lahko podkrepim s slikovnim gradivom) Žalostno, vendar resnično.

lp
Robert
macon sporočil: 12.861
[#2721030] 02.07.18 18:30 · odgovor na: bozo666 (#2720881)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: macon 02.07.2018 18:43
[bozo666]

Fant ima res močan želodec in živce, da se prikaže na to obletnico in doživi tako hladen sprejem, saj ljudje niso pozabili njegovega obnašanja pri pokopu največjih zločincev druge svetovne vojne-ustašev na MB pokopališču Dobrava.
Ti spet kažeš totalitarni mem z limanjem nalepke ustaši, ker nihče ne ve, kdo so bili pobiti v povojnih pobojih, ker ni bila opravljena nobena forenzična preiskava.

Ustaši = neljudje, ki se jih lahko kolje in tolče in strelja in v to nalepko se prikladno strpa otroke in ženske in kogarkoli, da ste skrajni levičarji lahko pomirjeni sami s sabo in svojim pomanjkanjem vesti.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2721031] 02.07.18 18:30 · odgovor na: XTAXA (#2721024)
Odgovori   +    2
Enačenje je res neumnost saj je veliko borcev bilo samo partizanov ki niso hoteli imeti nic s komunizmom. Kar nekaj jih je slo ven ko so videli kaj delajo komunisti. Kako ločit to in kaznovat samo komuniste pa ne vem.
najobj sporočil: 31.906
[#2721034] 02.07.18 18:36 · odgovor na: anon-154083 (#2720997)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 02.07.2018 18:40
[jani1974]
> [najobj]
> > [jani1974]
> > To mislita one, ki so se najprej umaknili iz Koroške, potem Italijanom predali Trst in na koncu še Hrvatom prepustili Savudrijo?
> ... OK, sem mislil, da je zgoraj nalimani zemljevid normalnim dovolj, pa zdaj vidim, da polpismenim moram pojasnit, da je na zemljevidu meja med Kraljevino Italijo in Kraljevino Jugoslavijo pred začetkom WWII, ki se po WWII brez "vojaške hunte" v korist Jugoslavije (= tretjina Slovenije) ne bi spremenila niti v teoriji, ker se razen razdeljene Nemčije meje niso spremenile nikjer v (zahodni) Evropi ...
Če bi bila vojska, ki je prodrla do Trsta, četniška namesto partizanska, bi bila meja na Piavi in še Albanija bi bila jugoslovanska.
Pa Hrvati bi bili najbolj priden in miroljuben narod pod soncem, ki bi bratsko ljubili vse okoli sebe, še posebej Srbe, Slovencem pa bi podarili kompletno Zagorje.
... ja, in če ne bi bilo če, bi čebula bila bula, zato pa mene ne zanima nič drugega kot to omniatlas.com/maps/e.../19380313/ , kar je bilo prej in to sl.wikipedia.org/wik..._meja1.JPG , kar je bilo potem, ti pa seveda lahko sanjaš, da bi bila Dravska banovina pod modrim vodstvom Karadžordževićev lahko najmanj do Dunaja in Benetk, če ne še dalje, le Slovenije bi bilo bolj malo ...
macon sporočil: 12.861
[#2721035] 02.07.18 18:39 · odgovor na: bozo666 (#2720898)
Odgovori   +    3
[bozo666]
Spoštovani JEZDEC666.....popolnoma normalno je, da nihče noče imeti posla s stranko, ki se je prej obnašala tako izključevalna in napadalno.......ki je ponarejala dokumente, delala propagandne filme, tožarirala SLO po EU, klicala trojko.....TOREJ, BI SE SDS MORAL VPRAŠAT KAJ JE V NJIHOVEM RAVNANJU NAROBE, DA NIHČE NOČE IMETI POSLA Z NJIMI.

Tako kot se ljudje umikajo na troli nekomu, ki se vede neprimrno, tako se tudi v politiki umikajo tistemu, ki se obnaša iključevalno, zato je današnje vpitje, da se ne sme iključevati, res smešno.

SDS si je sodil sam, ker je imel res žaljiv odnos do vse drugih, ker je manipuliral, ponarejal dokumente ipd......ker nenehno nekaj straši, hujska in potvarja dejstva.....

