Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2716024] 04.06.18 00:56
Odgovori   +    10
Volitve v italiji so dale nova razmerja ob 70+% udelezbi.

Volitve v avstriji so ob 80% udelezbi tudi dale nova razmerja.

Volitve v nemciji in britaniji in madzarski so razmerja le malo nagnile - ampak tudi ob 70% udelezbi.

Hrvati (2016) in slovenci (pravkar) pa ob 50% udelezbi potrjujemo tranzicijske lopove, poklicne vecne parlamentarne sanjace in fejk stranke za katerimi stojijo isti lopovi.

Jelencic nazaj v parlament - zaradi migrantske krize?! Kako poskodovane mozgane moras met, da menis da bo glas za jelencica k cemerkoli pripomogel?

Morda na naslednjih volitvah pride v parlament Tone Rop z RoparskaLDS? Pa morda se Marjan Podobnik z JorasovaSLS - ker arbitraza ne deluje?

50% udelezba je politicna katastrofa. Vprasajmo se po vzrokih za hudo narascanje vsegliharjev. In tukaj res ne more biyi kazanja s prstom na drugo stran; vsaka stranka se mora vprasati "zakaj nocejo voliti mene?"
anon-237381 sporočil: 924
[#2716025] 04.06.18 01:01
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-237381 04.06.2018 01:10
Pred volitvami nisem bil najboljše volje, ker sem pričakoval SDS (Stranka ne zna prat denarja) 25 NSi (cuckservatives) 8 (33), Šarec Palec 15, Stranka moderne birokracije 10. S 33 poslanci, ki sem jih pričakoval, je nemogoče sestaviti desno vlado, ki si jo želim, ker nočem višjih davkov, birokratskih ovir in podpiram normirance.

Moja napoved NSi+SDS se je uresničila a je vseeno bolje, kot sem pričakoval. V parlament je prišel Jelinčič, Šarec je dobil samo 13 in v parlamentu je rekordno število strank. Tudi če dobimo levo vlado ne bo zdržala do konca mandata, še Cerarjeva z levo ustavno večino in več glasovi kot jih je kadarkoli imela LDS ni zdržala. Obstaja celo minimalna možnost desne vlade, ponovnih volitev (kjer se boosta verjetno levica in center bolj konsolidirala) ali šibke leve koalicije šestih strank, ki bo zdržala največ dve leti.

Po moje je x generacija na levi nehala poslušati strice. Prvič, ker je Jelinčič prišel v parlament (menim, da so mu 2011 resno namignili, naj nima volilne kampanje, ker so že brez njega imeli težave z izvolitvijo Zokija). Zdaj ni nihče rekel naj ne kandidira or else. Drugič, ker ni bilo medijskega fokusa okrog Šarca, kot je bil prej okrog Cerarja (drugi Drnovšek, etika, morala, pravo), Zokija (najboljši meneđer), Pahorja. Tako so leve stranke sicer dobile 50% ampak ker ni bilo fokusa, nimajo močnega mandatarja.

Sicer imamo dve Sloveniji, kot Severna in Južna Koreja, le da nista ločeni teritorialno. Približno 30-35% ljudi vedno voli desnico, morda zdaj nekoliko manj, ker ni več ljudi, ki so doživeli drugo svetovno vojno, približno 45% vedno voli levico in 10-15 ljudi prehaja med poloma. Volitve so notranje volitve v blokih. Tako na desni menijo da je Janša najboljši oziroma na desni nima boljše alternative (morda zaradi izkušenj s Podobnikom in Virantom), medtem ko ima levica nerealna pričakovanja in vedno voli nov obraz™, ki bo zdaj res boljši od starega, ki je bil isti, kot nov obraz pred njim.

Ne razumem folka, ki je volil Šarca, ker pričakuje da bo drugačen kot Cerar. Ne bo, ker folk, ki že več kot 20 let fura cashflow na ministrstvih ostaja isti in jim nobena leva vlada nič ne more.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2716034] 04.06.18 06:23 · odgovor na: anon-207617 (#2716008)
Odgovori   +    1
fair enough... tnx...

