Strani: 1 2

0216As1 sporočil: 58
[#2719470] 21.06.18 08:21
Odgovori   +    1
Ne vem no. Jaz moram vsake toliko v kleti zagnati 300W razvlažilec, ker naša rabi vodo za likalnik. Enak princip: filter, hladilno telo, posodica. Nimam pa nobene želje piti vodo, ki v sebi nima NIČESAR. Ne mineralov, ne okusa. OK, dopuščam, da bi jo bogatil s Cedevito. Al pa s cvičkom.

Se še kdo spomni opevane rešitve nekega mladca, ki je mrzlo vodo izpd tuša peljal posebej v karnister, dokler ni pritekla topla. In kako so ga novinarji opevali. Podobna zgodba. Strl je nekaj tehničnih problemov (termočlen...) ampak zadeva sedaj leži v kakšni zaprašeni omari.

Pozdravljam pa projekte, ko sodelujeta oče in sin in s tem prenašata znanje in tketa globok odnos. To je pa neprecenljivo. Čestitke očetu!
najobj sporočil: 31.920
[#2719479] 21.06.18 09:44 · odgovor na: pobalin (#2719454)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.06.2018 09:49
[pobalin]
> [crt]
> www.popsci.com/chile...vested-fog

Prejšnji teden pa še Economist:

> Chile has been investigating fog capture since the 1950s. The dense fog that arises from the Humboldt current, called the camanchaca, can be harvested with the help of a coastal mountain range and strong winds. Earlier attempts to turn the mist into usable water failed. In 1990 fog nets at Chungungo, a fishing village north of Los Tomes, captured 8,000 litres a day. Villagers argued about how to share responsibility for maintaining the atrapanieblas.
> Climate change, which is expected to decrease rainfall in the region, has spurred a new quest for unconventional sources of water. The project at Los Tomes is part of an attempt to revive fog capture by encouraging better governance. A government development fund has put up cash. A team from the Catholic University of the North (UCN) sought out agricultural co-operatives whose members have shown that they can work together. “The question is not whether the fog collectors work but who’s going to provide and maintain them,” says Daniela Henríquez, a sociologist who leads the UCN team.
> www.economist.com/th...s-of-chile
... čuj, če mene kaj vprašaš, sta vidva s Črtom malo zalutala, ker sta pozabila, da sta tota dva majstra iz Vrhnike obljubila, da bo njun novi vir vode prebivalcem zagotavljal neoporečno pitno vodo po vsem svetu vsak dan, kjerkoli in kadarkoli in da ciljata predvsem na države Bližnjega vzhoda, Azijo in Afriko, kjer je je zaradi kot poper suhega zraka megla še bolj redka dobrina kot podtalnica ... alzo, na ekonomsko upravičeno uporabnost megle za pridobivanje pitne vode lahko pozabita, ker je Čile geografsko unikatna država, ki je podobne ni nikjer drugje na svetu ...

P.S.: ker sem tudi njegova "žrtev", sem opazil, da je Črt spet začel pisat na toti forum, kar je koristna popestritev, čeprav ga kot tovariš najobjestnejši ne morem brat, če ga kdo ne citira ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2719490] 21.06.18 10:37 · odgovor na: pobalin (#2718814)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [crt]
> a lej, res je kot kaze popsci pod bonnierjevo marelo, nisem niti opazil :)

A tebe ni najprej vprašal za naštimavanje kukijev pa te šare?

> najdejo se pa tudi primeri "sorry, kot obiskovalec iz eu nas ne morete brati, mogoce bo boljse, ko skuzimo, kaj vraga naj zdaj pocnemo z vami, kadarkoli ze to bo". na primer latimes.com je tak.

Chicago Tribune tudi.
Uporabis tole zadevo: chrome.google.com/we...jgif?hl=en

oziroma ustrezno varianto za Firefox.

Ustrezen placljiv proxy/vpn pa ze itak imas verjetno. Ce ne si ga pa cimprej zrihtaj :)

Potem stvar deluje prakticno transparentno, vsakega ki tezi z GDPR fliknes v seznam "pejd preko US proxya" in cao.
pobalin sporočil: 14.456
[#2719537] 21.06.18 13:55 · odgovor na: bc123a (#2719490)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Ustrezen placljiv proxy/vpn pa ze itak imas verjetno. Ce ne si ga pa cimprej zrihtaj :)
Potem stvar deluje prakticno transparentno, vsakega ki tezi z GDPR fliknes v seznam "pejd preko US proxya" in cao.
Hvala. Mogoče boš težko verjel, ampak nimam VPNja. Pred časom sem sicer malo pogledal, kaj je to čudo, čisto mogoče zaradi kakšne tvoje omembe tukaj. Pa nisem prepoznal velikih prednosti. Za zdaj je na internetu še vedno toliko zanimive in dostopne šare, da že resno razmišljam o svoji zasvojenosti in primernih ukrepih. Hudič je, ker od nekdaj rad berem vse mogoče, zato se težko odtrgam od pisanih medijev, čeprav so v elektronski obliki.
pobalin sporočil: 14.456
[#2719541] 21.06.18 14:01 · odgovor na: najobj (#2719479)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, če mene kaj vprašaš, sta vidva s Črtom malo zalutala,
Jaz rad lutam in zdi se mi, da Črt tudi. Taka sva. :-)
P.S.: ker sem tudi njegova "žrtev", sem opazil, da je Črt spet začel pisat na toti forum, kar je koristna popestritev, čeprav ga kot tovariš najobjestnejši ne morem brat, če ga kdo ne citira ...
Saj bi pobalinsko zate citiral vse njegove komentarje, ampak bi to lahko počel samo pod odklenjenimi temami, ki jih je vedno manj. Polovičarstva pa ne maram. Bom raje poskusil z Renamovim samaritanskim manevrom, ki je Ravo prepričal, da me je začela tolerirati:

Daj Črt, dopusti tovarišu Najobj, da bere tvoje komentarje. :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2719576] 21.06.18 19:36 · odgovor na: pobalin (#2719537)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [bc123a]
> Ustrezen placljiv proxy/vpn pa ze itak imas verjetno. Ce ne si ga pa cimprej zrihtaj :)
> Potem stvar deluje prakticno transparentno, vsakega ki tezi z GDPR fliknes v seznam "pejd preko US proxya" in cao.

Hvala. Mogoče boš težko verjel, ampak nimam VPNja. Pred časom sem sicer malo pogledal, kaj je to čudo, čisto mogoče zaradi kakšne tvoje omembe tukaj. Pa nisem prepoznal velikih prednosti. Za zdaj je na internetu še vedno toliko zanimive in dostopne šare, da že resno razmišljam o svoji zasvojenosti in primernih ukrepih. Hudič je, ker od nekdaj rad berem vse mogoče, zato se težko odtrgam od pisanih medijev, čeprav so v elektronski obliki.
Strogo za GDPR blocke pomaga Hide My Ass Free proxy. Nastavis drzavo na ZDA pa lepo beres clanke.

www.hidemyass.com/proxy
pobalin sporočil: 14.456
[#2719587] 21.06.18 22:28 · odgovor na: bc123a (#2719576)
Odgovori   +    1
Hvala, za čikaški cajteng deluje. :-)

Strani: 1 2