Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tonin ponudil svoj odstop; Zidanšek odstopil

Strani: 1 2

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2716537] 05.06.18 11:19 · odgovor na: (#2716444)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Ok, ampak kar praviš, samo dokazuje točno to kar sem napisal, da so redke.

Redke so ker je malo žensk v politiki, zakaj jih je malo sem pa tu že večkrat pisala.

> Delo politika je stresno in prinaša enormne pritiske, potrebno je sprejemat polno gnilih kompromisov, zaradi česar se mora politik z enako agresijo lotevat svojih nasprotnikov kot tudi zaveznikov.

Stres, pritiski, kompromisi so vsakdanjik večine žensk, ki žonglirajo med kariero, družino, hobiji...

>Skratka, razen če nisi rojen sociopat, potem tak način življenja gotovo škodi zdravju.

Politika je obrt, ne diagnoza.

>Ženske, predvsem tiste, ki so lepšega videza so bolj dovzetne za zdrav način življenja.

Pa kje ti takšne buče pobiraš, človek. Jet-set, celebrity krogi so polni lepih žensk, pa je večina na takšnih ali drugačnih drogah, hiralnih dietah, ponočevanju, botoksu... skratka daleč od kakšnega zdravega življenskega sloga.
Ok , pa dejva drugače.. Statistike kažejo, da ženske v povprečju živijo bolj zdravo (manj tvegano) in tudi živijo dlje kot moški (delno sicer gensko pogojeno, delno pa zaradi prej omenjenega življenjskega sloga).
Potem jaz iz tega sklepam, da se v povprečju ženske bolj tveganim poklicem izogibajo in med te poklice vsekakor spada tudi politika.
Skupine, ki jih omenjaš (npr. zvezdnice, igralke ipd) pa ni povprečje, to je samo niša.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2716672] 05.06.18 16:22 · odgovor na: (#2716647)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Ok , pa dejva drugače.. Statistike kažejo, da ženske v povprečju živijo bolj zdravo (manj tvegano) in tudi živijo dlje kot moški (delno sicer gensko pogojeno, delno pa zaradi prej omenjenega življenjskega sloga).
> Potem jaz iz tega sklepam, da se v povprečju ženske bolj tveganim poklicem izogibajo in med te poklice vsekakor spada tudi politika.
> Skupine, ki jih omenjaš (npr. zvezdnice, igralke ipd) pa ni povprečje, to je samo niša.

Imaš kakšno klasifikacijo ali raziskavo, ki bi uvrščala politiko med tvegane poklice? Na tejle lestvicisiol.net/novice/moja...vje-392231 , ki izgleda precej resno, je ni. Tako da so to bolj buče kot kaj drugega.
Nimam nekih raziskav na razpolago, vsekakor pa ne štejejo samo fizični pogoji dela, ampak tudi psihični. Politika je stresen poklic, podobno kot management (mogoče sicer ne toliko v Sloveniji, v tujini pa top managerje menjavajo kot nogavice, po parih letih je človek na takšnem položaju izrabljen, najbrž je tudi zato žensk v teh poklicih manj...). Presenetljivo, opažam da so tudi igralci zelo tvegan poklic, najbrž tudi zaradi dekadentnega načina življenja (alkohol, droga, seks in te fore... ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2716902] 06.06.18 15:36 · odgovor na: (#2716676)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Nimam nekih raziskav na razpolago,...

No, jaz jih pa imam in ti pravim, da prodajaš buče. Najbolj stresni poklici po Forbsu(2017): 1. vojak 2. gasilec 3. pilot 4. policist 5. koordinator dogodkov 6. novinar pri časopisu 7. član uprave 8. predstavnik za odnose z javnostjo 9. taksist 10. televizijski novinar in politika ni med njimi. www.zurnal24.si/zdra...017-306792
Delno se sicer moram celo strinjat s tabo, našel sem eno raziskavo, v kateri ugotavljajo da je nivo stresa pri politikih celo nižji kot pri ostalih delih prebivalstva. Predvsem je moč tista, ki v človeku vzpodbudi toliko endorfinskih občutkov, ki premagajo tudi višje stopnje stresa. Predvsem pa je pri takšnih profilih (top odločevalci) opaziti, da največ stresa povzroča šele karierno nihanje (in pa seveda eksistenčne nevarnosti, če do njih pride) manj pa odgovornost za njihove odločitve, ki lahko vplivajo na množice.
Vse nekako kaže na to, da politiki takšnega nivoja izkjazujejo sociopatske značilnosti (bodisi, da se le te lastnosti razvijejo ali pa politika privlači predvsem sociopate).
Seveda so pa tudi nasprotna mnenje - izjeme:
onlinelibrary.wiley....02/smi.965
www.irishtimes.com/n...-1.2830298
www.independent.ie/l...18284.html
Pa še raziskava, ki v nasprotju s tvojimi tezami, ugotavlja, da se ženske bolje spopadajo s stresom. "When the going gets tough, women are better at staying calm and collected" www.independent.co.u...90241.html
Tudi sam sem že zasledil, da ženske določene vrste stresa bolje obvladujejo kot moški. Baje na Kitajskem velike žerjave v pristaniščih dajejo rajši šofirat ženskam, ker lažje prenašajo stres in so sposobne dalj časa skoncentrirano delati.
Seveda pa so to preveč omejeni vzorci, da bi lahko sklepali na splošno.
Večino najbolj stresnih poklicev (kot si tudi sama naštela zgoraj) še vedno opravljajo predvsem moški, to pa tudi nekaj pove, ane ?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2716948] 06.06.18 19:27 · odgovor na: (#2716933)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [vickibedi]

>Večino najbolj stresnih poklicev (kot si tudi sama naštela zgoraj) še vedno opravljajo predvsem moški, to pa tudi nekaj pove, ane ?

Moški niso vojaki, gasilci, policisti.. zato ker bi bolje prenašali stres ampak zato ker so to poklici, ki terjajo fizično moč in so tudi izrazito mačo poklici. Skratka, vse te nasprotujoče si razsikave in študije povedo zgolj to, da sposobnost dobrega prenašanja stresa ni odvisna od spola ampak je razlog, da je tako malo žensk v politiki, povsem drugje, in to je škoda ker so ženske, zaradi vzgoje veliko bolj pripravljene na dogovarjanje, sklepanje kompromsiov in delanje v skupno dobro, kot pa moški.
Zakaj je malo žensk v politiki? Ta pravega odgovora ni. Nietzsche je v »Tako je govoril Zaratustra« pisal o moškem in ženski, in opozoril: »Moški se boj ženske, če ta sovraži; moški je namreč na dnu duše res hudoben, ženska pa je tam grda«...Demokrit bi dodal, da je ženska hudobiji bolj nagnjena kot moški...En in drug govorita o grdi duši.

Strani: 1 2