:-)

lpA
linaprin sporočil: 771
[#2716041] 04.06.18 07:07 · odgovor na: (#2715864)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 03.06.18 22:41
[rename]
> [Petunija1]
> > [jezdec666]
> > Na desus pozabi, v igri je Jelinčič, če je noter bo šel za vsako ceno ker je to še zadnji njegov špil ali Bratuškolja, ki je tudi blizu prepada.
>
> Zmago bo imel 4 stolčke, torej premalo, pa še manj je sprejemljiv za SD, za Alenko sem pa trdno prepričana, da ne bo šla h JJu, jebiga je, pač ženska in tako bolj načelna. Korl bo pa hitro našel razlog, da mora v vlado, zaradi zaščite penzij.

Ampak ravno Bratuskova ni tako eksplicitno rekla, da z Janso ne gre....ona je tudi danes rekla, da tezko, da si ne predstavlja, ladaladada, upokojenci, zdravstvo.....
Lej, po moje je dober kdorkoli, samo da se ne kliče Jean-Claude...
linaprin sporočil: 771
[#2716042] 04.06.18 07:07 · odgovor na: tasilo (#2715832)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 03.06.18 22:32
[tasilo]
Prodam šleper granitnih kock.

Aja, najbojšemu ponudniku ...
Molotovke sixpacks, jeftino...
linaprin sporočil: 771
[#2716043] 04.06.18 07:07 · odgovor na: (#2715810)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 03.06.18 22:26
[rename]
Nic novega in nic dobrega.
Katastrofa, here we come.
Kot sem tu že omenil: Grčija, here we come...

dužankogrčka press
bigl sporočil: 18.363
[#2716063] 04.06.18 08:06 · odgovor na: Endimion (#2715921)
Odgovori   +    4
[Endimion]
Proporcionalni sistem je edini ki v Sloveniji omogoca da sploh imas desno opozicijo... Leta 2014 bi SMC dobil 82 zicev, SDS 6 in to bi blo to...
Misliš, da bi se levica združila? Če že, bi pušnila na naslednjih volitvah. In tudi bo, še bolj.

Sicer pa mislim, ko opazujem izjave levih strank, da se zna zgoditi, da čez kakšno leto ali dve SDS dobi sama parlamentarno večino. Levica kot je pelje Slovenijo na slabše, ker podcenjuje probleme, ki so pred Slovenijo.
Poslušam Židana, ki pove, da je šel k Janši na pogovor, da se srečata v "živo", da vidi kakšen je. Laž pred slovensko javnostjo. Janšo je on videl v parlamentu več kot 1000 x.

Vse stranke bivše vlade so skupaj dobile nmanj glasov kot SDS, to je za mene sporočilo volitev. Da pa bi sedaj isti sestavljali novo vlado je pa zelo slaba šala, v stilu šal Erjavca, ki so ga postavile izven parlamenta. Razmišljam. Lep dan.

P.S.: Velika koalicija je edina realna osnova za potrebne spremembe.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2716068] 04.06.18 08:11 · odgovor na: linaprin (#2716043)
Odgovori   +    6
Greeks protest against proposed pension cuts.

The pensions cuts are proposed for next year. According to the latest figures, a majority of Greek pensioners already live on an average monthly income of $412.
That is the lowest average rate since 2008 financial crisis.

23 zapovrstnih znizanj od 2008. TRDA sola za TRDE betice.

Nekateri narodi zastopijo glas razuma, drugi pa palice.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2716071] 04.06.18 08:20
Odgovori   +    0
Janša si po mojem mnenju mnogo bolj kot mandatarstvo, želi biti minister za obrambo. V tem primeru SDS-u ne bo težko sestaviti vlado.

