Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[najobj]
... čuj, jaz predvsem pogrešam podatek, kdo se v Sloveniji z reciklažo plastičnih odpadkov sploh (ne) ukvarja,
Drži. Vsi se že nekaj let ukvarjamo z odpadno embalažo. Tudi zato, ker so bili do letos vzroki za težave zamegljeni. Zdaj je postalo nekoliko bolj jasno, kdo je profitiral: tisti, ki so dali na trg manj kot 15 ton odpadne embalaže, ker jim ni bilo treba plačat embalažnine. In seveda še kakšen posrednik.

In kdo je plačal? Vsi ki dajejo na trg več kot 15 ton na leto in plačujejo previsoko embalažnino. Najbrž se kaj prelije še kam. In zakaj se ne pritožijo? Ne bi me čudilo, če je odgovor banalno preprost: ker je bil doslej sistem netransparenten, sploh niso dojeli, kako veliko plačujejo tudi za druge.
ker v članku piše bolj ali manj le to, da je premalo evidenc o tem, kdo odpadke proizvaja ... pizda, kot da bo potem manj nerecikliranih odpadkov, če bo več evidenc ...
Ja. To me spominja na pravilo, da moraš napisati zelo debelo poročilo, če hočeš, da bo kakšen podatek ostal neopažen.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2720219

Strani: 1

najobj sporočil: 31.867
Zadnja sprememba: najobj 27.06.2018 12:31
[hocevarb]
> [najobj]
> ... čuj, jaz predvsem pogrešam podatek, kdo se v Sloveniji z reciklažo plastičnih odpadkov sploh (ne) ukvarja,

Drži. Vsi se že nekaj let ukvarjamo z odpadno embalažo. Tudi zato, ker so bili do letos vzroki za težave zamegljeni. Zdaj je postalo nekoliko bolj jasno, kdo je profitiral: tisti, ki so dali na trg manj kot 15 ton odpadne embalaže, ker jim ni bilo treba plačat embalažnine. In seveda še kakšen posrednik.
In kdo je plačal? Vsi ki dajejo na trg več kot 15 ton na leto in plačujejo previsoko embalažnino. Najbrž se kaj prelije še kam. In zakaj se ne pritožijo? Ne bi me čudilo, če je odgovor banalno preprost: ker je bil doslej sistem netransparenten, sploh niso dojeli, kako veliko plačujejo tudi za druge.
> ker v članku piše bolj ali manj le to, da je premalo evidenc o tem, kdo odpadke proizvaja ... pizda, kot da bo potem manj nerecikliranih odpadkov, če bo več evidenc ...
Ja. To me spominja na pravilo, da moraš napisati zelo debelo poročilo, če hočeš, da bo kakšen podatek ostal neopažen.
... OK, ampak še vedno ne vem, kdo se pri nas ukvarja z dejansko predelavo plastike, ker imam jaz občutek, da so z zbiranjem plastičnih odpadkov vsi hoteli na hitro zaslužit, pozabili pa so, da je odpadke na koncu treba tudi dejansko predelat ... no, ker pa pri nas noben noče imeti predelave odpadkov niti v svoji bližini, kaj šele na svojem dvorišču, zato vsak lepo ustanovi civilno iniciativo in s pritožbami ustavi vsako gradnjo novih predelovalnic, odpadki pa se nabirajo, ker je odvažanje v tujino predrago in se zato zbiranje odpadkov ne splača več ... evo, in ker se odvoz v tujino ne splača, ker je predaleč in je predrago, morajo zdaj vsi delat dodatne evidence, ker bo to pomagalo, da ne bo več odpadkov ...

P.S.: če je bila UDBA res tako huda, kot pravijo na totem forumu, jo včasih kar malo pogrešam, ker bi civilne iniciative v vsaki slovenski vasi hitro "uzela magla" in s predelavo odpadkov ne bi bilo problemov ...

Strani: 1