Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Povolilni ponedeljek: predlog vladne koalicije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Nič ne bo s koalicijo, ki jo predlaga nadobudni Rok Novak. Vlada bo sestavljena izključno iz levih strank, kar sem napovedal že pred volitvami. Ni mi jasno, zakaj bi šel Miro Cerar v takšno Vlado, če ve, da ga potem na naslednjih voltvah politično ne njega ne njegove stranke več ni? In kakšna finančna ministrica bi bila Alenčica? Da bi nas spet "reševala" trojke in delala napake, ki jih potem naslednje vlade ne bodo mogle sanirati v naslednjih petih mandatih?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2716530

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.518
[Glavni forum] Tema: Povolilni ponedeljek: predlog vladne koalicije
[#2716826] 06.06.18 11:53 · odgovor na: vrac (#2716530)
Odgovori   +    2
[vrac]
Nič ne bo s koalicijo, ki jo predlaga nadobudni Rok Novak. Vlada bo sestavljena izključno iz levih strank, kar sem napovedal že pred volitvami. Ni mi jasno, zakaj bi šel Miro Cerar v takšno Vlado, če ve, da ga potem na naslednjih voltvah politično ne njega ne njegove stranke več ni? In kakšna finančna ministrica bi bila Alenčica? Da bi nas spet "reševala" trojke in delala napake, ki jih potem naslednje vlade ne bodo mogle sanirati v naslednjih petih mandatih?
Cerar in Bratuškova sta v kampanji ves čas povdarjala sredinski pogled. Zelo levih volilcev nista pritegnial prav dosti. Bolj problem je seveda lahko sodelovanje z Janšo kot nekakšnim "princem teme". Drugače pa sodelovanje s Šarcem in Levico posebej Cerarju zagotovo ne "sede". Pa Šarcu tudi vlada z Levico zagotovo ne ustreza. Vsaj nekaj SMC in SMŠ poslancev Levice v vladi ne bi podprlo. Dvomim tudi v SAB. Predvidevam.
Omenjena vlada levih strank ima tako po moje le 24 poslancev (Levica, SD, Desus). Bolj realna je levo sredinska vlada (SMŠ, SMC, SD, NSi, SAB, Desus). Pa tu so spet težave vsaj med Desus in Nsi, pa tudi SD in NSi (upoštevajte poslance!).

Realna in za razvoj SLO smiselna je tako vlada po predlogu v članku ali pa celo SDS, SMŠ, NSi s poslancema narodnosti - brez trdne večine, s kakšnim "Puckom".

Strani: 1