Verjetna koalicija: SDS (Logar mandatar, Janša minister za obrambo, ...) + LMŠ (Šarec predsednik parlamenta, ...) + NSi (Tonin minister za izobraževanje, znanost in šport, ...) + SAB (Ministrstvo za javno upravo) + Desus (Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti) + SNS (Jelinčič minister za kulturo)

SDS(25) + LMŠ(13) + NSi(7) + SAB(5) + Desus(5) + SNS(4) = 59 poslancev
macon sporočil: 12.861
[#2716072] 04.06.18 08:20 · odgovor na: anon-237381 (#2716025)
Odgovori   +    3
[leoncc]
Pred volitvami nisem bil najboljše volje, ker sem pričakoval SDS (Stranka ne zna prat denarja) 25 NSi (cuckservatives) 8 (33), Šarec Palec 15, Stranka moderne birokracije 10. S 33 poslanci, ki sem jih pričakoval, je nemogoče sestaviti desno vlado, ki si jo želim, ker nočem višjih davkov, birokratskih ovir in podpiram normirance.

Moja napoved NSi+SDS se je uresničila a je vseeno bolje, kot sem pričakoval. V parlament je prišel Jelinčič, Šarec je dobil samo 13 in v parlamentu je rekordno število strank. Tudi če dobimo levo vlado ne bo zdržala do konca mandata, še Cerarjeva z levo ustavno večino in več glasovi kot jih je kadarkoli imela LDS ni zdržala. Obstaja celo minimalna možnost desne vlade, ponovnih volitev (kjer se boosta verjetno levica in center bolj konsolidirala) ali šibke leve koalicije šestih strank, ki bo zdržala največ dve leti.

Po moje je x generacija na levi nehala poslušati strice. Prvič, ker je Jelinčič prišel v parlament (menim, da so mu 2011 resno namignili, naj nima volilne kampanje, ker so že brez njega imeli težave z izvolitvijo Zokija). Zdaj ni nihče rekel naj ne kandidira or else. Drugič, ker ni bilo medijskega fokusa okrog Šarca, kot je bil prej okrog Cerarja (drugi Drnovšek, etika, morala, pravo), Zokija (najboljši meneđer), Pahorja. Tako so leve stranke sicer dobile 50% ampak ker ni bilo fokusa, nimajo močnega mandatarja.

Sicer imamo dve Sloveniji, kot Severna in Južna Koreja, le da nista ločeni teritorialno. Približno 30-35% ljudi vedno voli desnico, morda zdaj nekoliko manj, ker ni več ljudi, ki so doživeli drugo svetovno vojno, približno 45% vedno voli levico in 10-15 ljudi prehaja med poloma. Volitve so notranje volitve v blokih. Tako na desni menijo da je Janša najboljši oziroma na desni nima boljše alternative (morda zaradi izkušenj s Podobnikom in Virantom), medtem ko ima levica nerealna pričakovanja in vedno voli nov obraz™, ki bo zdaj res boljši od starega, ki je bil isti, kot nov obraz pred njim.

Ne razumem folka, ki je volil Šarca, ker pričakuje da bo drugačen kot Cerar. Ne bo, ker folk, ki že več kot 20 let fura cashflow na ministrstvih ostaja isti in jim nobena leva vlada nič ne more.
Dobra analiza, hvala.
macon sporočil: 12.861
[#2716074] 04.06.18 08:23 · odgovor na: anon-207617 (#2716024)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Volitve v italiji so dale nova razmerja ob 70+% udelezbi.

Volitve v avstriji so ob 80% udelezbi tudi dale nova razmerja.

Volitve v nemciji in britaniji in madzarski so razmerja le malo nagnile - ampak tudi ob 70% udelezbi.

Hrvati (2016) in slovenci (pravkar) pa ob 50% udelezbi potrjujemo tranzicijske lopove, poklicne vecne parlamentarne sanjace in fejk stranke za katerimi stojijo isti lopovi.

Jelencic nazaj v parlament - zaradi migrantske krize?! Kako poskodovane mozgane moras met, da menis da bo glas za jelencica k cemerkoli pripomogel?