Reakcija drugih je popolnoma normalna in bilo bi res neodgovorno, če bi kdo z njimi šel v koalicijo.
Z SDS je narobe to, da je edini nasprotnik globoke levičarske udbomafijske države in njenega milijardnega kriminala.

Tebe take malenkosti seveda nič ne motijo, motijo te propagandni filmi, lepljenke in ko nekdo opozarja na realni levičarski kriminal, je zate nestrpen, težak in razdvajajoč.
najobj sporočil: 31.906
[#2721038] 02.07.18 18:44 · odgovor na: tstih (#2721005)
Odgovori   +    0
[tstih]
> [najobj]
> > [tstih]
> > > [bozo666]
> > > To je zgodovina, ki bi jo nekaterei danes hoteli spremeniti.......a jim nagaja digitalizacija virov, saj si danes lahko vsak sam hitro najde podatke
> > Nobeni izmisljeni domobranci in SS ne pomagajo titoisticni vojaski hunti vec zlesti iz hladnovojne jame; zanje se je koncalo 91, tako kot se je za domobrance koncalo 45. Zgodovino so napisali zmagovalci - in v njej izenacili tri totalitarizme. Konec zgodbe. Digitalizirajte kar hocete, ne morete oddigitalizirati 45 let povojne zgodovine in hladne vojne.
> ... čuj, majster ... evo, tisti v civilu na toti sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg sliki, je izmišljeni komandant domobrancev Leon Rupnik , ki pa je bil res izmišljen, ker Rupnik ni komandiral nobenemu, ampak je zgolj poslušno izvrševal krvave komande SS proti lastnemu narodu ...
Ta je bil ustreljen, skupaj z vecino drugih domobrancev, pred 73 leti. Odtlej si jih je treba izmisljevati, ker so jih takrat vse pobili. Bolj jasno?

Imamo se vse polno titoisticnih gverilcev na izrednih penzijah, celo nekaj spanskih kominternskih bojevnikov. Domobrancev in SSovcev pa pac ni, so v nasprotju s temi masami parazitov, ki so vidni v vsakoletnem proracunu SPIZ-a, izmisljeni. Takle mamo.

Zgodovina se ni ustavila leta 1945, ampak je sla naprej; po drzavljanski vojni smo dobili vojasko hunto, totalitarizem, izgubili hladno vojno in dobili Slovenijo v osamosvojitveni vojni. Konec dober / vse dobro. To je to. Kaj bi sploh radi?
... čuj, tukaj forum.finance.si/?m=...034&single tisto na koncu preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...
najobj sporočil: 31.906
[#2721040] 02.07.18 18:55 · odgovor na: XTAXA (#2721006)
Odgovori   +    1
[XTAXA]
Lepo povedano. V prvi svetovni vojni so nam pobili pol fantov in možov. Komunisto takrat ni bilo nikjer. Pa smo Slovenci vseeno preživeli!!! Zato ne razumem raznih bozotov in najobj da dkajo na te rdeče klavce!

lp
Robert
... čuj, čača ti drka, jaz pa limam zemljevide prej in potem, čeprav je res, da danes v Italiji in Avstriji še vedno živijo tudi Slovenci, ki se med sabo lahko pogovarjajo slovensko ...