Morda na naslednjih volitvah pride v parlament Tone Rop z RoparskaLDS? Pa morda se Marjan Podobnik z JorasovaSLS - ker arbitraza ne deluje?

50% udelezba je politicna katastrofa. Vprasajmo se po vzrokih za hudo narascanje vsegliharjev. In tukaj res ne more biyi kazanja s prstom na drugo stran; vsaka stranka se mora vprasati "zakaj nocejo voliti mene?"
Odlično, Nemirni. Si ti res tam nekje daleč stran? :)
bigl sporočil: 18.363
[#2716079] 04.06.18 08:39 · odgovor na: anon-187668 (#2716071)
Odgovori   +    2
[menim]
Janša si po mojem mnenju mnogo bolj kot mandatarstvo, želi biti minister za obrambo. V tem primeru SDS-u ne bo težko sestaviti vlado.

Verjetna koalicija: SDS (Logar mandatar, Janša minister za obrambo, ...) + LMŠ (Šarec predsednik parlamenta, ...) + NSi (Tonin minister za izobraževanje, znanost in šport, ...) + SAB (Ministrstvo za javno upravo) + Desus (Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti) + SNS (Jelinčič minister za kulturo)

SDS(25) + LMŠ(13) + NSi(7) + SAB(5) + Desus(5) + SNS(4) = 59 poslancev
Zanimivo, tudi sam sem imel v mislih promocijo dr. Logarja, ki se bo verjetno slej ko prej zgodila. Zakaj ne tudi za mandatarja prav sedaj, saj je poudarek na izvajanju programa stranke. Res vse za dobro Slovenije, kot je rekel JJ. Lep dan.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2716115] 04.06.18 09:21 · odgovor na: anon-237381 (#2716025)
Odgovori   +    4
Ne razumem folka, ki je volil Šarca, ker pričakuje da bo drugačen kot Cerar. Ne bo, ker folk, ki že več kot 20 let fura cashflow na ministrstvih ostaja isti in jim nobena leva vlada nič ne more.
Folk, ki je volil Šarca, ne pričakuje da bo drugačen kot Cerar. Pričakuje, da bo podoben, a vendarle boljši. Vljuden, a bolj odločen. Zato so volili Šarca.
najobj sporočil: 31.867
[#2716116] 04.06.18 09:22
Odgovori   +    1
... SDS močno zmagala. Janša: Naša vrata so odprta. ...

... eh, vrata so odprta, vprašanje pa je, kdo bo prestopili prag ... evo, in čeprav bi ga z veseljem, ga hvalabogu ne bo prestopil niti novi obraz na desnici Bojan Požar, ki se z manj kot 1% glasov ne bo pasel na davkoplačevalskem denarju, tako da se bo lahko še naprej ukvarjal z mrhovinarstvom, ki mu on sam pravi novinarstvo ... aja, in lepo je gobezdavi pajac zajebal stvar, ko je mislil, da bo na zadnjem soočenju pred vesoljno Slovenijo v zadnjem trenutku zajebal Šarca ...

P.S.: če ni njegov namen titula večnega kralja opozicije, res ne razumem, da Janša ne razume, da on zdaj lahko govori, kaj hoče, če pa prvi v službi resnice na Nova24TV že nekaj let govorijo vsaki dan in jim Janši niti z eno besedo nikoli ni rekel, naj molčijo ... alzo, če mene kdo kaj vpraša, je Janšatova Nova24TV najboljša garancija za večnih 25% in za titulo večnega kralja opozicije ...
carnium sporočil: 349
[#2716140] 04.06.18 09:59 · odgovor na: (#2716133)
Odgovori   +    6
To so verjetno bolj rekla-kazala zgodbe.
Imajo pa kar realno osnovo.
Večina komedijantov, ki so zdaj 'padli' v parlamentarne klopi se zaveda, da zanje ni popravnega izpita in bodo naredili vse da ne pride do ponovnih volitev.

Ko pa gledam volillni rezultat mesečnikov po enotah in okrajih, se mi pa gabi, da bi šel sploh še kdaj v Ljubljano.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2716149] 04.06.18 10:20 · odgovor na: (#2716131)
Odgovori   +    0
[rename]
... nihče ne bo vzel v vlado Jelinčiča.
Kot ministra za kulturo? Bi rekel, da jih ne bo motilo.
... Šarec vztrajno ponavlja: z Janšo nikakor ne.
To bi bila Logarjeva SDS.
... Erjavca imajo vsi poln kufer...
Erjavec ne bo poslanec v novem Državnem zboru, njegova vloga v stranki Desus bo mininimalna.
Alenka bo seveda popustila in bo šla tudi v desno vlado, rekoč, da se je žrtvovala zato, da se bo borila za upokojence ;-)
Alenka tudi ne bo poslanka. Člani SAB bodo za sodelovanje z Logarjevo SDS.
Je pa pogoj za to najprej, da najde Šarec izgovor, zakaj bi šel v koalicijo z Janšo.
SDS bo Logarjeva in ne Janševa. Po mojem bodo imeli v SDS kmalu volitve, Janša ne bo kandidiral in predsednik SDS postane Logar.
anon-237381 sporočil: 924
[#2716159] 04.06.18 10:31
Odgovori   +    1
Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2716164] 04.06.18 10:36 · odgovor na: (#2716141)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Alenka bo ravno tako šla v JJ vlado kot je Požar prišel v parlament.
Alenčica je s prijateljicami ostala pred vrati parlamenta. Lahko je ne vem kakšna šefica svoje partije, a najbrž nima veliko realne moči nad petimi dedci, ki so dobesedno čez njeno ime in žensko komponento partije prilezli do poslanskih stolčkov. Ker Alenčica med domačimi kranskimi volivci očitno ni ravno priljubljena (manj kot 11% glasov, 4. mesto), lahko jeseni kandidira za županjo Komna ali Bohinja. Če ji bosta Bandelli in Kramar tako držala lojtro kot je ona njima.

Požar je najbrž imel več ljudi na tistem mariborskem kongresu, ko je prevzel klinično mrtvo stranko, jo preimenoval in izvedel medijski performans evtanazije, kot pa v "svoji domači" enoti Maribor I (170 glasov, 1,78%, 13. mesto, slaba tretjina glasov obskurnega Kanglerja).
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2716166] 04.06.18 10:39
Odgovori   +    0
NemarniTujec je zapisal:
50% udelezba je politicna katastrofa. Vprasajmo se po vzrokih za hudo narascanje vsegliharjev. In tukaj res ne more biyi kazanja s prstom na drugo stran; vsaka stranka se mora vprasati "zakaj nocejo voliti mene?"
Kdo pa sploh še hodi VOLIT!? Verjetno sami naši Sončki. :))

In zakaj sta Gospodarska stranka in stranka Dobre Države dobili tako veliko glasov!?

In koga za VRAGA je volil TadejK in podobni kalibri!?? Če že ne enega izmed zgoraj naštetih!?

Vsekakor jim je USPELO! O tem NI DVOMA!!

Ali pod tem razumeš strice iz ozadja, politike, pravnike, da NOVINARSKIH Sončkov niti ne omenjam, ....pa še pravno državo; to je pač del subjektivne presoje. :)
bigl sporočil: 18.363
[#2716168] 04.06.18 10:42 · odgovor na: anon-237381 (#2716159)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 04.06.2018 10:44
[leoncc]
Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)
Nemci so se pogajali 6 mesecev. Naši bi radi vlado že takoj po dopustih? Za stabilno vlado si je potrebno vzeti čas. Razen, če predsednik države želi nestabilno vlado, čeprav govori da želi stabilno vlado, ko tako forsira oblikovanje vlade, čimprej, takoj po avgustu. Ne izpade tako. Lep dan.
bigl sporočil: 18.363
[#2716177] 04.06.18 10:55 · odgovor na: (#2716170)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 04.06.2018 10:58
[Petunija1]
> [leoncc]
> Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)