P.S.: vsaka žrtev je preveč, ampak če tukaj www.24ur.com/novice/...zrtev.html prav vidim in če pozabim na raznarodovanje z izseljevanjem, so v boju z rdečimi s pomočjo svojih nemških in italijanskih zaveznikov po številu prizadejanih žrtev z veliko razliko krepko "zmagali" tvoji(?) črni ... aja, saj se ti ne bi javil, ampak pun kurac imam opletanja z rdečimi klavci, ko so takrat črni klavci poklali in pomagali poklati štirikrat toliko Slovencev, pa sploh ne omenjam, da črni klavci za današnjo Slovenijo niso mignili niti s kurcem in je čisto vse dobro in slabo zasluga rdečih ...
rx170 sporočil: 6.398
[#2721057] 02.07.18 20:51 · odgovor na: tstih (#2721005)
Odgovori   +    0
[tstih]
> [najobj]
> > [tstih]
> > > [bozo666]
> > > To je zgodovina, ki bi jo nekaterei danes hoteli spremeniti.......a jim nagaja digitalizacija virov, saj si danes lahko vsak sam hitro najde podatke
> > Nobeni izmisljeni domobranci in SS ne pomagajo titoisticni vojaski hunti vec zlesti iz hladnovojne jame; zanje se je koncalo 91, tako kot se je za domobrance koncalo 45. Zgodovino so napisali zmagovalci - in v njej izenacili tri totalitarizme. Konec zgodbe. Digitalizirajte kar hocete, ne morete oddigitalizirati 45 let povojne zgodovine in hladne vojne.
> ... čuj, majster ... evo, tisti v civilu na toti sl.wikipedia.org/wik...risega.jpg sliki, je izmišljeni komandant domobrancev Leon Rupnik , ki pa je bil res izmišljen, ker Rupnik ni komandiral nobenemu, ampak je zgolj poslušno izvrševal krvave komande SS proti lastnemu narodu ...

Ta je bil ustreljen, skupaj z vecino drugih domobrancev, pred 73 leti. Odtlej si jih je treba izmisljevati, ker so jih takrat vse pobili. Bolj jasno?

Imamo se vse polno titoisticnih gverilcev na izrednih penzijah, celo nekaj spanskih kominternskih bojevnikov. Domobrancev in SSovcev pa pac ni, so v nasprotju s temi masami parazitov, ki so vidni v vsakoletnem proracunu SPIZ-a, izmisljeni. Takle mamo.

Zgodovina se ni ustavila leta 1945, ampak je sla naprej; po drzavljanski vojni smo dobili vojasko hunto, totalitarizem, izgubili hladno vojno in dobili Slovenijo v osamosvojitveni vojni. Konec dober / vse dobro. To je to. Kaj bi sploh radi?
Glede na to, da aliansa NATO še obstaja in ima bolj ali manj enakega nasprotnika, je zmaga v hladni vojni očitno zgolj plod mokrih sanj liberofašistov.
anon-27821 sporočil: 3
[#2721072] 02.07.18 22:41 · odgovor na: bozo666 (#2720898)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 02.07.18 12:40
[bozo666]
Spoštovani JEZDEC666.....popolnoma normalno je, da nihče noče imeti posla s stranko, ki se je prej obnašala tako izključevalna in napadalno.......ki je ponarejala dokumente, delala propagandne filme, tožarirala SLO po EU, klicala trojko.....TOREJ, BI SE SDS MORAL VPRAŠAT KAJ JE V NJIHOVEM RAVNANJU NAROBE, DA NIHČE NOČE IMETI POSLA Z NJIMI.

Tako kot se ljudje umikajo na troli nekomu, ki se vede neprimrno, tako se tudi v politiki umikajo tistemu, ki se obnaša iključevalno, zato je današnje vpitje, da se ne sme iključevati, res smešno.

SDS si je sodil sam, ker je imel res žaljiv odnos do vse drugih, ker je manipuliral, ponarejal dokumente ipd......ker nenehno nekaj straši, hujska in potvarja dejstva.....

Reakcija drugih je popolnoma normalna in bilo bi res neodgovorno, če bi kdo z njimi šel v koalicijo.
Ampak tale bozo666 je pa en model. Pa kaj je tebi? Ti nisi normalen
shevchenko sporočil: 21.898
[#2721074] 02.07.18 23:08 · odgovor na: najobj (#2721040)
Odgovori   +    0
klavci so bili nemskutarji in njihovi slovenski prijatelji - domobrancki. potem pa 1945 ... stop igra ...
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721266] 03.07.18 21:55 · odgovor na: najobj (#2721040)
Odgovori   +    3
Ne bom ti napisal, kaj si mislim o tebi, ker bi bilo to ad hominem. Ni ti pomoči!

kp
Robert
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721267] 03.07.18 21:57 · odgovor na: shevchenko (#2721074)
Odgovori   +    3
No, ti že veš. Zaradi tebi podobnih smo leta 2018 tam, kjer smo.

lp
Robert
najobj sporočil: 31.906
[#2721290] 04.07.18 09:39 · odgovor na: XTAXA (#2721266)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.07.2018 09:40
[XTAXA]
Ne bom ti napisal, kaj si mislim o tebi, ker bi bilo to ad hominem. Ni ti pomoči!

kp
Robert
... čuj, če mogoče nisi opazil, si že v svojem prvem postu zelo ad hominem, problemov pa nimaš z mano ampak z dejstvi, ki sem jih nalimal ...