Mandatarski dnevi so za madam Bratušek nepreklicno mimo, če spodleti šarcu so pred njo na vrsti za sestavo vlade še Židan, Cerar, Mesec, Tonin. Ima pa zagotovljeno mesto v vladi, če jo bo sestavila leva sredina. Tudi v desno bo vabljena, ampak bo zaradi načelnosti odklonila, še enkrat ponavljam in grem staviti karkoli, da sta Alenka in Luka edina dva, ki si ne bosta premislila glede sodelovanja z JJ.
Pustimo času čas, da JJ opravi svojo priložnost. Preskakujete vrsto kot da vam je to nekaj normalnega. Zato pa so takšne čakalne vrste... Vse stranke bodo povabljene in naj prinesejo svoje programe:-). Grem stavit, da jih bodo eni hiteli sedaj šele pisat. Lep dan.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2716179] 04.06.18 10:59 · odgovor na: bigl (#2716168)
Odgovori   +    2
[bigl]
> [leoncc]
> Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)

Nemci so se pogajali 6 mesecev. Naši bi radi vlado že takoj po dopustih? Za stabilno vlado si je potrebno vzeti čas. Razen, če predsednik države želi nestabilno vlado, čeprav govori da želi stabilno vlado, ko tako forsira oblikovanje vlade, čimprej, takoj po avgustu. Ne izpade tako. Lep dan.
V Sloveniji je v veljavi sistem nestabilnega vladanja. Gre pa nekako takole. Vodstvo namerno destabilizira sistem pod seboj, pooblastila in odgovornosti so nejasne in razpršene. Ljudje so nekompetentni, nekompatibilni ali pa delujejo samo kot poštni nabiralniki. Vodstvo na ta način vodi igro iz ozadja, se igra arbitra v zadevah, o katerih formalno ne odloča in na ta način šofira skregane subjekte. Rezultat je sistem ki deluje tako, da ne deluje. Tudi odločevalci odločajo tako, da ne odločajo. Razumi kdor more, še dobro da smo v EU in o bistvenih stvareh odločajo drugi.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2716184] 04.06.18 11:10 · odgovor na: (#2716173)
Odgovori   +    0
[rename]
Koalicija ne funkcionira tako, da daš enemu eno ministrstvo, da ga okopava kot svoj vrtiček in potem imaš mir pred njim.
Ne gre za to, imaš mir pred ministrom. Jelinčič je pripravljen narediti red v ministrstvu za kulturo. To bi bilo všeč večini strank v Logarjevi koaliciji.
Zaenkrat še ni in v času teh pogajanj zagotovo ne bo.
Menim, da je precej verjetno, da dobimo kmalu Logarjevo SDS.
SDS bo še lep čas Janševa.
Misliš, da Janšo bolj mika mandatarstvo, kot pa da postane minister za obrambo? Menim obratno.
bigl sporočil: 18.363
[#2716190] 04.06.18 11:18 · odgovor na: (#2716180)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 04.06.2018 11:23
[Petunija1]
> [bigl]
> > [Petunija1]
> > > [leoncc]
> > > Če ne uspe Janši in Šarcu, bi lahko bila rešitev mandatarka Bratuškova. :-)
> >
> > Mandatarski dnevi so za madam Bratušek nepreklicno mimo, če spodleti šarcu so pred njo na vrsti za sestavo vlade še Židan, Cerar, Mesec, Tonin. Ima pa zagotovljeno mesto v vladi, če jo bo sestavila leva sredina. Tudi v desno bo vabljena, ampak bo zaradi načelnosti odklonila, še enkrat ponavljam in grem staviti karkoli, da sta Alenka in Luka edina dva, ki si ne bosta premislila glede sodelovanja z JJ.
>
> Pustimo času čas, da JJ opravi svojo priložnost. Preskakujete vrsto kot da vam je nekaj normalnega. Zato so takšne čalakne dobe... Vse stranke bodo povabjene in naj prinesejo svoje programe:-). Grem stavit, da jih bodo eni hiteli sedaj šele pisat. Lep dan.

Bigl, ne vem kje ti živiš, ampak v Sloveniji se vlade ne sestavljajo na podlagi programov ampak emocij in delitev pomlad/zima.
JJ je omenil, da se bodo pogovarjali o programih za Slovenijo. In sem se nasmehnil, saj sem to razumel, da ga kakšna stranka sploh nima. To kar praviš pa je itak, da se levica čustveno hrani z JJ. In nanj projicira vse svoje strahove. Sedaj jim ta ponuja program, da se tega strahu znebijo v dobro Slovenije in si predstavljam kakšne travme znajo doživljat. Prvi znak tega je gotovo zanikanje, ki so ga trenirali na soočenjih in takoj po volitvah. Sodelovanje v njegovi vladi bi bila zanje najboljša terapija, da se znormalizirajoin navadijo na demokracijo in najboljše za Slovenijo. Lep dan.
carnium sporočil: 349
[#2716191] 04.06.18 11:18 · odgovor na: (#2716178)
Odgovori   +    4
[rename]
> [Petunija1]
>... še enkrat ponavljam in grem staviti karkoli, da sta Alenka in Luka edina dva, ki si ne bosta premislila glede sodelovanja z JJ.

To bi držalo, če bi bila izvoljena za poslanko.
Ker pa ni... pa nujno potrebuje ministrski fotelj, sicer bo po naslednjih volitvah nezaposljiva "efdeve magistra," inženirka tekstilne industrije...
Pa si odgovoril še namesto mene.
Punca je že jedla s ta veliko žlico in ko enkrat to skusiš je pot nazaj dol zelo težka in boleča.
Pa z veseljem požreš kako načelo za katerikoli ministrski položajček.
pobalin sporočil: 14.456
[#2716203] 04.06.18 11:59 · odgovor na: (#2716176)
Odgovori   +    7
[Petunija1]
Čuj, a te jaz sedaj prav razumem, da napovedujše puč v stranki SAB in vstop v desno vlado? Pa še podvprašanje: A Alenka ni več dovolj seksi, da bi lahko 5 dedcev držala na špagi?
1. Nič takega nisem napovedal.

2. Edino opozoril sem, da je po mojem pojmovanju Alenčici špaga padla iz rok, njene amazonke pa so nasedle na čereh feminizma, ki se je medtem ukvarjal z raztegovanjem birokratskega leporečenja po volji cenjene gospe profesorice doktorice senatorke et cohortes.

Za dodatek bi opozoril (za moškega-prasec-šovinistista) zelo duhovito pikro pripombo, ki jo je zapisal Abohte,
forum.finance.si/?m=...006&single
in dodal, da je politično najbolj korektna, spolno uravnotežena, nadvse pravična in progresivna stranka Levica, prav tista, ki je imela težave zaradi preveč žensk na listi kandidatk/ov, zdaj dobila 9 sedežev, na katerih bo sedelo 7 moških in 2 ženski!

Ta problematični fenomen sem poskusil osvetliti z lingvistično-diskriminacijsko analizo (ženski spol) in morda prišel do srčike in rešitve. Volitve so ženskega spola (množinski samostalnik), lista (kandidatk/ov), glasovnica, volilna skrinja/škatla so ženskega spola, volišče je srednjega spola, naše je v šoli (ž.s.), volili smo v nedeljo (ž.s.)... Ampak ključno dejanje smo izvršili s kulijem/kemičnim svinčnikom/flomastrom, ki so vsi moškega spola. Še pisalo je srednjega spola. Kje je ženski???