P.S.: nikoli nisem trdil, da so bili "rdeči" brezmadežne cvetke, ampak tako srat po njih je pa malo preveč za moj želodec, sploh če pomislim, kaj so s Slovenci takrat delali "črni" ... khmm, in ko ob svojih bistveno večjih svinjarijah domobranci za Slovenijo niso naredili NIČ, ker so s kolaboracijo z okupatorji sprejeli, da Slovenije ne bo nikoli ... evo, toliko od mene za tebe in za vse domobrancoljubce na totem forumu ...
XTAXA sporočil: 2.304
[#2721411] 04.07.18 21:43 · odgovor na: najobj (#2721290)
Odgovori   +    1
Tvoja dejstva so s 24ur. Glej, jaz na srečo nisem sodeloval ne v prvi ne v drugi svetovni vojni. Prapra očeta so mi fentali nekje v Galiciji, staremu očetu, enemu od soustanoviteljev lokalne OF, se je zagravžalo življenje, ko je videl, da so najuplivnejši fašisti postali glavni komunisti, tako da si o tvojem poveličevanju komunistov jaz mislim svoje. S ponosom zapojem Vstala Primorska in sem ponosen na rojake, ki so se borili proti fašizmu. Malikovanje diktatorjev pa mi je bilo od nekdaj nagravžno!

lp
Robert
najobj sporočil: 31.906
[#2721511] 05.07.18 12:12 · odgovor na: XTAXA (#2721411)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.07.2018 12:13
[XTAXA]
Tvoja dejstva so s 24ur. Glej, jaz na srečo nisem sodeloval ne v prvi ne v drugi svetovni vojni. Prapra očeta so mi fentali nekje v Galiciji, staremu očetu, enemu od soustanoviteljev lokalne OF, se je zagravžalo življenje, ko je videl, da so najuplivnejši fašisti postali glavni komunisti, tako da si o tvojem poveličevanju komunistov jaz mislim svoje. S ponosom zapojem Vstala Primorska in sem ponosen na rojake, ki so se borili proti fašizmu. Malikovanje diktatorjev pa mi je bilo od nekdaj nagravžno!

lp
Robert
... ja, seveda so moja dejstva sl.wikipedia.org/wik..._meja1.JPG pred WWII hkrati tudi dejstva s 24ur, ker noben normalen ne more zanikat razlike do tega en.wikipedia.org/wik...apallo.png po WWII ... khmm, kot tudi noben normalen ne more zanikat, da si razen "noro" drznih komunistov ob koncu vojne noben ne bi upal "okupirat" ozemlja, ki je pravno-formalno pripadalo drugi - BTW, trikrat večji - državi, ki je od nekdaj bila del zahodnega o vsemu odločujočega sveta in ko so na mirovnih pogajanjih skoraj v celoti uspeli z "okupacijo" ozemlja, ki vključno s tvojim domačim krajem predstavlja tretjino današnje Slovenije ... evo, zdaj pa če tebi to pomeni moje poveličevanje komunistov in malikovanje diktatorjev, potem midva pač ne govoriva istega slovenskega jezika, jebiga ...

P.S.: tudi sam sem med srečneži, ki niso doživeli nobene vojne, ker tistih nekaj dni leta 1991 razen za nekaj nesrečnikov www.youtube.com/watc...QUMqIJdbek hvalabogu ni bila prava vojna, zato pa tista štiri leta trpljenja spoštujem toliko bolj ... khmm, kar pa ne pomeni, da spoštujem vse tisto in vse tiste, kar je in ki so zagrenili življenje tvojemu staremu očetu, sploh ker vem, da ni bil edini ...

Strani: 1 2