Prava rešitev je, da za naslednje volitve zakonsko predpišemo izpolnjevanje glasovnic s kuliko/svinčnico/flomastro. V Moji Deželi imamo firmo z menda žensko direktorico in solastnico, ki bo to idejo gotovo znala realizirati in bo postala vodilna v proizvodnji progresivnih egalitarističnih spolno nevtralnih pisal. Vivapen, hočem delež od nagrade za najpodjetniško idejo leta! :-)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2716205] 04.06.18 12:09 · odgovor na: (#2716189)
Odgovori   +    0
[rename]
Mandat za sestavo vlade dobi predsednik relativne zmagovalke. Pahor bo podelil mandat Janši, ne Logarju ...
Volitve v SDS-u so lahko zelo hitro, če se za to odločijo Janša, Logar in članstvo. In potem mandat za sestavo vlade dobi predsednik relativne zmagovalke - in to bo Logar.
vrac sporočil: 11.068
[#2716210] 04.06.18 12:14 · odgovor na: (#2715999)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 04.06.2018 12:17
[Petunija1]
> [vrac]
> Janša je dobil največ glasov, bo pa težko sestavil Vlado. To bo po vsej verjetnosti sestavil na koncu Marjan Šarec. Vlada bo šibka, s 13 poslanci bo Šarec težko vijugal s tako raznoliko druščino strank, še posebej z Levico, ki bo seveda zelo glasna. Velika koalicija? Težko, oviri je ime Janez Janše.
>
> Mislim pa, da je Janša na vlitvah dobil največ glasov iz sledečih razlogov:
>
> 1. Nizka volilna udeležba, kjer je disciplinirana volilna baza SDS dobila večji ponder.
> 2. Porazdelitev glasov na levici.
> 3. Migrantska kriza. Janši je nasprotovanje migrantom očitno prineslo ogromno glasov.

Volilna udeležba je podobna kot na zadnjih volitvah, pa je pred 4 leti visoko zmagal pokasiral Cerar, levi pol pa je imel celo 2/3 večino. Slovenija se je realno pomaknila nekoliko bolj v desno. SDS je dobil več, NSI je dobila več, pa še SNS je prišla nazaj v parlament. Torej bi lahko s tem stereotipiziranjem o nizki volilni udeležbi in ponderirani desnici že lahko počasi zaključili.
Saj Janša številčno niti ni bistveno presegel glasov teh državnozborskih volitev napram letu 2014. Zato so moje ugotovitve kar precej točne. Res se je volilno telo prmaknilo v desno in to zaradi nevarnosti migrantske krize, ki jo je Janša seveda celo kampanjo potenciral za nabiranje glasov. Strah pred migranti, to je bila topika volilnega programa gospoda Janše. O slabih gospodarskih rezultatih Vlade seveda ni preveč govoril, ker so dobri, tako da mu je ostalo samo sejanje strahu, zdravstvo in njegova omiljena tema sodstvo. Zmagal je, ker je stokrat bolj zvit od svojih naivnih nasprotnikov, ki bi ga, če bi imeli malo več pameti, na soočenjih zmleli. Pa sploh jim ne bi bilo potrebno lagati, LOL.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2716211] 04.06.18 12:26 · odgovor na: (#2716173)
Odgovori   +    0
Glej zgoraj. SDS bo še lep čas Janševa.
tako je. samo on sam se lahko pobere, to pa se ne bo.

itak bo cerar klecnil in bomo pac imeli sds+smc+nsi+sns=46 :)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2716212] 04.06.18 12:27 · odgovor na: (#2716192)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
JJ se po tako prepričljivi zmagi definitivno ne bo odpovedal mandatarstvu ...
Mandatarstvo je naporna služba. Poleg tega, zakaj bi si JJ prizadeval za nekaj, kar si verjetno sploh ne želi. Minister za obrambo je služba, ki bi jo, po mojem mnenju, raje opravljal, poleg tega bi imel možnost rešiti problem, o katerem so predsedniki strank pred volitvami veliko govorili.

General Sun Tzu (544 pr. n. št. - 496 pr. n. št.) je dejal: umetnost vojskovanja je bistvenega pomena za državo in: "To win one hundred victories in one hundred battles is not the highest skill. To subdue the enemy without fighting is the highest skill."

Največja spretnost je premagati nasprotnika brez bojevanja.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7